» »

ADSL for the dumb

ADSL for the dumb

1309976 ::

Zdravo!

Mislim v kratkem nabaviti adsl, a žal o njem, razen osnovnih stvari, vem bore malo.
Zakaj se kupuje dodatni router priključek, a ti ga ne dajo zraven, sem bral na netu, da je lastnina mobitela in bi kot tak moral biti v paketu ali kako (oz. ali so tako slabi routerji priloženi)?
Kateri router se splača kupit (sem prebral par postov pa ne vem nič več kot prej), glede na to da bosta gor dva računalnika in da bodo verjetno laufali razni share programi (mulc...) in bo torej internet kar obremenjen?
So mi rekli, da se da dobre routerji dobiti v Avstriji dosti ceneje (grem v sredo tak al tak gor, iščem pač dober nakup verzijo- ne preslab in ne predrag), torej kaj kupiti?

LP

p.s.
Mogoče še to:
kaj vse ste dokupili po nabavi adsl (da bom vedel približne stroške) in zakaj?
  • spremenilo: 1309976 ()

Kriko ::

Ja v osnovo rabiš samo mrežno drugo dobiš od njih. Sam ima mdva računalnika na netu preko crossover kabla. Torej tri mrežne in kabel. Je pa v tem načinu "kurc" ker mora "prvi" računalnik bit na netu da je lahko tudi drugi. Tega ko sem jaz to naredil ni bilo potreba ampa j zdaj žal ja, ker je siol to "urihtal"!
No ker je moj prižgan 24 ur, ni problem za drugega!
lp

pivmik ::

Izogibaj se ROUTERJEV, še posebej če nimaš pojma o ADSL in omrežjih. Z routerji boš imel probleme z filesharing programi, irc-om, chat, programi, online igrami,...

Kupi SWITCH kjer lahko se DIREKTNO povežejo tudi 4 mašine na ADSL internet.
LP, Gregor GRE^

Slowenc ::

Picnic: dej ne klobasaj neumnosti. Zakaj naj bi imel pa probleme s programi chatom..... Vsaka naprava ima navodila, ki se jih prebere, da lahko potem s to napravo delaš kar želiš. Saj ROUTER ne nastavljaš vsak dan sproti. Ko ga enkrat nastaviš imaš mir za kar nekaj časa oz za skos.

1309976: Ti kar nabavi ROUTER, če imaš denar. Drugače pa pride najcenejša varjanta 3 mrežne kartice in crossover kabel.
ROUTERji pa stanejo okol 20kSIT v Sloveniji, ali pa še manj.

Zakaj se kupuje dodatni router priključek, a ti ga ne dajo zraven, sem bral na netu, da je lastnina MOBITELA

Si hotu napisat siola/telekoma?
bodo verjetno laufali razni share programi (mulc...) in bo torej internet kar obremenjen?

Če boš laufu programe ala emule,kazaa, potem bo mreža obremenjena. Ampak tolk pa spet ne, da se ne bi dal sankat po internetu.
kaj vse ste dokupili po nabavi adsl

Jaz samo router.
Skiny gate.

sash ::

@PicNiK , ne govori bedastoč, ker ko sem sam nabavil router sem samo vedel zakaj se da zadevo porabit, vse ostalo pa se mi niti sanjalo ni, pa je zadeva zalaufala v roku od pol ure, tako da če misliš na net navezat več kompov ti vsekakor ZELO priporočam router ker sem zelo zadovoljen :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

pivmik ::

Pol pa se pridete pritoževat na Emule temo da imaste LowID.
LP, Gregor GRE^

sash ::

se nikol pritoževal :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

flipflop ::

Ja sej zato pa smo tukaj,da si pomagamo. Ti kar kupi router,itak vse podatke o nastavljanju najdeš na netu. Katerega kupiti,je pa tudi že bilo večkrat povedano.

cekr ::

Za takšno uporabo, kot je opisana, bo najbolje, da kupiš en switch. Na katerega vse povezeš. Če imaš srečo, se računalnika prepoznata avtomatsko brez brskanja po navodilih. Ne kupuj pa stvari, ki jih v bistvu ne boš rabil.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

flipflop ::

Router kupi,če hočeš,da bo net delal na obeh kištah,neodvisno od druge. Switch pa kupi,če boš povezoval več kišt - nikoli ne veš,kdaj še kakšna pride. Sicer pa se z dvema kištama vse elegantno reši preko ICS,brezplačno in brez kompliciranja-še posebej v WIN XP.

sash ::

tudi če imaš switch lahko neodvisno do neta dostopaš z 4 (2 če imaš študentski paket) mašinami, je pa res da z routerjem neboš imel problema tud pri večih mašinah, saj le dodaš dodaten switch/hub in navežeš dodatne mašine, poceni routerji dovoljujejo običajno do 254 mašin, vendar si take obremenitve ne znam predstavljat na routerčku za 15k
--------------------
Think different...
TOROiD Group


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793563790 (619) c23po
»

Switch ali router???

Oddelek: Omrežja in internet
333663 (2657) Ursus
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384845 (4364) SasoS
»

ena ADSL povezava za dva PC-ja?

Oddelek: Programska oprema
161491 (1110) Lime
»

ADSL - lan

Oddelek: Omrežja in internet
111103 (864) Tiger

Več podobnih tem