» »

Nakup avtomobila!

Nakup avtomobila!

1 2 3
4
»

K0l1br1 ::

Bavarci imajo slab material, če ne zdrži dnevnega gonjenja 250 kmh po AC in lokalnih cestah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Utk ::

Seveda gre do omejitve. 250.

feryz ::

Problem je, da je motor krepko prelahek za svojih 400 konj. Tudi 6 cilindrov ni dovolj. Bavarci so se malo ušteli tukaj in s turbinami preveč konj nagonili noter. Premajhna teža pomeni, da je vsega materiala premalo in se ta prekomerno utruja.
Drugi problem je, da je to limuzina s športnim pridihom. Kar pomeni, da ima premalo rež, premalo dovoda in odvoda zraka. Premalo hlajenja motorja. Verjetno zaradi zunanje "lepote".

Če tak avto vozi čiča po predpisih, potem nima teh problemov. Če pa diski žarijo cele dneve, potem to pomeni, da je tudi ostalo v avtu obremenjeno.
Navsezadnje zato tudi kupiš tak avto. Da se vrti.
Povprečenež ne bo tega nikoli razumel. Lahko pa koga zategnem en krog. Ko bo zadeva uštimana. Mu bo potem razumljivo.

Sem imel ravno par dni nazaj dirke s provido. Zaradi gužve na AC, jima je uspelo, da sta me zakačila. Drugače sem ju že izgubil, potem pa me je en stari ata blokiral pri izvozu in sta me ujela.
Za 3 pike se res ne bomo obremenjevali. Ravno sem prejšnje tri izgubil.

K0l1br1 ::

Bo treba menjat torej.

m0LN4r ::

Jp odloct se bo treba med 1.6L V6 Formulo ali tovornjakom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Raptor F16 ::

feryz je izjavil:

Problem je, da je motor krepko prelahek za svojih 400 konj. Tudi 6 cilindrov ni dovolj. Bavarci so se malo ušteli tukaj in s turbinami preveč konj nagonili noter. Premajhna teža pomeni, da je vsega materiala premalo in se ta prekomerno utruja.
Drugi problem je, da je to limuzina s športnim pridihom. Kar pomeni, da ima premalo rež, premalo dovoda in odvoda zraka. Premalo hlajenja motorja. Verjetno zaradi zunanje "lepote".

Če tak avto vozi čiča po predpisih, potem nima teh problemov. Če pa diski žarijo cele dneve, potem to pomeni, da je tudi ostalo v avtu obremenjeno.
Navsezadnje zato tudi kupiš tak avto. Da se vrti.
Povprečenež ne bo tega nikoli razumel. Lahko pa koga zategnem en krog. Ko bo zadeva uštimana. Mu bo potem razumljivo.

Sem imel ravno par dni nazaj dirke s provido. Zaradi gužve na AC, jima je uspelo, da sta me zakačila. Drugače sem ju že izgubil, potem pa me je en stari ata blokiral pri izvozu in sta me ujela.
Za 3 pike se res ne bomo obremenjevali. Ravno sem prejšnje tri izgubil.


Ti si pa zelo brihten fantek.

#nakladač
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Gagarin ::

a še noben ni tegale fantasy feryza na forumu srečal? To je on ki vozi avteke za par 100k, in naredi vsaj 50kkm na leto, ki se redno vozi 250kmh, manj kot pa 180kmh povprečne sploh nima, ki pride v 5 minutah iz Kopra do Ljubljane, ki vsako leto kupi nov galaxy, starega pa fukne v predal, ki ne ve kam bi z denarjem, ki dela maljone in pri vsem tem ima še toliko časa, da se s tem nonstop hvali po forumih. Pač ene vrste shintaro2...

val46 ::

škoda komentarja sploh :D Sploh na osnovi prvega posta iz te teme, ki je, nakup avtomobila. Do 14k€! Pol pa začnejo eni samovšečneži in kvazi miljonarji tu not nabijat o avtih s 400 konji za par 100 jurjev in ne vem še kaj.

jypeepyj ::

Kako škoda komentarja? Kaj ne drži kar je napisal freyz?

Avtomobil se začne pri 50k, pod tem to ni nakup avtomobila ampak je "nakup prevoznega sredstva". Za do 14k OP predlagam lepo bicikl pinarelo dogma, pa še mu bo ostalo lepo 3 jurčke v žepu.
Če se vrnem na avte, se kupuje bmw ali MB. Ostalo, AUDI vključno, je pač svetlobna leta zadaj (razen supercars ampak tisto je že druga zgodba).
Kdor zna kupi BMW 5er, v višjem razredu pa MB s klasa. Nikakor pa ne bmw 7 ali mb e klasa - taki najbrž prvič nakupujejo avto in malo zafrknejo, ampak v drugo se spametjujeo.

Raptor F16 ::

jypeepyj je izjavil:

Kako škoda komentarja? Kaj ne drži kar je napisal freyz?

Avtomobil se začne pri 50k, pod tem to ni nakup avtomobila ampak je "nakup prevoznega sredstva". Za do 14k OP predlagam lepo bicikl pinarelo dogma, pa še mu bo ostalo lepo 3 jurčke v žepu.
Če se vrnem na avte, se kupuje bmw ali MB. Ostalo, AUDI vključno, je pač svetlobna leta zadaj (razen supercars ampak tisto je že druga zgodba).
Kdor zna kupi BMW 5er, v višjem razredu pa MB s klasa. Nikakor pa ne bmw 7 ali mb e klasa - taki najbrž prvič nakupujejo avto in malo zafrknejo, ampak v drugo se spametjujeo.


Gluposti naklada.

Vključno s tabo. Sedaj si pa pojdita lizat rinčke v kot.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Vprašanje je bilo, če turbo dizli crkujejo.
In ja, crkujejo, na veliko. Kmalu po tem, ko začneš turbo uporabljati.
Kdor ga ne, nima strahu da mu bo.

Raptor F16 ::

feryz je izjavil:

Vprašanje je bilo, če turbo dizli crkujejo.
In ja, crkujejo, na veliko. Kmalu po tem, ko začneš turbo uporabljati.
Kdor ga ne, nima strahu da mu bo.


Crkuje čisto vse, ampak razlogi niso tako pavšalno gostilniški kot si z omejenim znanjem predstavljate.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

m0LN4r ::

Mah ko bi lahko vsaj rekel, da na hitrejsih avtih brez turbotov nic ni crkovalo pa ne morem. Razdiralo in sraufalo se jih je zvecer po sluzbi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dice7 ::

Fantje, zenska mi dela 120km dnevno sluzba in nazaj. Po cesti se jajca, ne rabi prehitevat, rabim nekaj za prvo silo, gledam stare 1.5 dizle do 2k evrov. Kaj se bolj splaca, dci, tdi, cdti, hdi, ...?

m0LN4r ::

Kaj se bolj splaca, dci, tdi, cdti, hdi, ...?
Ni vazno, glej da bo cim manj km in poglej potovalni racunalnik, ki kaze povprecno porabo v celem zivljenju avta in kupi tistega z najnizjo. Pa mej na strani se enkrat 2k za vsak slucaj.
Sem glih v nedeljo gledal video o nakupu 2k avta, lastnika je pa cez nekaj kilometrov cakalo presenecenje. Aja pa dva kolega sta ze tudi nasankala, na cisto enak nacin. Pa znamka in tip nima veze, slo se je za dva povsem razlicna avta.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

feryz ::

Dražba je bila par dni nazaj. Cel bataljon njih. Brez heca, za pol cene so bili. Glede na cene ostalih rabljenih. Škoda, ker si zamudil. Čeprav mislim, da jih je nekaj ostalo za prihodnjič.

IVo ::

Kakšna dražba? Kje se to spremlja?
itVision.si

suse_80 ::

Racionalne odločitve v tem primeru bi po mojem skromnem mnenju bile:
Nov Dacia Sandero ali Logan MCV TCe za cca. 10.000 €
Nov Fiat Tipo 1,4 16V 95 za 10.990 €
Nova Fiat panda 1,2 za cca 10.000 €
Rabljen Renault Clio TCE za cca 10.000 €

hojnikb ::

clio se dobi ze nov za pod 10k, sma star model
#brezpodpisa

klihk ::

m0LN4r je izjavil:

Kaj se bolj splaca, dci, tdi, cdti, hdi, ...?
Ni vazno, glej da bo cim manj km in poglej potovalni racunalnik, ki kaze povprecno porabo v celem zivljenju avta in kupi tistega z najnizjo. Pa mej na strani se enkrat 2k za vsak slucaj.
Sem glih v nedeljo gledal video o nakupu 2k avta, lastnika je pa cez nekaj kilometrov cakalo presenecenje. Aja pa dva kolega sta ze tudi nasankala, na cisto enak nacin. Pa znamka in tip nima veze, slo se je za dva povsem razlicna avta.


Kje ponavadi najdemo potovalni racunalnik pri starejsih fordih?

Vazelin ::

Ker revež je delal nov avto.net filtre da ne moreš več iz prve strani ločit novo testno, rabljeno?;((
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto za daily commute 140km (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36645210 (35009) louser
»

Audi vs Mercedez nakup (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17830447 (23375) Gambino
»

Poceni avto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10017375 (14229) zobnik
»

Cene avtomobilov visoke? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15822636 (17061) KAVINSKY

Več podobnih tem