» »

Apple predstavil nov poceni iPhone SE

««
7 / 7
»
»»

Master_Yoda ::

To je bolj CON kot pa PRO. Isto kot to da se ne rabis mesece v gmail in podobne storitve prijavljat in si prijavljen za vedno. Pol pa pride nek update, pa clovek ki je vedno bil prijavljen se ti pojavi na vratih in rece "meni pa mail ne dela" in pove da je vedno mel odrtega v enem tabu oz kliknil na shortcut.
Ja prijaviti se bo treba, kje imate login podatke?
Kaksne login podatke ?
Ja tiste, ki sem vam jih na list napisal ko sem vam racun naredil
Ne vem kje je tisti list, saj ga ze ogromno casa nisem rabil, kaj ne gre brez njega
Facepalm
Dovie'andi se tovya sagain.

Meizu ::

PrihajaNodi je izjavil:

Apple ti shrani vsa gesla za vse ob zamenjavi telefona, sinhronizacija poteka u nulo. Samo ena cvetka, cesar android be zmore.


Kaj? Android dela cisto isto. Prav tako imas nebroj aplikacij oz. keychainov kot je npr. LastPass, ki dela na cisto vsakem browserju in dela ravno to kar ti pravis. Isto lahko tudi ukazes googlu naj pospravi vsa gesla, vse podatke, imenike, whatever.

To, da shranjuje pa Apple tudi podatke na telefon je pa ubistvu vredno vseskupaj nic.

Moj zadnji iPhone je bil 5s in od takrat naprej ne kupim vec teh jajc. Sel na hrvasko obalo proti dubrovniku na 3 tedensko pavzo. Prvi teden se je 5s odlocil da se bo nehal polnit. Probal z nesteto polnilci, nikakor. Ko je pac crknila baterija je bilo to to in se ni pustil vec vzgat. Tako sem bil sredi sezone najmanj 2 tedna brez telefona.

Ko sem se vrnil domov sem sel do nasega Apple tehnicarja in ga vprasal kaj se da narest. Nic! Telefon zmrznjen kot cegu, ne mrda ne levo ne desno. Ok, rabim nov telefon - sem se ze zdavnaj odlocil, da bo to moj zadnji iPhone, nabavim novega androida in ugotovim, da iPhone privzeto ni shranjeval imenika ter ostalih beleznic na iCloud npr. temvec fizicno nekam na telefon. Grem nazaj do tehnika in prosim da mi skopira ven iz telefona podatke oz. predvsem imenik, ker ga nujno rabim.

Nula! Nobenih podatkov, nic, telefon se ni odzival nikakor, ce bi hotel podatke ven dobit bi moral dat kdo ve koliko denarja pri kaksnem uradnem apple servisu. No rezultat tega super sinhroniziranja apple naprav je pripeljal do tega, da sem naslednje pol leta bral SMSje, kjer sem moral vsakic najprej vprasat kdo sploh je, da sem si lahko to osebo shranil nazaj v telefon.

Android lepo to pospravi direkt v google account, zaradi mene lahko zabrises telefon iz avijona ce zelis, ze kolegov android bo takoj prenesel tvoje kontakte, ko se bos prijavil v svoj racun, ce to nujno potrebujes.

Samo prosim ne mi razlagat o Applu in njegovi vrlini sinhronizacije. Sicer ne bom zanikal da je Apple dejansko boljsi v brezzicni povezljivosti (ampak IZKLJUCNO z ostalimi Apple napravami, mind you), ampak realna slika je, da nobeden od teh firm nima pojma kaj je dobra povezljivost.

Air drop dela ce se mu sprdne, file sharing je nocna mora, kot sem ze napisal, ja, dela pa povezava na televizijo ja - ce imas apple tv valda.

Smo leta 2020 in se vedno ne znamo nardit enega konkretnega ruterja, ki nebi zajebaval vsakic ko imas 5 min casa, kaj sele, da se bodo telefonarji enkrat odlocili nardit standard, s katerim bos npr. sharal screen na random smart TV in dejansko ne populil pol lasisca "in the process".

Master_Yoda je izjavil:

To je bolj CON kot pa PRO. Isto kot to da se ne rabis mesece v gmail in podobne storitve prijavljat in si prijavljen za vedno. Pol pa pride nek update, pa clovek ki je vedno bil prijavljen se ti pojavi na vratih in rece "meni pa mail ne dela" in pove da je vedno mel odrtega v enem tabu oz kliknil na shortcut.
Ja prijaviti se bo treba, kje imate login podatke?
Kaksne login podatke ?
Ja tiste, ki sem vam jih na list napisal ko sem vam racun naredil
Ne vem kje je tisti list, saj ga ze ogromno casa nisem rabil, kaj ne gre brez njega
Facepalm


Namesti mu gor LastPass, geslo za tisto naj bo pin jnegove bancne kartice in forget about it. Simpl. Zato pa imamo na svetu tehnicno podporo in vse to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Meizu ::

Sicer pa tehnoloska nepismenost ni problem razvoja nove tehnologije, temvec je bolj problem nevolje in pomanjkanja interesa starejsih ljudi, da se navadijo nekaj novega.

Ker pa sluzbe vecinoma po novem zahtevajo vsaj osnovno pismenost imas pac problem. Vsi, ki nimamo tastarih ki delajo vsaj priblizno okoli IT podrocja ali kaj podobnega, jim moramo po vecini vedno znova razlagat ene in iste stvari, pa najsibodi magari razlaganje kako premaknit mapo iz racunalnika na USB kljuc.

Ce ljudje niso zmozni oz. nocejo razumet teh osnovnih principov racunalnistva, potem jim bos precej tezko razlozil kako funkcionirajo moderne aplikacije, kjer rabis dandanes prakticno za vsako svoj racun s svojim geslom. Keychain je tu dobesedno godsend za taksne primere (kot tudi za napredne uporabnike, se toliko bolj), ce se to ne deluje potem pa nabavit telefon za penzionerje s petimi tipkami in je to to.

Ne vem, kaj ljudje fantazirajo, jaz bi tudi imel doma svas masino ter opremo za lotanje maticne plosce, ampak ker pac nimam pojma kako se s tem dela imam pred sabo dve moznosti:

1. nabavim in se naucim uporabljat
2. odmislim vseskupaj in grem lovit ribe

Ce te pa nekdo drug prisili v tocko 1. potem pa pac zagrizi, primi delo v roke, nismo vec leta 1923, obstajajo se druge kvalitete kot samo znanje peke potice in kako prasca razrezat v klobase, ane. Life is a bitch.

MrStein ::

Meizu je izjavil:


Smo leta 2020 in se vedno ne znamo nardit enega konkretnega ruterja, ki nebi zajebaval vsakic ko imas 5 min casa,

Ne vidim povezave s temo, ampak kaj je narobe z ruterji?
Svojega sem vklopil in nikoli več pogledal več let.
(OK, ker sem tehnični tip, sem bil na SSH polovico časa, ampak po svoji izbiri)

PS: Prenos podatkov na novi Android: ja dober vic. Sem že večkrat počel. Nikoli več.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zimonem ::

PS: Prenos podatkov na novi Android: ja dober vic. Sem že večkrat počel. Nikoli več.
stranke ti bodo hvaležne.

Meizu ::

MrStein je izjavil:

Meizu je izjavil:


Smo leta 2020 in se vedno ne znamo nardit enega konkretnega ruterja, ki nebi zajebaval vsakic ko imas 5 min casa,

Ne vidim povezave s temo, ampak kaj je narobe z ruterji?
Svojega sem vklopil in nikoli več pogledal več let.
(OK, ker sem tehnični tip, sem bil na SSH polovico časa, ampak po svoji izbiri)

PS: Prenos podatkov na novi Android: ja dober vic. Sem že večkrat počel. Nikoli več.


Povezave ni, razen tega, da dandanes nic ne funkcionira tako kot mora.

Kaj je narobe s prenosom podatkov na androidu? Tako kot ti trdis za ruterje tudi jaz uporabljam android telefone od google Nexus S dalje (torej zadnjih 10 let) in niti enkrat do zdaj nisem imel s tem tezav. Kupis nov telefon, vstavis sim noter, upalis, se vpises v google profil, pocakas par min in ekola, vsi podatki noter.

Furbo ::

aborko je izjavil:

da jo jebe to, ko jo kliče folk na fon je treba drsati desno, ko jo na viber je treba drsati gor.. to se na applu ne zgodi.

Daš kak stotak več in veš, da so appi pod kontrolo, ne pa da imaš divji zahod.

Sej ne vem če si resno mislil ali si bil ciničen. A smo res tko neumni ratal, da ne vemo kam poslajdat in raje daš 5x več denarja(za mamco ki ima probleme s slajdanjem je kak redmi 8 za 100€ polna kapa), da ni treba slajdanja v nastavitvah nastavljat!!?

Aja zdaj je pa uporabnik neumen, ne pa dizajnerji telefona, ki hočejo da enkrat slajdaš desno, drugič gor, tretjič pritisneš na slušalko..
..zagovarjate svoje čungalunga produkte, kot da ste sadomazo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zimonem ::

Misliš kot touchid, pa notch, pa mape v mail appu,... Tu gre vedno samo za evolucijo, no ja Apple pravi revolucijo. Na androidu se da vsaj nastavit, iPhone si pa ponavadi obsojen.

MrStein ::

Furbo je izjavil:


Aja zdaj je pa uporabnik neumen, ne pa dizajnerji telefona, ki hočejo da enkrat slajdaš desno, drugič gor, tretjič pritisneš na slušalko..
..zagovarjate svoje čungalunga produkte, kot da ste sadomazo.

A ne poznaš slotek inteligenzze? Vedno je uporabnik kriv.
;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

flameir ::

aborko je izjavil:

da jo jebe to, ko jo kliče folk na fon je treba drsati desno, ko jo na viber je treba drsati gor.. to se na applu ne zgodi.

Daš kak stotak več in veš, da so appi pod kontrolo, ne pa da imaš divji zahod.

Sej ne vem če si resno mislil ali si bil ciničen. A smo res tko neumni ratal, da ne vemo kam poslajdat in raje daš 5x več denarja(za mamco ki ima probleme s slajdanjem je kak redmi 8 za 100EUR polna kapa), da ni treba slajdanja v nastavitvah nastavljat!!?



Ne boš verjel, jaz mam s čist celim starejšim delom familije problem točno s tem! In niti sam ne vem, ko me vpraša za kak app, kako točno že je na njegovem/njenem teleofnu. Meni je logično kot tebi, morda celo smešno. Ampak tok banalna stvar je za ene lahko zelo velik problem in za njih predstavlja stres ter nejevoljo. Zato se strinjam, da je enakost javlanja na vseh appih ziher + iPhona.

Sicer pa mislm, da ste čist zašli glede na članek. Imaš Samsung ali iPhone, imaš Audi ali Bmw, imaš bencinarja ali dizla,... Vsak ma svoj okus glede vseh teh stvari ane. Uporablaj kar ti pač sede. That˙s it. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

MrStein ::

No, zamisli si, da ima Audi pedal zavore na levi, plin na desni, BMW pa obratno...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Meizu ::

Se zadnjic bom povedal, ker vidim, da imate druge tezave o katerih morate obvezno razpravljat.

To kako deluje drsnik pri aplikacijah je prakticno osnovno znanje leta 2020. Dejstvo je, da ce bos drsal bos nekam tudi pridrsal. Ce pa zmrznes in ne naredis nic... Ja samo se tudi ne bo oddrsalo.

Bi lahko proizvajalci zaceli delat standardne swipe? Definitivno.

Je to tak problem, da se ne da mimo tega? Absolutno in definitivno ne.

Ampak za manjko tega se lahko zahvalite predvsem Applu, ki je bil prakticno prvi, ki je zacel patentirat drsni poteg za odklepanje iphona in to ze kaksno desetletje tega. Vse firme so takrat zacele delat workarounde okrog tega (saj so padale tudi tozbe na ta racun) in danes imas miljon in en nacin swipanja, rezultat je pa vedno isti.

In potem primerjate pedale od avtomobilov. Mislim...

Nacin swipanja ni zivljenje-ogrozajoc! Ja, se boste ze nasli tisti, ki boste zaceli debato od tega, kako lahko standardiziran nacin swipanja vpliva na hitrejsi odziv ambulante, ko tehnolosko nepismen clovek swipa po svojem telefonu pol ure preden vtipka 113 in podobne neumnosti - nisem se zasledil, da bi nekdo izpostavil to statistiko in jo povezal z zmedo swipanja po ekranih.

Namesto, da bi izpostavljali dejanske probleme v tehnoloski industriji se tepete okrog stvari ki so dobesedno na zadnjem mestu relevantnih tezav.

MrStein ::

Meizu je izjavil:



Nacin swipanja ni zivljenje-ogrozajoc!


Nič kar se tu menimo ni zivljenje-ogrozajoce. Torej lahko forum kar zapremo,a ne?


Namesto, da bi izpostavljali dejanske probleme v tehnoloski industriji se tepete okrog stvari ki so dobesedno na zadnjem mestu relevantnih tezav.

Izpostavljajo se različni problemi, od manj, do bolj pomembnih. Se pa vedno najde neki trol, ki trdi, da kaka tema ne bi smela biti debatirana.

In ja, drugačen način sprejema v vsaki aplikaciji je idiotizem. To je tako, kot če bi v neki zgradbi na vsakih vratih kljuka delovala drugače. Eni fanboyi bodo to zagovarjali, normalnim ljudem pa je jasno da je to bedarija. Nobena stavba nima tak (umetniški muzeji izvzeti).

Kaj ima patent veze? Če se naredili eno varianto, pa bi se tega držali.
Mimogrede, tudi pred patentom smo odklepali zaklenjene telefone, pa je šlo. Patent je le izgovor.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

VaeVictis ::

BTW, tole je zanimiv video, ki lepo pokžae, zakaj so določene zadeve toliko drage dostikrat celo predrage, pa jih ljudje vseeno plačajo.



Sicer ni Apple video, samo tole je video za vse, ki pravijo, da se lahko naučiš druge zadeve in da druge zadeve omogočajo 90% vsega.

Pa tole lahko rečemo isto za nekoga, ki že od vsega začetka uporablja Androida in sprašuje, če naj gre na iOS.


Sam komentar glede swipanja levo, desno, gor in dol, je čisto lepi primer zmede na Androidu, da ne govorimo koliko telefonov sploh nikoli ne dobi Android updata, sedaj ne vem, samo včasih je bil že Android (osnovne funkcije, meni spodaj kjer so bile enkrat 3 ikonce, enkrat 4 ikonce, ...) drugačno postavljen na Samsungu, Huaweiu in HTCju, je danes kaj drugače?

Pa da se ne bo narobe razumelo, verjetno se je dalo nastaviti, da dela povsod enako, samo zakaj bi se človek sploh ukvarjal s tem?
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

VaeVictis ::

Pa še dodatek, večina nas tukaj, ki smo že malce starejši od 14 let, se je včasih ukvarjala z šruafanjem računalnika in nam je to celo dogajalo, enim še danes v prostem času, tudi to, da si vsak dan poskusil nov program, ga nastavil, spremenil, ...

Tako, da očitek, da tega ne znamo je totalno neumen.

Določeni s(m)o celo business naredili iz tega, določeni s(m)o šli v druge vode in nam računalnik, telefon, iPad pomeni samo orodje in ne več hobi, kakor včasih ali pa imamo danes hobi za kake druge zadeve.

Danes nam ne pomeni več veliko tistih 100 ali pa 1000 eur razlike ali tisti megapixel ali Gigabajt oz. Terabajt rama več in niti nas ne zanima, kaj daš na mizo, zanima nas pa zanesljivost naprave in da, ko bomo prejeli napravo v roke, ne bomo rabili 1 uro ali več za privajanje oz. nastavljanje naprave, hočemo da je naš workflow na isti ravni in ne na 90% ravni prejšnje napreve, ker nova naprava določene zadeve nima oz. je ne omogoča in to je bistvo vsega.

Tudi za to, se ponavadi večina resnih programov zelo počasi spreminja in počasi uvaja novosti, tole zgoraj je tudi problem uvajanja Linuxa v določenih državah ali pa problem, ki ga je imel MS z WIndows 8, pa še marsikdo drug, recimo Adobe z Photoshop kjer se je določene funkcije spremenila.

Pa tole velja, kakor sem že omenil, tudi za nekoga, ki dela na Linux in se mu sedaj forsira Windows 10 ali pa nekoga, ki je vso življenje že na Androidu in se mu sedaj forsira iOS!
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

m0LN4r ::

Furbo je izjavil:

Saj je ta procesor lepo varčen, ko se na njemu ne izvajajo zahtevna opravila.

Samo eni tule zdaj nabijajo o blesavih scenarijih, samo da bi dokazali svoj prav. Zagreti igričarji ne bodo kupili napravo s tako majhnim ekranom, kot tudi tisti, ki se grejo preglednice in ne vem kaj še na telefonih.

Marsikomu je dovolj občasen klic, občasno sporočilo na viber, whatsap, pogled na facebook, tiktok itd in za to, ta zadeva povsem zadošča.

Ampak kmalu bo še kak droid težil, da se s SE ne da kopati jarkov.
Za taksna opravila je dober tut A20 naprimer al kak kitajc in privarcujes 300eur win-win
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

flameir ::

VaeVictis je izjavil:

Pa še dodatek, večina nas tukaj, ki smo že malce starejši od 14 let, se je včasih ukvarjala z šruafanjem računalnika in nam je to celo dogajalo, enim še danes v prostem času, tudi to, da si vsak dan poskusil nov program, ga nastavil, spremenil, ...

Tako, da očitek, da tega ne znamo je totalno neumen.

Določeni s(m)o celo business naredili iz tega, določeni s(m)o šli v druge vode in nam računalnik, telefon, iPad pomeni samo orodje in ne več hobi, kakor včasih ali pa imamo danes hobi za kake druge zadeve.

Danes nam ne pomeni več veliko tistih 100 ali pa 1000 eur razlike ali tisti megapixel ali Gigabajt oz. Terabajt rama več in niti nas ne zanima, kaj daš na mizo, zanima nas pa zanesljivost naprave in da, ko bomo prejeli napravo v roke, ne bomo rabili 1 uro ali več za privajanje oz. nastavljanje naprave, hočemo da je naš workflow na isti ravni in ne na 90% ravni prejšnje napreve, ker nova naprava določene zadeve nima oz. je ne omogoča in to je bistvo vsega.

Tudi za to, se ponavadi večina resnih programov zelo počasi spreminja in počasi uvaja novosti, tole zgoraj je tudi problem uvajanja Linuxa v določenih državah ali pa problem, ki ga je imel MS z WIndows 8, pa še marsikdo drug, recimo Adobe z Photoshop kjer se je določene funkcije spremenila.

Pa tole velja, kakor sem že omenil, tudi za nekoga, ki dela na Linux in se mu sedaj forsira Windows 10 ali pa nekoga, ki je vso življenje že na Androidu in se mu sedaj forsira iOS!


Se popolnoma strinjam s tem.

MrStein ::

VaeVictis je izjavil:


Tako, da očitek, da tega ne znamo je totalno neumen.


Vsak očitek o sogovorniku je neumen. Samo če drugega nimaš... veš kak je.
(Enako velja za uporabnike)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Furbo je izjavil:

Saj je ta procesor lepo varčen, ko se na njemu ne izvajajo zahtevna opravila.

Točno tako. Če ga pa ugasneš, pa ne porabi nič baterije. Potem baterija zdrži mesece... si predstavljaš to?
sudo poweroff

Meizu ::

Nič kar se tu menimo ni zivljenje-ogrozajoce. Torej lahko forum kar zapremo,a ne?


Se pa vedno najde neki trol, ki trdi, da kaka tema ne bi smela biti debatirana.

Ha! Nisem jaz tisti, ki je zacel swipanje primerjat z obrnjenimi pedali v avtu.

MrStein ::

Seveda ne. Ti si trol, ki trdi, da se ne sme o tem govoriti.
Kot sem rekel.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zimonem ::

MrStein je izjavil:

Seveda ne. Ti si trol, ki trdi, da se ne sme o tem govoriti.
Kot sem rekel.

Ti si eden bolj trolastih uporabnikov foruma. Dva dni nazaj si spraševal o prenosu kontaktov na Huaweiu. Ob enem se pa proglašal za ssh guruja.

Meizu ::

MrStein je izjavil:

Seveda ne. Ti si trol, ki trdi, da se ne sme o tem govoriti.
Kot sem rekel.


Jaz mislim, da tebi bolj ni jasna definicija besede trol.

Mogoce ti pa je, ce se vedno vztrajas pri nabijanju, da prepovedujem debato na kakrsenkoli nacin, ter vstavljas irelevantne primerjave ter opazke, ker to namrec dobesedno je definicija trola.

Zdaj ce to dejansko ves, ali imas podzavestni instinkt je meni naceloma precej vseeno, dejstvo pa je da si trenutno ti tisti, ki je z zgoraj omenjenimi primerjavami poskrbel za dobrsno mero trolizmov.

MrStein ::

Zimonem je izjavil:

MrStein je izjavil:

Seveda ne. Ti si trol, ki trdi, da se ne sme o tem govoriti.
Kot sem rekel.

Ti si eden bolj trolastih uporabnikov foruma. Dva dni nazaj si spraševal o prenosu kontaktov na Huaweiu. Ob enem se pa proglašal za ssh guruja.

Če je to res, lahko citiraš.
Če ne, pa smo spet enega trola ujeli z roko v marmeladi.

V tej temi vas je kar nekaj...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zimonem ::

MrStein:: 17. feb 2020, 21:02citiraj
#
Znanec zamenjal en SIM v dual SIM telefonu (P20 lite, če se ne motim) in zdaj ni večine kontaktov (no, imena so, celo večkratno v imeniku, le telefonskih številk ne).
Ker se že dolgo ne shranjuje številk na SIM mi je to čudno, ampak po drugi strani se že ničemur ne čudim več...

Kje začeti? Stari SIM sicer še ima, in bo to probal, nazaj vtaknit, mogoče so številke tam.

MrStein ::

A mu kdo prosim razloži kaj pomeni

Zimonem je izjavil:

Dva dni nazaj

Otroček očitno ne zna šteti časa.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vazelin ::

:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

matmel ::

Ga je kdo naročal iz tujine in kje? Nisem namreč vezan na nobenega operaterja, zato me zanima, če kdo pozna kakšno tujo stran kjer se ga ugodno dobi.
lp

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Par vprašanj okoli Apple Watch...

Oddelek: Mobilne tehnologije
446281 (1277) gregor_m
»

iPhone nasveti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20527345 (17077) buttcrack
»

Apple predstavil nov poceni iPhone SE (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
32850074 (34797) MrStein
»

Apple konkretiziral mikavne storitve, novi iPhoni stavijo na objektive (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
20336503 (27099) c3p0

Več podobnih tem