» »

Menjava olja pri dizlu.

Menjava olja pri dizlu.

1 2 3
4
»

stara mama ::

Kaj sm pa reku, ko sem mislil zvitek papirja? :)

bobby ::

2-3x menajva olja na leto, vsakih 10kkm, servise delam sam, strošek okoli 130EUR na leto.

Fucking olje niti pod razno ne zdrži 30kkm še posebej pa ne pri voznikih bemflow 8-)

Dodatek,.. jaz sem the guy in Toyota laughing behind X5 iz tega videa :D
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

SambaShare ::

ZveeZ je izjavil:

Tam med 3 in 4kkm je optimalno, da ne bo pil olja.
Ce ne je sranje, da mores vsakih 5kkm dolit 1l.


Iz ene skrajnosti v drugo. Kdo se bo pa valjal pod avtomobilom vsak mesec. Večina normalnih mašin lepo zdrži 15-20k interval. Ajde BMW verjetno ne.

feryz ::

Jaz ga moram vedno 1 liter doliti. To pomeni, da na 30 kkm 20 procentov olja menjaš že prej.

Utk ::

Pa praviš da ne žere olja. Pa ti ga že od novega.

feryz ::

Vsak avto "žre" olje. Drugače niti ne more biti.

Utk ::

Pa ne tolk da bi moral dodakat. Niti če menjaš na 30. Za to mora bit nemec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Horas ::

kaka mržnja prot nemcem, sem si lastil e46 l99 1.8i pa ni žrlo nič. isto pri e39 l01 2.5i , menjaval na 30k km
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Utk ::

Kaj pa kaj novejšega od 20 let starih modelov?

feryz ::

Utk je izjavil:

Pa ne tolk da bi moral dodakat. Niti če menjaš na 30. Za to mora bit nemec.
To je pa odvisno od načina vožnje. Enim ga bo več požrlo, drugim skoraj nič. Enako kot dizla ali bencina.

wcpapir ::

Na stari F11ki menjavam olje na pol leta medtem ga ne zgine nic. Vcasih je to 8k vcasih 12k km 430.000km prvi turbo, injektorji, itd.

feryz ::

A ti ga zvagaš? Ali vsakič nazaj naliješ v flaše? Da veš, koliko je šlo noter in koliko ven?
Sicer pa, pritiskaj na polno, ves dan, vsak dan. Pa boš videl ali bo zginil ali ne.

Buggy ::

Ravno vceraj po 15Kkm imel menjavo v 300KM BiTDI Alltracku, ki se ravno ne spara pri voznji >:D
Olje vedno uporabljam zgolj Mobil 1 5W30 v Insigni pa Mobil 1 0W40 in ne tistih servisnih genericnih zlobuder. Menjam kot receno vedno pri vseh na 15Kkm ne glede na predpisan interval. Enormne porabe olja nikoli nisem imel...pa sta oba svaba vozena z ne prevec nezno nogico :P

Olje zelim da je dolito vedno manj kot 3/4 oljne sibke in ne MAX, ker ga sam naslednji dan, ko se vse ustali, po potrebi dolijem - nikoli cisto do MAX vedno malo pod. So mi ga na servisu ze v Insignijo nalili konkretno cez MAX in sem k sreci se nasel Petrol, ki je imel crpalko, da so ga "pozavgal" cez sibko ven ene 2 dcl.

Pri menjavi vceraj je bilo olja 3/4 sibke malce manj kot v startu je pa res da je v tem "olju" se marsikaj drugega kot pa takrat, ko se je nalil...poleg svinjarije tudi nafta.

Edini avto, ki mi je zacel kuriti olje pa je bil pred 20-timi leti, ko so mi menjali izpuh (nov), ki je bil v prekatih deformiran/zabit in se je posledicno masina pregrela jaz pa prepozno opazil :'(

wcpapir ::

feryz je izjavil:

A ti ga zvagaš? Ali vsakič nazaj naliješ v flaše? Da veš, koliko je šlo noter in koliko ven?
Sicer pa, pritiskaj na polno, ves dan, vsak dan. Pa boš videl ali bo zginil ali ne.

Seveda vem koliko ga gre noter in koliko ven, manka ga niti deci.

m0LN4r ::

Pri toyoti imajo vpoklic, ker je nivo oznakena sibki za olje prenizko 2018 -
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj še preventivno menjat na malem servisu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
647579 (2798) Blinder
»

Servis avta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28848047 (20095) blackbfm
»

Motorno olje za avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9613662 (11292) jest10
»

Prilivanje motornega olja ali menjava? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910519 (9101) bbbbbb2015
»

Menjava olja Kia Ceed (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6613281 (11713) fikus_

Več podobnih tem