» »

Najem avtomobila za nekaj mesecev

Najem avtomobila za nekaj mesecev

infiniteLoop ::

Čez poletje bom v Sloveniji in bi rad imel avto. Zanima me če imate kako idejo, kako čimugodneje najeti avto za cca. 3 mesece? Klasični rent-a-car, kupim in prodam avto, kaj tretjega?
None of us is as dumb as all of us.

WarpedGone ::

Kupiš in prodaš. Plačaš le amortizacijo plus neki tombole.
Vse druge oblike bodo poleg tega imele vračunan še zaslužek lastnika.
Zbogom in hvala za vse ribe

infiniteLoop ::

Kako pa je v tem primeru z zavarovanjem in ostalo davkarijo? Sploh glede na to, da sem izven Slovenije že toliko časa, da gotovo nimam več nobenega bonusa. Dobim to nazaj, ko prekinem (prodam avto)?
None of us is as dumb as all of us.

WarpedGone ::

Odvisno od posameznih zadev. Zavarovanje dvomim da ti bodo izplačal, bi ti ga pa prenesli na drug avto, če bi ponovil zavarovovanje pri njih.
Neizkorščeno cestnino IIRC dobiš povrnjeo.
Zbogom in hvala za vse ribe

nunar ::

Če boš avto kupil, ga boš moral zavarovati in plačati cestnino in ostale dajatve za 1 leto ali do poteka tehničnega (kar je prej).
Zavarovalnice ti omogočajo tudi zavarovanje za krajše obdobje, vendar so premije precej višje (ne vem pa kako je potem s cestnino & co).
Ko boš avto npr. prodal po 3 mesecih / odjavil iz prometa, boš dobil povrnjeno cestnino in zavarovalnino.
V splošnem je z bonusom tako, da ga zavarovalnice neko obdobje še obdržijo (3 leta?) po tem, ko preneha zadnja veljavna polica.

infiniteLoop ::

Izven Slovenije sem že preko deset let, tako, da bonusa gotovo ne bo. Če pogledam informativni izračun, me stane zavarovanje približno 400 evrov tudi za 10 let starega Cliota. Potem so tu še ostale dajatve in "zabava" z nakupom in prodajo (svoj čas bi idealno raje porabljal za kaj drugega). Tako, da če zavarovanja ne morem predčasno prekiniti (in dobiti povrnjeno razliko), nakup in prodaja naenkrat ne zgledata tako mamljivo.

Sta nakup in prodaja ali rent-a-car edini izbiri?
None of us is as dumb as all of us.

kixs ::

Zavarovanje in cestno takso dobis povrnjeno za neizkoriscen del - tocno do dneva.

dottor ::

Lahko dobiš "posrednika" (sorodnika ali kolega) da on kupi avto (mu nakažeš denar) in ga po tvojem odhodu proda (ti nakaže denar nazaj). Pol le še pooblastilo o uporabi vozila spišeta (formular) na občini in data overit in je to to.

Ko prideš v Slovenijo te avto že čaka, ko greš pa se ne rabiš zaj*bavat s prodajo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Dejv ::

cestno takso in zavarovanje lahko oboje plačaš za 3 mesce tak da ni panike.

koyotee ::

WarpedGone je izjavil:

Kupiš in prodaš. Plačaš le amortizacijo plus neki tombole.
Vse druge oblike bodo poleg tega imele vračunan še zaslužek lastnika.


Maš ti sploh izpit?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Utk ::

Ja, nakup in prodaja in vse vmes morda zgleda drago in komplicirano dokler se ne vprasas kolk bi dal za najem pri rentacaru. Za 90 dni zelo dvomim, da bi prislo manj kot 2500. Pa racunajte od tu naprej, ce je nakup in prodaja tako draga. Vse stroske moras placat tudi pri najemu, plus kasko, ki ga za neko kripo ne rabis. Za jurja dobis spodoben avto za 3 mesece, in tudi ce ga potem spresas, si na profitu.

...:TOMI:... ::

https://www.hi3.si/

Ker si brez bonusa in ga tudi ne rabiš, vzemi zavarovanje tu. Bo najceneje zate, povsod, kjer so bonusi, boš imel višjo ceno.
Tomi

p0ki ::

Rentaš avto, greš do neke rentacar firme recimo AvantCar in se probaš zmenit za čim bolj ugodno ceno.
Tvoj strošek je samo bencin in najem, vozila so ponavadi nova.
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

_IKE_ ::

infiniteLoop je izjavil:

Čez poletje bom v Sloveniji in bi rad imel avto. Zanima me če imate kako idejo, kako čimugodneje najeti avto za cca. 3 mesece? Klasični rent-a-car, kupim in prodam avto, kaj tretjega?


Kakšen avto bi pa sploh imel oz ga bi rabil ?

...:TOMI:... ::

Saj dobiš šrot avto na uradnem rent a carju za 300 eur na mesec. Ima vinjeto, asistenco... Vendar dvomim, da izgubiš v treh mesecih skupaj s stroški 900 eur, če kupiš in nato prodaš avto.
Tomi

Heisenberg ::

cvalsr ::

O kakšni cestnini in zavarovanju bluzite? Za 3 mesece menda ne boš kupil novega avta, rabljen ima pa to že vse 'zrihtano'; (preveri, do kdaj)

Heisenberg ::

cvalsr je izjavil:

O kakšni cestnini in zavarovanju bluzite? Za 3 mesece menda ne boš kupil novega avta, rabljen ima pa to že vse 'zrihtano'; (preveri, do kdaj)



prodajalec avta dobi cestnino povrnjeno in nov kupec jo mora plačati. Razen če se dogovorita drugače. Zavarovanje pa mora biti itak na osebo pisano. Edina stvar, ki ostane je plačan tehnični pregled.

MIHAc27 ::

zavarovanje si si že sam zračunal. Za nekaj z 1.6 motorjem in ne preveč konji bi bilo 400€ za celo leto. Seveda lahko prekineš kadarkoli in dobiš nazaj preostanek. Tako da zavarovanje pride recimo 40€ na mesec.
Cestnina je spet 100€ na leto (dobiš tudi vrnjeno če odjaviš vozilo).

Tko da 50€ na mesec.. brez stroška nakupa vozila. Ne vem seveda kako vozilo bi imel. Jaz sem imel eno leto Kia Pride kot nadomestno vozilo. Meni je bil luškan. Sploh pa cena... nabavna je bila 300€ prodal sem ga pa za 150€.

Vprašati se seveda rabiš, kako pogosto boš avto rabil, in kake so kaj razdalje. Če je to 1x tedensko, potem bo rent-a-car boljše kot nakup. Za vsak dan bo verjetno vseeno bolje kupit svojega.
Pogledaš lahko še mogoče avant2go, čeprav če se veliko voziš pride že drago.

Heisenberg ::

na Avtonetu dobiš rent že za manj kot 10€ na dan.

To te pride ca. 300€ na mesec x 3 = 900€ in imaš vse pokrito in samo tankaš in se ne sekiraš!

Moraš vedeti če kupiš avto za 300€ da obstaja velika verjetnost da boš v teh 3 mesecih ostal kje na cesti zaradi okvare.
In če bi rad v teh mesecih prevozil slovenijo in mogoče še tujino ni najbolj varna odločitev.
+ kupiti boš moral vinjeto ter se potem še ukvarjati s prodajo vozila.

smacker ::

OP dela v tujini že 10let, vi mu pa kante za 300eur ponujate -.- Najem kakega 3-4leta starega golfa v tujini (avstrija, italija) pride cca. 300eur na mesec. Prideš, plačaš, voziš in pelješ. Nakup in prodaja sta ugodnejši, ampak se lahko pojavijo težave (okvare,...). Če se pokvari najet avto, ti pripeljejo nadomestnega.

Red_Mamba ::

infiniteLoop je izjavil:

Izven Slovenije sem že preko deset let, tako, da bonusa gotovo ne bo. Če pogledam informativni izračun, me stane zavarovanje približno 400 evrov tudi za 10 let starega Cliota. Potem so tu še ostale dajatve in "zabava" z nakupom in prodajo (svoj čas bi idealno raje porabljal za kaj drugega). Tako, da če zavarovanja ne morem predčasno prekiniti (in dobiti povrnjeno razliko), nakup in prodaja naenkrat ne zgledata tako mamljivo.

Sta nakup in prodaja ali rent-a-car edini izbiri?


V italiji je rent-a-car poceni. Ce letis v benetke tam najames avto in ga tudi tam pustis ko gres nazaj
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

infiniteLoop ::

Hvala za ideje in informacije.

Kar se tice avta, ga bom rabil dnevno, ker smo v bolj podezelskem kraju. Drugace, pa mi avto ni pomemben kot statusni simbol, tako da je lahko tudi neka mala poceni zadeva. Bolj mi je pomembno, da je zanesljiv.

Glede nasveta, da naj pripeljem avto iz tujine pa: trenutno sem v Angliji in mi ni ravno za vozit v Slovenijo avto z volanom na napacni strani, in lucmi, ki se zasencijo na napacni strani.

Hvala tudi za ostale nasvete glede najema preko avto.net, hi3.si, itd.
None of us is as dumb as all of us.

Red_Mamba ::

infiniteLoop je izjavil:

Hvala za ideje in informacije.

Kar se tice avta, ga bom rabil dnevno, ker smo v bolj podezelskem kraju. Drugace, pa mi avto ni pomemben kot statusni simbol, tako da je lahko tudi neka mala poceni zadeva. Bolj mi je pomembno, da je zanesljiv.

Glede nasveta, da naj pripeljem avto iz tujine pa: trenutno sem v Angliji in mi ni ravno za vozit v Slovenijo avto z volanom na napacni strani, in lucmi, ki se zasencijo na napacni strani.

Hvala tudi za ostale nasvete glede najema preko avto.net, hi3.si, itd.


Jaz sem vozil slovenskega v UK 4.5 let. Noben problem vozit UK avto v EU.
Pa se lep road trip je iz UK v Slo :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najem avtomobila v tujini in kreditna kartica

Oddelek: Na cesti
4110157 (983) Tidule
»

Rentacar v Italiji

Oddelek: Na cesti
426328 (3795) weasel
»

Najem avtomobila na Irskem in njihov excess payment 1500€

Oddelek: Na cesti
185739 (2774) HappyPills
»

Najem avta ZDA

Oddelek: Na cesti
283881 (3217) St235
»

PosodiAvto.si - Carsharing v Sloveniji

Oddelek: Problemi človeštva
477618 (6154) borutz

Več podobnih tem