» »

Kaj počne 2300 ljudi na RTV?

Kaj počne 2300 ljudi na RTV?

««
7 / 12
»»

D3m ::

Kaj so Janšisti?
|HP EliteBook|R5 6650U|

TineTone ::

boldleaf je izjavil:


Vecina slovenske(!) kvalitetne produkcije prihaja iz rtvslo.


Kaj to? Vremenska napoved?

Eh, še en RTVjevc me hoče prepričat da sem mu dolžan plačat ležerni obstoj zaradi "kvalitete".

Jaz si z RTVjem ne morem pomagat nič, gnoj pa lahko stresem po njivi. Torej sem prisiljen plačevati nekaj kar je zame vredno manj kot gnoj!

Kac ::

Zavezanec za plačilo RTV-prispevka je vsak, ki ima oz. uporablja radijski ali televizijski sprejemnik oz. katerokoli drugo napravo, ki omogoča sprejem radijskih oz. televizijskih programov na območju Republike Slovenije, kjer so zagotovljeni tehnični pogoji za sprejem vsaj enega programa RTV Slovenija.

Torej! Če nočem plačevati se moram odpovedati pametnemu mobilnemu telefonu, računalniku, televizorju, satelitskemu sprejemniku, radiu.. Oditi moram v kameno dobo, če se hočem odpovedati RTV prispevku. Pošteno?

floyd1 ::

D3m je izjavil:

Kaj so Janšisti?

Pripadniki in častilci kulta osebnosti JJ. Neomajni, fanatični sledilci. Vsak twit vodje je razodetje, vsak dvom o njem pa bogokleten. Vedno imajo ogromno sovražnikov, proti katerim se je treba boriti z vsemi sredstvi.

Meizu ::

Jaz si z RTVjem ne morem pomagat nič, gnoj pa lahko stresem po njivi. Torej sem prisiljen plačevati nekaj kar je zame vredno manj kot gnoj!


Jaz si tudi z davki vecinoma ne morem pomagat nic, gnoj pa lahko stresem po njivi. Tudi jaz sem prisiljen placevati nekaj kar je zame vredno manj kot gnoj!

Torej! Če nočem plačevati se moram odpovedati pametnemu mobilnemu telefonu, računalniku, televizorju, satelitskemu sprejemniku, radiu.. Oditi moram v kameno dobo, če se hočem odpovedati RTV prispevku. Pošteno?


Seveda. Ce ne zelis teh vsebin potem ne uporabljaj teh sprejemnikov ane.

Ce jaz mobilnega telefona ne uporabljam 1 mesec a dobim od operaterja popust? Jaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

darkolord ::

Tudi če jih ne uporabljaš, moraš plačati.

Če mobilnega telefona ne uporabljaš, lahko naročnino odjaviš. Če televizijskega sprejemnika ne uporabljaš, rtv naročnine ne moreš odjaviti.

Meizu ::

darkolord je izjavil:

Tudi če jih ne uporabljaš, moraš plačati.

Če mobilnega telefona ne uporabljaš, lahko naročnino odjaviš. Če televizijskega sprejemnika ne uporabljaš, rtv naročnine ne moreš odjaviti.


Kdo pravi da ne? Ce ne uporabljas nobenega sprejemnika v bajti se lahko odjavis. Ja, tudi telefon je sprejemnik. Tudi od njega se bos odjavil, ce zelis nehat placevat.

Ali pa pac zacni uporabljat navadne telefone brez dostopa do interneta, klic in sms funkcija in to je to. S kristalnim zaslonom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

D3m ::

floyd1 je izjavil:

D3m je izjavil:

Kaj so Janšisti?

Pripadniki in častilci kulta osebnosti JJ. Neomajni, fanatični sledilci. Vsak twit vodje je razodetje, vsak dvom o njem pa bogokleten. Vedno imajo ogromno sovražnikov, proti katerim se je treba boriti z vsemi sredstvi.


Še dobro, da nobenega ne poznam.
|HP EliteBook|R5 6650U|

harvey ::

Machete je izjavil:



A si siguren, da niso omenili, da gre za direktorico Tosame? Še vazelini je pisal o njej v temi o maskah. Mislim, da samo ti nisi pozorno spremljal in iščeš dim kjer ni ognja.


 null

null

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

darkolord ::

Meizu je izjavil:

Kdo pravi da ne? Ce ne uporabljas nobenega sprejemnika v bajti se lahko odjavis.
Ni treba, da ga uporabljaš. Dovolj je že, da ga imaš. Če imaš na dvorišču starega Yugota z avtoradijem, moraš tudi plačati.
Tudi skoraj 20 let stare nokije 6610 ne smeš imeti v predalu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Sneznik ::

a_borlak je izjavil:

Všeč so mi ljudje, ki bi radi vse kulturnike poslali na polja, naj končno delajo lenobe! Všeč so mi ljudje, ki vse gledajo skozi profit, če človek pač ni sposoben, naj crkne, komu mar. Bomo pač Amerika, ker tam je vse lepo in prav, kjer ljudje živijo svoje sanje!

Kar je najbolj žalostno od vsega tega, vsi ti ljudje živijo na račun javnih financ, medtem ko drugim razlagajo, da je neoliberalno tržno gospodarstvo brez nadzora edina prava stvar. Če slučajno ne živijo od javnih financ, pa se prislinijo kateri od političnih strank, ki jih potem nagradi z dobro plačano javno službo.


Kulturnike delat, to ja!

če človek pač ni sposoben, naj crkne, komu mar


Tega ni noben rekel! Vsak je nekaj sposoben delat. Mogoče je sposoben bit vrtnar, mogoče pa pleskar ali pa pač karkoli je že sposoben. Vsak je za nekaj sposoben.

Všeč so mi ljudje, ki vse gledajo skozi profit


Noben ni rekel da vse gledaš skozi profit, MORAŠ si pa z lastnim delom dobiti zadosti denarja da preživiš! RTV to NE DELA, ampak KRADE poštenim državljanom zato da lahko upraviči svojo nesposobnost. Smo pa v kapitalizmu, denar ne zrase na drevesu a veš.

Kar je najbolj žalostno od vsega tega, vsi ti ljudje živijo na račun javnih financ, medtem ko drugim razlagajo, da je neoliberalno tržno gospodarstvo brez nadzora edina prava stvar.


Jaz ne živim od javnih financ. Tudi ti RTV-jevec NE BOŠ KRADEL denarja ostalim prebivalcem S PRISILO. A lahko nekdo pride k tebi domov pa ti ukrade 12 € vsak mesec zato ker ni sposoben preživeti drugače?! NE SME! Tudi vi ne smete KRASTI OSLALIM DRŽAVLJANOM. Denar ki ga porabite sami, tudi zaslužite sami. Ne pa krast, da vas ni sram v dno duše..

e slučajno ne živijo od javnih financ, pa se prislinijo kateri od političnih strank, ki jih potem nagradi z dobro plačano javno službo


Ne živim od javnih financ, nisem v politični stranki in nimam dobro plačane javne službe, ampak imam svoje podjetje.

Sneznik ::

Meizu je izjavil:

Jaz si z RTVjem ne morem pomagat nič, gnoj pa lahko stresem po njivi. Torej sem prisiljen plačevati nekaj kar je zame vredno manj kot gnoj!


Jaz si tudi z davki vecinoma ne morem pomagat nic, gnoj pa lahko stresem po njivi. Tudi jaz sem prisiljen placevati nekaj kar je zame vredno manj kot gnoj!

Torej! Če nočem plačevati se moram odpovedati pametnemu mobilnemu telefonu, računalniku, televizorju, satelitskemu sprejemniku, radiu.. Oditi moram v kameno dobo, če se hočem odpovedati RTV prispevku. Pošteno?


Seveda. Ce ne zelis teh vsebin potem ne uporabljaj teh sprejemnikov ane.

Ce jaz mobilnega telefona ne uporabljam 1 mesec a dobim od operaterja popust? Jaja.



Same debilizme si napisal!

Televizijski sprejmnik je po novem tudi pametni telefon, ki ga ima prav vsak državljan. Naj ljudje prenehajo uporabljat pametne telefone? ZAKAJ BI TI od nekoga, ki ne gleda RTVja ZAHTEVAL da nima telelevizije SAMO ZATO DA GA NE BOŠ UCURIL IN OKRADEL?! WTF ti si res počen.

V redu, takole se zmeniva: bom jst ustanovil svojo "televizijsko postajo", bom oddajal preko interneta. Tvoj telefon se šteje za "televizijski sprejemnik" in mi boš vsak mesec MORAL plačat 12 EUR, bo fanj a ne? ;)

Pa tako bo moral plačat vsak državljan slovenije in jaz bom bogat in imel stotine miljonov. Tako si tupav da ne vidiš svoje gluposti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sneznik ()

Meizu ::

Televizijski sprejmnik je po novem tudi pametni telefon, ki ga ima prav vsak državljan. Naj ljudje prenehajo uporabljat pametne telefone? ZAKAJ BI TI od nekoga, ki ne gleda RTVja ZAHTEVAL da nima telelevizije SAMO ZATO DA GA NE BOŠ UCURIL IN OKRADEL?! WTF ti si res počen.


Zato ker si pac drzavljan razvite drzave katere eden od elementov in stebrov kulture predstavlja tudi nacionalna televizija, ki spodbuja domaco produkcijo. In kot zaveden drzavljan bos to pac placal. Ali pa se odseli v Ugando, kjer mogoce takega pavsala ne placujejo.

Meizu ::

V redu, takole se zmeniva: bom jst ustanovil svojo "televizijsko postajo", bom oddajal preko interneta. Tvoj telefon se šteje za "televizijski sprejemnik" in mi boš vsak mesec MORAL plačat 12 EUR, bo fanj a ne? ;)


Ti pac nisi nacionalna televizija. Se bos kar moral potrudit za svoj zasluzek. Tebi nisem dolzan tocno 0 (nic).

korenje3 ::

Machete je izjavil:

Kolikor se mi JJ gabi, predvsem zaradi napadov na vse in vsakogar, ki ni njegov hlapec, predsvsem RTV, mu kritike na preobsežen aparat RTVja ne morem zameriti.
RTV obstoj in prispevek podpiram. Če ne drugega, so val202, radioprvi in tretji val v svetovni špici raznovrstnosti in kakovosti programa.
Jih je pa absolutno noro preveč. Vsaj 500 se jih verjetno mastno pase.

Verjetno so še najbolj bizarne doživljenske zaposlitve z več tisoč evri plače neto (Miša, Galunič, Hribar itd..).
Hribar je še sam priznal, da jim je uturil nenormalno škodljivo pogodbo za rtv in so mu samo podpisali.. (Pa mi je kul in ga vsake toliko rad poslušam).


Pogodbe za vodenje oddaje na rtv slo so cca 11k€/mesec.
Sicer na pro-plus ni bistveno drugače, samo da je pro-plus slamnato podjetje, kjer so vsi s.p.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

c3p0 ::

Sneznik je izjavil:


Televizijski sprejmnik je po novem tudi pametni telefon, ki ga ima prav vsak državljan. Naj ljudje prenehajo uporabljat pametne telefone? ZAKAJ BI TI od nekoga, ki ne gleda RTVja ZAHTEVAL da nima telelevizije SAMO ZATO DA GA NE BOŠ UCURIL IN OKRADEL?! WTF ti si res počen.


Smo leta 2020, leta z anteno na strehi so mimo. Če se želi nadzirat, kdo lahko gleda TV program, se to lahko enostavno stori, brez dodatnih stroškov (dekoder, kartice, ipd.). Ampak dobro vejo, da bi izpad prihodka bil vsaj 90%.

Kjer ne veljajo tržna načela, se zadeva hitro izrodi. Rtvslo je klasičen primer.

Miki N ::

Ampak še vedno, kaj dela 2,3K ljudi? Je kje kaka porazdelitev po oddelkih, da predlagamo optimizacijo? Zastonj seveda, kot uslugo skupnosti. Solidarnostno.

Irbis ::

Miki N je izjavil:

Ampak še vedno, kaj dela 2,3K ljudi? Je kje kaka porazdelitev po oddelkih, da predlagamo optimizacijo? Zastonj seveda, kot uslugo skupnosti. Solidarnostno.

Enih 100 jih je tukaj: https://simfoniki.rtvslo.si/orkester/

m0LN4r ::

Teh 100 bi lahko namesto, da zivi od drzave, zivelo od lastnega talenta.

Irbis je izjavil:

Miki N je izjavil:

Ampak še vedno, kaj dela 2,3K ljudi? Je kje kaka porazdelitev po oddelkih, da predlagamo optimizacijo? Zastonj seveda, kot uslugo skupnosti. Solidarnostno.

Enih 100 jih je tukaj: https://simfoniki.rtvslo.si/orkester/

Kje pa spilajo vsak dan? Kdaj grem lahko zastonj poslusat, saj placujem prispevek?

Zakaj moram pozirati tolko reklam na nacionalki, ce placujem? Drugje kjer placujem storitev, ni nobenih reklam oz. glih to je point placevanja, vec vsebin, nobenih reklam, premium vsebine itn. ON-Demand, sodobno in v 4K in DTS oz. Atmos.

RTV se pac naj financira glede na efektivnost, ne pa na izgovor "kultura" pa naj zivijo kulturniki od tega kaj ustvarijo, mas moderne platforme za taksno pocetje.

Youtube online stream kaksnega tujega orkestra je ze nekaj povsem normalnega.

Samo tu je seveda problem in strah pred tem, da bi bila gledanost prenizka in bi instacrknili, ce bi morali ziveti od gledanosti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

Meizu je izjavil:

V redu, takole se zmeniva: bom jst ustanovil svojo "televizijsko postajo", bom oddajal preko interneta. Tvoj telefon se šteje za "televizijski sprejemnik" in mi boš vsak mesec MORAL plačat 12 EUR, bo fanj a ne? ;)


Ti pac nisi nacionalna televizija. Se bos kar moral potrudit za svoj zasluzek. Tebi nisem dolzan tocno 0 (nic).


Nacionalne televizije nimamo odkar so začeli predvajati reklame.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sneznik ::

Meizu je izjavil:

Televizijski sprejmnik je po novem tudi pametni telefon, ki ga ima prav vsak državljan. Naj ljudje prenehajo uporabljat pametne telefone? ZAKAJ BI TI od nekoga, ki ne gleda RTVja ZAHTEVAL da nima telelevizije SAMO ZATO DA GA NE BOŠ UCURIL IN OKRADEL?! WTF ti si res počen.


Zato ker si pac drzavljan razvite drzave katere eden od elementov in stebrov kulture predstavlja tudi nacionalna televizija, ki spodbuja domaco produkcijo. In kot zaveden drzavljan bos to pac placal. Ali pa se odseli v Ugando, kjer mogoce takega pavsala ne placujejo.


Zato ker si pac drzavljan razvite drzave katere eden od elementov in stebrov kulture predstavlja tudi nacionalna televizija, ki spodbuja domaco produkcijo. In kot zaveden drzavljan bos to pac placal. Ali pa se odseli v Ugando, kjer mogoce takega pavsala ne placujejo.


Napisal si popolne kretenizme, tvoje sklepanje pa je napačno in debilno in neresnično!

Nisem proti RTV-ju kot takemu. Sem samo PROTI NERACIONALNEMU trošenju in 4 preveliki količini zaposlenih ki se čohajo po riti cele dneve za MOJ DENAR.

Odpustite tri četrt zaposlednih, reorganizirajte delo in BAM znižajte RTV prispevek za 4x. Pri 3 EUR na mesec se ne bo praktično noben pritoževal.12 EUR na mesec pa je odločno preveč!!! Ker to je MOJ DENAR.

Sploh pa sramota da je RTV postala levičarsko trobilo! Če ga plačujemo z javnim davkoplačevalskim denarjem potem MORA BITI neodvisen medij. PA NI!!

Meizu je izjavil:

V redu, takole se zmeniva: bom jst ustanovil svojo "televizijsko postajo", bom oddajal preko interneta. Tvoj telefon se šteje za "televizijski sprejemnik" in mi boš vsak mesec MORAL plačat 12 EUR, bo fanj a ne? ;)


Ti pac nisi nacionalna televizija. Se bos kar moral potrudit za svoj zasluzek. Tebi nisem dolzan tocno 0 (nic).


Si bom sam sebi rekel nacionalna televizija NI PROBLEMA. Seveda boš dolžen plačat, 12 EUR ti bom UKRADEL vsak mesec, tako kot vi kradete nam poštenim državljanom. Bo lušten a ne?! ;)

Sramota da je RTV postala levičarsko trobilo! In to za davkoplačevalski denar!

c3p0 je izjavil:

Sneznik je izjavil:


Televizijski sprejmnik je po novem tudi pametni telefon, ki ga ima prav vsak državljan. Naj ljudje prenehajo uporabljat pametne telefone? ZAKAJ BI TI od nekoga, ki ne gleda RTVja ZAHTEVAL da nima telelevizije SAMO ZATO DA GA NE BOŠ UCURIL IN OKRADEL?! WTF ti si res počen.


Smo leta 2020, leta z anteno na strehi so mimo. Če se želi nadzirat, kdo lahko gleda TV program, se to lahko enostavno stori, brez dodatnih stroškov (dekoder, kartice, ipd.). Ampak dobro vejo, da bi izpad prihodka bil vsaj 90%.

Kjer ne veljajo tržna načela, se zadeva hitro izrodi. Rtvslo je klasičen primer.


Se podpišem :) Jaz RTV-ja ne gledam, naj mi ga blokirajo in tudi plačati ne mislim. RTV v današnjem obsegu ko se večina ljudi čoha po riti za davkoplačevalski denar je KRAJA poštenim državljanom!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sneznik ()

a_borlak ::

Se pravi tudi radija ne poslušaš?

Sneznik ::

a_borlak je izjavil:

Se pravi tudi radija ne poslušaš?


Tako je, radijev pod okriljem RTV ne poslušam.

Sicer pa kot sem rekel:

Nisem proti RTV-ju kot takemu. Sem samo PROTI NERACIONALNEMU trošenju in 4 preveliki količini zaposlenih ki se čohajo po riti cele dneve za MOJ DENAR.

Odpustite tri četrt zaposlednih, reorganizirajte delo in BAM znižajte RTV prispevek za 4x. Pri 3 EUR na mesec se ne bo praktično noben pritoževal.12 EUR na mesec pa je odločno preveč!!! Ker to je MOJ DENAR.

Sploh pa sramota da je RTV postala levičarsko trobilo! Če ga plačujemo z javnim davkoplačevalskim denarjem potem MORA BITI neodvisen medij. PA NI!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sneznik ()

link_up ::

Sneznik je izjavil:

a_borlak je izjavil:

Se pravi tudi radija ne poslušaš?


Tako je, radijev pod okriljem RTV ne poslušam.



Jap, ravno zadnjic je mimo peljal Aktualov mobilni oddajnik pa je bil boljsi signal. Ponavadi se vozi par ulic naprej in hresci skoraj neprestano. :(
In and Out

m0LN4r ::

a_borlak je izjavil:

Se pravi tudi radija ne poslušaš?
Jaz tudi ne, ze par let samo Spotify, YT, NF, Hulu, Prime in to je to. Brez reklam, kvaliteta, karkoli ti srce v bistvu pozeli.
Pred tem smo pa prakticno odrascali na tujem radiu in tuji televiziji, saj prinas ni blo bas kaj za gledat, pa se to kar je blo je blo pod nivojem in se ponavljajo v tri krasne, tiste nekaj zanimivih oddaj pa so ze zdavnaj skenslal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Jup. Ko sem bil jaz v OŠ sem vsak dan po pouku doma na TVju gledal risanke na ORF1.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Saj tu prakticno noben ni proti ukinitvi RTVja.
Pristop bi moral biti obraten. Torej kodiran RTV in tisti, ki placa ga naj gleda. Tisti, ki ga pa ne placamo ga pa ne bomo gledali ali pogresali sploh.

To bi bilo edino fer, ampak seveda to ni mozno, ker je ze v startu jasno, da ce se uvede tak sistem, so izgubili ze na zacetku.

Pa se spet, ce ze nekaj placujem, ne placujem, da gledam reklame, ampak placujem, da mi jih odstranijo.

Spotify z reklmamami je zastonj. Youtube z reklamami je zastonj, jebeni Amazon Prime je cenejsi od RTV prispevka in ce me zanima "na kmetiji je lepo" si pac dokupim, tisto kar pa me ne zanima pa ne kupim.

RTVjev model pa je taksen, hoces noces, rabis ne rabis, polno reklam, vsec ni vsec, PLACAJ!

D3m je izjavil:

Jup. Ko sem bil jaz v OŠ sem vsak dan po pouku doma na TVju gledal risanke na ORF1.

Mja mi smo gledali avstrijsko, madzarsko, hrvasko in nemsko nacionalko, ker programi oz. ponudba teh je bila svetlobna leta bolj zanimiva in se vedno je.
Na SloTV program je bil zadnji na seznamu, vcasih tudi nikoli. Se dnevnik je postal tako dosaden, da je dovolj ce si samo povzetek oz. uvod pogledal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mtosev ::

Javne televizije v evropi se vecinoma financirajo s tv prispevkom. Ne vem kje je tak problem ane? Pomeni, da vecina drzav posiljuje svoje drzavljane.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

m0LN4r ::

Ze, ampak ce 2/3 drzave rajsi gleda tuje javne televizije in vse drugo bi se clovek moral vprasati, kje je problem.

mtosev je izjavil:

Javne televizije v evropi se vecinoma financirajo s tv prispevkom. Ne vem kje je tak problem ane? Pomeni, da vecina drzav posiljuje svoje drzavljane.
Nas javni TV se s tujim sploh ne more primerjati, druga stvar pa je, da ce drugi skocijo v ogenj potem naj tudi mi?

PS: Ce je pac gledanost slaba in ni ogromnega zanimanja, se je treba vprasati zakaj sploh prisilno placevati in podpirati tak sistem.

Zdaj bodo pa prisli tisti, da je to zaradi tega ker je 12 evrov na mesec iz vsakega gospodinjstva in od reklam premalo.
Ja najprej bo treba optimirati stroske, potem jamrati za dodaten denar. Sicer pa naj zaradi mene dvignejo prispevek na 29,99evrov na mesec in ga naj placuje tisti, ki to njihovo kvaliteto in kulturo redno konzumira.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mtosev ::

Kak bos primerjal npr BBC in uk s 60+ mil prebivalci s nami npr, tud nemcija ima 85+ mil prebivalcev. Lahko ti optimiras dosti stvari samo to pomeni slabsi program s slabso vsebino. Manj gledalcev, manj oglasevalcev tudi pomeni manj prihodka in koncu vsega tega dosezes zelo verjetno propad.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

solatko ::

Sneznik - Ti razlagaš v drugi temi, da imaš narejen strojni faks, tvoji posti pa so taki, kot bi jih pisal človek, ki ni niti osnovne šole dokončal in je zaprisežen volilec SDS.

mtosev - Če hočemo, kot mala država imeti vse, kot veliki, bo to seveda precej dražje, če ne pa postanimo satelit večje države in uporabljajmo njihove storitve. V yugi je bilo vse veliko ceneje, ker je bilo pač 20 mio potrošnikov.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Sneznik ::

Sneznik - Ti razlagaš v drugi temi, da imaš narejen strojni faks, tvoji posti pa so taki, kot bi jih pisal človek, ki ni niti osnovne šole dokončal in je zaprisežen volilec SDS.


Med volilci SDS je večina zelo pametnih ljudi čist btw ;) In zakaj je vsak avtomatsko če zna logično sklepat in ima smisel za ekonomijo kar takoj SDS? Pa kot da bi bila to žaljivka če bi bil kdo SDS. To je stvar na katero si lahko ponosen ker ednino desnica v sloveniji ima razumevanje glede ekonomije, levičarji pa se obnašajo kot da denar na drevesih raste. Moji posti so argumentirani, logični in smiselni. Tvoji posti pa so nesmiselni in kažejo na tvojo shizofrenijo ker nimaš stika z realnostjo, star si 66 let kar si sam omenil, si star in betežen in pojma nimaš o današnjem svetu. Bolje da si tiho ker za nikamor nisi. Narejen imam strojni faks in to z 10-kami, več kot 9,5 sem imel povprečje. Stay ignorant my friend, mene žejnega čez vodo peljal ne boš.

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sneznik ()

Sneznik ::

Sneznik - Ti razlagaš v drugi temi, da imaš narejen strojni faks, tvoji posti pa so taki, kot bi jih pisal človek, ki ni niti osnovne šole dokončal in je zaprisežen volilec SDS.


Med volilci SDS je večina zelo pametnih ljudi čist btw ;) In zakaj je vsak avtomatsko če zna logično sklepat in ima smisel za ekonomijo kar takoj SDS? Pa kot da bi bila to žaljivka če bi bil kdo SDS. To je stvar na katero si lahko ponosen ker ednino desnica v sloveniji ima razumevanje glede ekonomije, levičarji pa se obnašajo kot da denar na drevesih raste. Vsaka stranka ima seveda kakšno napako, kar pa ne spremeni dejstva da sta SDS in Nova Slovenija objektivno najboljši opciji kar se programa in razvoja Slovenije tiče.

Meizu ::

Si bom sam sebi rekel nacionalna televizija


Lahko si reces ampak to nobenega ne briga.

Makita ::

Meizu je izjavil:

Si bom sam sebi rekel nacionalna televizija


Lahko si reces ampak to nobenega ne briga.



Kot tudi mene ne briga kako si reče samo sebi levičarsko trobilo RTV. And that is the point exactly. Levičarskih trobil se ne sme financirati z javnim denarjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Makita ()

StarMafijec ::

Dejstvo je, da je drago imeti nek majhen narod, svoj jezik in vsemu, kar zraven priteče. V bistvu nas ves čas učijo, kako moramo biti ponosni na lastni jezik, narod, kulturo, ampak dejansko se pa to odraža na bolj plitvih žepih. Vse je dražje. Se pa zagotovo izplača našim elitam, najsi bodo to politične, kulturne, gospodarske, itd.

m0LN4r ::

mtosev je izjavil:

Kak bos primerjal npr BBC in uk s 60+ mil prebivalci s nami npr, tud nemcija ima 85+ mil prebivalcev. Lahko ti optimiras dosti stvari samo to pomeni slabsi program s slabso vsebino. Manj gledalcev, manj oglasevalcev tudi pomeni manj prihodka in koncu vsega tega dosezes zelo verjetno propad.

Kljub temu bi bilo bolj pravicno, da prispevek placujejo samo tisti, ki to koristijo. Razliko pa naj krijejo z dvigom prispevka. Glede na stevilo zaposlenih bi lahko bil program veliko bolj kreativen jebela cesta. Saj so placani isto, ce delajo drek ali pa ce delajo zanimive stvari.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

BuDi79 ::

StarMafijec je izjavil:

Dejstvo je, da je drago imeti nek majhen narod, svoj jezik in vsemu, kar zraven priteče. V bistvu nas ves čas učijo, kako moramo biti ponosni na lastni jezik, narod, kulturo, ampak dejansko se pa to odraža na bolj plitvih žepih. Vse je dražje. Se pa zagotovo izplača našim elitam, najsi bodo to politične, kulturne, gospodarske, itd.
V bistvu nas RTV ne uči kako moramo biti ponosni na svojo kulturo in jezik ampak po zakonu pripravlja program (večinoma) v slovenskem jeziku in nas samo obvešča kakšno kulturo nudijo javni servisi (izključno javni - promocija ostalih spada pod plačljivo storitev, pa še javnih samo če jim to lepo servirajo/jih povabijo), to s promocijo lastnega jezika, naroda in kulture nima neposredne povezave ampak posredno (program je delan tudi v tujih jezikih od tujcev).

solatko ::

Sneznik - koliko ste pametni se vidi, saj brezrezervno sprejmete čisto vsako neumnost velikega vodje in pozabljate, kako zagrizen Stalinist je bil v mladih letih, celo toliko, da ga je zmernejša Kučanova struja, katapultirala iz partije, on pa v jok in na luster, potem pa se je začel njegov revanšizem, katerega sta krepko čutila tudi Pučnik in Tomšič, dva najbolj zvesta med njegovimi vojščaki, samo kakšno pripombo sta imela včasih ne kakšno njegovo bedasto odločitev. Nesramno ju je zavrgel, pa tudi nekaj drugih privržencev. Pogodba z JJ je pogodba s hudičem, rdečim prefarbancem pa, če vam je to všeč ali ne.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Meizu ::

Kot tudi mene ne briga kako si reče samo sebi levičarsko trobilo RTV. And that is the point exactly. Levičarskih trobil se ne sme financirati z javnim denarjem.


Razlika je v tem, da je RTVslo uzakonjena in ima svoj zakonik http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa...

Kaj tebe briga in kaj ne je popolnoma irelevantno.

Meizu ::

Glede na stevilo zaposlenih bi lahko bil program veliko bolj kreativen jebela cesta. Saj so placani isto, ce delajo drek ali pa ce delajo zanimive stvari.


Zanimajo me tvoji predlogi, kako naj bi RTVslo dvignila kreativo.

Vec komerciale, manj? Vse fuzbal tekme zmetat na prvi program?

Naj se enkrat povdarim - namen RTVSlo je kulturna nota, sirjenje in promoviranje kulture, temu primerno so razvrscene po sporedu tudi oddaje ter izbor filmov in ostalih stvari. Se toliko gredo na roko, da ponujajo raznorazne kvize in podobne stvari. Ostalo je cisto pravilno, da imajo prednost kulturne stvari.

Pri dokumentarnih filmih ter filmih nasploh velja enako pravilo - Brad Pitt in banda pac ne spadajo v kulturno obmocje. Spada v cisti entertainment brez kriticnih odsevov danasnjega sveta, brez nazornih sporocil. Prav tako v kulturni segment ne spada Top Gear. Za taksne vsebine imas ostale kanale.

In ravno zato, ker vas je ogromno kricacev, ki komaj cakate poskrbeti za svojo rit, za ostale oz. za sirse dobro vam pa dol visi, vas pac v placevanje prispevkov sili zakon. In prav je tako. Niste vi na mestu, da boste odlocali kaj je dobro za drzavno kulturo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

solatko ::

Meizu - Na čisto enostaven način - na cesto je potrebno zmetat vse tiste, ki so prišli po politični liniji, tudi RTV ima nekaj takih kadrov, ki se čudežno obdržijo po volitvah, tako kot v celotni JU in JS.
Eno so strokovni kadri, drugo pa politični, ki jih pripelje trenutna oblast in bi morali firme zapustiti v trenutku, ko oblast prevzame novo izvoljena skupina, ne pa, da vsi dobijo fiktivna delovna mesta in pogodbe za nedoločen čas.

Železnica, Sova,.. so polne kadrov SDS, NLB, RTV,.. polne kadrov SD, preminule LDS,... in tako se nam pase nebroj ljudi v čisto vseh javnih službah, ker pa je to premalo, se potem zaposluje še otroke politikov mimo vseh pravil,......

Potem pa je povsod omejitev za zapolsitev strokovnih kadrov, ki bi res morali nosit kvaliteto JU in JS. Naj pripomnim še to, da noben teh kadrov ni na nizki plači.
Delo krepa človeka

Meizu ::

na cesto je potrebno zmetat vse tiste, ki so prišli po politični liniji


Se absolutno strinjam. Seveda obstaja velika razlika med cistko politicnih veljakov na nacionalni televiziji ali pa ukinitvijo mesecnega prispevka.

D3m ::

Naj se enkrat povdarim - namen RTVSlo je kulturna nota, sirjenje in promoviranje kulture


Reklame si vtaknej v svoj dvanajsternik.....z zakonom. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Meizu ::

Reklame si vtaknej v svoj dvanajsternik.....z zakonom. :)


In kaksno ima to vezo z ukinitvijo mesecnega prispevka? Ali nemara zelis se visji prispevek?

Sneznik ::

solatko je izjavil:

Sneznik - koliko ste pametni se vidi, saj brezrezervno sprejmete čisto vsako neumnost velikega vodje in pozabljate, kako zagrizen Stalinist je bil v mladih letih, celo toliko, da ga je zmernejša Kučanova struja, katapultirala iz partije, on pa v jok in na luster, potem pa se je začel njegov revanšizem, katerega sta krepko čutila tudi Pučnik in Tomšič, dva najbolj zvesta med njegovimi vojščaki, samo kakšno pripombo sta imela včasih ne kakšno njegovo bedasto odločitev. Nesramno ju je zavrgel, pa tudi nekaj drugih privržencev. Pogodba z JJ je pogodba s hudičem, rdečim prefarbancem pa, če vam je to všeč ali ne.


Jaz nič ne sprejemam ne sprejemam brezrezervno besed "velika vodje" kot si ti napačno predstavljaš in ga ne častim kot velikega vodjo. Je pa predsednik stranke SDS, ki ima DALEČ največjo javnomnenjsko podporo od vseh strank.

Vir Ninamedia: http://ninamedia.si/arhivi/694

Kaj je janša bil ali ni bil (ti ne vrjamem v tvoje zgodbice) tako ali tako ni pomembno. Pomemben je program stranke in ta je pri SDS in Novi Sloveniji objektivno gledano daleč najboljši od vseh. Levičarji nimajo treh čistih v Sloveniji, oni mislijo da denar raste na drevesih. Ne vejo kako deluje ekonomija in da iz nič ne moreš kar začarat denar. Desničarji pa imajo znanje kako deluje ekonomija in vejo kako ustvari dobro gospodarsko okolje v Sloveniji in kako dvigniti BDP. Z dvigom BDP-ja se bo tudi več nabralo v državno blagajno, ker davke moraš znižat da privabiš investitorje in ustvariš pogoje da gospodarstvo uspešno deluje, s tem se v državno blagajno kljub nižjim davkov steče več denarja. Če pa dvigneš davke pa zjebeš gospodarstvo in imaš mnogo manj v državni blagajni kot bi drugače imel, kar pa delajo levičarji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sneznik ()

solatko ::

Sneznik - Kaj ti pomaga program, ki se ga ne izpelje. JJ in SDS so na veliko propagirali boj s korupcijo, ko so štiri leta vladali, se je korupcija povečala za nekaj krat.
Na drugi strani imaš lopova Zorana Jankoviča, ki pa svoj predvolilni program, večinoma izpolni, padejo samo tisti, pri katerih izvedba je odvisna od države - železniška postaja, ureditev voda, da nebi prihajalo do poplav, obnovi določenih stavb in področij, ki so pod spomeniškim vsrstvom,.... skratka uredi veliko tistega, kar obljubi in zaradi česar je izvoljen.

Na republiškem nivoju, ni bil izpolnjen niti en program, vsi so samo poskrbeli zase, brez izjeme levi in desni.

O princu teme pa tole
https://www.alter.si/tema/ivan-jansa-in...
Delo krepa človeka

D3m ::

Meizu je izjavil:

Reklame si vtaknej v svoj dvanajsternik.....z zakonom. :)


In kaksno ima to vezo z ukinitvijo mesecnega prispevka? Ali nemara zelis se visji prispevek?


Prej je bila debata o kulturi. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Makita ::

Meizu je izjavil:

Kot tudi mene ne briga kako si reče samo sebi levičarsko trobilo RTV. And that is the point exactly. Levičarskih trobil se ne sme financirati z javnim denarjem.


Razlika je v tem, da je RTVslo uzakonjena in ima svoj zakonik http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa...

Kaj tebe briga in kaj ne je popolnoma irelevantno.


A zato ker je zakonik pa lahko kradete poštenim državljanom zaradi vaše nesposobnosti da bi preživeli na trgu?!

JA NI PROBLEMA, bomo pa še za mene en zakonik spisali. Ti bom UKRADEL vsak mesec 12 EUR, tako kot to sedaj delate vi, kar pripravi se. Bo luštn ane ;) Bo fanj ane ;)

In to bo mogu dat vsak državljan, jaz bom imel pa stotine miljonov evrov in si bom kupival jahte na jadranu, 144 EUR na leto ti bom ukradel, kar pripravi se ;) V celem lajfu bom samo tebi ukradel 10.000 EUR. Briga me če boš gledal moj program ali ne, jaz ti bom to iz računal dol vzel in me boli kurac, kar daj dinarčke ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Makita ()

D3m ::

Dajte še mene.

Denar ne smrdi.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
7 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek (strani: 1 2 3 456 57 58 59 )

Oddelek: Loža
2922268327 (143) primoz4p
»

Zakaj je treba plačevati RTV prispevek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8122259 (19169) m0LN4r
»

Peticija za ukinitev RTV prispevka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14733520 (28903) radmannsdorf
»

RTVSLO prispevek

Oddelek: Loža
487083 (5466) Ales
»

Sprememba zakona o RTV SLO (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35360055 (53292) noraguta

Več podobnih tem