» »

Statistika in COVID-19

Statistika in COVID-19

««
18 / 34
»»

HulkHogan ::

Wrop je izjavil:

Še malo pa bodo socialno čuteči vrgli svoje starce pod vlak. Kriva bo kajpak vlada oz. bolj natančno JJ.


Jaz mislim da je najbolj humano da se zakreditiramo pri bankirjih da bomo še 20 generacij odplačevali. Saj trenutni penzionerji ne bojo prizadeti z dvignjeno mejo za upokojitev, zvišanjem davkov, zmanjšano penzijo... Na penzionerjih svet stoji, mladih itak nihče ne rabi.

nergac ::

Ne skrbi.
Vsak plača na koncu svoj zapitek.

HulkHogan ::

3p je izjavil:

zgodba iz internetne kanalizacije


Ja, če tvojim ni všeč potem je itak le zarota in fejk news. Medtem ko se na vse grlo derete: Drumpf is nazi, it's a fact!!

suzej ::

3p je izjavil:

Sidenote: Ponekod po Evropi že primanjkuje remdesivirja, pri nas ga imamo za zdaj dovolj

A v celi evropi ni nobene tovarne, ki bi lahko naredila kopijo?
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani

nergac ::

suzej je izjavil:

3p je izjavil:

Sidenote: Ponekod po Evropi že primanjkuje remdesivirja, pri nas ga imamo za zdaj dovolj

A v celi evropi ni nobene tovarne, ki bi lahko naredila kopijo?


Vse je na Kitajskem ...
Dovolj pa je tudi zelo raztegljiv pojem.
Tam od 1 do n.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Urbano#Desno ::

HulkHogan je izjavil:

Wrop je izjavil:

Še malo pa bodo socialno čuteči vrgli svoje starce pod vlak. Kriva bo kajpak vlada oz. bolj natančno JJ.


Jaz mislim da je najbolj humano da se zakreditiramo pri bankirjih da bomo še 20 generacij odplačevali. Saj trenutni penzionerji ne bojo prizadeti z dvignjeno mejo za upokojitev, zvišanjem davkov, zmanjšano penzijo... Na penzionerjih svet stoji, mladih itak nihče ne rabi.


Se vam ne zdi da če opustimo vse ukrepe in prepovemo vsem nad 60 (oziroma vstavi svojo cut off starost) dostop do zdravstva da se bodo bolnice počasi napolnile tudi z mlajšimi? Res da bo šlo počasneje a enkrat bodo polne in se bo začelo oteževati delo na ostalih oddelkih.

Zgodovina sprememb…

3p ::

suzej je izjavil:

3p je izjavil:

Sidenote: Ponekod po Evropi že primanjkuje remdesivirja, pri nas ga imamo za zdaj dovolj

A v celi evropi ni nobene tovarne, ki bi lahko naredila kopijo?


Pravzaprav dobro vprašanje.

Ne vem, če smo sprejeli kaj podobnega kot kanadčani: https://www.reuters.com/article/us-heal...

In če se upamo zameriti "prijateljem".

HulkHogan ::

suzej je izjavil:

3p je izjavil:

Sidenote: Ponekod po Evropi že primanjkuje remdesivirja, pri nas ga imamo za zdaj dovolj

A v celi evropi ni nobene tovarne, ki bi lahko naredila kopijo?


Ne smeš ker je patentirano. A ti misliš da se bojo odpovedali dobičku? Verjetno si eden tistih ki misli da bo cepljenje zastonj in da "avtorji cepiva" ne bojo od držav povlekli na stotine miljard. Itak je že odločeno da se bo treba cepiti vsako leto na novo, tako da je stotine miljard na leto.

Urbano#Desno ::

HulkHogan je izjavil:


Ne smeš ker je patentirano. A ti misliš da se bojo odpovedali dobičku? Verjetno si eden tistih ki misli da bo cepljenje zastonj in da "avtorji cepiva" ne bojo od držav povlekli na stotine miljard. Itak je že odločeno da se bo treba cepiti vsako leto na novo, tako da je stotine miljard na leto.


Cepiva so totalno zastonj v primerjavi s tem koliko stane zdravljenje.

perci ::

Premier Janez Janša je na Twitterju poudaril, da naj bo rekordno število okuženih streznitev za vse in zadnje opozorilo za slovenske medije, ki naj bi odločilno prispevali k porastu bolezni covid-19 in ogrozili življenja sodržavljanov.


Aaaaa, mediji so krivi.

Kaj sledi zadnjemu opozorilu? Likvidacija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Wrop ::

Posredno je priznal, da Nova24TV ali ni medij ali ni slovenski.
Po zadnjemu opozorilu sledi še eno zares zadnje opozorilo. Nato dodajaš besedo zares.

Gagarin ::

perci je izjavil:

Premier Janez Janša je na Twitterju poudaril, da naj bo rekordno število okuženih streznitev za vse in zadnje opozorilo za slovenske medije, ki naj bi odločilno prispevali k porastu bolezni covid-19 in ogrozili življenja sodržavljanov.


Aaaaa, mediji so krivi.


Valda, zdej so mediji pa "levičarji", ki se ne držijo pravil. Kje bo JJ za karkoli kriv. Tip si lahko privošči kar si hoče, saj ga ima njegova volilna baza (po lastnih besedah) kar za boga.

belo mleko ::

suzej je izjavil:

3p je izjavil:

Sidenote: Ponekod po Evropi že primanjkuje remdesivirja, pri nas ga imamo za zdaj dovolj

A v celi evropi ni nobene tovarne, ki bi lahko naredila kopijo?


Ni potrebe, zadeva itak ne pomaga. Je pa res, da tudi skodi ne.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

FrRoSt ::

perci je izjavil:

Premier Janez Janša je na Twitterju poudaril, da naj bo rekordno število okuženih streznitev za vse in zadnje opozorilo za slovenske medije, ki naj bi odločilno prispevali k porastu bolezni covid-19 in ogrozili življenja sodržavljanov.


Aaaaa, mediji so krivi.

Kaj sledi zadnjemu opozorilu? Likvidacija?

Saj nisi star 4 leta!?? :))

Menda veš in razumeš, kaj se dogaja z nacionalko, kakršnakoli je že, siol je v rokah prijateljskih madžarov, pop gre v roke prijatelkskih čehov ... tale slotech pa itak ni vreden več od ene samcate bolhice :))

Lividacije se pač ne dodajajo samo s kroglami ... ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

perci ::

Lividacije se pač ne dodajajo samo s kroglami ...

Krogle si ti omenil...jaz likvidacijo vidim, da se že dogaja (saj tudi sam to ugotavljaš). In me je dejansko strah njegovega opozorila.

Wrop ::

Likvidiral bo obvezni RTV prispevek.

Gagarin ::

Wrop je izjavil:

Likvidiral bo obvezni RTV prispevek.


Takoj za! Gledam nič, plačujem pa...Vendar tega ne bo. Kvečjemu bo prispevek večji pa pošeran z NoroTv in drugimi sateliti.

Kvatebrigic ::

perci je izjavil:

So. Vlada se lahko začne normalno obnašati, covid naj neha izkoriščati za izvajanje politične agende, za vse naj ima enake vatle (kafici in cerkve) in začne naj sprejemati smiselne ukrepe.

Pa namesto Kreka naj postavijo strokovnjaka, ki mu bo lahko povprečen državljan zaupal. Tako je pa vse skupaj eno jebanje ljudi v glavo, ki ne more rezultirat v drugem kot v granitnih kockah.

Aja, če bi premje malo umiril antilevicarsko, antirtvjevsko, proorbanovsko in protrumpovsko retoriko tudi ne bi škodilo.


^^ This pretty much sums it up!
Če bi se tole šli vsaj približno normalno, bi meli zdajle walk in the park, tako je pa Kaco moral bazen pospravljati, itd...

suzej ::

nergac je izjavil:

suzej je izjavil:

3p je izjavil:

Sidenote: Ponekod po Evropi že primanjkuje remdesivirja, pri nas ga imamo za zdaj dovolj

A v celi evropi ni nobene tovarne, ki bi lahko naredila kopijo?


Vse je na Kitajskem ...
Dovolj pa je tudi zelo raztegljiv pojem.
Tam od 1 do n.

Izpustimo iz zapora par kemikov ki so delali lsd pa je

Urbano#Desno je izjavil:

HulkHogan je izjavil:

Wrop je izjavil:

Še malo pa bodo socialno čuteči vrgli svoje starce pod vlak. Kriva bo kajpak vlada oz. bolj natančno JJ.


Jaz mislim da je najbolj humano da se zakreditiramo pri bankirjih da bomo še 20 generacij odplačevali. Saj trenutni penzionerji ne bojo prizadeti z dvignjeno mejo za upokojitev, zvišanjem davkov, zmanjšano penzijo... Na penzionerjih svet stoji, mladih itak nihče ne rabi.


Se vam ne zdi da če opustimo vse ukrepe in prepovemo vsem nad 60 (oziroma vstavi svojo cut off starost) dostop do zdravstva da se bodo bolnice počasi napolnile tudi z mlajšimi? Res da bo šlo počasneje a enkrat bodo polne in se bo začelo oteževati delo na ostalih oddelkih.

Ne, od zdravih pod 60 ne.
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: suzej ()

FrRoSt ::

perci je izjavil:

Lividacije se pač ne dodajajo samo s kroglami ...

Krogle si ti omenil...jaz likvidacijo vidim, da se že dogaja (saj tudi sam to ugotavljaš). In me je dejansko strah njegovega opozorila.

Pojdi v trgovino in si nabavi zaloge!! Se boš bolje počutil in bolje spal! ;)

Naj te spremlja SILA! :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

perci ::

Ne razumem. Zakaj naj bi se bolje počutil, če bom šel v trgovino po zaloge?

HappyPills ::

Vbistvu ni tako slab nasvet. Boljše zdaj, ker od jutri naprej bo treba spet na dežju čakat in not hodit en po en :D.

Urbano#Desno ::

HappyPills je izjavil:

Vbistvu ni tako slab nasvet. Boljše zdaj, ker od jutri naprej bo treba spet na dežju čakat in not hodit en po en :D.


Torej bomo pred štarcuno glave skup držal in se kužili :)) tako kot Kačo pravi da se dogaja v lokalih ki jih bodo zaprli.

FrRoSt ::

perci je izjavil:

Ne razumem. Zakaj naj bi se bolje počutil, če bom šel v trgovino po zaloge?

Menda zato, ker lačni razmišlja z želodcem!? ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

perci ::

Ampak jaz nisem lačen. Sem jedel pred kratkim. Še vedno ne razumem.

Slopek ::

perci je izjavil:

Ampak jaz nisem lačen. Sem jedel pred kratkim. Še vedno ne razumem.

ni bil to edini podan razlog zakaj. Zdej pa, a se delaš bebavega, ali pa ne razumeš tudi ostalega?
kako selektivno :)))
Važno, da si sit. To je res.

nergac ::

suzej je izjavil:

nergac je izjavil:

suzej je izjavil:

3p je izjavil:

Sidenote: Ponekod po Evropi že primanjkuje remdesivirja, pri nas ga imamo za zdaj dovolj

A v celi evropi ni nobene tovarne, ki bi lahko naredila kopijo?


Vse je na Kitajskem ...
Dovolj pa je tudi zelo raztegljiv pojem.
Tam od 1 do n.

Izpustimo iz zapora par kemikov ki so delali lsd pa je

Urbano#Desno je izjavil:

HulkHogan je izjavil:

Wrop je izjavil:

Še malo pa bodo socialno čuteči vrgli svoje starce pod vlak. Kriva bo kajpak vlada oz. bolj natančno JJ.


Jaz mislim da je najbolj humano da se zakreditiramo pri bankirjih da bomo še 20 generacij odplačevali. Saj trenutni penzionerji ne bojo prizadeti z dvignjeno mejo za upokojitev, zvišanjem davkov, zmanjšano penzijo... Na penzionerjih svet stoji, mladih itak nihče ne rabi.


Lsd so razvili v Sandozu.
Prav tako Clozapin, prvi antipsihotik II. generacije.

Ne vem zakaj so pravzaprav prepovedali Lsd. Bil je dober članek na MMC pred leti, neki naš Grof je bil tam. Pa so poznavalci povedali, da ga vseeno ni dobro jemati, ker ti baje odpre neke kanale, za katere je bolje, da ostanejo zaprti. Koliko sem razumel, ni bilo govora o bad tripu.

Bom se raje držal dobrega slivovega žganja, to bolje poznam, ampak samo če bo res res res sila.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

musicfreak ::

Lahko se na glavo postavi vlada, mladi bodo se vedno zurali. Zivljenje je namenjeno zabavi in tega ti ne more noben stari prdec preprecit (vedno se najde nacin). Tudi tukaj v Berlinu kjer zivim potekajo partiji po skritih lokacijah in parkih vsak vikend in ni sans, da ne bi se naprej hodil in doma v sobi depresiral.

imagodei ::

To, da so morda v ozadju na delu sile, ki si želijo takšnih in drugačnih sprememb, zmanjševanje demokracije, povečevanje vpliva, nadzor, ipd., tako na ravni Slovenije kot morebiti na globalni ravni - to je ena, ločena zadeva.

Da je Covid-19 realnost, da se odvija neodvisno od prvega in da bo prišlo do kolapsa zdravstvenega sistema ter ponovnih omejitev (tudi zaradi neodgovornih kretenskih spletnih trolov, teoretikov zarote, influencerjev, vostokov in drugih bedakov), je druga, ločena zadeva.

Jaz sam sem velik nasprotnik Janše, Janšizma, orbanizacije in kar je še teh ljubkovalnih imen - vsakdo, ki je iskreno zaiteresiran, gre lahko pregledat zgodovino mojih postov in to potrdi. Nikakor nisem za kratenje pravic, za nadzor nad ljudmi, za neomejena pooblastila vlade, za demontažo demokracije. Proti vsemu temu sem.

Sem pa tudi proti neumnosti. Covid-19 je virus, ki nima sklenjenega pakta niti s Trumpom, niti z Orbanom in niti z Janšo. Številke v zimskem in spomladanskem obdobju so bile jasne. Kreteni, ki se ne uspejo naučiti iz svojih napak pa le-te nujno ponavljajo.

Skratka, imamo Janšo, ki je grožnja demokraciji in imamo virus, ki je tu in povzroča realne težave, predvsem v smislu medicinskih resursov. Res je, oblast s totalitarističnimi težnjami, kar Janševa vlada definitivno je, lahko trenutne razmere izkorišča za svoje podle načrte. In jih izkorišča. Ampak to ne pomeni, da virusa ni. Zato ste eden največjih problemov v tem trenutku poleg janša tisti bebčki, ki zanikate nevarnost virusa.
- Hoc est qui sumus -

nergac ::

Kdo natančno zanika nevarnost virusa?

Badwolff ::

nergac je izjavil:

Kdo natančno zanika nevarnost virusa?


Si šele danes prišel v to temo?

FrRoSt ::

Slopek je izjavil:

perci je izjavil:

Ampak jaz nisem lačen. Sem jedel pred kratkim. Še vedno ne razumem.

ni bil to edini podan razlog zakaj. Zdej pa, a se delaš bebavega, ali pa ne razumeš tudi ostalega?
kako selektivno :)))
Važno, da si sit. To je res.

:))
Ponavadi take zadeve razumejo lažje, bolje in prej osebe, na katere zadeve direktno NE letijo. Osebno vpleteni verjetno ne razumejo takoj... Zadevo je lažje videti in razumeti z neke distance, v katero nisi (osebno) vpleten... Mu bo že kapnilo! Ko ne bo več tako zaskrbljen! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

nergac ::

Ne.

Ampak poteka klanje za pozicije.

Človeško življenje samo po sebi ni vredno nič, tako je že od nekdaj.

Je pa Vostok vsem nam nastavil ogledalo, tudi meni.
Sam sem bil osel enkrat.

Govorim o tem, ko so bili neki pravniki in pravnice v Nemčiji umaknjeni v umobolnice.

Pa starci nam umirajo, ker zdravstvo stoji.

Pa ker je dokončna nova realnost z maskami na vse veke vekov.

Bulšit!!

imagodei ::

perci je izjavil:

a, res bi lahko bolje komunicirali, ampak kot se nekateri izkazujete za popolne kretene in idiote, vam ne bi pomagalo nič, ampak nič. In zaradi taksnih kretenov se povsod po svetu (ne samo v Sloveniji) ukrepi zaostrujejo. Hvala vam, itak ste vsi nedonosencki in ne razumete posledic ki jih s tem povzrocate, pa tudi nosili jih verjetno ne boste (bodo jih pa vasi starsi, ki lahko da vam bodo zaradi tega morali znizati zepnino).

Post na nivoju. Kar vsepovprek ljudi, ki se ne strinjajo z vladno politiko, označiti za idiote.

Za idiote tule nekateri označujemo samo ljudi, ki ne ločijo med tremi zadevami:
- boleznijo
- Janšizmom
- izkoriščanjem situacije za izvajanje Janšistične politike.

Če Janša skupaj z Vlado danes odleti in jutri magično prime za krmilo nova vlada, ki bo vodila magično vsem všečno politiko, ki se bo uprla tudi Reptilijancem, Iluminatijem ter Billu Gatesu, je virus še vedno tu. Še vedno bomo čez 14 dni imeli zaprtih N oddelkov v bolnišnicah, znatno število zdravstvenih delavcev na bolniški ali v karanteni, še vedno bomo imeli kapacitete bolniških postelj zapolnjene ...

Pa potem?

Izgleda, da tisto kolesarjenje poleti ni zadostovalo... Bi moralo bit mal več akcije.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

nergac ::

Bo pač umrlo nekaj procentov ljudi.
Ki umira tudi zdaj.
Pa ne samo zaradi covida.
Ki je definitivno tukaj.
In bo verjetno ostal. Ali pa ne. Bomo videli.
Krasni novi svet.
Raje ostanem divjak.
Ukrepi pa so zgolj omejeni na ekonomijo, ki se pa ni niti za kanček spremenila.
Vse je podrejeno temu.

Pa še to - če imam Covid in se dobro počutim in ne vem za to, a sem zdrav ali bolan, daj prosim razsvetli me?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

bbbbbb2015 ::

Zorro je izjavil:

Številke novih diagnosticiranih so sedaj v Španiji, Belgiji, Franciji, Nizozemski in Angliji 2-3x višje kot marca oz. aprila. Umrlih pa 20x manj kot ob 1. valu. Prej so govorili o 10%, 15% in višji smrtnosti. Sedaj so številke pod 1% diagnosticiranih. Kje so še nesimptomatski, pa tisti z blagimi simptomi, ki niso se tekli testirat.

Panika postaja čedalje večja, ki pa ji za čuda noče slediti dejanska nevarnost. Zgleda, da bo na koncu res obveljala ocena, da je bila bila smrtonosnost virusa krepko precenjena.

https://www.worldometers.info/coronavir...


Vseeno jaz tega virusa ne bi podcenjeval. Predvsem kot kaže, povzroči nekaj trajnih posledic na stenah žil, recimo. Če pride do tja, seveda. Sigurno se o virusu več ve, šopajo tudi remdesivir, pa kortikosteroide dajejo tistim, ki se jim maši pljučna membrana, pa tako naprej.

Je pa to kar huda zadeva, za tiste, ki količkaj resno zbolijo (visoka vročina, pljučnica, miokardija).

nergac ::

Seveda je huda zadeva za tiste, ki zbolijo.
Tega nihče ne zanika.

Zakaj se niso prepovedale maše?
Zakaj se ni zamrznil status hotelirjem in gostincem ter storitvenim dejavnostim, ki niso nujne za lajf?
Zakaj se ni dovolilo prehajanje meje samo za menjavo blaga in lastnikom?

Bog ne daj zamrzniti status delavcem zaradi epidemije in jim dati pošteno nadomestilo za to ... To pa ne.

perci ::

Skratka, imamo Janšo, ki je grožnja demokraciji in imamo virus, ki je tu in povzroča realne težave, predvsem v smislu medicinskih resursov. Res je, oblast s totalitarističnimi težnjami, kar Janševa vlada definitivno je, lahko trenutne razmere izkorišča za svoje podle načrte. In jih izkorišča. Ampak to ne pomeni, da virusa ni. Zato ste eden največjih problemov v tem trenutku poleg janša tisti bebčki, ki zanikate nevarnost virusa.

Jaz nevarnosti virusa ne zanikam. Pravim pa, da Janša s svojo janšistično politiko in retoriko (ki nima veze z ukrepi proti virusu) negativno vpliva na učinkovito izvajanje ukrepov za zajezitev virusa.

Danes vemo, kaj je na mizi - vsi smo lahko združeni v boju proti virusu. Ampak, če PV izkoristi "izredne" razmere za uvajanje reform, ki so desni vladi po godu, lahko pričakuješ, da se bodo ljudje uprli VSEMU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

dexterboy ::

Pa potem?
Imago, spomni se, kako je bilo, ko je bila gripa. Ljudje so vsepovsod krahali in kihali in kašljali. V bolnicah so omejevali obiske ali pa so jih sploh prepovedali. Ampak smo zvozili dalje, čeprav je bila tretjina otrok po vrtcih in šolah doma, posledično eden od staršev doma... ljudje NISMO pošiljali domov za dva tedna!
Potem je pa prišel ta Covid, ki je RES ZELO HITRO NALEZLJIV, ampak na ljudeh pa ne pušča več posledic kot sezonska gripa. In to je tisto, kar mnoge (ne samo mene) pogreje do konca in nazaj; ZAPIRAMO ljudi med 4 stene, maske obvezne povsod, vedno nas STRAŠIJO, koliko bi bilo mrtvih, če se ne bi držali navodil... BULLSHIT!!!
Navkljub maskam se virus prenaša, ljudje ga staknejo tu ali tam... In zaradi okužb NIMAMO večje število mrtvih kot pri navadni gripi. Pa tudi če bi bilo žrtev še enkrat več ( 200% ), je to PLJUNEK v morje proti celotni populaciji... In zato sem osebno TAKOJ za to, da se populacija čimprej okuži... Pa vsi, ki trobijo, kako bo zdravstvo krepalo, mi je žal, ampak NE BO... Če bi Covid tretirali kot navadno gripo, bi zvozili brez težav. Tisti, ki temu nasprotuje, je tisti, ki pravi, da bi bilo v SLO 3 milijone mrtvih brez sankcij... ja pa jade...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

nergac ::

Dejansko se pa dogaja tiha evtanazija šibkih.

Toliko o tem.

Slopek ::

nergac je izjavil:

Dejansko se pa dogaja tiha evtanazija šibkih.

Toliko o tem.

Lahko da, ampak bolj slabo uspeva za 1x. Nič drastičnega. Kako pa bo, pa.......

nergac ::

Slopek je izjavil:

nergac je izjavil:

Dejansko se pa dogaja tiha evtanazija šibkih.

Toliko o tem.

Lahko da, ampak bolj slabo uspeva za 1x. Nič drastičnega. Kako pa bo, pa.......


Tiho in počasi ...
Zato se ničesar ne opazi.

;-) ::

Da je Covid-19 realnost, da se odvija neodvisno od prvega in da bo prišlo do kolapsa zdravstvenega sistema ter ponovnih omejitev (tudi zaradi neodgovornih kretenskih spletnih trolov, teoretikov zarote, influencerjev, vostokov in drugih bedakov), je druga, ločena zadeva.


kaj še boš eno temo uničil s svojim trolanjem. Od česa pa bo razpad zdravstvenega sistema? Od številk okuženih? Morda bo, zrežiran. Zdravstvo dela na 20% svoje moči.

FrRoSt ::

dexterboy je izjavil:

Pa potem?
Imago, spomni se, kako je bilo, ko je bila gripa. Ljudje so vsepovsod krahali in kihali in kašljali. V bolnicah so omejevali obiske ali pa so jih sploh prepovedali. Ampak smo zvozili dalje, čeprav je bila tretjina otrok po vrtcih in šolah doma, posledično eden od staršev doma... ljudje NISMO pošiljali domov za dva tedna!
Potem je pa prišel ta Covid, ki je RES ZELO HITRO NALEZLJIV, ampak na ljudeh pa ne pušča več posledic kot sezonska gripa. In to je tisto, kar mnoge (ne samo mene) pogreje do konca in nazaj; ZAPIRAMO ljudi med 4 stene, maske obvezne povsod, vedno nas STRAŠIJO, koliko bi bilo mrtvih, če se ne bi držali navodil... BULLSHIT!!!
Navkljub maskam se virus prenaša, ljudje ga staknejo tu ali tam... In zaradi okužb NIMAMO večje število mrtvih kot pri navadni gripi. Pa tudi če bi bilo žrtev še enkrat več ( 200% ), je to PLJUNEK v morje proti celotni populaciji... In zato sem osebno TAKOJ za to, da se populacija čimprej okuži... Pa vsi, ki trobijo, kako bo zdravstvo krepalo, mi je žal, ampak NE BO... Če bi Covid tretirali kot navadno gripo, bi zvozili brez težav. Tisti, ki temu nasprotuje, je tisti, ki pravi, da bi bilo v SLO 3 milijone mrtvih brez sankcij... ja pa jade...

Ne razumeš bistva! ZGREŠIL si BISTVO!!

Žrtve bodo!! Take in DRUGAČNE!! Tega se ne da preprečiti!!

In NE gre za STRAŠENJE, kakor premnogi to doživljajo/te!!

Gre za razumno, zdravo in čim manj tvegano obnašanje vseh posameznikov in celotne družbe!

In samo to vas prosijo, da upoštevate v svojih vsakodnevnih ravnanjih! Samo s tem se bomo kot družba najlažje in najceneje prebili čez to covid krizo!

Pa četudi je samo senca gripe, kakor nekateri pravojo....

Enostavno kot pasulj!! Brez filozofiranja, junačenja, razkazovanja svojega perja in mišic...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Telbanc ::

;-) je izjavil:

Da je Covid-19 realnost, da se odvija neodvisno od prvega in da bo prišlo do kolapsa zdravstvenega sistema ter ponovnih omejitev (tudi zaradi neodgovornih kretenskih spletnih trolov, teoretikov zarote, influencerjev, vostokov in drugih bedakov), je druga, ločena zadeva.


kaj še boš eno temo uničil s svojim trolanjem. Od česa pa bo razpad zdravstvenega sistema? Od številk okuženih? Morda bo, zrežiran. Zdravstvo dela na 20% svoje moči.


Tle se moram strinjat, 122 jih je hospitaliziranih, to je število nesreče dveh avtobusov. Če je to blizu limita slo. zdravstva, pol ne vem kaj naj si mislim.

Dobr sem za to da se nosi maske, ker en red mora bit, ampak tole naše zdravstvo, bi po moje moralo imeti najmanj 1000 postelj za covid, ker jih bomo rabili.

Če se pri takih številkah jamra, pol se lah vprašamo, kaj so delal pol leta. A ni bolje met mal bolj robusno zdravstvo, kot pa zapirat industrijo in ostalo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

FrRoSt ::

;-) je izjavil:

Da je Covid-19 realnost, da se odvija neodvisno od prvega in da bo prišlo do kolapsa zdravstvenega sistema ter ponovnih omejitev (tudi zaradi neodgovornih kretenskih spletnih trolov, teoretikov zarote, influencerjev, vostokov in drugih bedakov), je druga, ločena zadeva.


kaj še boš eno temo uničil s svojim trolanjem. Od česa pa bo razpad zdravstvenega sistema? Od številk okuženih? Morda bo, zrežiran. Zdravstvo dela na 20% svoje moči.

To je samo statistična ugotovitev!! Ne pravim pa, da ni resnična! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

imagodei ::

perci je izjavil:

Skratka, imamo Janšo, ki je grožnja demokraciji in imamo virus, ki je tu in povzroča realne težave, predvsem v smislu medicinskih resursov. Res je, oblast s totalitarističnimi težnjami, kar Janševa vlada definitivno je, lahko trenutne razmere izkorišča za svoje podle načrte. In jih izkorišča. Ampak to ne pomeni, da virusa ni. Zato ste eden največjih problemov v tem trenutku poleg janša tisti bebčki, ki zanikate nevarnost virusa.

Jaz nevarnosti virusa ne zanikam.

Vem, da ti ne. Nekaj pacientov tule pa. Pa cela četa na FB-ju, Twitterju, in kar je še tega šrotja. Vse skupaj ustvarja Echo chamberje, ljudje berejo samo tisto kar želijo, full gas confirmation bias... Ni OK. Imaš pa potem še pacientozo tipa vostok, ki povsod vidi skrite zarote in če ne bo več Janša, bo on še vedno čivkal, da zdaj pa Orban pa Bill Gates. Vse to ne more pozitivno vplivati na to, kako pozorni so ljudje na kontakte, umivanje rok, vzdrževanje distance. Že tako smo se čez poletje vsi preveč sprostili, sedaj bi pa eni vsakršnim, tudi strokovno utemeljenim ukrepom metali pod noge polena.

perci je izjavil:

Ampak, če PV izkoristi "izredne" razmere za uvajanje reform, ki so desni vladi po godu, lahko pričakuješ, da se bodo ljudje uprli VSEMU.

Ampak, stvar je preprosta, vsaj na papirju: odnesimo jih ven (z maskami na obrazu in razkužilom za roke v žepu), potem pa naprej spoštovat strokovne ukrepe.

Dobro, četudi bi bilo "odnesti jih ven" tako preprosto, je po vsej propagandi na Facebooku popolni mission impossible, da bi nekatere ljudi prepričal, da je virus resna grožnja.
- Hoc est qui sumus -

nergac ::

FrRoSt je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Pa potem?
Imago, spomni se, kako je bilo, ko je bila gripa. Ljudje so vsepovsod krahali in kihali in kašljali. V bolnicah so omejevali obiske ali pa so jih sploh prepovedali. Ampak smo zvozili dalje, čeprav je bila tretjina otrok po vrtcih in šolah doma, posledično eden od staršev doma... ljudje NISMO pošiljali domov za dva tedna!
Potem je pa prišel ta Covid, ki je RES ZELO HITRO NALEZLJIV, ampak na ljudeh pa ne pušča več posledic kot sezonska gripa. In to je tisto, kar mnoge (ne samo mene) pogreje do konca in nazaj; ZAPIRAMO ljudi med 4 stene, maske obvezne povsod, vedno nas STRAŠIJO, koliko bi bilo mrtvih, če se ne bi držali navodil... BULLSHIT!!!
Navkljub maskam se virus prenaša, ljudje ga staknejo tu ali tam... In zaradi okužb NIMAMO večje število mrtvih kot pri navadni gripi. Pa tudi če bi bilo žrtev še enkrat več ( 200% ), je to PLJUNEK v morje proti celotni populaciji... In zato sem osebno TAKOJ za to, da se populacija čimprej okuži... Pa vsi, ki trobijo, kako bo zdravstvo krepalo, mi je žal, ampak NE BO... Če bi Covid tretirali kot navadno gripo, bi zvozili brez težav. Tisti, ki temu nasprotuje, je tisti, ki pravi, da bi bilo v SLO 3 milijone mrtvih brez sankcij... ja pa jade...

Ne razumeš bistva! ZGREŠIL si BISTVO!!

Žrtve bodo!! Take in DRUGAČNE!! Tega se ne da preprečiti!!

In NE gre za STRAŠENJE, kakor premnogi to doživljajo/te!!

Gre za razumno, zdravo in čim manj tvegano obnašanje vseh posameznikov in celotne družbe!

In samo to vas prosijo, da upoštevate v svojih vsakodnevnih ravnanjih! Samo s tem se bomo kot družba najlažje in najceneje prebili čez to covid krizo!

Pa četudi je samo senca gripe, kakor nekateri pravojo....

Enostavno kot pasulj!! Brez filozofiranja, junačenja, razkazovanja svojega perja in mišic...


Hmm ...
Naivno gledanje.
Dogaja se nam pred nosom demontaža zdravstva in n-ti val privatizacije, oziroma plenjenje.
Kontrole se prestavljajo, nič več ni nujno, vse lahko počaka.
Karies, rak, bo že enkrat prišlo na vrsto ali bo se rešilo po naravni poti.

Zakaj se potem covid ne reši po naravni poti.

Ali pa ekonomija ki je gavznla ...

Slopek ::

nergac je izjavil:

Slopek je izjavil:

nergac je izjavil:

Dejansko se pa dogaja tiha evtanazija šibkih.

Toliko o tem.

Lahko da, ampak bolj slabo uspeva za 1x. Nič drastičnega. Kako pa bo, pa.......


Tiho in počasi ...
Zato se ničesar ne opazi.

Tiho in počasi,
zastrupljajo tudi vse druge.
Pa ne mislim 5g :).
Čeprav, ......kdo ve.
Koliko so pa vredni,
stari in izrabljeni,
pa tudi ni skrivnost,
saj daleč je njihova mladost.
Moči ni več, je lesk zbledel,
Hudič za njih, je šalo vzel.
:)))sori mogu sm

Nekaj nazaj sem gledal tisti doku.film, o ta dobri južni koreji. Bil na nacionalki. Lep prikaz, kam drvimo. Je lepo pokazano, kaj jim predstavlja upokojena popoulacija.

imagodei ::

dexterboy je izjavil:

Pa potem?
Imago, spomni se, kako je bilo, ko je bila gripa. Ljudje so vsepovsod krahali in kihali in kašljali. V bolnicah so omejevali obiske ali pa so jih sploh prepovedali. Ampak smo zvozili dalje, čeprav je bila tretjina otrok po vrtcih in šolah doma, posledično eden od staršev doma... ljudje NISMO pošiljali domov za dva tedna!

Še desetič: gripa je virus, ki ga poznamo in poznamo tudi (dolgoročna) tveganja, povezana z njo. So vsaj za magnitudo manjša, kot kažejo prve resne študije za Covid-19. Mikro-strdki, ki lahko povzročajo mikro-infarkte po telesu (da, tudi v srcu in možganih), niso izključene niti pri tistih, ki so Covid-19 prebolevali z blagimi do zmernimi simptomi. Če je to res (kar bodo potrdila samo zadostna količina novih in novih raziskav), bi bilo za mnoge bolje, da bi se virusu izognili.

In še stotič: nobena gripa do sedaj ni tako hitro polnila oddelkov za intenzivno nego. Še kak teden nazaj ste se hvalili, da je številka letno umrlih za gripo povsem primerljiva številki umrlih za Covid-19, zdaj ste pa kar malo utihnili s tem. Če bi danes spet vsi "ostali doma", bo številka še 14 dni naraščala, mind you. In ker se bomo v resnici še 14 dni zajebavali, računaj, da vrh pride šele čez kak mesec. Kakšne številke lahko pričakuješ, si izračunaj iz obstoječih trendov.
- Hoc est qui sumus -
««
18 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OstaniZdrav - slovenska aplikacija za sledenje stikom (II) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
36446622 (31554) darkolord

Je vzpodbujanje nenošenja maske v (zaprtih) javnih prostorih kaznjivo? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
46350083 (45188) vostok_1

Več podobnih tem