» »

Kaj počne 2300 ljudi na RTV?

Kaj počne 2300 ljudi na RTV?

««
12 / 12
»
»»

hruske ::

Ja, to je tudi mene begalo, čemu pol proge speljat po tunelih.

Razlika je morda 6x, kupna moč pa je drugačna. Tudi zato so ne tako dolgo nazaj ljudje prodali bajto v Sloveniji in šli živet na Tajsko, kjer so lahko s svojim denarjem živeli kot bogatuni. Zato so absolutni zneski neuporabna reč.
Rad imam tole državico. <3

Makita ::

floyd1 je izjavil:

In ti si popolnoma enako sposoben kot on. Enako trd pogajalec za svojo plačo. Zeeeeh :|


Ja sem! ON JE v Sloveniji dobil podudbo za 2000 € MAKSIMALNO in ON dobi v Veliki britaniji 8000 €!

ON bi torej v Sloveniji bi priparal 1000 € na mesec.
ON v Veliki britaniji prišprara 8000 € na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

floyd1 ::

8000€ zasluži - 8000€ prihrani

Torej popolnoma nič ne troši? Živi od zraka?

Makita ::

Ja, to je tudi mene begalo, čemu pol proge speljat po tunelih.


Izgovor levičarske vlade je bil, je povedal njihov govorec na soočenju:

"20 let smo pripravljali dokumentacijo za drugi tir. Če bi izbrali sedaj drugo traso kot tisto ki smo jo mi imeli v planu, bi trajalo še dodatne 20 let preden bi se začelo graditi."

A dodatni tir ob sedanji progi bi bil 2500 miljonov cenejši, to je za 30 let futrat požrešno preveliko RTV samo od tega. 2500 miljonov je ogrom keša.

In to zato ker je vlada nesposobna in bi dokumentacijo za progo PACALA ŠE 20 LET?! LIke WTF?!

A na kitajskem se podobno dokumentacijo za podoben projekt pripravi v pol leta!

A smo državjani krivi da so levičerji nesposobni in bi dokumentacijo pacali 20 let in smo zato morali projekt preplačat za 2500 miljonov evrov?!

floyd1 je izjavil:

8000EUR zasluži - 8000EUR prihrani

Torej popolnoma nič ne troši? Živi od zraka?


Prišprara 6000 EUR, lapsus. Saj piše že v prvem postu da je 8000 EUR plače in da prihrani 6000 EUR na mesec. Razlika s slovenijo je tako:

Torej v Sloveniji bi priparal 1000 EUR na mesec.
V Veliki britaniji prišprara 6000 EUR na mesec.

Razlika je 6 kratna! Žalostno da visoko šolan kader v Sloveniji prišpara 6x manj denarja na mesec. Razlike med Slovenijo in Veliko Britanijo je 5000 EUR na mesec in 60.000 EUR na leto. Toliko je samo RAZLIKE. V 10 letih je RAZLIKE 600.000 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

floyd1 ::

Makita je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Dekan fakultete za stojništvo je največji strokovnjak v svoji stroki in je podobne projekte že postavljav v tujini.


Obe vrjanti sta enaki po zmogljivosti pretovora, s tem da je trasa kot jo je predlagal dekan Fakultete za strojništvo 6x cenejša. Stane samo 500 miljonov evrov. Vladna trasa pa stane 3000 miljonov evrov!


Daj kak link, da ne bo to izpadlo tako kot vsi ostali tvoji posti. Baba čula, baba rekla namreč.


Googlej projekt drugi tir! O tem si mogel pred leti odločati na referendumu veš. A tebe itak boli kurac za državo zgleda, verjetno sploh nisi šel.. ker v par letih ne bi mogel pozabiti..

Tu nič ne rečem, g. magister. In povsem verjetno je, da so posel spet dobili prijatelji, kot že tolikokrat v SLO. Ampak to ni odvisno od levo-desne politike. Oboji kradejo. Jaz delim politike le n poštene in lopove. V prvi skupini je žal kronično pomanjkanje kadra.

Za svojo državo pa me nikoli ne boli k. To dokazujem tudi s koliko-toliko spodobno slovenščino.

Žalostno je, da zaradi tega drugega tira država izgublja veliko. Tudi če bi ga npr. pred 20 leti 10x preplačali, bi sedaj to imeli že vse pokrito. Tako pa nas drugi prehitevajo, medtem ko se tu gremo politične igrice.

Kak link na tisto 6x cenejšo traso? Izračuni?

Makita ::

Napisal si 7x. Lažeš?


Ne, nič ne lažem. Razlika je res 5-7 kratna. Odvisno točno kje delaš. Kot strojni inženir imaš v Sloveniji okoli 1500 EUR plače če si dober, v tujini pa lahko tudi več kot 10.000EUR.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

hruske ::

Makita je izjavil:

Napisal si 7x. Lažeš?


Ne, nič ne lažem. Razlika je res 5-7 kratna. Odvisno točno kje delaš. Kot strojni inženir imaš v Sloveniji okoli 1500 EUR plače če si dober, v tujini pa lahko tudi več kot 10.000EUR.


Ja, temu se reče razvitost države in kupna moč. Temu primerno so tudi stvari v tujini dražje. Saj se taki ljudje dostikrat vrnejo tudi nazaj v Slovenijo.
Rad imam tole državico. <3

Makita ::

floyd1 je izjavil:

Makita je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Dekan fakultete za stojništvo je največji strokovnjak v svoji stroki in je podobne projekte že postavljav v tujini.


Obe vrjanti sta enaki po zmogljivosti pretovora, s tem da je trasa kot jo je predlagal dekan Fakultete za strojništvo 6x cenejša. Stane samo 500 miljonov evrov. Vladna trasa pa stane 3000 miljonov evrov!


Daj kak link, da ne bo to izpadlo tako kot vsi ostali tvoji posti. Baba čula, baba rekla namreč.


Googlej projekt drugi tir! O tem si mogel pred leti odločati na referendumu veš. A tebe itak boli kurac za državo zgleda, verjetno sploh nisi šel.. ker v par letih ne bi mogel pozabiti..

Tu nič ne rečem, g. magister. In povsem verjetno je, da so posel spet dobili prijatelji, kot že tolikokrat v SLO. Ampak to ni odvisno od levo-desne politike. Oboji kradejo. Jaz delim politike le n poštene in lopove. V prvi skupini je žal kronično pomanjkanje kadra.

Za svojo državo pa me nikoli ne boli k. To dokazujem tudi s koliko-toliko spodobno slovenščino.

Žalostno je, da zaradi tega drugega tira država izgublja veliko. Tudi če bi ga npr. pred 20 leti 10x preplačali, bi sedaj to imeli že vse pokrito. Tako pa nas drugi prehitevajo, medtem ko se tu gremo politične igrice.

Kak link na tisto 6x cenejšo traso? Izračuni?










Sicer pa pojdi do gospoda dekana Jožefa Duhovnika in ga povprašaj. Lahko googlaš tudi "projekt drugi tir, je tega ogromno po medijih".

Makita je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Makita je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Dekan fakultete za stojništvo je največji strokovnjak v svoji stroki in je podobne projekte že postavljav v tujini.


Obe vrjanti sta enaki po zmogljivosti pretovora, s tem da je trasa kot jo je predlagal dekan Fakultete za strojništvo 6x cenejša. Stane samo 500 miljonov evrov. Vladna trasa pa stane 3000 miljonov evrov!


Daj kak link, da ne bo to izpadlo tako kot vsi ostali tvoji posti. Baba čula, baba rekla namreč.


Googlej projekt drugi tir! O tem si mogel pred leti odločati na referendumu veš. A tebe itak boli kurac za državo zgleda, verjetno sploh nisi šel.. ker v par letih ne bi mogel pozabiti..

Tu nič ne rečem, g. magister. In povsem verjetno je, da so posel spet dobili prijatelji, kot že tolikokrat v SLO. Ampak to ni odvisno od levo-desne politike. Oboji kradejo. Jaz delim politike le n poštene in lopove. V prvi skupini je žal kronično pomanjkanje kadra.

Za svojo državo pa me nikoli ne boli k. To dokazujem tudi s koliko-toliko spodobno slovenščino.

Žalostno je, da zaradi tega drugega tira država izgublja veliko. Tudi če bi ga npr. pred 20 leti 10x preplačali, bi sedaj to imeli že vse pokrito. Tako pa nas drugi prehitevajo, medtem ko se tu gremo politične igrice.

Kak link na tisto 6x cenejšo traso? Izračuni?










Sicer pa pojdi do gospoda dekana Jožefa Duhovnika in ga povprašaj. Lahko googlaš tudi "projekt drugi tir, je tega ogromno po medijih".


Tudi če bi ga npr. pred 20 leti 10x preplačali, bi sedaj to imeli že vse pokrito


Fora je v tem da ne samo da bi bil projekt od dekana 6x cenejši, tudi zgradili bi ga prej ker ne bi bilo trebat 20 km tunelov v izredno nestabilen tunel! Že samo vrtanje lahko traja po 10 let!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

Makita ::

Še prvi del izemno zanimivega predavanja o drugem tiru, investiciji ki je bila gromozansko preplačana po vladni kridi:

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

GregiB ::

Makita je izjavil:

Pustimo zdaj floskule, ki jih navajaš, me pa zanima tole... povej mi, v kateri razviti, socialni in pravni državi, kjer ne velja liberalni kapitalizem, je stopnja obremenitve plač 20%... ali pa 30%... ali pa 40%?


V MNOGIH! V Veliki britaniji med drugim kjer iz plače ki pritiče mojemu poklicu dobiš ven 70 % celote. V Sloveniji pa 40 % celote, skoraj 2 kratna razlika!!!


Mnogih... prav... pa poglejmo...

V tem poročilu o davčnem bremenu plač v EU-28 je navedeno razmerje med bruto II in neto (po DDV celo) po državah članicah EU.

Načeloma drži, da so Ciper, Malta, Irska in Velika Britanija kar izjem(n)e.

Torej, navedel si Veliko Britanijo... Tam so dohodninske stopnje 0%, 20%, 40% in 45%. A v povprečju, po davkih in prispevkih ti ne ostane 70%, ampak 65%, ampak blizu tega, kar si napisal... A pri Sloveniji si pa malo zašel... Povprečno ostane Slovencu iz bruto plače 56%. Potem pa je tu še Slovenski unikum. Anglež si mora namreč malico in prevoz na delo plačati sam, medtem, ko Slovenec prejme to (neobdavčeno) povrnjeno, povprečno 1.380 € na leto, kar v bistvu povprečni neto delež dvigne na 58,5%.
Pa še nekaj... od ostalih 27 članic EU ima 17 višjo stopnjo davčnega bremena na bruto plačo, kot pri nas...

Napisal si tudi, kako da strojni inženirji pri nas zaslužijo 1.500 €, v GB pa tudi 10.000 €+. Pa ti povem, poznam tudi v Sloveniji strojne inženirje, ki zaslužijo 10.000 €+, pa tudi take, ki so brezposelni. A razmerje med plačami v Sloveniji in GB so nekje 1:2,5, razmerje v kupni moči (PPI - Purchasing Power Index) pa 1:1,35, tu je Slovenija v zlati sredini EU.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

cronos1234 ::

Makita je izjavil:

floyd1 je izjavil:

In ti si popolnoma enako sposoben kot on. Enako trd pogajalec za svojo plačo. Zeeeeh :|


Ja sem! ON JE v Sloveniji dobil podudbo za 2000 € MAKSIMALNO in ON dobi v Veliki britaniji 8000 €!

ON bi torej v Sloveniji bi priparal 1000 € na mesec.
ON v Veliki britaniji prišprara 8000 € na mesec.


Še vedno nam ni jasno kaj še delaš v Sloveniji s svojo izjemno izobrazbo - pojdi k svojemu prijatelju z bajno plačo in se od tam delajta norca iz butcev ki so (smo) ostali v Slo. Do tedaj si navkljub desetinam postov (bodisi BOLD ali z VELIKIMI crkami) ravno tako eden od butcev... :D

Verjetno si že opazil da tvojih nekaj deset postov na to temo še vedno ni naredilo nobene spremembe. Nobenega niso odpustili, prispevek ni nič manjši...

- Možnost 1: Če bi rad da se kaj spremeni s številom zaposlenih ali čemerkoli na RTV - podaj se v politiko katera odloča o tem, kandidiraj za politika in/ali na vodilne položaje na RTV.
- Možnost 2: Zberi potrebno kvoto za referendum o tem - s tvojim "deležem" v višini 1/620000-ina proračuna nimaš nobenega vpliva. Ob tvoji izjemni izobrazbi, občem vsevedenju (spoznaš se na vse...) in velikem egu sem prepričan da ti bo uspelo.

Slo-tech forumaši zagotovo volimo zate!

Lahko pa še naprej nabijaš poste in lasten ego brez kakršnegakoli učinka......izbira je tvoja.

In upam si staviti svoj letni prispevek za RTV da boš izbral to možnost. Evo - direktno ti ga nakažem če se odločiš za katerokoli od zgornjih 2 možnosti. :D

floyd1 ::

Makita je izjavil:

Še prvi del izemno zanimivega predavanja o drugem tiru, investiciji ki je bila gromozansko preplačana po vladni kridi:


Sem na hitro preletel te posnetke, a se na to tematiko premalo spoznam. Če sem prav razumel, pa bi bili s tako železnico nek unikum v svetu. Tehnologija pa bi bila mešanica klasične železnice in smučarskih vlakcev. Vsekakor zanimiva rešitev, za realizacijo v praksi pa bi verjetno bilo potrebno rešiti kar precej če-jev.

Makita ::

Mnogih... prav... pa poglejmo...

V tem poročilu o davčnem bremenu plač v EU-28 je navedeno razmerje med bruto II in neto (po DDV celo) po državah članicah EU.


Alo alo majstore, davki IN PRISPEKI se upoštevajo, ne samo davki. Razliko med bruto II gledava in neto za obe državi.


Vir ekzaktno izračunano:

https://www.src.si/opla/

https://salaryaftertax.com/uk/salary-ca...

Velika britanija: Plača 2225 € BRUTO(2000 funtov), dobiš ven neto 1857 € NETO. Država vzame samo 16,5 %.

Slovenija: 2225 € BRUTO, dobiš ven 1251 €, država vzame 44 %.

Pri plači ki se pritiče mojemu poklicu pa v Sloveniji 52 % cele plače vzame država. (Pusti samo 48 %, pobere več kot pol). V veliki britaniji pa pobere okoli 30 % samo!

floyd1 je izjavil:

Makita je izjavil:

Še prvi del izemno zanimivega predavanja o drugem tiru, investiciji ki je bila gromozansko preplačana po vladni kridi:

Sem na hitro preletel te posnetke, a se na to tematiko premalo spoznam. Če sem prav razumel, pa bi bili s tako železnico nek unikum v svetu. Tehnologija pa bi bila mešanica klasične železnice in smučarskih vlakcev. Vsekakor zanimiva rešitev, za realizacijo v praksi pa bi verjetno bilo potrebno rešiti kar precej če-jev.


Poglej ta video posnetek, lahko samo 2 minuti, boš takoj razumel za kaj se gre, ker je namenjeno za širšo javnost, ne za strokovjake :)
Če po tem nebi razumel pol si pa vrjetn v osnovni šoli še haha :D Ne pač, sigurno boš razumu, garantiram ;)



Sicer pa podobne rešitve so že drugod na svetu narejene. In dekan doktor Jožef Duhovnik ki je to predlagal, je največji strokovnjak na svojem področju, ki je projektiral podobne zadeve po svetu.

Pa ti povem, poznam tudi v Sloveniji strojne inženirje, ki zaslužijo 10.000 €+


V sloveniji noben strojnik ne zaluži 10.000 € NIKOLI! Dokaži! Ker lažeš da se kar kadi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

floyd1 ::

Saj veš, da je težko primerjati državo z državo. Kolega je hotel v Novo zelandijo in hitro ugotovil, da bi vrtec za 2 otroka plus še en šoloobvezni otrok prišli več, kot povprečno tam zasluži en človek. Čeprav so plače na prvi pogled sanjske.

Poglej ta video posnetek, lahko samo 2 minuti, boš takoj razumel za kaj se gre, ker je namenjeno za širšo javnost, ne za strokovjake :)

Ne pravim, da ne razumem. Pravim le, da se na tematiko premalo spoznam, da bi lahko sodil, kako realna bi bila ta varianta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Makita ::

Saj veš, da je težko primerjati državo z državo. Kolega je hotel v Novo zelandijo in hitro ugotovil, da bi vrtec za 2 otroka plus še en šoloobvezni otrok prišli več, kot povprečno tam zasluži en človek. Čeprav so plače na prvi pogled sanjske


Kolega v Veliki Britanji vrtca nima za plačat ker tam gor ne misli imeti otrok. Tam gor bo ene 10 let, nato bo pa prišel v Slovenijo in se upokojil pri 35-tih letih. Tam prišpara vsaj mesec 6000 EUR ki ga da na račun na banki (nekaj malega tudi drugače bogati denar aka delnice), v Sloveniji bi pa prišpraral največ 1000 EUR na mesec (od bogih 2000 EUR plače). Tako da razlika je 600 %. Razlika je vsak mesec 5000 EUR PRIŠPARA več v Veliki Britaniji. Na 10 let to znese 600.000 EUR RAZLIKE. Torej več kot pol miljona evrov bo dobil v Veliki Britaniji VEČ kot pa v Sloveniji v 10 letih.

Ne pravim, da ne razumem. Pravim le, da se na tematiko premalo spoznam, da bi lahko sodil, kako realna bi bila ta varianta.


Poglej cel ta posnetek ta zadn k je 8 minut pol, boš razumu ni panike :) Sicer pa podobne rešitve so že drugod na svetu narejene. In dekan doktor Jožef Duhovnik ki je to predlagal, je največji strokovnjak na svojem področju, ki je projektiral podobne zadeve po svetu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

bluefish ::

Dovolj bo.

Wrop ::

GregiB je izjavil:

Wrop je izjavil:

Od bruto bruto plače ti država pobere, čeprav si na minimalcu, tako ali drugače tam okoli 50 %. Eni bi očitno radi, da bi šlo proti 70 %, ker se z visokimi davki počutite varne.


No, če govoriš tu o neposrednem bremenu plače, poglejva povprečje za Slovenijo, zadnji podatki...

Povprečna Bruto I plača za zadnje tromesečje: 1.820 €

Torej je Bruto II (Bruto I + 16,1%) = 2.113 €

Povprečna neto plača za zadnje tromesečje: 1.185 €, torej 56% Brutto II, torej država "pobere" 44%, od tega večino za socialne dajatve (tvojo penzijo, tvojo zdravstveno in invalidsko zavarovanje ipd.)

Pri minimalcu je Bruto II 1.092 €, neto izplačilo pa se giblje pri približno 700€, odvisno od statusa prejemnika... in kje je zej 50%?


Ne govorim o neposrednem bremenu. Na minimalcu je bruto 2 1.092 €, kot si napisal. Izplačilo dobiš 659,51 €. Malice in prevoza ne štejem, ker je to zate strošek, pa tudi tu država dobi svoje. Tu je 40 %, kar gre državi. Neto plačo pa ponavadi ljudje več ali manj zapravijo, sploh tisti na minimalcu. Od tega gre še 9,5 % ali 22 % za DDV, ki ga pobere država. Če vzamemo povprečje nekje pri 15 %, je to 49 %. Od neto plače, hočeš nočeš gre tudi za RTV. Tudi tistim na minimalcu tako ali drugače polovico pobere država. Saj ni čudno, da večina na minimalcih ne more akumulirati skoraj nič premoženja ne zase ne za potomce.

Za mojo penzijo ne gre nič, ker ni individualnih računov, nobeden mi ne garantira, da kar plačujem, gre v mojo penzijo. Mogoče jo dobim, morda pa ne. Nabran denar pa gre trenutnim upokojencem.
««
12 / 12
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek (strani: 1 2 3 457 58 59 60 )

Oddelek: Loža
2970283581 (268) PovemVfaco
»

Zakaj je treba plačevati RTV prispevek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8122491 (19401) m0LN4r
»

Peticija za ukinitev RTV prispevka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14733872 (29255) radmannsdorf
»

RTVSLO prispevek

Oddelek: Loža
487119 (5502) Ales
»

Sprememba zakona o RTV SLO (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35360378 (53615) noraguta

Več podobnih tem