» »

Telemach D3 CAM (Conax) ali D3 sprejemnik

Telemach D3 CAM (Conax) ali D3 sprejemnik

fruc900 ::

Evo sedaj imam v televizorju D3 cam (Conax) kartico ter sem včeraj opazil da so se nekateri programi zaklenili, klical na Telemach in so mi povedali, da je potrebno menjat kartico D3 CAM (Conax), da potrebujem novejšo, lahko pa mi dajo D3 sprejemnik, sedaj pa me zanima če mi lahko kdo poda menjene ali se splača vzet ta D3 sprejemnik...prosim da mi ne predlagate EON box, saj me zanima mnenje le za D3 sprejmnik https://telemach.si/Binary/1457/Navodil...

Nazz ::

Nčeloma je sprejemnik boljši kot conax, izogneš se iskanju programov, televizija sama ne pobriše kanalov, določene programe lahko gledaš nazaj 3 dni...
Po drugi strani pa nisem kupil 75" android tv da bom gor obešal nek set top box in uporabljal 2 daljinca. Gledam še samo športne kanale (druga kot v živo nima smisla), za vse ostalo je tu internet (in aplikacije ponudnikov).

Jaz bi izbral Conax.

fruc900 ::

Hvala za odgovor, še kakšno mnenje?

x4en0n ::

Mi smo včasih imeli oboje. Conax in D3 sprejemnik, vsakega na svoji televiziji. Takrat nas je sprejemnik precej hecal. Kolikor se spomnim nas je najbolj motilo, da je na začetku potreboval kar nekaj časa, da je postal odziven in pa velikokrat so se pojavljale težave z gledanjem za nazaj (opcija gledanja nazaj je bila večkrat onemogočena). Je pa res, da je to že kar nekaj časa nazaj in lahko, da se je marsikaj v tem času spremenilo.

Likalnik ::

Ravno 14 dni nazaj so starši menjali iz kartice na D3 sprejemnik....lahko imaš samo en daljinec...se, da od D3 sprejemnika sprogramirati, da uporabljaš njihovega in ti vse dela....res pa je, da imaš na tv-ju potem njihovo shemo na tv-ju...kar s kartico nimaš...in je vse stock od tvja

Lahko gledaš za 3 dni nazaj....kanali si shranjeni v boxu....če ga kdaj menjaš ali pride do posodobitve imaš že vse shranjeno....na kartici sem se kar parkrat z*jebaval, ker sem jih moral ponovno urediti.

Res je tudi...da kartica bolj tekoče dela...tako D3 box kot neo...lahko kaj zašteka oziroma se ponastavi...ampak to ni moteče oziroma pogosto.
Uglavnem...če hočeš imeti možnost ogleda za 3 dni nazaj vzmeni to....drugače ne vidim smisla....aja pa še to...če boš vzel novi box...se boš vezal za dve leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

fruc900 ::

še kakšna izkušnja z D# sprejemnikom pozitivne / negativne izkušnje ?

vres.ales ::

D3 sprejemnik sem imel na eni stari TV kakih 5 let nazaj še. Motilo me je edino to, da sem moral uporabljati dva daljinca, potem pa še mi je šel HDMI vhod na TV in sem tako ostal brez. Nisem pa imel reže za conax.
Babica še ima na 20 let stari televiziji prek scarta gor D3 box pa tudi dela vredu. Pač dva daljinca.
Na splošno nimam nič slabega za povedati o D3 boxih

Do pred dvema tednoma sem na vseh televizijah vozil conax in kartico, ker je shema lepo gor in je to to. Res pa je, da nimaš ogleda za nazaj.
Zdaj pa sem šel na eon full paket. Na lcd, ki je star ene 3 leta sem dal gor eon box (ker ni smart tv) in mi ne gre gledati samo z enim daljincem. Spet dva daljinca. Na drugi pa sem pustil conax in uporabljam eon aplikacijo, če hočem kaj pogledati za nazaj. Če je bil na conaxu kdaj slab signal je kockalo sliko in je bilo to to, na eon pa piše, da ni signala. Sem pa takoj opazil na TV kjer je eon box, da je dosti lepša slika, kot je bila prej na conaxu

vofra ::

Ali drzi, da moras za dodatni D3 box podaljsat za 2 leti in da ti ga pride montirat serviser?
Za conax pa to vse odpade?

mitko25 ::

Ne drži! vežeš se samo, če preideš na nov EON paket.

vofra ::

hvala , potem pa grem po D3 box

mitko25 ::

Cena je ista kot, da bi naročil dodatno D3 Conax kartico, 3 eur mesečno.

fruc900 ::

Evo vzel D3 sprejemnik je pa model Cisco PD2120, se da od TV-ja daljinca sprogramiran na daljinca od D3 vsaj tipko za vklop in izklop.

fruc900 ::

p.s. je pri tem D3 sprejemniku cisco PD2120 možen ogled za nazaj, a ga moram povezat preko lan kabla na modem, da bo mozen ogled za nazaj za 72 ur?

Nazz ::

Tako je, rabis se UTP.

fruc900 ::

Nazz je izjavil:

Tako je, rabis se UTP.

Povezal z utp kablom, piše da je povezan, vendar ne deluje, je kje kakšna fora? Na Telemachu pravijo, da bi moralo delat... kak nasvet da ne klicem tehnika, sem ga vptasal če mi sprogramira daljinca od LG ja na D3 daljinec je rekel da se ne da... Sem ga sam sprogramital v 10 sekundah... Tako da tehnik mi je zadnja opcija...

Nazz ::

V nastavitvah poglej ce je PDS2120 dobil ip naslov. Ce je, resetiras in mora delat. Ce ni, poklici support, vklopijo v centrali na daljavo.

(pod pogojem, da imas paket ki omogoca ogled nazaj)

fruc900 ::

Nazz je izjavil:

V nastavitvah poglej ce je PDS2120 dobil ip naslov. Ce je, resetiras in mora delat. Ce ni, poklici support, vklopijo v centrali na daljavo.

(pod pogojem, da imas paket ki omogoca ogled nazaj)


sem že klical so mi resetiral modem in box ter rekli da bi moralo delat ampak ne dela...zato me zanima če je kje kakšna fora ? imam paket ki omogoča ogled za nazaj EON light

Nazz ::

Sistemske nastavitve, omrezje.
Tu poglej ce imas IP naslov.

fruc900 ::

Nazz je izjavil:

Sistemske nastavitve, omrezje.
Tu poglej ce imas IP naslov.

Bom preveril ko pridem domov, v Rutarju
pa je vseeno v kateri port je kabel vklopljen 1,2,3 ali4

Nazz ::

Vseeno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4358 359 360 361 )

Oddelek: Omrežja in internet
180032594166 (1390) Han
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3311082 (5474) Daniel
»

povečana hitrost iz 10/1 na 100/5 problem router

Oddelek: Omrežja in internet
484363 (2622) Xserces
»

T2 odstop od vezave

Oddelek: Omrežja in internet
4911272 (8004) starfotr

Več podobnih tem