» »

Statistika in COVID-19

Statistika in COVID-19

««
20 / 34
»»

suzej ::

a so kaki podatki, za koliko je korona dejansko skrajšala življenje ljudi v dsojih? ker večina ljudi tam ni ravno zdravih in itak hitro umrejo
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani

Okapi ::

kamiKaZaA je izjavil:




Tako nekako je bil danes videti IBTL.;)

Hebiga, ljudje smo družabna bitja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

harvey ::

suzej je izjavil:

a so kaki podatki, za koliko je korona dejansko skrajšala življenje ljudi v dsojih? ker večina ljudi tam ni ravno zdravih in itak hitro umrejo

Bodo še prišli, bolani so tudi mlajši, torej pomeni, da tudi oni lahko potem mirno zapustijo ta svet, ker so bolani, stari pa, ker so itak že presegli statistiko 8-O
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

nergac ::

MMC:
Bolnišnice pripravljajo sezname bolezni, ki so nevarnejše od covida-19

Aleluja!
Zmagali smo.
Obstaja bolezen, ki je nevarnejša od Covida-19.

kamiKaZaA ::

Da gre za nateg in manipulacijo je dovolj, če zapišem samo to: "DSO-ji se naj pripravijo, ker bolnišnice ne bodo več mogle sprejemati starostnikov brez simptomov…" torej imamo umetno napihovanje hospitaliziranih ljudi za povzročanje panike!

Okapi je izjavil:




Tako nekako je bil danes videti IBTL.;)

Hebiga, ljudje smo družabna bitja.


Večina smo družabna bitja, so pa izjeme kot @imagodei, kateri se družijo glih mogoče 3x letno z drugimi, ves ostali čas so pa samo doma in se v času prehladov bojijo še lastne sence. Paničar v pravem pomenu besede.

Miki N ::

V vsakem paničarju je nekaj "Gargamela" ... ljudje, ki imajo težave z druženjem se potiho vedno čutijo ogrožene. Za take je Rona pravična kazen za vse te "žurerje".

Očitno gre mizofobija z roko v roki z mizantropijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

dexterboy ::

FrRoSt je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Pa potem? Imago... jade...
Ne razumeš bistva! ZGREŠIL si BISTVO!! Žrtve bodo!! Take in DRUGAČNE!! Tega se ne da preprečiti!! In NE gre za STRAŠENJE, kakor premnogi to doživljajo/te!! Gre za razumno, zdravo in čim manj tvegano obnašanje vseh posameznikov in celotne družbe! In samo to vas prosijo, da upoštevate v svojih vsakodnevnih ravnanjih! Samo s tem se bomo kot družba najlažje in najceneje prebili čez to covid krizo! Pa četudi je samo senca gripe, kakor nekateri pravojo.... Enostavno kot pasulj!! Brez filozofiranja, junačenja, razkazovanja svojega perja in mišic...

Če potegnem vzporednico, pa ni proti tebi osebno, odgovor je splošen;
"Boli me Patka" za žrtve ljudi, ki so šmuglali v celem življenju, prinašali okoli sistem, se menili za keš na roke pod mizo brez računa, goljufali pri davčnih napovedih, prinašali okoli zavarovalnice, preprodajali blago mimo carine, izkoriščali neznanje drugih ljudi za lastno ekonomsko korist, če so bili na vodstvenih položajih, so se znašali na podrejeni in uničevali zdravje slednjih, vrteli nazaj števce kilometrov na avtih, ker so bili prvi lastnik, ki nimajo niti najmanjšega občutka za empatijo do soljudi v trgovini, dvigalu, vrst pred blagajno... in še in še in še bi lahko našteval. Jaz vedno pravim, da se obnašaj do drugih tako, kot želiš, da se drugi obnašajo do tebe. Kar so nas učili že v osnovni šoli..
Sedaj je pa prišel Covid in meša štrene vsem po vrsti. No, če bi se vsi obnašali vsaj okvirno "lepo", bi zagotovo NE IMELI takšne in podobne debate ter pričkanja ali naj ljudje nosijo maske, se držijo lastne distance... ker kultura higiene nas je od malih nog učila, da si redno umivaš roke, kašljaš in kihaš v roko, ne zehaš brez rok pred usti... in ostalo...
Ja, kot sem napisal, imam masko, kjer je treba in ne plezam po telesih bližnjih deklet. Ampak ne čutim pa sožalja do vseh, ki ne znajo s trole brez špricanja rok, nosijo maske vse povsod na prostem, ki se bojijo lastne sence... pač, vse se začne v glavi...

Okapi je izjavil:



Tako nekako je bil danes videti IBTL.;)
Hebiga, ljudje smo družabna bitja.

"Pokavec Nevzgojeni", a nisi mogu povabiti na pivo, čuj? :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

SloKin ::

kuall je izjavil:

kje je graf kakšen je % okuženih glede na število testov? samo to me zanima, ne 24kur nabijanje.
to je isto kot pri vremenskih napovedih, tv napovedi so butaste za popizdit. mene zanimajo samo grafike iz meteo.si, ker zadanejo veliko bolj točno.

Kaksne zakljucke bos potegnil iz te stevilke? Ce je procent velik pomeni kaj? Ce je procent nizek pomeni kaj?

Urbano#Desno ::

Okapi je izjavil:


Tako nekako je bil danes videti IBTL.;)

Hebiga, ljudje smo družabna bitja.


In potem se nekateri še sprašujejo zakaj se ljudi obravnava kot 5 letne otroke.

nergac ::

Ker se ne morejo upreti?

Ko nas bo kritična masa petletnikov, takrat prevzamemo oblast.

nergac je izjavil:

Ker se ne morejo upreti?

Ko nas bo kritična masa petletnikov, takrat prevzamemo oblast.


Slabše kot zdaj ne more biti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Urbano#Desno ::

nergac je izjavil:


Ko nas bo kritična masa petletnikov, takrat prevzamemo oblast.


Kamot!! Bojo pač okoliške države dale vojsko na meje da slučajno ne uidete v civiliziran svet. :)) No na Krk boste še vedno lahko šli

nergac ::

Kaj palamudiš o nekem otoku.

Globalno bomo prevzeli oblast.

Urbano#Desno ::

nergac je izjavil:


Globalno bomo prevzeli oblast.

:)):)):))

Fantič šola se bo začela tako da pohiti da ne dobiš še ene neopravičene ure.

nergac ::

Kaka šola.
To je že za mano ...
V taki in drugačni obliki ...

Sicer sem enkrat dobil neupravičeno dve uri.
Od takrat je profesor filozofije izgubil vso avtoriteto, ki si jo je prej prizidal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Facebook dev ::

Glede na to, da smo na tehnoloskem forumu, pa je res taka scena, ce vam omejijo kdaj greste lahko v trgovino ali koliko miz je lahko v baru, ce tako ali tako ste najbrz 24 ur na dan pred telefonom in racunalnikom in greste ven iz hise samo 1 krat na teden, ko je treba v trgovino po hrano?
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

nergac ::

Glede trgovin je velik problem.

V ranljive skupine pade marsikaj.

Potem pa določiš temu ranljivemu uro, kdaj naj kupuje, namesto da bi si jo sam izbral.

Saj ranljivi že ve kdaj mu najbolj paše nakupovanje in kako.

Upokojenci so profilirani že pred covidom v centrih: imajo celo svoj dan.

So pa še enkrat tedensko četrtinke za vse, ko si lahko raja privošči kak priboljšek, ki si ga sicer ne bi.

Škrtuhe to posebej nervira ... Če ne izrabijo četrtinke, so na izgubi.

;-) ::

Koliko ljudi se je okužilo v trgovinah v zadnjem času da so problem?

Facebook dev ::

17 v ponedeljek in 42 v torek.
Tvoj point?
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

nergac ::

Ne morem dokazati, ampak sumim da sem se okužil spomladi v trgovini, ko so prodali 18-kratnik rekordnega dneva.

RockyS ::

V Rušah je 5 zaposlenih bilo okuženih, ko so rokovali z istimi paketi - drugi zaposleni pa niso bili okuženi. Torej okužbe preko predmetov (vozički,embalaža itd.) definitivno so možne. In ne vem zakaj se ti zdi tako neverjetno, da se ljudje lahko okužimo v trgovinah? Sploh potem, ko so v Aleji naredili raziskavo in dokazali, da nobena trgovina z oblačili ne ravna po pravilih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Facebook dev ::

Tako ali tako bomo vsi imeli covid, boljše, da ga daš čez prej in si potem prost in brezskrben, kot pa da neprestano čakaš in si živčen kdaj ga boš fasal.

RockyS je izjavil:

V Rušah je 5 zaposlenih bilo okuženih, ko so rokovali z istimi paketi - drugi zaposleni pa niso bili okuženi. Torej okužbe preko predmetov (vozički,embalaža itd.) definitivno so možne. In ne vem zakaj se ti zdi tako neverjetno, da se ljudje lahko okužimo v trgovinah? Sploh potem, ko so v Aleji naredili raziskavo in dokazali, da nobena trgovina z oblačili ne ravna po pravilih.


Za Alejo me ne zanima. Ne hodim več tja, odkar me je zadnjič prodajalka nadrla, ker sem probal obleči srajco izven garderob za preoblačenje, ker so bile zaprte. Tako ali tako sem imel spodaj še spodnjo majico in se nisem razkazoval, pa je vseeno se mogla kar čez pol trgovine se začet dret.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zgodovina sprememb…

HulkHogan ::

Facebook dev je izjavil:

Tako ali tako bomo vsi imeli covid, boljše, da ga daš čez prej in si potem prost in brezskrben, kot pa da neprestano čakaš in si živčen kdaj ga boš fasal.



Če bi šli po tej logiki medicinske sestre ne bi mogle delati tiktok twerk videov, Bil Gejts pa ne bo finančno prehitel Bezosa.

HappyPills ::

Tik tok twerk videi medicinskih sester? Daj no linke ne bit škrtuh.

nergac ::

HulkHogan je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

Tako ali tako bomo vsi imeli covid, boljše, da ga daš čez prej in si potem prost in brezskrben, kot pa da neprestano čakaš in si živčen kdaj ga boš fasal.



Če bi šli po tej logiki medicinske sestre ne bi mogle delati tiktok twerk videov, Bil Gejts pa ne bo finančno prehitel Bezosa.


Ne sanjaj.
Billija se vsi izogibajo, ker je čudak.

Vsi pa veselo kupujete v Amazonu, čeprav delavci tam nosijo pleničke, ker ne smejo lulat.

HappyPills ::

Ne ga zdej mest. Zdej čakamo twerk videje naših medicink.

nergac ::

Vzeto na znanje.
Grem na sosednjo temo, kjer so ketne ...
Sam bolj preferiram tiste videe ...

Miki N ::

Ma ne vem, samo meni zdaj nonstop odmeva po glavi tista Iron Maiden priredba od naših državnih težkometalcev:

Dva. Tedna. Do Zaprtja ...
Kriv si in boš kaznovan.
Dva. Svežnja. Do Zaprtja.
Pes kužni - kar doma ostan'.


:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

RockyS ::

Facebook dev je izjavil:

Tako ali tako bomo vsi imeli covid, boljše, da ga daš čez prej in si potem prost in brezskrben, kot pa da neprestano čakaš in si živčen kdaj ga boš fasal.

RockyS je izjavil:

V Rušah je 5 zaposlenih bilo okuženih, ko so rokovali z istimi paketi - drugi zaposleni pa niso bili okuženi. Torej okužbe preko predmetov (vozički,embalaža itd.) definitivno so možne. In ne vem zakaj se ti zdi tako neverjetno, da se ljudje lahko okužimo v trgovinah? Sploh potem, ko so v Aleji naredili raziskavo in dokazali, da nobena trgovina z oblačili ne ravna po pravilih.


Za Alejo me ne zanima. Ne hodim več tja, odkar me je zadnjič prodajalka nadrla, ker sem probal obleči srajco izven garderob za preoblačenje, ker so bile zaprte. Tako ali tako sem imel spodaj še spodnjo majico in se nisem razkazoval, pa je vseeno se mogla kar čez pol trgovine se začet dret.


In kaj zdaj če te Aleja ne zanima? Se pogovarjamo o trgovinah nasplošno ali o tistih, ki samo tebe zanimajo? In ker prodajalka spoštuje pravila delodajalca se ti zgražaš, krasen svet. Upam da si sam svoj šef, pa da si ne plačuješ minimalnih prispevkov.

Facebook dev ::

RockyS je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

Tako ali tako bomo vsi imeli covid, boljše, da ga daš čez prej in si potem prost in brezskrben, kot pa da neprestano čakaš in si živčen kdaj ga boš fasal.

RockyS je izjavil:

V Rušah je 5 zaposlenih bilo okuženih, ko so rokovali z istimi paketi - drugi zaposleni pa niso bili okuženi. Torej okužbe preko predmetov (vozički,embalaža itd.) definitivno so možne. In ne vem zakaj se ti zdi tako neverjetno, da se ljudje lahko okužimo v trgovinah? Sploh potem, ko so v Aleji naredili raziskavo in dokazali, da nobena trgovina z oblačili ne ravna po pravilih.


Za Alejo me ne zanima. Ne hodim več tja, odkar me je zadnjič prodajalka nadrla, ker sem probal obleči srajco izven garderob za preoblačenje, ker so bile zaprte. Tako ali tako sem imel spodaj še spodnjo majico in se nisem razkazoval, pa je vseeno se mogla kar čez pol trgovine se začet dret.


In kaj zdaj če te Aleja ne zanima? Se pogovarjamo o trgovinah nasplošno ali o tistih, ki samo tebe zanimajo? In ker prodajalka spoštuje pravila delodajalca se ti zgražaš, krasen svet. Upam da si sam svoj šef, pa da si ne plačuješ minimalnih prispevkov.


Facebook je moj šef. Je pa trenutno delo remote. Zdaj pa kolikor se ti zdi facebook pošten, tako pošten sem jaz.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

feryz ::

Fora gripe je prekuženost, to vam je menda jasno. Španska ni bila nič drugačna od današnje. Folk je bil drugačen. Lačen, premražen, prvič se je srečal z gripo.
Po dveh, treh letih bo tudi korona imela probleme s skakanjem naokrog. Če je podobna gripi.
Če pa je podobna prehladu, potem bo zlahka rotirala naokrog. Imunosti pri prehladu skorajda ni.

dexterboy ::

Strašno... ali to pomeni, da bomo nekega dne vsi umrli?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

3p ::

dexterboy je izjavil:

Strašno... ali to pomeni, da bomo nekega dne vsi umrli?


Seveda.

Ampak a hočeš reči, da ni pomembno kdaj?

Voluntiraš za demonstracijo svoje filozofije?

suzej ::

https://www.24ur.com/novice/korona/vlad...

Evo, prihajajo nove omejitve! Se vidimo na ulici!
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani

Urbano#Desno ::

suzej je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/korona/vlad...

Evo, prihajajo nove omejitve! Se vidimo na ulici!


Pridem!!! Kje se dobimo? Prinesem bencin ali prazne flaše? :))

feryz ::

Je.emti janeza in kompanijo. Mulc bi moral na izlet v Minhen. Če bi testirali 500 ljudi dnevno, bi jim uspelo iti, tako jim ne bo.
Pa drugič. Mogoče. Glede na tendence, nikoli.

Jaz grem drug teden ven. Bo treba kar na test.

Urbano#Desno ::

feryz je izjavil:

Je.emti janeza in kompanijo. Mulc bi moral na izlet v Minhen. Če bi testirali 500 ljudi dnevno, bi jim uspelo iti, tako jim ne bo.
Pa drugič. Mogoče. Glede na tendence, nikoli.

Jaz grem drug teden ven. Bo treba kar na test.


Tako je JJ je kriv ker se folk veselo kuži med sabo in nas bodo ostali posledično zaprli v državo.:)) Moč sprejemanja posledic za svoja dejanja je v zumbek landu res neverjetna.

Zgodovina sprememb…

3p ::

kuall je izjavil:

se pravi zadnji mesec raste, prej ne.


Da. Danes 10%+.

hator ::

Včeraj 387 pozitivnih (10,6 %).Po priporočili WHO bi moralo biti pod 5 % pozitivnih testov, po priporočilih evropske komisije pa pod 3 %.

CoolBits ::

Koliko časa bomo še šteli okužene? A ni že čas da se to neha?
Trenutno bolanih in umrlih imamo v vsakoletnem povprečju in se v bistvu nič ne dogaja razen tega štetja okuženih.

dexterboy ::

Kaj raste? Leseni nosek Kacinčka? Petletniki v otroškem lutkovnem gledališču pa veselo ploskajo... še malo, pa pride Dedek Mraz z darili...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

kamiKaZaA ::

Urbano#Desno je izjavil:

feryz je izjavil:

Je.emti janeza in kompanijo. Mulc bi moral na izlet v Minhen. Če bi testirali 500 ljudi dnevno, bi jim uspelo iti, tako jim ne bo.
Pa drugič. Mogoče. Glede na tendence, nikoli.

Jaz grem drug teden ven. Bo treba kar na test.


Tako je JJ je kriv ker se folk veselo kuži med sabo in nas bodo ostali posledično zaprli v državo.:)) Moč sprejemanja posledic za svoja dejanja je v zumbek landu res neverjetna.

Krivi so... glej link od facebook:
https://www.facebook.com/alenka.bratuse...

sheeshkar ::

Hospitalized COVID-19 Patients Shown To Be Younger, Healthier Than Influenza Patients Per Recent Global Observational Health Study

Patients hospitalized with COVID-19 were more likely male, younger, and, in both the US and Spain, had fewer comorbidities and lower medication use than hospitalized influenza patients according to a recent study published by the Observational Health Data Sciences and Informatics (OHDSI) community.


Samo prehlad...

suzej ::

65 so zdaj že younger, nehaj že s propagando
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani

vostok_1 ::

Miki N je izjavil:

V vsakem paničarju je nekaj "Gargamela" ... ljudje, ki imajo težave z druženjem se potiho vedno čutijo ogrožene. Za take je Rona pravična kazen za vse te "žurerje".

Očitno gre mizofobija z roko v roki z mizantropijo.


To sem sumil tudi jaz. Gre za po duši, ne bom rekel zlobne, ampak nizkotne ljudi, ki absolutno uživajo v tlačenju dol durgih ljudi, še posebej, če mislijo, da so pri tem upravičeni.
Žal vedno so bili in vedno bodo taki.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

hator je izjavil:

Včeraj 387 pozitivnih (10,6 %).Po priporočili WHO bi moralo biti pod 5 % pozitivnih testov, po priporočilih evropske komisije pa pod 3 %.


Zanimivo kako vsi jemljejo priporočila od instituciji, ki so dokazano subvertane.
Ko omenjaš WHO, lahko komot zamenjaš z Billy.

hator je izjavil:

Včeraj 387 pozitivnih (10,6 %).Po priporočili Billy-ja bi moralo biti pod 5 % pozitivnih testov, po priporočilih evropske komisije pa pod 3 %.


V resnici velike napake nisi naredil.
Smešno kako tega ne opazijo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

sheeshkar ::

suzej je izjavil:

65 so zdaj že younger, nehaj že s propagando

Najprej bi bilo dobro, da se naučiš brati in šele nato komentiraš bolj kompleksne zadeve kot je Covid.

nergac ::

Srajca ni bunda.

Stavek s klicajem pa je WRONG v več pogledih ...

s1m0n ::

Stvar je pač postala izven našega nadzora in kot kaže bo postalo do cepiva vseeno kaj ukrepamo. Edino kar bi pomagalo je popolno zaporo (ampak resno popolna), drugo je samo tak za na papirju pokazat. Povsod po evropi se številke povečujejo, a naši mislijo, da bomo pa pri nas uspeli to ustavit? Kako pa?

Točno mesec po strožjih ukrepih (maske...) je stanje slabše, pričakovalo se bi boljše kljub kršiteljem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

3p ::

s1m0n je izjavil:

Povsod po evropi se številke povečujejo...


Razen v Španiji, Franciji, Belgiji, na Danskem, Švedski, Norveški, Estoniji, Litvi, Bosni, Črni Gori...

Drugje se pa stanje opazno slabša, ja.

nergac ::

Kako kaj Belorusija?

Ne sledim, me pa malce zanima.
««
20 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OstaniZdrav - slovenska aplikacija za sledenje stikom (II) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
36446419 (31351) darkolord

Je vzpodbujanje nenošenja maske v (zaprtih) javnih prostorih kaznjivo? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
46349718 (44823) vostok_1

Več podobnih tem