» »

Apple predstavil nov poceni iPhone SE

hojnikb ::

za facebook in instagram odpret nerabis 5 minut peak powerja.
#brezpodpisa

aborko ::

Rabiš pa za 4k60 video, pa za igre,...tu pa pogori na celi črti, v kakih igrah gre baje skoraj 1% na minuto. Ne vem kaj vam bodo te benchmark cifre, razen da je telefon bolj future proof. V praksi ne opaziš razlike,.. Opaziš pa ko baterija crkne, ko imajo drugi telefoni še 60%

Mavrik ::

hojnikb je izjavil:

za facebook in instagram odpret nerabis 5 minut peak powerja.


Facebook in Instagram se lepo odpreta tudi na 4 leta starem iPhonu in katerem koli Androidu z bistveno počasnejšim CPUjem. Daj če boš drkal na Apple, bolj vsaj konsistenten :D
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

Mavrik je izjavil:

hojnikb je izjavil:

za facebook in instagram odpret nerabis 5 minut peak powerja.


Facebook in Instagram se lepo odpreta tudi na 4 leta starem iPhonu in katerem koli Androidu z bistveno počasnejšim CPUjem. Daj če boš drkal na Apple, bolj vsaj konsistenten :D

You didn't get the point, huh?

Jasno, da te aplikacije niso pretirano zahtevne. Point je v tem, da vecina userjov taksnih telefonov uporabljajo najvec to. In res je, ti appi delajo super tut na 4 leta starmu iphonu. Hell, tudi na 6 let starmu delajo vec kot zadovoljivo.

Ampak ce za relativno majhen kes dobit precej spodoben SoC, ki bo mel supprt vsaj se kaksne 3-4 leta, je pa imo ogromen plus, vsaj in my book.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

iTrader ::

Apple bi moral naredit serijo s pozlacenimi iPhone za 20k+. Trenutno je milijonar primoran kupit phone za 1.500$, kot tisti na minimalcu. Dejansko Apple si kvari image s temi pocenj phoni.

poweroff ::

Furbo je izjavil:

Oh ja, je pa iphone najboljše v usajanju folka 'ki ga ne bi nikdar kupili'.

Zakaj vas nekaj, kar ne bi kupili, vedno tako požene na forume?

Imam iPhona in potrjujem, da je CrApple zanič.
sudo poweroff

OvCa77 ::

iTrader je izjavil:

Apple bi moral naredit serijo s pozlacenimi iPhone za 20k+. Trenutno je milijonar primoran kupit phone za 1.500$, kot tisti na minimalcu. Dejansko Apple si kvari image s temi pocenj phoni.

Sej imaš svarovski iphone linijo.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Senior Dev ::

aborko je izjavil:

Rabiš pa za 4k60 video, pa za igre,...tu pa pogori na celi črti, v kakih igrah gre baje skoraj 1% na minuto. Ne vem kaj vam bodo te benchmark cifre, razen da je telefon bolj future proof. V praksi ne opaziš razlike,.. Opaziš pa ko baterija crkne, ko imajo drugi telefoni še 60%

Zelo pa opaziš razliko med UHD in FHD na 5 inčnem telefonu. In da obdeluješ 4k60 na telefonu si tudi svojevrsten fenomen. :D
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

aborko ::

Caki a ti imas samo telefon, nobenega prenosnika, monitorja, 4k tvja? Da te posnete filmcke samo na telefonu gledas? Ja pol je pa res vseeno al full hd al 4k, tebi bi se navadn hd zadostoval, na 4,7 hd ekranu je itak vse podobno. Ko pa das 1x te posnetke na velik 4k tv, je pa zgodba precej drugacna.

Nisem mislil obdelave 4k60 na telefonu, ceprav eni tudi to pocnejo...Ze samo snemanje 4k60 konkretno obremeni telefon.

Vazelin ::

Ze samo snemanje 4k60 konkretno obremeni telefon.

iPhone ne:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Andrej51 ::

iTrader je izjavil:

Andrej51 je izjavil:

Preizkusil sem novega SEja. Zraven sem imel še S10e. Kamera podnevi zelo na nivoju, video tudi. Ponoči pa je druga zgodba, v primerjavi z S10e je precej manj osvetljena z rahlo več šuma. Presenetila me je baterija uporaba večinoma socialna omrežja pri 15% je bilo malo vec kot 5h SoT.

Je to fejk njus? Tehnično podkovani
ljudje pravijo, da je iPhone neuporaben, ne vem kje si ti dobil 5h SoT.

Noup. Res pa da sem dobil telefon prednastavljen in nism pogledau ce je biu stevec na nic. Sem ma prepričana da baterija ni tako slaba kot hočejo nekateri prikazat.

PrihajaNodi ::

Na se 2016 je katastrofa
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zvezdica27 ::

dajmo še enkrat... brez iger, maili, slike, morda snemanje videa itd.

Imam stari SE in je top. Ravno rpavi. Če je ta še mičkn večji, zmaga. Imam še 6s doma, tud lih prav, na zgornji meji. Imam p40 lite in nexus 6p, preveliko.

Zanima me torej SAMO battery life, iger ne bo, a ga kdo ima, da pove koliko dni to zdrži ob običajnem delu. Sicer pa me odbija zaklenjenost appov (ljubi jezus, kaka drama, da sem uredil e-reader za slo knjižnice)

zz

Senior Dev ::

Ajfon je najboljši, Android pa najslabši. Lahko zaklenete to temo, vse je jasno. :)
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Zvezdica27 je izjavil:


Zanima me torej SAMO battery life, iger ne bo, a ga kdo ima, da pove koliko dni to zdrži ob običajnem delu.

Definiraj "običajno delo na telefonu".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zvezdica27 ::

pisanje mailov, kak video klic. Nujno mora brezhibno delati office365 oz MS sranje, dostop do pisarne. Splet. Namesto skeneraj - fotografije dokumentov itd.

Take stvari, iger ne bo. V privat času GPS, navigacija in ostlao, kar me ne skrbi.

Še največja težava pa je - kako za vraga to priklapljati na linux računalo. To me še najbolj skrbi (photos so dosegljivi, kajne).

Lej... mora zdržati 2 delovna dni. Porkamadona, mora.

zz

dope1337 ::

Pa sej ... A ni to z baterijo dokaj resljivo? Pac kupis ovitek, ki ima v sebi baterijo (kapacitete tudi 2x vecje kot v napravi sami).

En sodelavc mi je isto jamral za iPhone8, pa si je to pol nabavil, pa je deloval zadovoljen. Pa stvar je bila lazja in tanjsa, kot moj takratni Sony xperia xz compact.

Ali je point Appla, da si ne smes nic prilagoditi, ce ti nekaj ne deluje vredu out-of-the-box, zato ker si ze itak preplacal izdelek in ne bi smel zahtevati dodatnih stroskov/skrbi v obliki dodatne baterije v ovitku?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Meizu ::

Furbo je izjavil:

Oh ja, je pa iphone najboljše v usajanju folka 'ki ga ne bi nikdar kupili'.

Zakaj vas nekaj, kar ne bi kupili, vedno tako požene na forume?

Droid teme pa.. črički. Pol se pa spet usajate, zakaj teme o applu. V temah o applu.


Louis Rossmann wants a word with you.



Video je random iz njegovega kanala, imas Apple materiala o povrsnosti in fusariji na tem kanalu dobesedno KOLIKO HOCES.

aborko ::

Zdej je še Gsmarena objavila test. Battery endurance rating iphone SE (2020) 59h, za primerjavo - iphone 8 je imel 66h. Ostale zadeve kar hvalijo, sploh video je res top. Za US ceno bi tole bil dober nakup pri nas. Zgleda bo res rešitev tist battery case, telefon sicer ne bo več tko tanek in eleganten (kar v 2020 itak ni), bo pa vsaj uporaben.

m0LN4r ::

Torej lahko zdaj nekdo po tolko postih napise, zakaj clovek potrebuje 5" kvazi high end telefon za 400-500eur, ce:
- na njem itak nic ne dela razen smsov?
- za karkoli produktivnega (Adobe Rush, MS Office) je premajhen?
- kamera dela iste slike kot 200eur cenejsi kitajc?
- baterija in spomin, ki ga dobis sta podpovprecna v tem segmentu?
- nezahtevne stvari pa delajo isto, kot na 300eur cenejsem kitajcu?
- lasten posnetek videoja na telefonu gledas potem na 3x slabsem displayu oz. dokler ne prides domov in si zadevo ogledas na kaksnem TVju/monitorju, sploh neves ali je posnetek dober ali za drek?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mojster_joni ::

m0LN4r je izjavil:

Torej lahko zdaj nekdo po tolko postih napise, zakaj clovek potrebuje 5" kvazi high end telefon za 400-500eur, ce:
- na njem itak nic ne dela razen smsov?
- za karkoli produktivnega (Adobe Rush, MS Office) je premajhen?
- kamera dela iste slike kot 200eur cenejsi kitajc?
- baterija in spomin, ki ga dobis sta podpovprecna v tem segmentu?
- nezahtevne stvari pa delajo isto, kot na 300eur cenejsem kitajcu?
- lasten posnetek videoja na telefonu gledas potem na 3x slabsem displayu oz. dokler ne prides domov in si zadevo ogledas na kaksnem TVju/monitorju, sploh neves ali je posnetek dober ali za drek?

zato ker je gor obgrizen jabuk

pirlo ::

Da imaš 5 let posodobitev.... in da bo čez 5 let še 3x bolj zastarel kot je že zdaj. :)) Razen procesorja, ki je top in bo verjetno čez 5 let nekje na nivoju midrange snapdragona. Raje kupiš na dve leti po 200e telefon pa imaš čez 6 let android na zadnji ali predzadnji verziji, varnostne posodobitve in precej precej boljši telefon kot bo SE takrat. Pa če se razbije vmes ne boli tako.

Meizu ::

Huh, kateri telefon je pa primeren za karkoli produktivnega? Se 7 colski tablet je kdaj premalo, kaj sele ta neka razpotegnjena jajca cemur danes pravimo telefon?

poweroff ::

mojster_joni je izjavil:

zato ker je gor obgrizen jabuk

Ha, ha, še celega jabolka ti ne dajo, zgolj obgrizek! :))
sudo poweroff

hojnikb ::

zato pa kupis android, dobil cel piskot :)
#brezpodpisa

Furbo ::

Meizu je izjavil:

Furbo je izjavil:

Oh ja, je pa iphone najboljše v usajanju folka 'ki ga ne bi nikdar kupili'.

Zakaj vas nekaj, kar ne bi kupili, vedno tako požene na forume?

Droid teme pa.. črički. Pol se pa spet usajate, zakaj teme o applu. V temah o applu.


Louis Rossmann wants a word with you.



Video je random iz njegovega kanala, imas Apple materiala o povrsnosti in fusariji na tem kanalu dobesedno KOLIKO HOCES.

Gledam redno. Vprašaj ga še, oziroma si poglej njegove odgovore, zakaj ne popravlja droidov.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Zimonem ::

Ker v Ameriki teh brandov bolj ali manj ne prodajajo. Niti se ne splača popravljat. Le povsem zaslepljen kupec lahko da 500e za telefon, kateri je bil že pred petimi leti povprečen, danes je pa obupno zastarel.

Vazelin ::

Me zanima za kolko se bodo dobili tile SE-ji na bolhi. Ko nekdo vzame na naročnino in rabi gotovino. Enih 350-380 eur?:D To bi bila že potencialno sweet cena.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

blackbfm ::

Za 400 dobis s10/e ce mas sreco pa je boljsi tel :-) just sayin

Furbo ::

Vazelin je izjavil:

Me zanima za kolko se bodo dobili tile SE-ji na bolhi. Ko nekdo vzame na naročnino in rabi gotovino. Enih 350-380 eur?:D To bi bila že potencialno sweet cena.

Ne vem če bodo, ko sem si jaz hotel kupit XR, sem isto razmišljal.
Ampak ti, ki hočejo tak 'kredit', ne jemljejo poceni telefone, ampak najdražje=več 'kredita'.
Tako sem si pač kupil XS 512 za ceno XR.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrStein ::

m0LN4r je izjavil:


- lasten posnetek videoja na telefonu gledas potem na 3x slabsem displayu oz. dokler ne prides domov in si zadevo ogledas na kaksnem TVju/monitorju, sploh neves ali je posnetek dober ali za drek?

Ja, profesionalni foto (in video) aparati so tudi zanič, ker imajo samo 1K ekran. Zato fotografi snemajo s pametnimi telefoni, ki imajo 4k ekran. Da lahko takoj preverijo posnetke.
:))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Meizu ::

Gledam redno. Vprašaj ga še, oziroma si poglej njegove odgovore, zakaj ne popravlja droidov.


Itak, saj so vsi isti.

Jaz bolj ciljam na PC sfero, kjer imas z ne-applovim PCjem vsaj moznost nadgrajevanja, moznost servisa posamezne komponente, kar je pri Applu definitivno cudezna dezela, vkljucno z njihovimi sumljivimi poslovnimi praksami kar se popravil in ostalega tice (predvsem tudi distribucija rezervnih delov ter nacin diagnosticiranja ter cenikov rezervnih delov, ki marsikdaj presegajo vrednost dejanske masine - nove seveda).

Vem, to ni predmet te teme in debate, je pa firma ista in ravno iz tega razloga (pa sem bivsi Apple user) ne taknem vec Applovih izdelkov, pa ce mi ga pred prag prineses in tam pustis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

m0LN4r ::

MrStein je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


- lasten posnetek videoja na telefonu gledas potem na 3x slabsem displayu oz. dokler ne prides domov in si zadevo ogledas na kaksnem TVju/monitorju, sploh neves ali je posnetek dober ali za drek?

Ja, profesionalni foto (in video) aparati so tudi zanič, ker imajo samo 1K ekran. Zato fotografi snemajo s pametnimi telefoni, ki imajo 4k ekran. Da lahko takoj preverijo posnetke.
:))
Kdo je omenil profesionalno karkoli? Zdaj ce ti ne poznas nikogar, ki npr. na Adobe Rush zreze skup video iz dneva v dan na kakem high end telefonu in napise kak clanek na hitro, se ne pomeni, da tega noben ne dela.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zvezdica27 ::

lp,

kupil sem huaweil p40 lite. za ta denar, fakin top, to da googla ni pa je zame samo plus. Tudi če se mi razbije, za 170e nov foun ne morem jokati. Če bo pa preživel ekran 2 leti mi ja pa zanj vseeno

Žal... tele vaše debate in ne-podajanje informacij ne pomaga. Samo bluzite gor dol in pač folk se težko odloči. Ker imamo doma še 2 huaweija sem šel čisto na to + cena. Tako da...

zz

MrStein ::

m0LN4r je izjavil:

MrStein je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


- lasten posnetek videoja na telefonu gledas potem na 3x slabsem displayu oz. dokler ne prides domov in si zadevo ogledas na kaksnem TVju/monitorju, sploh neves ali je posnetek dober ali za drek?

Ja, profesionalni foto (in video) aparati so tudi zanič, ker imajo samo 1K ekran. Zato fotografi snemajo s pametnimi telefoni, ki imajo 4k ekran. Da lahko takoj preverijo posnetke.
:))
Kdo je omenil profesionalno karkoli? Zdaj ce ti ne poznas nikogar, ki npr. na Adobe Rush zreze skup video iz dneva v dan na kakem high end telefonu in napise kak clanek na hitro, se ne pomeni, da tega noben ne dela.

Tisti, ki vsak dan reže videje na telefonu, ne bo kupil takega z 4" ekranom, pa četudi bi imel 8K ločljivost.
To je tako, kot če bi rekel, da ne kupiš novi Renault Clio, ker nima HUD-a.
Ni problema. Za večino pa je to prva izbira. Pač ne bodo videje rezali med vožnjo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Zimonem ::

Potem bi bil telefon znatno bolj uporaben z bolj varčnim procesorjem.

Furbo ::

Saj je ta procesor lepo varčen, ko se na njemu ne izvajajo zahtevna opravila.

Samo eni tule zdaj nabijajo o blesavih scenarijih, samo da bi dokazali svoj prav. Zagreti igričarji ne bodo kupili napravo s tako majhnim ekranom, kot tudi tisti, ki se grejo preglednice in ne vem kaj še na telefonih.

Marsikomu je dovolj občasen klic, občasno sporočilo na viber, whatsap, pogled na facebook, tiktok itd in za to, ta zadeva povsem zadošča.

Ampak kmalu bo še kak droid težil, da se s SE ne da kopati jarkov.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zimonem ::

Marsikomu je dovolj občasen klic, občasno sporočilo na viber, whatsap, pogled na facebook, tiktok itd in za to, ta zadeva povsem zadošča.

500e je preveč za omenjene stvari.

gddr85 ::

jah lej, to je najmanjša cena za položit latest jabuk pri kofetu na mizo :P

blackbfm ::

To smo delal s štirkami ker so res izstopal.. Danes je na prvi pogled vse isto.. Danes je bolj kul da telefona ne vlečeš sploh iz žepa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Meizu ::

gddr85 je izjavil:

jah lej, to je najmanjša cena za položit latest jabuk pri kofetu na mizo :P


Ni res ker je ponavadi najcenejsa opcija razprodaja starih zalog telefonov izpred 5+ let. Pa se vedno zelijo 300+eur in to z vezavo pri operaterju.

Furbo ::

Zimonem je izjavil:

Marsikomu je dovolj občasen klic, občasno sporočilo na viber, whatsap, pogled na facebook, tiktok itd in za to, ta zadeva povsem zadošča.

500e je preveč za omenjene stvari.

Zakaj? Saj folk kupuje tudi BMW 1 za žene itd.. pač daš malo več, dobiš malo več.

Jaz sem mislil, da me matka zajebava, ko mi je jamrala, da se na droidu ne zna oglasiti, da drsa v desno in ni nič. Potem sem ugotovil, da ima vsak app tam lahko vse po svoje (tista famozna demokracija) in da jo jebe to, ko jo kliče folk na fon je treba drsati desno, ko jo na viber je treba drsati gor.. to se na applu ne zgodi.

Daš kak stotak več in veš, da so appi pod kontrolo, ne pa da imaš divji zahod.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zimonem ::

Daš vsaj tir stotake več. Dialer je pa prilagodljiv. Pa tud corporate profili se dajo furat. Sicer 300e recimo na 3-4 leta ni tak problem. Samo, če bi kaj rešil.

Vazelin ::

Se je telefon za 20 let
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

aborko ::

da jo jebe to, ko jo kliče folk na fon je treba drsati desno, ko jo na viber je treba drsati gor.. to se na applu ne zgodi.

Daš kak stotak več in veš, da so appi pod kontrolo, ne pa da imaš divji zahod.

Sej ne vem če si resno mislil ali si bil ciničen. A smo res tko neumni ratal, da ne vemo kam poslajdat in raje daš 5x več denarja(za mamco ki ima probleme s slajdanjem je kak redmi 8 za 100€ polna kapa), da ni treba slajdanja v nastavitvah nastavljat!!?

Meizu ::

Al pa telefon za 10 eur, ki ima zeleno in rdeco tipko.

Z okrepljenim argumentom - kdor ne zna slajdat, tudi kaksne druge funkcije po telefonu ne zna ali ne ve za kaj bi jo rabil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

PrihajaNodi ::

Apple ti shrani vsa gesla za vse ob zamenjavi telefona, sinhronizacija poteka u nulo. Samo ena cvetka, cesar android be zmore.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

cokotorta ::

PrihajaNodi je izjavil:

Apple ti shrani vsa gesla za vse ob zamenjavi telefona, sinhronizacija poteka u nulo. Samo ena cvetka, cesar android be zmore.

Na androidu je isto, če te ne moti imet stvari v oblaku

PrihajaNodi ::

Kje?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

pirlo ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kje?

Google ONE.
V bistvu ti na g-drive shrani podatke od aplikacij, tudi od debug verzij aplikacij. Kontakti so tako že od časa integracije v gmailu shranjeni, gesla pa v chrome-u.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Par vprašanj okoli Apple Watch...

Oddelek: Mobilne tehnologije
446224 (1220) gregor_m
»

iPhone nasveti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20526865 (16597) buttcrack
»

Apple predstavil nov poceni iPhone SE (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
32849365 (34088) MrStein
»

Apple konkretiziral mikavne storitve, novi iPhoni stavijo na objektive (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
20336023 (26619) c3p0

Več podobnih tem