» »

Letovanje v tujini 2020-2021

Letovanje v tujini 2020-2021

1
2
3 4

vilicarist ::

UganiKdo je izjavil:

Ravno letovanja in turisticna potovanja bodo med zadnjimi. Zna bit da bodo drzave ki so izjemno odvisne od turizma, pripravljeni ma vecja tveganja ampak ostali pac ne. Seveda je 1001 razlog za potovanja in gospodarski/poslovni razlogi bodo prej na vrsti, ampak realno prostega pretoka ljudi v eu in sirse letos ne bomo videli.

kaj bo to pomagalo tem državam, če pa noben ne bo smel k njim

sej se ti ne splača it na morje za 10 dni, če moraš potem bit še v izolaciji 1 ali 2 tedna, če tvegaš da te med potjo dajo v karanteno, če moraš potem v ciljni državi se držat raznih pravil distanciranja, ...
bmw = brings me women

UganiKdo ::

Napačnega sprašuješ (saj vem, da v resnici ne sprašuješ, ampak slaboumno trolaš v tri dni). Jaz sem zgolj govoril o tem, kaj je moja ocena glede prehajanja mej v letošnjem letu.

LeQuack ::

Saj ne rabiš potovat, zdaj je že vse v virtual reality.
Quack !

vilicarist ::

UganiKdo je izjavil:

Napačnega sprašuješ (saj vem, da v resnici ne sprašuješ, ampak slaboumno trolaš v tri dni). Jaz sem zgolj govoril o tem, kaj je moja ocena glede prehajanja mej v letošnjem letu.

kaj pa trolam?

tudi če bi že od jutri dovolili it na hrvaško na morje, bi po vrnitvi moral bit 7 dni v izolaciji, ko bi bil enkrat na morju, bi bilo še vedno tveganje, da si nekdo premisli in greš ti hop v karanteno, restavracije/gostilne čisto mogoče da bodo sprejemale manj ljudi in da boš moral sedet za mizo sam... kaj ti bo tako morje?
bmw = brings me women

Vazelin ::

Tam v Zrćah so kar optimistični. Majo že program za julij:))
Fresh Island Festival 2020 04 Jul. - 09 Jul. 2020
AWAKE Croatia 2020
Austria Goes Zrce 2020
Bavaria Goes Zrce 2020
Promotors went full retard jul - sep 2020;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

lisaac ::

Pomojem se bo do julija/avgusta situacija dost spremenila na boljš in bo dopust dosegljiv vsem (zdravim). Hrvaška kamor gre itak večina Slovencev bi znala imet neke minimalne ukrepe, medtem ko v Španiji/Italiji bodo strožji ukrepi kot drugod. To je gledano iz strani koronevirusa.

Če se pa gledaiz ekonomskega vidika, bo pa marsikateremu Hrvaška predstavljala (pre)velik zalogaj.

Malcolm_Y ::

Jaz bom odpovedal rezervacijo na hrvaškem, pa bo kar bo. Tudi če bomo lahko šli dol, dvomim, da bo razprodano. Najbrž bo pa last-minute tudi bistveno ceneje.

KAVINSKY ::

UganiKdo je izjavil:

Ravno letovanja in turisticna potovanja bodo med zadnjimi. Zna bit da bodo drzave ki so izjemno odvisne od turizma, pripravljeni ma vecja tveganja ampak ostali pac ne. Seveda je 1001 razlog za potovanja in gospodarski/poslovni razlogi bodo prej na vrsti, ampak realno prostega pretoka ljudi v eu in sirse letos ne bomo videli.


Virus: se je globalno razširil ravno zaradi potovanj, dopustov in službenih poti
Slovenceljni: kako ne bomo upali iti na dopust? :D

Seveda bo turizem med zadnjimi sproščenimi panogami. Par asimptomnih prenašalcev lahko ponovno povzroči epidemijo. In potem bomo Septembra se ponovno kregali o pomenu ostajanja doma. Oziroma, bomo še prej videli ali je skandinavski eksperiment dovolj uspešen, da se kakor toliko prosto lahhko živi.

opeter ::

mastah je izjavil:

Pri nas ne moreš na dopust


Lahko malo to razložiš kar si napisal?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zmaugy ::

FoxKnox je izjavil:

Kot je meni znano je STO najprej apelirala na podjetja, da se namesto regresa v denarju izplača v "turističnih bonih" za slovenska letovišča. Ker je to padlo v vodo, izgleda iščejo nove poti, kako zadržati finančna sredstva državljana Slovenije doma. Verjetno bodo tako postopale vse države, saj vsaj letos ne bo množičnega globalnega turizma .
Kar se pa mene tiče, če se bodo ukrepi medsebojne bližine ohranili:
Raje ležim z masko na plaži v Tuniziji kot pa na Portoroški plaži



Tole se izključuje z uvodnim postom, še posebej s tem delom:

“ Ali je to zgolj še en poskus reševanja slovenskega turizma ter pri tem držati meje zaprte kolikor dolgo se bo dalo brez ljudskega revolta ?”
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Utk ::

Obstaja kakšna slovenska couch surfing varianta? Letos bi znal bit to hit. Na slovensko morje, in povsod drugod kjer bo gužva, sigurno ne grem, ne bi pa imel nič proti, če bi šel za en teden nekam čist x, kamor drugače sigurno ne bi šel. Nekdo pa morda na mojo lokacijo.

mihaf ::

Kakšen dopust? O čem vi to govorite? Virus ne bo izginil. Cepiva ne bo, 100 % varnega zdravila tudi ne.

Če se bomo lahko gibali po Sloveniji, bili zdravi, imeli dohodek in živeli brez pomanjkanja in izgredov, smo zmagali.

Včeraj 24 ur zvečer. No comment. So napadali šefa Golnika. Nikomur ne privoščim, da mu posel propade. Nikomur. Ampak turizem bo pač potegnil kratko. Ne bo ne prva, ne zadnja panoga, ki bo šla po gobe. Brez visoke kulinarike bomo preživeli. Da bi zaradi njih odpirali meje in vabili tujce v državo ... Sem brez komentarja.

c3p0 ::

Pa ravno smo skoraj 1M€ plačali Michelinu za dve leti objav v njihovem "imeniku". Za tistih par gostiln, ki so sposobne priti noter. Zdaj pa to.

FoxKnox ::

zmaugy je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Kot je meni znano je STO najprej apelirala na podjetja, da se namesto regresa v denarju izplača v "turističnih bonih" za slovenska letovišča. Ker je to padlo v vodo, izgleda iščejo nove poti, kako zadržati finančna sredstva državljana Slovenije doma. Verjetno bodo tako postopale vse države, saj vsaj letos ne bo množičnega globalnega turizma .
Kar se pa mene tiče, če se bodo ukrepi medsebojne bližine ohranili:
Raje ležim z masko na plaži v Tuniziji kot pa na Portoroški plaži



Tole se izključuje z uvodnim postom, še posebej s tem delom:

“ Ali je to zgolj še en poskus reševanja slovenskega turizma ter pri tem držati meje zaprte kolikor dolgo se bo dalo brez ljudskega revolta ?”


Globalnega turizma, ki bi se štel v milijonih nočitev zagotovo ne bo. Je pa nerealno pričakovati, da se bodo turistične multinacionalke odpovedale cca 500 mrd prometa. Bolj ko se bo bližal julij, večji pritiski bodo na vlade po svetu. Seveda pa se obeta v tem primeru hud konkure!čni boj za turiste in posledično verjetno ugodne cene za vsakega, ki si bo upal na pot.
Naša STO se tega dobro zaveda, saj ima že pripravljen program promocije Slovenije v tujini.

Pika na i ::

FoxKnox je izjavil:

Seveda pa se obeta v tem primeru hud konkure!čni boj za turiste in posledično verjetno ugodne cene za vsakega, ki si bo upal na pot.
.

8-O
Za nekatere bo očitno že pot iz bunkerja velik podvig letos.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

PrihajaNodi ::

Globalni turizem je najbolj butasta in retardirana panoga. Vsaka budala je sel lahko na tajsko in tam smetil lepo dezelo.
Potovanja z letali se dolgo ne bo. Ko pa bo, bodo karte svinjsko drage.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Miki N ::

Po mojem bodo v turističnih krajih poizkušali dvigniti dodano vrednost na gosta ...

... predvidevam porast prostitucije v letoviščih. :D

KAVINSKY ::

Pika na i je izjavil:

Za nekatere bo očitno že pot iz bunkerja velik podvig letos.


Albanija jih ima baje čudovite :D

poweroff ::

Na AirBNB tole ne bo vplivalo čisto nič... vsaj tako so trdili v temi o ceni stanovanj pred kakšnim mesecem.

Danes še vedno nekateri trdijo da virus ne bo vplival na ceno stanovanj... :))
sudo poweroff

Pika na i ::

PrihajaNodi je izjavil:

.
Potovanja z letali se dolgo ne bo. Ko pa bo, bodo karte svinjsko drage.

Pajade. Še letos se bomo vozili.
Iz MB v Lj.:))

Kakšne imate.....
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

PrihajaNodi ::

Pika na i je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

.
Potovanja z letali se dolgo ne bo. Ko pa bo, bodo karte svinjsko drage.

Pajade. Še letos se bomo vozili.
Iz MB v Lj.:))

Kakšne imate.....


Super. Se ze veselis potovanja? Sam bi zelel vec izvedeti o Kranju in ga videti. Nekdaj je bilo tam letalisce.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

vilicarist ::

KAVINSKY je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Ravno letovanja in turisticna potovanja bodo med zadnjimi. Zna bit da bodo drzave ki so izjemno odvisne od turizma, pripravljeni ma vecja tveganja ampak ostali pac ne. Seveda je 1001 razlog za potovanja in gospodarski/poslovni razlogi bodo prej na vrsti, ampak realno prostega pretoka ljudi v eu in sirse letos ne bomo videli.


Virus: se je globalno razširil ravno zaradi potovanj, dopustov in službenih poti
Slovenceljni: kako ne bomo upali iti na dopust? :D

Seveda bo turizem med zadnjimi sproščenimi panogami. Par asimptomnih prenašalcev lahko ponovno povzroči epidemijo. In potem bomo Septembra se ponovno kregali o pomenu ostajanja doma. Oziroma, bomo še prej videli ali je skandinavski eksperiment dovolj uspešen, da se kakor toliko prosto lahhko živi.

zaradi tega ker so slovenci hodili na hrvaško morje se ta virus ni nič bolj širil
bmw = brings me women

c3p0 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Globalni turizem je najbolj butasta in retardirana panoga. Vsaka budala je sel lahko na tajsko in tam smetil lepo dezelo.


In delal konkurenco lokalcem (v smetenju)?

telexdell ::

PrihajaNodi je izjavil:



Super. Se ze veselis potovanja? Sam bi zelel vec izvedeti o Kranju in ga videti. Nekdaj je bilo tam letalisce.

Pa saj Lesce še vedno delujejo. Od tam se lahko odpraviš npr. na let na Triglav. Drugače pa je v Sloveniji kar nekaj letališč: Lesce, Portorož, Slovenj Gradec, Murska Sobota... tako da se lahko kar precej fijakamo z letali. Zanimiva izkušnja je let nad domačo hišo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

nirm ::

Masovnega turizma in potovanja vse povprek letos verjetno ne bo, bodo pa sankcije izzvenele do poletja lokalno sem skoraj prepričan.
Malo bolj bo v stilu jugonostalgije letos pri nas in v okolici.

bbbbbb2015 ::

FoxKnox je izjavil:

Globalnega turizma, ki bi se štel v milijonih nočitev zagotovo ne bo. Je pa nerealno pričakovati, da se bodo turistične multinacionalke odpovedale cca 500 mrd prometa. Bolj ko se bo bližal julij, večji pritiski bodo na vlade po svetu. Seveda pa se obeta v tem primeru hud konkure!čni boj za turiste in posledično verjetno ugodne cene za vsakega, ki si bo upal na pot.
Naša STO se tega dobro zaveda, saj ima že pripravljen program promocije Slovenije v tujini.


Za letos mislim, da sezone take normalne ne bo. Vse je odvisno od cepiva, berem da je konzorcij Angležev-Italijanov že poskusno začel cepiti ljudi v Italiji. Čeprav ti slabo rata, kakšno cepivo majo. Za cepivo je en drug živ virus, na katerega so z genskim inženiringom nalepili tiste korone, da bo imunski sistem reagiral.

Preskočili so vse faze na živalih, ter zdaj že furajo fazo II na ljudeh.

Bogi Italijani. Če ne bodo umrli, bodo preživeli.

Če pa bo to cepivo laufalo, no potem - je pa to druga zgodba.
Potem bi se dalo iti na dopust recimo s potrdilom o cepljenju. Če se ga bo dalo dobiti. In koliko bo stalo. In pač kdo si bo to upal.

PrihajaNodi ::

.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Konlov ::

Hrvatje se bodo zvlekli as always. Bodo pač rekli, da lečite na plaži 1m narazen...

PrihajaNodi ::

Sam pozabi ti pijančevanje tipa Zrče. Feštanja je konec. Kdor pa rad sam da na plaži leži je pa bolje da gre samo do najbližjega ribnika in se tam posonči.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Konlov je izjavil:

Hrvatje se bodo zvlekli as always. Bodo pač rekli, da lečite na plaži 1m narazen...

Bo zanimivo opazovat kako bo v Zrćah letos.:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Magic1 ::

Dvomim da bo zabavno, razen če boš šel s družbo in si boste sami fešto naredil.
Magic

atubbuta ::

PrihajaNodi je izjavil:

Sam pozabi ti pijančevanje tipa Zrče. Feštanja je konec. Kdor pa rad sam da na plaži leži je pa bolje da gre samo do najbližjega ribnika in se tam posonči.


Ni povsem res. Nekaterim nam je izredno pomemben ambient, okolica, zvoki narave, ...
:)

PrihajaNodi ::

atubbuta je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Sam pozabi ti pijančevanje tipa Zrče. Feštanja je konec. Kdor pa rad sam da na plaži leži je pa bolje da gre samo do najbližjega ribnika in se tam posonči.


Ni povsem res. Nekaterim nam je izredno pomemben ambient, okolica, zvoki narave, ...


Kriski bajer

Mas dost v Sloveniji, ne rabis okol svinjat
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

atubbuta ::

PrihajaNodi je izjavil:



Mas dost v Sloveniji, ne rabis okol svinjat


Ne, na je slabo, ampak je še mnogo dosti lepših koncev.

https://www.google.si/maps/place/Velenj...!3m8!1e2!3m6!1sAF1QipMMDQlzarTVvipW9O4iF4t8jfRIE0EJ17pIa9z_!2e10!3e12!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMMDQlzarTVvipW9O4iF4t8jfRIE0EJ17pIa9z_%3Dw397-h298-k-no!7i3968!8i2976!4m11!1m5!8m4!1e2!2s101929028286466606396!3m1!1e1!3m4!1s0x476560b70da18063:0xe7c50f1ca4619fc8!8m2!3d46.3750486!4d15.0891864?hl=sl

https://www.google.si/maps/place/Jezero...!3m8!1e2!3m6!1sAF1QipPnQbzfQqdpALaU18-rfSiv5gaGrTyPmOWuz_jQ!2e10!3e12!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPnQbzfQqdpALaU18-rfSiv5gaGrTyPmOWuz_jQ%3Dw397-h298-k-no!7i4032!8i3024!4m11!1m5!8m4!1e2!2s101929028286466606396!3m1!1e1!3m4!1s0x477a7cdc4eb039a9:0xb0a17d8f2a9ff670!8m2!3d46.4738386!4d13.7841578?hl=sl

https://www.google.si/maps/place/Logars...!3m8!1e2!3m6!1sAF1QipNl4RECosxcaR8u86i2sTd55Am4kl5GsWkC61Y7!2e10!3e12!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNl4RECosxcaR8u86i2sTd55Am4kl5GsWkC61Y7%3Dw447-h298-k-no!7i1442!8i960!4m11!1m5!8m4!1e2!2s101929028286466606396!3m1!1e1!3m4!1s0x477aad1c0fe79bfd:0x1f0bce2f00fafbdc!8m2!3d46.3796902!4d14.6285177?hl=sl

https://www.google.si/maps/place/Tolmin...!3m8!1e2!3m6!1sAF1QipPT7_KUajYZCk0JBaw1UFf1pD5A6vpZ4LEdj5MX!2e10!3e12!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPT7_KUajYZCk0JBaw1UFf1pD5A6vpZ4LEdj5MX%3Dw360-h480-k-no!7i960!8i1280!4m11!1m5!8m4!1e2!2s101929028286466606396!3m1!1e1!3m4!1s0x477af64b9418b9c3:0x68ba84df12474078!8m2!3d46.2141695!4d13.7341301?hl=sl

Še bi lahko našteval.
:)

sbawe64 ::

Linke daj tinyurl obliki, forum pokvari.

Celo Slo v te 4 kraje ?
Sounds like a plan.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

;-) ::

Velenjsko jezero je priporocal :)) Najvecja ekoloska bomba v Sloveniji.

Drugace pa, ze lani konec dopusta smo placali termin na Rabu ker nam je bil tako dober apartma prakticno 5m od plaze...jaz grem tja 15.7-15.8 za vas pa nevem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

nirm ::

za hrvaško obalo - pač ne bo toliko folka kot prejšnja leta (manjko angležev, nemcev in bolj oddaljenjih turistov), verjetno bo sredi vrhunca sezone izgledalo tako kot ponavadi konec avgusta - začetek septembra. definitvno ne bo križark, najbrž bodo omejitve, koliko folka se lahko kam nagužva, več bo razkuževanja, manj rent a stvari ala ležalniki in podobno (režimi - hoteli, trajekti, avtobusi, plaže).
mislim da bodo zrče z malo improvizacije poskušale laufati do neke mere (kle se vseen obrne ogromno denarja, tudi z drogami), ampak bo bolj jadno vse skupaj izpadlo. kar potem itak sproži verižno reakcijo in še manj ljudi pride, ker se čredni nagon podere in podobno verjetno še za veliko takih stvari.
mislim da večina ljudi ne bo preveč trpela, žal mi je edino generacije 18-25, še posebno samskih. pač res ni bilo sreče s to situacijo.

Miki N ::

Slovenci MORAMO iti malo ven poleti - ker smo kot kaka familja ki če tišči preveč skupaj se na koncu stepejo. Rabimo se malo razporediti stran drug od drugega, da stvari ostanejo pod kontrolo.

Kaj vam ni bil ravno pojav občinskih Pravičnikov dovolj velika lekcija kako bi se gledali če bi drug pri drugemu letovali letos? Pa kaj mislite Koliščarji, da vam bodo Blejci kremšnite z veseljem stregli? Še plunu ti bo vano ejga,

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

PrihajaNodi ::

nirm je izjavil:

za hrvaško obalo - pač ne bo toliko folka kot prejšnja leta (manjko angležev, nemcev in bolj oddaljenjih turistov), verjetno bo sredi vrhunca sezone izgledalo tako kot ponavadi konec avgusta - začetek septembra. definitvno ne bo križark, najbrž bodo omejitve, koliko folka se lahko kam nagužva, več bo razkuževanja, manj rent a stvari ala ležalniki in podobno (režimi - hoteli, trajekti, avtobusi, plaže).
mislim da bodo zrče z malo improvizacije poskušale laufati do neke mere (kle se vseen obrne ogromno denarja, tudi z drogami), ampak bo bolj jadno vse skupaj izpadlo. kar potem itak sproži verižno reakcijo in še manj ljudi pride, ker se čredni nagon podere in podobno verjetno še za veliko takih stvari.
mislim da večina ljudi ne bo preveč trpela, žal mi je edino generacije 18-25, še posebno samskih. pač res ni bilo sreče s to situacijo.


Naj gredo ljudje na sočo ali zbiljsko jezero pa naj tam pohajkujejo. Tole je samo svinjanje sveta. Hrvaška je daleč.

#OstaniDoma
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

vilicarist ::

zakaj se ni možno testirat za proti telesa in če jih imaš da zate te ukrepi ne bi veljali

pol se pa pač načrtno okužiš in maš po par tednih rešen problem
bmw = brings me women

Glugy ::

Nevem kak da eni razmišljate o letovanju in nevem čem. Najprej je treba počakat na cepivo potem se pa lahko naprej pogovarjamo.

vilicarist ::

zato ker nas večina ni niti blizu 75, 80% mrtvih pa je nad 75 let

če imaš možnost za smrt od korone 0.2% in si star 20 let (velja tudi za večino starejši) boš v povprečju več življenja izgubil od boja proti koroni kot od korone
bmw = brings me women

val46 ::

PrihajaNodi je izjavil:

nirm je izjavil:

za hrvaško obalo - pač ne bo toliko folka kot prejšnja leta (manjko angležev, nemcev in bolj oddaljenjih turistov), verjetno bo sredi vrhunca sezone izgledalo tako kot ponavadi konec avgusta - začetek septembra. definitvno ne bo križark, najbrž bodo omejitve, koliko folka se lahko kam nagužva, več bo razkuževanja, manj rent a stvari ala ležalniki in podobno (režimi - hoteli, trajekti, avtobusi, plaže).
mislim da bodo zrče z malo improvizacije poskušale laufati do neke mere (kle se vseen obrne ogromno denarja, tudi z drogami), ampak bo bolj jadno vse skupaj izpadlo. kar potem itak sproži verižno reakcijo in še manj ljudi pride, ker se čredni nagon podere in podobno verjetno še za veliko takih stvari.
mislim da večina ljudi ne bo preveč trpela, žal mi je edino generacije 18-25, še posebno samskih. pač res ni bilo sreče s to situacijo.


Naj gredo ljudje na sočo ali zbiljsko jezero pa naj tam pohajkujejo. Tole je samo svinjanje sveta. Hrvaška je daleč.

#OstaniDoma

Mene pa zanima iz katere luknje si ti, da nikamor ne greš? Morda se še sam uselim v tisto luknjo, če ti je tebi tako lepo tam notr. Praviš da je hrvaška daleč in naj grem raje na sočo ali zbiljsko jezero...a ti veš, da smo določeni sam 20km od hrvaške obale, do zbiljskega jezera imamo pa 150km? Kje je pol point tega, da svinjamo svet?

PrihajaNodi ::

Tudi 20km je veliko. V blizini nimas gozda in narave?

Ce ti je soca ali zbiljsko jezero predalec ssm siguren da se najde nekaj v radiju 2 km. Ljudem bi morali prepovedat potovanja daljsa od 20km.

#OstanDoma
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Netrunner ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ljudem bi morali prepovedat potovanja daljsa od 20km. #OstanDoma


Tebi bi bilo treba marsikaj prepovedati.

#NeGaSrat
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

atubbuta ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ljudem bi morali prepovedat potovanja daljsa od 20km.


Dobro, to pa močno pretiravaš. Se pa strinjam da zadnje čase ljudje mnogo preveč potujemo z avionom in tako spregledamo bližje konce, ki so tudi zelo lepi. Ampak gremo, ker pač lahko in ker je dovolj poceni.
:)

val46 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Tudi 20km je veliko. V blizini nimas gozda in narave?

Ce ti je soca ali zbiljsko jezero predalec ssm siguren da se najde nekaj v radiju 2 km. Ljudem bi morali prepovedat potovanja daljsa od 20km.

#OstanDoma

Če si ti zaprt v svoj 2km radius, ne pomeni da moramo biti tudi mi vsi ostali. A to da dnevno se moram vozit 40km od doma v službo je ok, to da bi pa enkrat na leto se odpravil 100km stran na morje, zarad tega bi me pa mogli vsaj za 10 let zapret v zapor al kako si ti to predstavljaš? In ja, jst grem na morje predvsem zaradi otrok, ki to celo leto vneto pričakujejo, ne pa zato, da bi se razkazoval in se delal frajerja ker lahko. Če ti nimaš otrok ali jim nočeš nudit par takih stvari, ki jim ostane za celo življenje, to ni naš problem. Jst vem da jim in jim bom tudi v bodoče. Si ne predstavlja, da bi jih peljal v sosednji gozd na dopust. Kaj naj tam počnejo? Se igrajo partizane in nemce?morda tarzana?...Še enkrat, kaj ti počneš me malo boli k., sam ne vseh ki bi radi šli malo dlje od svojega soseda, zaničevat!

digitalcek ::

lisaac je izjavil:

Pomojem se bo do julija/avgusta situacija dost spremenila na boljš in bo dopust dosegljiv vsem (zdravim). Hrvaška kamor gre itak večina Slovencev bi znala imet neke minimalne ukrepe, medtem ko v Španiji/Italiji bodo strožji ukrepi kot drugod. To je gledano iz strani koronevirusa.

Če se pa gleda iz ekonomskega vidika, bo pa marsikateremu Hrvaška predstavljala (pre)velik zalogaj.


Sem na Hrvaškem in zadevo intenzivno spremljam, ker me tudi sicer zanima.
Eno je namreč brati hrvaške časopise, ali portale, drugo pa prisluhniti navadnim ljudem, ki oddajajo apartmanje, tako, kot jih večina ljudi na otokih.

In nikakor niso enakega mnenja.

Eni bi za 30% dvignili cene, da dobijo, glede na krajšo sezono, ter omejitve pri prihodu turistov, inkaso, ki so ga predvidevali za letos.

Drugi računajo na stalne stranke, ki jih imajo, če jih imajo. In upajo, da pridejo (če bodo prišli) spet k njim, ne pa k tistim tretjim, ki bodo spustili cene za 30%.

Tretji razmišljajo, da bi znižali cene za 30%, da bi imeli več prometa, da bi letos rešili, kar se še da rešiti...

Mnogi so seveda zakreditirani do grla in ne vedo, če jim bodo njihove banke ponudile moratorij na odplačilo. Govori se o (le) tromesečnem moratoriju.

Se strinjam, Hrvaška bo imela v juliju, predvsem pa v avgustu, precej blage pogoje glede prihodov turistov. Neuradno so zapufani za 68 miljard...

PrihajaNodi ::

Z vasim vedenjem ne samo da ogrozate druge, tudi sebe. V gozdu lahko pocnes marsikaj od nabiranja gob do poslusanja ptic. Upam da vlada cimprej uvede medobcinske kontrole in frajerjem ki bi si zeleli namakati prepreci in kaznuje.

#ostanidoma
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Utk ::

Glede na to, da na Hrvaškem število novih primerov še nič ne upada, ti se pa veselo družiš z otočani, in tudi oni seveda med sabo, ne bo letos hrvaškega morja za normalne. Za penziče je pa vseeno, če so dol v karanteni in še doma.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potovanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10215386 (1040) AgiZ

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36942174 (26961) AndrejO
»

Hrvaška - cene piva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11216182 (12212) Goran's Blog

Več podobnih tem