» »

Statistika in COVID-19

Statistika in COVID-19

««
19 / 34
»»

nergac ::

imagodei je izjavil:

perci je izjavil:

Skratka, imamo Janšo, ki je grožnja demokraciji in imamo virus, ki je tu in povzroča realne težave, predvsem v smislu medicinskih resursov. Res je, oblast s totalitarističnimi težnjami, kar Janševa vlada definitivno je, lahko trenutne razmere izkorišča za svoje podle načrte. In jih izkorišča. Ampak to ne pomeni, da virusa ni. Zato ste eden največjih problemov v tem trenutku poleg janša tisti bebčki, ki zanikate nevarnost virusa.

Jaz nevarnosti virusa ne zanikam.

Vem, da ti ne. Nekaj pacientov tule pa. Pa cela četa na FB-ju, Twitterju, in kar je še tega šrotja. Vse skupaj ustvarja Echo chamberje, ljudje berejo samo tisto kar želijo, full gas confirmation bias... Ni OK. Imaš pa potem še pacientozo tipa vostok, ki povsod vidi skrite zarote in če ne bo več Janša, bo on še vedno čivkal, da zdaj pa Orban pa Bill Gates. Vse to ne more pozitivno vplivati na to, kako pozorni so ljudje na kontakte, umivanje rok, vzdrževanje distance. Že tako smo se čez poletje vsi preveč sprostili, sedaj bi pa eni vsakršnim, tudi strokovno utemeljenim ukrepom metali pod noge polena.

perci je izjavil:

Ampak, če PV izkoristi "izredne" razmere za uvajanje reform, ki so desni vladi po godu, lahko pričakuješ, da se bodo ljudje uprli VSEMU.

Ampak, stvar je preprosta, vsaj na papirju: odnesimo jih ven (z maskami na obrazu in razkužilom za roke v žepu), potem pa naprej spoštovat strokovne ukrepe.

Dobro, četudi bi bilo "odnesti jih ven" tako preprosto, je po vsej propagandi na Facebooku popolni mission impossible, da bi nekatere ljudi prepričal, da je virus resna grožnja.


A si se mogoče kdaj vprašal, da nekateri nočemo živeti v svetu, ki časti kulturo smrti?

Pa da na tehničem forumu zanikate očitno manipulacijo s statistiko (CCP, WHO, testi), to mi pa sploh ni jasno.

Če je kaka premisa napačna, potem je sklep napačen oziroma ničvreden.

A to po novem ne velja?

A je v znanosti po novem kaka druga logika?

imagodei je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Pa potem?
Imago, spomni se, kako je bilo, ko je bila gripa. Ljudje so vsepovsod krahali in kihali in kašljali. V bolnicah so omejevali obiske ali pa so jih sploh prepovedali. Ampak smo zvozili dalje, čeprav je bila tretjina otrok po vrtcih in šolah doma, posledično eden od staršev doma... ljudje NISMO pošiljali domov za dva tedna!

Še desetič: gripa je virus, ki ga poznamo in poznamo tudi (dolgoročna) tveganja, povezana z njo. So vsaj za magnitudo manjša, kot kažejo prve resne študije za Covid-19. Mikro-strdki, ki lahko povzročajo mikro-infarkte po telesu (da, tudi v srcu in možganih), niso izključene niti pri tistih, ki so Covid-19 prebolevali z blagimi do zmernimi simptomi. Če je to res (kar bodo potrdila samo zadostna količina novih in novih raziskav), bi bilo za mnoge bolje, da bi se virusu izognili.

In še stotič: nobena gripa do sedaj ni tako hitro polnila oddelkov za intenzivno nego. Še kak teden nazaj ste se hvalili, da je številka letno umrlih za gripo povsem primerljiva številki umrlih za Covid-19, zdaj ste pa kar malo utihnili s tem. Če bi danes spet vsi "ostali doma", bo številka še 14 dni naraščala, mind you. In ker se bomo v resnici še 14 dni zajebavali, računaj, da vrh pride šele čez kak mesec. Kakšne številke lahko pričakuješ, si izračunaj iz obstoječih trendov.


Covid nima kaj dosti veze z gripo.
Računanje trendov iz nepopolnih podatkov pa ti prepuščam ...
Roza slonček.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

suzej ::

Ampak, stvar je preprosta, vsaj na papirju: odnesimo jih ven (z maskami na obrazu in razkužilom za roke v žepu), potem pa naprej spoštovat strokovne ukrepe.

Ko bo enkrat počilo bomo rušili vse, nebomo gledali kaj je upravičeno in kaj ne. Za kaj takega bi jih mogli že poleti odstraniti.
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani

nergac ::

Še da zaključim.

Hvala bogu da so na svetu tudi medicinski strokovnjaki, ki se držijo tega, kar zanesljivo vedo in operirajo predvsem s tem.
In ti odločajo.
Toliko zaupanja mi je še ostalo.

dexterboy ::

Že N-tič;
- imam profil na fejsu, obiščem ga 2-3 na leto
- ne visim na tubi, ker nimam za to cajta
- nimam TV in ne gledam dnevnika
- od novic pogledam 2 na dan rtvslo.si
- spoštujem ukrepe; imam masko na troli, vlaku, v štacuni
Ampak vse to ne pomeni, da ODOBRAVAM obstoječe ukrepe!
Ali se vi ljudje sploh zavedate, za KOLIKO GENERACIJ SMO PAHNILI ta svet v krizo ?!?!?!?!
Srčno si želim, da nam otroci, ko odrastejo, HEBEJO MATER in vse živo, ker bodo odplačevali naše pufe...
Enim pač nikoli ne bo kapnilo. Pa ne zato, ker NISTE sposobni tega dojeti, ampak KER NOČETE POGLEDATI na to skozi drugačno perspektivo!
To je tisto, kar vam želim dopovdati, ampak VI ste tisti, ki se nočete premakniti niti za centimeter!
Še enkrat; spoštujem zakone in nosim masko.
Kaj sedaj?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

perci ::

Mene moti predvsem kenslanje športa. Koliko več kardiovaskularnih bolezni, koliko več kroničnih bolezni, npr sladkorne... To je ocitno nerelevantno vprašanje.

Ljudje vidimo samo tisto, kar nam neposredno visi nad glavo, dva koraka naprej pa ne zna nihče razmišljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

dexterboy ::

Dodatek, dolžan sem še odgovor imagu;
ja, vem cifre širjenja. Ampak ali si res prepričan, da bi eksponentno raslo tudi število obolelih?
Se NE hecam z vprašanjem; NE testiramo celotno populacijo, ker dobro vemo, da bi v populaciji 18-30 bilo veliko manj obolelih (ne mešati, če so pozitivni), kot pa v kakšni 60-75 letnikov.... In ja, če zdravstvo nima 1000 pojstelj, naj zaprejo zdravstvene domove. Vlado in ministra za zdravstvo pa pred strelski vod. Jest podpišem...
@perci; bazeni, fitness... adijo pamet. Sem dobil skoraj vse, kar sem na začetku leta izgubil...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

nergac ::

Dexter, ne nasedi nebulozi o pufanju pra pra pra pra vnukov.

Generalno je vsak Zemljan zapufan za nekaj generacij naprej.

A nisi slišal za hiperinflacijo v Nemčiji po WW1 ...

Ali Topčider v Jugi ...

Danes se pač dodajajo 0 na serverjih, niti printati dnara več ni treba ...


-------------------------------------------------------
Pa otroci so debeli in gibalno nesposobni.

Telovadni učitelji in profesorji bijejo plat zvona.

So dokazali s testiranjem otrok.

Pa je šlo to mimo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Badwolff ::

perci je izjavil:

Mene moti predvsem kenslanje športa. Koliko več kardiovaskularnih bolezni, koliko več kroničnih bolezni, npr sladkorne... To je ocitno nerelevantno vprašanje.

Ljudje vidimo samo tisto, kar nam neposredno visi nad glavo, dva koraka naprej pa ne zna nihče razmišljat.


Dve vprašanji, eno zate, eno za enga druzga.

Kateri sport je skenslan? In tistih par oblik, ki bodo skenslane, se jih ne dazamenjat s tekom, kolesarjenjem, ipd?

Pa se komentira na 20% delo v zdravstvu. Maš kak link? Od kje te podatki? Kje so omejitve, katerih programov se ne izvaja?

Se pa seveda strinjam, da smo pol leta spali na lovorikah, naredilo se ni nič, nismo pripravili postelj, še načrta ne za naprej. Ideja, da se eno Topolšico, v osnovi že tako pljučno bolnico, spremni v covid center se je porodila šele sedaj. Pa imamo takih bolnic, katerih ukinitve skoraj ne bi opazili, v Sloveniji se nekaj, Brežice v prvi vrsti, Trbovlje, Ptuj takoj za tem... S tem bi večje centre razbremenili covid problematike. Le najbolj ogrožene pa bi premeščali v terciarno bolnico. Ni najboljša rešitev, bolje bi bila kitajska metoda z novo bolnico ob današnjih infekcija. Ampak v Sloveniji se taka stvar izpelje v minimalno 15 letih, ne pa čez poletje.

IL_DIAVOLO ::

perci je izjavil:

Mene moti predvsem kenslanje športa. Koliko več kardiovaskularnih bolezni, koliko več kroničnih bolezni, npr sladkorne... To je ocitno nerelevantno vprašanje.

Ljudje vidimo samo tisto, kar nam neposredno visi nad glavo, dva koraka naprej pa ne zna nihče razmišljat.


Tisti, ki se prej ni gibal, se bo pac zdaj se manj. Nothing new.

Tudi se ni treba non stop nazirat s hrano.

nergac ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

perci je izjavil:

Mene moti predvsem kenslanje športa. Koliko več kardiovaskularnih bolezni, koliko več kroničnih bolezni, npr sladkorne... To je ocitno nerelevantno vprašanje.

Ljudje vidimo samo tisto, kar nam neposredno visi nad glavo, dva koraka naprej pa ne zna nihče razmišljat.


Tisti, ki se prej ni gibal, se bo pac zdaj se manj. Nothing new.

Tudi se ni treba non stop nazirat s hrano.


Kaj pa otroci?

Badwolff je izjavil:

perci je izjavil:

Mene moti predvsem kenslanje športa. Koliko več kardiovaskularnih bolezni, koliko več kroničnih bolezni, npr sladkorne... To je ocitno nerelevantno vprašanje.

Ljudje vidimo samo tisto, kar nam neposredno visi nad glavo, dva koraka naprej pa ne zna nihče razmišljat.


Dve vprašanji, eno zate, eno za enga druzga.

Kateri sport je skenslan? In tistih par oblik, ki bodo skenslane, se jih ne dazamenjat s tekom, kolesarjenjem, ipd?

Pa se komentira na 20% delo v zdravstvu. Maš kak link? Od kje te podatki? Kje so omejitve, katerih programov se ne izvaja?

Se pa seveda strinjam, da smo pol leta spali na lovorikah, naredilo se ni nič, nismo pripravili postelj, še načrta ne za naprej. Ideja, da se eno Topolšico, v osnovi že tako pljučno bolnico, spremni v covid center se je porodila šele sedaj. Pa imamo takih bolnic, katerih ukinitve skoraj ne bi opazili, v Sloveniji se nekaj, Brežice v prvi vrsti, Trbovlje, Ptuj takoj za tem... S tem bi večje centre razbremenili covid problematike. Le najbolj ogrožene pa bi premeščali v terciarno bolnico. Ni najboljša rešitev, bolje bi bila kitajska metoda z novo bolnico ob današnjih infekcija. Ampak v Sloveniji se taka stvar izpelje v minimalno 15 letih, ne pa čez poletje.


V vsakem primeru bi se pritožil K.... S. P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

darkolord ::

Kvatebrigic je izjavil:

Pa namesto Kreka naj postavijo strokovnjaka, ki mu bo lahko povprečen državljan zaupal.
Ne verjamem, da tak človek obstaja; predvsem zaradi drugega dela, seveda.

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

nergac, odmisli vnuke. počakaj raje še par mesecev. pa pol napiši...
telovadba; fitnessi si bili zaprti. tudi, ko so jih nazaj odprli, se nisi mogel tuširati... WTF?
glede otrok pa vem iz prve roke. ju imam in ju gledam...spredaj in zadaj.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

FrRoSt ::

nergac je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Pa potem?
Imago, spomni se, kako je bilo, ko je bila gripa. Ljudje so vsepovsod krahali in kihali in kašljali. V bolnicah so omejevali obiske ali pa so jih sploh prepovedali. Ampak smo zvozili dalje, čeprav je bila tretjina otrok po vrtcih in šolah doma, posledično eden od staršev doma... ljudje NISMO pošiljali domov za dva tedna!
Potem je pa prišel ta Covid, ki je RES ZELO HITRO NALEZLJIV, ampak na ljudeh pa ne pušča več posledic kot sezonska gripa. In to je tisto, kar mnoge (ne samo mene) pogreje do konca in nazaj; ZAPIRAMO ljudi med 4 stene, maske obvezne povsod, vedno nas STRAŠIJO, koliko bi bilo mrtvih, če se ne bi držali navodil... BULLSHIT!!!
Navkljub maskam se virus prenaša, ljudje ga staknejo tu ali tam... In zaradi okužb NIMAMO večje število mrtvih kot pri navadni gripi. Pa tudi če bi bilo žrtev še enkrat več ( 200% ), je to PLJUNEK v morje proti celotni populaciji... In zato sem osebno TAKOJ za to, da se populacija čimprej okuži... Pa vsi, ki trobijo, kako bo zdravstvo krepalo, mi je žal, ampak NE BO... Če bi Covid tretirali kot navadno gripo, bi zvozili brez težav. Tisti, ki temu nasprotuje, je tisti, ki pravi, da bi bilo v SLO 3 milijone mrtvih brez sankcij... ja pa jade...

Ne razumeš bistva! ZGREŠIL si BISTVO!!

Žrtve bodo!! Take in DRUGAČNE!! Tega se ne da preprečiti!!

In NE gre za STRAŠENJE, kakor premnogi to doživljajo/te!!

Gre za razumno, zdravo in čim manj tvegano obnašanje vseh posameznikov in celotne družbe!

In samo to vas prosijo, da upoštevate v svojih vsakodnevnih ravnanjih! Samo s tem se bomo kot družba najlažje in najceneje prebili čez to covid krizo!

Pa četudi je samo senca gripe, kakor nekateri pravojo....

Enostavno kot pasulj!! Brez filozofiranja, junačenja, razkazovanja svojega perja in mišic...


Hmm ...
Naivno gledanje.
Dogaja se nam pred nosom demontaža zdravstva in n-ti val privatizacije, oziroma plenjenje.
Kontrole se prestavljajo, nič več ni nujno, vse lahko počaka.
Karies, rak, bo že enkrat prišlo na vrsto ali bo se rešilo po naravni poti.

Zakaj se potem covid ne reši po naravni poti.

Ali pa ekonomija ki je gavznla ...

!??????

Ne vem, od kje si sedaj potegnil ta BRILJANTNI ZAKLJUČEK!??? 8-O

Kaj je tukaj NAIVNEGA!?? 8-O

Samo ENOSTAVNO sem razložil, zakaj moramo biti vsi potrpežljivi in čim bolj dosledni!?

Ker varujemo eden drugega!??

Ne pojem hvalnice zdravstvu, niti politikom! Svojih izkušenj NE OPISUJEM, ker bi marsikomu VZELO DIH, da ne rečem, da bi me proglasili vsaj za lažnivca, če me ne bi že kar izbrisali...

Samo te stvari vam je težko razložiti. Ker ste povni sebe in svojih pogledov... vidite drevo, ne pa gozda... in če bi bila situacija drugačna, bi ponovno nekaj bluzili in blebavili, ker bi stali samo pred drugim drevesom! ;)

Vendar je to očitno naš domet realnosti! In tako bo tudi ostalo! Vsak bo pametoval skozi svoja očala in se šopiril s svojim perjem. ;)

Očitno je pričakovati karkoli več od tega zgolj misija nemogoče!

Poglejte se v ogledalo! 🙈
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

dexterboy ::

Svojih izkušenj NE OPISUJEM, ker bi marsikomu VZELO DIH, da ne rečem, da bi me proglasili vsaj za lažnivca, če me ne bi že kar izbrisali...
Lepo prosim, če jih NAPIŠEŠ... bo šlo?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

nergac ::

Vsak od nas razpolaga s svojimi lastnimi izkušnjami.
In tudi s takim ali drugačnim znanjem, ki mu ga priznavajo tudi drugi.
Vsak.
Resnica bo tisto, kar se bomo zmenili.

Ne delajte si iluzij, da je v znanosti kaj dosti drugače.

Posebej takrat, ko verifikacija teorij ni takojšnja.

Niti matematika ni izjema pri tem, niti fizika, kaj šele medicina.

FTad ::

nergac je izjavil:

Najlepša hvala.
Upam da ne bo pred 11.11.
Za december mi je vseeno.


kaj pa bo do 11.11.?

nergac ::

Za človeštvo popolnoma nepomembna zadeva.
Zelo pomembna za moj duševni mir.

kamiKaZaA ::

FTad je izjavil:

nergac je izjavil:

Najlepša hvala.
Upam da ne bo pred 11.11.
Za december mi je vseeno.


kaj pa bo do 11.11.?

Se ti vidi, da nisi Štajerc. Ker pol bi vedel za naš največji praznik - Štajersko Novo Leto, kjer se 11.11. deset sekund pred 11 uro in 11 minut dopoldne začne odštevat, potem pa čaga celi dan oz. eni že pademo popoldne :D.

Poldi112 ::

Aha. In cilj je vsaj za 1 dan v letu pozabit, kje živiš?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

nergac ::

kamiKaZaA je izjavil:

FTad je izjavil:

nergac je izjavil:

Najlepša hvala.
Upam da ne bo pred 11.11.
Za december mi je vseeno.


kaj pa bo do 11.11.?

Se ti vidi, da nisi Štajerc. Ker pol bi vedel za naš največji praznik - Štajersko Novo Leto, kjer se 11.11. deset sekund pred 11 uro in 11 minut dopoldne začne odštevat, potem pa čaga celi dan oz. eni že pademo popoldne :D.


Štajerska je pol Slovenije ... Daj bolj specificiraj ... Dvomim da je ta fora v Celju ... Deluje mi bolj MB.

Poldi112 je izjavil:

Aha. In cilj je vsaj za 1 dan v letu pozabit, kje živiš?


Ali pa utrditi zavedanje, kje živiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

kamiKaZaA ::

V Mariboru imamo tisti dan vsako leto čago na trgu. Parkrat sem celo bil malo pred 11 uro dopoldne. Drugače pa se obvezno gre tisti dan po službi na trg, če že prej nemoreš.

Aston_11 ::

S tisto štajersko kiselico se je škuoda sploh lotit.

vostok_1 ::

Fantje in punce. Ko bo te epizode konec, boste "zadihali" v novem svetu. Pa ne mislim epizode covida-19. To je zgolj uvertura v things to come, zgolj člen večje zgodbe.
Powers that be želijo restrukturirati svet, nekaj podobnega kot po koncu 2.SV, in zaenkrat jim kar dobro kaže.

Za post korona generacije, svet pred 2020 bo le bežen spomin ali zgodovinski zapis.

Lahko se kregamo kolikor želimo o niti single digit spremembah v letni mortaliteti. Zame je zdravstvena slika covida-19 bolj ali manj zaključena. (Zdravstveno bo covid-19 tako zanemarljiv blip v krivulji, da ga statističarji čez 100 let niti našli ne bodo)

Družbene spremembe pa bodo main even.

You will see. We're never going back.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nergac ::

Smo že tam.
Začenja se nova doba.
Pač nov ciklus.
Neoliberalizem je mrtev.
Hiperprodukcija smeti se nadaljuje.
Živimo Star Wars - Imperij proti Republikancem.

vostok_1 ::

Videli boste. It will be glorious.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

kamiKaZaA ::

vostok_1 - za negativne stvari se že bolj ali malo ve. Totalna kontrola nad nami, čipiranje ali skeniranje dlani (in ves zapis v cloudu). Ena vlada, ena valuta, ena vojska,... imaš recimo kakšno pozitivno stvar glede tega kar prihaja?

nergac ::

Vostok daj ne bodi tako misteriozen.
Ne morem ti parirati.
Razen če se mi pridruži Aqua - v tandemu sva neuničljiva.

kamiKaZaA je izjavil:

vostok_1 - za negativne stvari se že bolj ali malo ve. Totalna kontrola nad nami, čipiranje ali skeniranje dlani (in ves zapis v cloudu). Ena vlada, ena valuta, ena vojska,... imaš recimo kakšno pozitivno stvar glede tega kar prihaja?


Jaz slutim, vendar ne bom izdal. Mislim da je bolje tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

vostok_1 ::

kamiKaZaA je izjavil:

vostok_1 - za negativne stvari se že bolj ali malo ve. Totalna kontrola nad nami, čipiranje ali skeniranje dlani (in ves zapis v cloudu). Ena vlada, ena valuta, ena vojska,... imaš recimo kakšno pozitivno stvar glede tega kar prihaja?


Pozitivnega je toliko, da bi se v naštevanju izgubil.
Zgolj vprašanje on which side will you end up.

Ta pandemija in naslednja, ki je v načrtu naj bi botrovala spremembam at least on WW2 level ali vsaj WW1 level.
Interval sprememb kolikor se ga predstavlja je 10 let. V tem obdobju so načrti še kar konkretni. Po tem obdobju pa zgolj okvirne strategije in okultne špekulacije.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

;-) ::

kamiKaZaA je izjavil:

vostok_1 - za negativne stvari se že bolj ali malo ve. Totalna kontrola nad nami, čipiranje ali skeniranje dlani (in ves zapis v cloudu). Ena vlada, ena valuta, ena vojska,... imaš recimo kakšno pozitivno stvar glede tega kar prihaja?


ena vlada ena valuta že, zakaj pa bi potem rabli vojsko.

vostok_1 je izjavil:

Videli boste. It will be glorious.


Nič ne bomo videli, če letos martinovanje v Mariboru odpade, bodo petkovi kolesarski shodi pi*** dim proti temu kar prihaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

kamiKaZaA ::

;-) je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

vostok_1 - za negativne stvari se že bolj ali malo ve. Totalna kontrola nad nami, čipiranje ali skeniranje dlani (in ves zapis v cloudu). Ena vlada, ena valuta, ena vojska,... imaš recimo kakšno pozitivno stvar glede tega kar prihaja?


ena vlada ena valuta že, zakaj pa bi potem rabli vojsko.


Da zaščiti te bogataše, če bi se narodu strgalo. Ni mišljenjo, da bi ta vojska varovala navadne ljudi. Neko varovalo zraven varnostnikov in policje pa ja morajo imeti ti bogataši. Pa še narod časti vso to varovanje preko davkov.

vostok_1 ::

;-) je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

vostok_1 - za negativne stvari se že bolj ali malo ve. Totalna kontrola nad nami, čipiranje ali skeniranje dlani (in ves zapis v cloudu). Ena vlada, ena valuta, ena vojska,... imaš recimo kakšno pozitivno stvar glede tega kar prihaja?


ena vlada ena valuta že, zakaj pa bi potem rabli vojsko.

vostok_1 je izjavil:

Videli boste. It will be glorious.


Nič ne bomo videli, če letos martinovanje v Mariboru odpade, bodo petkovi kolesarski shodi pi*** dim proti temu kar prihaja.


Obdržati humor je vsekakor pozitivna stvar v teh časih.

A ladja je odplula.
How you intend to face it, is for you to choose. But face it you must.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

FrRoSt ::

nergac je izjavil:

Vsak od nas razpolaga s svojimi lastnimi izkušnjami.
In tudi s takim ali drugačnim znanjem, ki mu ga priznavajo tudi drugi.
Vsak.
Resnica bo tisto, kar se bomo zmenili.

Ne delajte si iluzij, da je v znanosti kaj dosti drugače.

Posebej takrat, ko verifikacija teorij ni takojšnja.

Niti matematika ni izjema pri tem, niti fizika, kaj šele medicina.

Kaj pa tebi NI JASNO!??? 8-O

Resnica NI dogovorna!!! Tudi nikoli ne bo! Je nekje zunaj in neodvisna! Za to pa potrebuješ veliko več kot nekaj osebnega in specifičnega znanja...

Nova realnost bo ista kakor stara!!

Samo malce slabša!! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

kamiKaZaA ::

vostok_1 ::

Vem kaj želiš povedati. A gen Z so otroci sistema. Born and bred for it.
Boomerji, ki jih je bilo potreba loviti po gozdovih, ki so čez dan pionirsko prisegali Titu, a zvečer pod majco skrivali pršut, so zgodovina.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

nergac ::

FrRoSt je izjavil:

nergac je izjavil:

Vsak od nas razpolaga s svojimi lastnimi izkušnjami.
In tudi s takim ali drugačnim znanjem, ki mu ga priznavajo tudi drugi.
Vsak.
Resnica bo tisto, kar se bomo zmenili.

Ne delajte si iluzij, da je v znanosti kaj dosti drugače.

Posebej takrat, ko verifikacija teorij ni takojšnja.

Niti matematika ni izjema pri tem, niti fizika, kaj šele medicina.

Kaj pa tebi NI JASNO!??? 8-O

Resnica NI dogovorna!!! Tudi nikoli ne bo! Je nekje zunaj in neodvisna! Za to pa potrebuješ veliko več kot nekaj osebnega in specifičnega znanja...

Nova realnost bo ista kakor stara!!

Samo malce slabša!! ;)


Kje zunaj? Neodvisna od koga? Ali kaj? Ali whatever?

Kaj je realnost? Vsak od nas živi v simulaciji lastnih možganov. Mislim da glede tega obstaja kar precejšnji konsenz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

Videli boste. It will be glorious.

Sem nasel nekaj na tvojem nivoju.. https://www.rt.com/op-ed/502795-boris-j...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FrRoSt ::

nergac je izjavil:


Kje zunaj? Neodvisna od koga? Ali kaj? Ali whatever?

Kaj je realnost? Vsak od nas živi v simulaciji lastnih možganov. Mislim da glede tega obstaja kar precejšnji konsenz.

Tam zunaj, v PARADOKSU!! 8-)

Svet je okrogel, bedaka pa najdeš na vsakem vogalu! :))

Beovičeva je fejst ženska! Kapo dol pred njo! Samo, ko pa je izjavila, da nam ni uspelo, že pred kakima 2 mesecema, se pa človek kar zamisli!? Jebenti!??? Kako je lahko sploh pomislila, da ni mam lahko uspelo!??

V katerem MEHURČKU za vraga pa je ona živela!??? 8-O

In v katerem živite vi!?? :))

... veselo in zdravo martinovanje ;) in vse svete! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

nergac ::

FrRoSt je izjavil:

nergac je izjavil:


Kje zunaj? Neodvisna od koga? Ali kaj? Ali whatever?

Kaj je realnost? Vsak od nas živi v simulaciji lastnih možganov. Mislim da glede tega obstaja kar precejšnji konsenz.

Tam zunaj, v PARADOKSU!! 8-)

Svet je okrogel, bedaka pa najdeš na vsakem vogalu! :))

Beovičeva je fejst ženska! Kapo dol pred njo! Samo, ko pa je izjavila, da nam ni uspelo, že pred kakima 2 mesecema, se pa človek kar zamisli!? Jebenti!??? Kako je lahko sploh pomislila, da ni mam lahko uspelo!??

V katerem MEHURČKU za vraga pa je ona živela!??? 8-O

In v katerem živite vi!?? :))

... veselo in zdravo martinovanje ;) in vse svete! 8-)


Paradoksi so najbolj resnični, to pa ja ...
Držijo sami po sebi.
Ampak to me nič kaj ne tolaži.

Martinovanje je boljša opcija, čeprav ne smem pit.

;-) ::

Zapiranje lokalov je nekaj najbolj neumnega kaj se lahko naredi v tej situaciji. Bolj smiseln ukrep bi bil, da se v večjih družbah, v poznejših urah in rahlo opitim toči še samo pijača s 60%+ alkohola-Čredno razkuževanje na nivoju.

60% je priporočala stroka, nisem si jaz izmislil:
Razkužilo mora vsebovati. 60 do 80 % alkohola.

Vir:NIJZ

IL_DIAVOLO ::

Ja, gužvanje in objemanje opitega folka pripomore k večji odpornosti.

vostok_1 ::

Ravno na tak način smo razvili izjemen imunski sistem. Od takrat naprej pa je človeštvo šlo samo navzgor in v vesolje.

Do 2020.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

kuall ::

kje je graf kakšen je % okuženih glede na število testov? samo to me zanima, ne 24kur nabijanje.
to je isto kot pri vremenskih napovedih, tv napovedi so butaste za popizdit. mene zanimajo samo grafike iz meteo.si, ker zadanejo veliko bolj točno.

vostok_1 ::

There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

IL_DIAVOLO ::

Stevilo okuzenih s število testov pa bos ja znal delit in množit s 100.

suzej ::

vostok_1 je izjavil:

https://covid-19.sledilnik.org/

A ni zanimivo. Delež resnih primerov gre vse nižje, število mrtvih na dan je približno konstantno oziroma narašča počasi.
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani

Telbanc ::

suzej je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

https://covid-19.sledilnik.org/

A ni zanimivo. Delež resnih primerov gre vse nižje, število mrtvih na dan je približno konstantno oziroma narašča počasi.


Število mrtvih se bo z zamikom dvigalo. Če bo št. okuženih še naraščalo, bomo imeli kmalu po 4-5 mrtvih vsak dan.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

;-) ::

Slon tvoje "zamike" čakamo že cel mesec, pa še nič.

kuall ::

Telbanc ::

;-) je izjavil:

Slon tvoje "zamike" čakamo že cel mesec, pa še nič.


Sem lepo napisal, da bo virus začel harat ko pride v DOS e. Je blo treba počakat, da so mladi okužili starejše. In to smo dočakali. Zdaj pride na vrsto pospešeno umiranje. Poglej si Hrvaško statistiko, morda ti bo potem bolj jasno.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Slopek ::

Telbanc je izjavil:

;-) je izjavil:

Slon tvoje "zamike" čakamo že cel mesec, pa še nič.


Sem lepo napisal, da bo virus začel harat ko pride v DOS e. Je blo treba počakat, da so mladi okužili starejše. In to smo dočakali. Zdaj pride na vrsto pospešeno umiranje. Poglej si Hrvaško statistiko, morda ti bo potem bolj jasno.

Zima, je bla za humanity vedno jeba. Pa a si plačan za te hrvate? Ne vem, če jih kdaj pozabiš omenit.
««
19 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OstaniZdrav - slovenska aplikacija za sledenje stikom (II) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
36446505 (31437) darkolord

Je vzpodbujanje nenošenja maske v (zaprtih) javnih prostorih kaznjivo? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
46349924 (45029) vostok_1

Več podobnih tem