» »

Apple predstavil nov poceni iPhone SE

LeQuack ::

Meizu je izjavil:

Od kar imam Apple music, cca 2 leti in pol, še nisem downloadal komada z youtubea. No, imam par enournih mixov na garminovi uri, če grem laufat brez telefona.
Sicer pa bi si želel Spotify, vendar ga še zmeraj uradno ne podpirajo v slo, kar mi nikoli ne bo jasno. Če veš, da bi nekje lahko zaslužil kljub miljonom, še nekaj 10 tisoč evrov, zakaj se ne razširiš na tist trg?!


Ma saj ni problem youtube...

Problem je npr. da imas koncert nekje z nekom. Se dogovoris za repertoar, na koncu pa na tonski vaji pred koncertom pogruntas, da bi lahko odigral se eno ali dve skladbi. In ti rece kolega "ej super, poslji mi prosim sam ta dva komada na telefon, da si ju lahko preposlusam in spisem note". Dajmo glih za potrebo tega primera vzet dva moja avtorska komada, ki se nista izsla in se ju ne da dobit online. Ju imam pa na mojem iPhonu.

Kako to shareat? Brez da zgubis sto let ni sans. Apple ti ne bo pustil sharat fajla pa da se na glavo obesis. Isto je z Itunesom. Prides do kolega, ki glih snema novo plato. "Joj stari, super muzika, a bi to posheral na moj telefon iz tvojega maca, da si doma preposlusam?", reces. "Ni panike, vtakni v komp, pa prenesem", odvrne kolega.

"Jojcata no, glej ga zlomka, Mac mi pravi, da tale plejlista na tvojem telefonu ni bila narejena na mojem macu, zatorej moram ob nalaganju novih komadov na fon izbrisat celotno tvojo zbirko muzike na telefonu".

In kaj bos nardil. Ja, pozres celo zbirko komadov, ki jo bos potem se enkrat nalagal doma na telefon. Aja, bi rad te komade, zaradi katerih si zrtvoval celo zbirko koncno prenesel na domac kompjuter? Taf lak maj frend, ne gre. Aja, hoces res svojo staro zbirko muzike nazaj? Al pa samo tem novim komadom od frenda dodat par novih pesmi, da bos imel za na bicikel popoldne? Taf lak agen, tale plejlista pa ni bila skreirana na tvojem macu. Ce zelis prenesti nove komade...

Jao, jao, in se enkrat, jao. Te sprdancije so dobesedno glavni razlog, zakaj sem vse svoje apple izdelke zabrisal skozi okno.


Na žalost gre Android po isti poti. Vedno več restrikcij kaj lahko uporabnik dela na telefonu.
Quack !

Meizu ::

PrihajaNodi je izjavil:

Daj no. Pizdite s tem sheranjem, jo obstajajo idealne opcije.
Fora iphona je da traja. Sestka je se danes cisto ok in uporabna.


Seveda pizdimo s sharanjem, a ne smemo?

Na žalost gre Android po isti poti. Vedno več restrikcij kaj lahko uporabnik dela na telefonu.


Za copyrighted vsebine se nekako razumem. Ampak ker pa to dela z vsemi datotekami, tudi ce so tvoja osebna avtorska last, postanem pa hitro siten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Step2en Wolf ::

kanarin je izjavil:

Zame je to nišni model. Koliko ljudi v letu 2020 si dejansko za nov telefon želi miniaturni (za današnje standarde) 4,7 inčni zaslon z ogromnimi (že zdavnaj zastarelimi) bezli ?!? Mogoče majhne ženske ročice ? Vsi drugi proizvajalci so torej neumni ker ne ponujajo več tako majhnih telefonov? Malo morgen. Še največji potencial za prodajo vidim v poslovnem segmentu.

Sam sem pred par meseci nabavil Xiaomijev flagship MI9T Pro za nekaj več kot 300 €, ker uporabljam hkrati tudi službeni iPhone6s zelo dobro vem kakšna je razlika med obema - ne vi meni kar pavšalno o "jajc" telefonih oz. znamkah. Lahko daš noter tudi raketo, samo ne moreš s tem kompenzirati za današnje standarde že močno zastarel dizajn in predvsem premajhen ekran. Btw. a tudi s tem modelom še vedno ne moreš enostavno slikati v 16:9 formatu ?


Pravzaprav smo pričakovali z upanjem velikost prejšnjega SE (5ka). A smo dobili preoblečeno 8ko. Veliko prevelika žajfa ;(
Stari SE je bil lepo oglat - je stal lahko pokonci ali bočno na mizi (ne potrebuješ stojal).

Hec je, da nihče ne opazi, da je Face ID v času pandemije in nošnje mask totalno neuporaben in ima Finger ID prednost (tudi v avtu, na kolesu - ker ni potrebno gledati v telefon za odklep).

MrStein ::

No, z rokavicami težko...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

blackbfm ::

Pravzaprav smo pričakovali z upanjem velikost prejšnjega SE (5ka). A smo dobili preoblečeno 8ko. Veliko prevelika žajfa ;(


4 inch ni za nikamor, otežuje ze normalno uporabo in konzumiranje vsebin.. Vsebine pa danes prinašajo keš

Sicer pa itak ni blo pricakovat drugega kot telefon sestavljen iz razlicnih obstojecih generacij.. Ne bodo sli SE izmljat na novo

gddr85 ::

4 inch fon za tiste ki hočejo majhen fon je ok, bolj je tist screen/body ratio, zraven je tolk bezla, da ko daš to skup imaš placa še za eno midget tipkovnico :P

roli ::

Meizu je izjavil:

Od kar imam Apple music, cca 2 leti in pol, še nisem downloadal komada z youtubea. No, imam par enournih mixov na garminovi uri, če grem laufat brez telefona.
Sicer pa bi si želel Spotify, vendar ga še zmeraj uradno ne podpirajo v slo, kar mi nikoli ne bo jasno. Če veš, da bi nekje lahko zaslužil kljub miljonom, še nekaj 10 tisoč evrov, zakaj se ne razširiš na tist trg?!


Ma saj ni problem youtube...

Problem je npr. da imas koncert nekje z nekom. Se dogovoris za repertoar, na koncu pa na tonski vaji pred koncertom pogruntas, da bi lahko odigral se eno ali dve skladbi. In ti rece kolega "ej super, poslji mi prosim sam ta dva komada na telefon, da si ju lahko preposlusam in spisem note". Dajmo glih za potrebo tega primera vzet dva moja avtorska komada, ki se nista izsla in se ju ne da dobit online. Ju imam pa na mojem iPhonu.

Kako to shareat? Brez da zgubis sto let ni sans. Apple ti ne bo pustil sharat fajla pa da se na glavo obesis. Isto je z Itunesom. Prides do kolega, ki glih snema novo plato. "Joj stari, super muzika, a bi to posheral na moj telefon iz tvojega maca, da si doma preposlusam?", reces. "Ni panike, vtakni v komp, pa prenesem", odvrne kolega.

"Jojcata no, glej ga zlomka, Mac mi pravi, da tale plejlista na tvojem telefonu ni bila narejena na mojem macu, zatorej moram ob nalaganju novih komadov na fon izbrisat celotno tvojo zbirko muzike na telefonu".

In kaj bos nardil. Ja, pozres celo zbirko komadov, ki jo bos potem se enkrat nalagal doma na telefon. Aja, bi rad te komade, zaradi katerih si zrtvoval celo zbirko koncno prenesel na domac kompjuter? Taf lak maj frend, ne gre. Aja, hoces res svojo staro zbirko muzike nazaj? Al pa samo tem novim komadom od frenda dodat par novih pesmi, da bos imel za na bicikel popoldne? Taf lak agen, tale plejlista pa ni bila skreirana na tvojem macu. Ce zelis prenesti nove komade...

Jao, jao, in se enkrat, jao. Te sprdancije so dobesedno glavni razlog, zakaj sem vse svoje apple izdelke zabrisal skozi okno.

MP3 lahko iz maca pošlješ na iPhone zelo enostavno. Desni klik na mp3 -> Share -> AirDrop in izbereš telefon. Telefon te bo vprašal kam hočeš shranit. Rečeš files in to je to. Je na telefonu, lahko ga poslušaš ali delaš karkoli z njim. Lahko ga pošlješ naprej. Lahko ga uploadaš na lokalni NAS, lahko ga pošlješ po mailu, lahko ga uplodaš preko ftpja, ... whatever you want.

Drži pa, da ti ne dovoli tako dostopat do iTunes/Music libraryja na telefonu. To mora pa jit preko Music appa na Macu. Ampak, če downloadaš nek mp3 iz nekje ga pa komot vtakneš kamorkoli.
http://www.r00li.com

aborko ::

Li-Ion 1821 mAh battery (6.96 Wh)

Tole bo bolj bogo z baterijo, pa ne glede kako varčen je A13, ekran požre svoje, čeprav je bogi z resolucijo, bog ne daj kaka navigacija, mobile hotspot, igre,4k kamera... Napovedujem tam 20% boljšo trajanje baterije v primerjavi z iphone 8.

kanarin ::

Meizu je izjavil:

Jaz sem itak trdnega mnenja, da je dizajn modernih telefonov povsem zanic in totalno neuporaben.

Cudno razmerje ekrana, velika velika vecina telefonov danes zgleda kot ena zagojzda pancete, kar se razmerij stranic tice. Kaj mi pomaga kao 10 colski ekran, ce je cel telefon ozji od iPhone 4ke bogati. Waw lej, ogromno teksta lahko spravim na ekran... A CRKE SE VEDNO TAKO MAJHNE, DA JIH MORAS ISKAT Z LUPO.





Kdor si je ta ratio izmislil, si zasluzi it sedet za kaksnih 20 let najmanj.


Pa saj obstaja tudi panceta z drugačnim razmerjem stranic (alias iPAD tablica) :))

 iPad panceta

iPad panceta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

kanarin ::

kanarin je izjavil:

Jaz sem itak trdnega mnenja, da je dizajn modernih telefonov povsem zanic in totalno neuporaben.

Cudno razmerje ekrana, velika velika vecina telefonov danes zgleda kot ena zagojzda pancete, kar se razmerij stranic tice. Kaj mi pomaga kao 10 colski ekran, ce je cel telefon ozji od iPhone 4ke bogati. Waw lej, ogromno teksta lahko spravim na ekran... A CRKE SE VEDNO TAKO MAJHNE, DA JIH MORAS ISKAT Z LUPO.





Kdor si je ta ratio izmislil, si zasluzi it sedet za kaksnih 20 let najmanj.


Pa saj obstaja tudi panceta z drugačnim razmerjem stranic (alias iPAD tablica) :))
 iPad panceta

iPad panceta

m0LN4r ::

Na 5" GUI zasede vec placa na ekranu, kot vsebina.
Starejsi ljudje pri nas menjavajo majhne telefone za vecje, ker z debelimi prsti na malem telefonu nic ne morejo zadet in pritisnit, ker je vse tko nabasano na kupu.
Tako pa kupijo pretezno vecji telefon in tam si se mogoce nastavijo povecavo pisave in guija za eno stopnjo visje in je TOP!
Ko pa kakemu starejsemu pokazem S-Pen, pa je takoj prodano.

Tudi pri tablicah 200-300eur se dostikrat pojavi vprasanje, ce ni vecjih kot 10" zaradi storastih prstov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kanarin ::

Sam uporabljam moj (službeni) iPhone 6s poleg (mučnega in nerodnega) branja el. pošte in dostop do nekaterih ostalih službenih vsebin predvsem kot nekakšen iPod - za konzumiranje audio vsebin (npr,. spletni radio, YT, podcasti) - skoraj pretežno preko BT slušalk. Moram reči , da se v tej vlogi ta model izkaže odlično.

Da pa bi ga uporabljal kot primarni telefon za konzumiranje vseh vsebin, tipkanje, igranje, pa si v letu 2020 skoraj ne predstavljam. Ko se navadiš na večje ekrana pač ni povratka nazaj. Seveda so majhni telefoni zelo praktični (pri rokovanju, nošnji v žepu), ampak povejte mi - kaj mi pomaga vrhunski procesor v novem SE, če pa se prisiljen buljit v tako majhen ekran in tipkat po tako majhni tipkovnici ?!? Dejte se zbudit, smo v letu 2020 in ne več v letu 2015. Majhen telefon ima kljub temu še vedno nekaj tržnega potenciala - ampak roko na srce vedno manj. Sam opažam, da recimo tudi starejši želijo oz pričenjajo ceniti večje ekrane (se hitro navadijo, čeprav so v začetku skeptični oz celo zelo proti). Zakaj bi dal 500 € za ta nov iPhone, če povsem spodobno še danes deluje že kakšen iPhone 6s, da ne govorimo o IP7 ali IP8 (ki jih dobiš rabljene na Bolhi za koliko 100-200 €) . Govor je seveda o modelih s praktično istim ohišjem oz velikostjo.

m0LN4r ::

To je del aplove takikte, da se prodaja manj rabljene robe, ki je cenejsa in zapravi 2-3x vec za novo v starem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

LeQuack ::

Ja plus enostaven način na prodajo staro zalogo ki se jim valja po tleh.
Quack !

Meizu ::

Pa saj obstaja tudi panceta z drugačnim razmerjem stranic (alias iPAD tablica) :))


Ja, sam bos placal ko turk.

Moj Huawei P20 Lite npr. bi bil lahko cisto komot cca. tretjino krajsi, pa raje cetrt sirsi kot je sedaj. To bi bil zame super ratio. Torej, vecje crke, prijaznejse ocem, lazje browsanje oz. branje vecjih besedil.

Dejstvo pa je, da so trenutna razmerja stranic mainstream telefonov tam bolj ali ne zaradi krinke marketinga, ces, da je to super za video gledat, v resnici gre pa zatipicen ovcarski marketing nabijanja cifer diagonale telefona, ker pac, ce si prej imel 7 colskega, bos zdaj valda presedlal na 8 colo ane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

blackbfm ::

Dejstvo pa je, da so trenutna razmerja stranic mainstream telefonov tam bolj ali ne zaradi krinke marketinga


To se ti zdi ker je vecji screen,razmerje naprave npr s10 in s20 je tam tam z iphone SE1. Lahko pa bi vseeno bili manjši telefoni

Vazelin ::

Meni je noro zakaj noben proizvajalec trgu ne ponudi highend telefon velikosti 5inchev z majhnim robom.

Čisto ok velikost za browsanje in zaradi malo roba tudi svinjsko priročen in seksi
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

hojnikb ::

Vazelin je izjavil:

Meni je noro zakaj noben proizvajalec trgu ne ponudi highend telefon velikosti 5inchev z majhnim robom.

Čisto ok velikost za browsanje in zaradi malo roba tudi svinjsko priročen in seksi

+1

Škoda, da je Apple zamudil ta vlak z SE2. Ta bi stlacl 5-5.2" display v isti footprint kot je ta SE2, bi blo kr legit.
#brezpodpisa

M-XXXX ::

Vazelin je izjavil:

Meni je noro zakaj noben proizvajalec trgu ne ponudi highend telefon velikosti 5inchev z majhnim robom.

Čisto ok velikost za browsanje in zaradi malo roba tudi svinjsko priročen in seksi

In kaj je tukaj norega? Ker večina ljudi nima razlogov za neuporaben telefon.

Vazelin ::

5 inch je neuporabno za browsanje?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

hojnikb ::

Ce si size queen, sure.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Vazelin je izjavil:

Meni je noro zakaj noben proizvajalec trgu ne ponudi highend telefon velikosti 5inchev z majhnim robom.

Čisto ok velikost za browsanje in zaradi malo roba tudi svinjsko priročen in seksi
Narod hoce kamere, tezko bos spravil 4-6 kvalitetnih kamer in senzorjev, lecni sistem v mali telefon za nizko ceno.
Jaz verjamem, da ti uspejo natlaciti Kamere od S20Ultra ali P40 Pro v 5" ampak cena tekega telefona bo potem tudi x5.

Vazelin je izjavil:

5 inch je neuporabno za browsanje?
Zdaj ko vzamem star telefon v roke ja. 5" browsing je kot browsing na 19" monitorju s staro kroglicno misko.

PS: Once you go black...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gddr85 ::

itak, bo treba počas na 7", go big, or go home..

pa pedrtošl zraven 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

MrNighthawk ::

m0LN4r je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Meni je noro zakaj noben proizvajalec trgu ne ponudi highend telefon velikosti 5inchev z majhnim robom.

Čisto ok velikost za browsanje in zaradi malo roba tudi svinjsko priročen in seksi
Narod hoce kamere, tezko bos spravil 4-6 kvalitetnih kamer in senzorjev, lecni sistem v mali telefon za nizko ceno.
Jaz verjamem, da ti uspejo natlaciti Kamere od S20Ultra ali P40 Pro v 5" ampak cena tekega telefona bo potem tudi x5.

Vazelin je izjavil:

5 inch je neuporabno za browsanje?
Zdaj ko vzamem star telefon v roke ja. 5" browsing je kot browsing na 19" monitorju s staro kroglicno misko.

PS: Once you go black...


Pixel 3a je dokazal, da lahko z eno kamero delaš zelo kvalitetne mobilne fotke.
Če si pa kupiš telefon za 560€ (prosta prodaja v sloveniji) pa lahko pričakuješ, da boš imel soliden snapshooter. Glavna kamera ja enaka kot jo ima iPhone 11.

roberto1 ::

Tole in Pixel 3a oz. letošnji 4a je meni osebno nekaj najboljšega, kar se je v zadnjih par letih zgodilo na trgu mobilnih telefonov.
Do 500€ in imaš v bistvu super zadevo iz ene ali druge plafforme s top kamero in "one hand operation" filozofijo. Vrhunsko.

Kot je rekel en youtuber (mislim da MKBHD): Medtem, ko se nekateri izmed nas palimo na body to screen ratio, refresh rate, cpuje, senzorje in ne vem kaj vse, mislimo da so vsi ljudje takšni. Ampak nas je mogoče 5%. Ostalih 95% ljudi hoče cenovno dostopnost in da osnovne stvari dobro delujejo. Če je pa še kamera prav dobro ali celo odlično, pa itak zmaga.
In jaz osebno se zmeraj bolj štejem med teh 95%?
Someday never comes!

Vazelin ::

Do 500€ in imaš v bistvu super zadevo iz ene ali druge plafforme s top kamero in "one hand operation" filozofijo. Vrhunsko.

SE ima top kamero?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Srakopir ::

Do 500 EUR Pixel 3 ali pa počakati na Iphone SE 2020 Plus.

MrNighthawk ::

Vazelin je izjavil:

Do 500€ in imaš v bistvu super zadevo iz ene ali druge plafforme s top kamero in "one hand operation" filozofijo. Vrhunsko.

SE ima top kamero?

Ja... ima ENO top kamero. Nima pač zoom pa širokokotca itd. Vsi ostali jih imajo 3 ali več :)) Za moje pojme pogosto overkill, ne vedno ampak pogosto. Za snapshote na IG je dobr.
Pixel 3a je imel eno kamero od Pixla 3, stal pa borih 350€.

Kripto mesi ::

https://www.gsmarena.com/iphone_se_2020...
Looking at the result breakdown of the iPhone SE (2020), the CPU and GPU yield is closer to the iPhone XS and iPhone XS Max that are powered by an A12 Bionic platform.

Torej tudi performance ni flagship, kot so nekateri predvidevali. Je pa še vedno dovolj dober, samo tako, da za informacijo :)

hojnikb ::

Dejansko nic presenetljivega od appla, s tisto 1800mAh baterijo taksen chipset nemore laufat full tilt :)
#brezpodpisa

Zvezdica27 ::

lp,

kaj to pomeni, da procesor ne laufa full speed? Da je namenoma underclocked? Samo en test in to trdimo? Bom prebral, samo break it down za povprečnega janeza?

zz

Vazelin ::

Ironično je, da je kljub vsemu hitrejši od vseh ostalih procov v adnroidih?:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Bor H ::

Sodeč po testu Engadget je samo v multicore par % počasnejši. Jaz bi počakal na natančne analize.
https://www.engadget.com/apple-iphone-s...

hojnikb ::

cist mozno je, da se zadeva zacne prej throttlat, ker je manjsi body = manj surface area za odvod toplote. To in velik manjsa baterija, ki je sposobna dostavit vecje tokove dalj casa.
Nekaj pa tut segmentiranje, da ni budget telefon isto hitr k hiend.
#brezpodpisa

blackbfm ::

Zadnjic mi je najnovejsi minor ios update pobral na SE nekih 30-40% baterije. Bencha sploh ne bi upal pognat brez polnilca :))

Dopuščam moznost da je fuc baterija, health sicer kaze 90.. Ampak ce gledas surove številke so iphone res ze pretirano underspeced po kapaciteti.

hojnikb ::

js sn mel na iphone6 battery health na 90%, dejanska kapaciteta, zmerjena z externim polnilcom je bla pa 1100mAh :)
Tko da ni cist za zaupat :)
#brezpodpisa

MrStein ::

Kako dolgo pa je držal?

Sicer sem opazil, da včasih narobe kaže polnost baterije. Kaže 1-2%, drži pa še 8 ur.
Po nekaj polnjenjih potem spet OK kaže.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

blackbfm ::

hojnikb je izjavil:

js sn mel na iphone6 battery health na 90%, dejanska kapaciteta, zmerjena z externim polnilcom je bla pa 1100mAh :)
Tko da ni cist za zaupat :)


Za 6ko / 1800 mah bo to kar prava cifra, saj lipo baterija se ne prazne do absolutne nule..

Situacija z SE2 je podobna, torej imas na voljo nekaj cez 1000 mah in zelo zmogljiv procesor, what could go wrong:))

Vazelin ::

I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

hojnikb ::

> Za 6ko / 1800 mah bo to kar prava cifra, saj lipo baterija se ne prazne do absolutne nule..

Nwm sicer na kateri del komentarja je tole letel, ampak 1100mAh je sigurno točen podatek, ker sem ga zmeru zunaj telefona direktno na celici z namenskim charge/dischargerjem. Torej dejansko stanje celice, brez zaščit.

MrStein je izjavil:

Kako dolgo pa je držal?

Sicer sem opazil, da včasih narobe kaže polnost baterije. Kaže 1-2%, drži pa še 8 ur.
Po nekaj polnjenjih potem spet OK kaže.

Kakšen dan, raje manj. Se je pa že vklopla tista zaščita, ki throttla telefon in random shutdowni med 10-20%. Klasični znaki fuč baterije.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MrStein ::

Fuč, pa je vseeno držal dan?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

VaeVictis ::

MrStein je izjavil:

Kako dolgo pa je držal?

Sicer sem opazil, da včasih narobe kaže polnost baterije. Kaže 1-2%, drži pa še 8 ur.
Po nekaj polnjenjih potem spet OK kaže.


Tole imam tudi sam, vbistvu je prav zanimivo gledati kako gre telefon iz 100% na 1% in potem zdrži še skoraj cel dan.

Battery health kaže pa 84%, tako da je tale battery health bolj BS.


Meni osebno mi je tale iPhone SE zelo všeč in bo skoraj 100% moj novi telefon, edino kar bi morda spremenil je, da bi bil telefon malce bolj debel, da bi lahko stlačili večjo baterijo notri.


ps: Koliko vas, ki imate več kamer na telefonu, te kamere sploh uporablja? Čisto resno vprašanje, ker imam občutek, da večina ljudi uporablja kamero, ki se prva oz. default odpre in to je tole.

MrStein ::

Vazelin je izjavil:

https://hop.si/2020/04/23/nori-novi-sve...

"bionični procesor" :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tha_man ::

Vrhunske performance, dolga podpora, zelo dober zaslon in kamera, veliko prostora... V času edge-to-edge zaslonov res zgleda malce zastarelo, ampak nič hujšega kot to. Zdi se mi še boljši deal kot prvi SE, predvsem ker ima zdaj že v najcenejši izvedbi dovolj prostora.

Kar se tiče sharanja se pa strinjam, to je daaaleč največi PITA pri iOS-u. Jaz imam za take stvari gor dropbox, ki vsaj v nekaterih primerih reši situacijo.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

MrStein ::

Ali Skype.

Ali... priložnost za domače vsevede, mojstre-za-vse, da napišejo kaj boljšega!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

MrStein je izjavil:

Fuč, pa je vseeno držal dan?

yup. nisn en izmed teh, ki je prilepljen na telefon. Zdaj zdrzi bp 2 dni, vcasih se kak dan vec.I know, ful cudn uporabnik sem.
#brezpodpisa

aborko ::

Kamera - leča in senzor naj bi bila ista kot na Iphonu 8, le da slike obdela A13 proc. Video je sigurno top, če je dovolj svetlobe, za slike pa ne bi bil prepričan, glede na reviewe, ki prihajajo na Youtube, je bil pri kameri mal over hype. Pač dobra kamera za slikat v ok svetlobnih pogojih, odična za video. Pa seveda brez night mode,wide, makro, zooma.

Tudi to, da je 64GB dovolj se nikakor ne strinjam (4k60 kr papca plac - ~pol giga na minuto). Mislim če že telefon snema top video, boš to seveda dosti uporabljal, vsaj jst bi. Ekran bi bil mogoče dober leta 2016, danes ko pa imaš amoled z full hd od 200€ naprej, pa pač ni nekaj waw. Je pa OK LCD z natančnimi barvami, dobro svetilnostjo in povprečno resolucijo. Nič na tem telefonu razen A13 proca ne izstopa, nekatere stvari (baterija, izgled/dizajn za 2020, 5W charger) pa so podpovprečne. 5 let bo telefon verjetno res zdržal (hitrost in SW updati), ampak bo nekje po 3 letih baterija že kr boga (kako je po zamenjavi - ostane telefon ip68?).

PINki ::

V eni novici s teardownom so ugotovili, da ni enak senzor kot pri iPhone 8. Tako, da je verjetno manjši upgrade.

Spet v drugi novici pa, da je enak senzor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PINki ()

flameir ::

Kljub temu, da mi je všeč, ma Lew dobr point v tem videu.

PrihajaNodi ::

flameir je izjavil:

Kljub temu, da mi je všeč, ma Lew dobr point v tem videu.


Pizda je tip naporn...nism mogu gledat do konca.
Anyway Iphone ma top OS hardware pa sucks. Ampak traja in tudi ne postane buggy...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Par vprašanj okoli Apple Watch...

Oddelek: Mobilne tehnologije
446224 (1220) gregor_m
»

iPhone nasveti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20526865 (16597) buttcrack
»

Apple predstavil nov poceni iPhone SE (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
32849362 (34085) MrStein
»

Apple konkretiziral mikavne storitve, novi iPhoni stavijo na objektive (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
20336023 (26619) c3p0

Več podobnih tem