» »

Poraba gorilca na kurilno olje

Poraba gorilca na kurilno olje

alese ::

Nihče mi ne zna povedati, koliko porabigorilec za kurilno olje pri najmanjši moči gorilca to misim da je 4 kw Koliko porabi gorilec v eni uri delovanja Imam gorilec sam je pokvarjen, pa ne morem stestirat Kupi sem brikete ker imamo kombinirano in ugotavljam de je to drago kot žefran, bi bilo ceneje kurino pa še dela ni nobenega Gorilec ne lavfa ves čas, ampak prižiga in ugaša in ko to čez dan zračunaš ne more biti delovanje kaj več kot par ur , sploh v teh časih, ko je podnevi že toplo in ga ugasneš

alese ::

pozabvil sem povedati da imamo v celi hiši samo 4 velke radiatorje pritličje, to po moje ne bi kaj dosti porabilo

MadMax ::

1l=10kWh
Izkoristek gorenja je cca 92%.
Koliko od tega kar ostane in pride do radiatorjev je pa stvar izkoristka peči.

Poraba na uro je pa odvisna od velikosti šobe, tlaka in morebitnega predgretja.

4kW pa lahko sanjaš.
Še 14kW je umetnost naštelat...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Littlaman ::

Izkoristek gorenja okoli 92% je pri namenski peči. On ima kombinirano, po možnosti stadler, ferroterm ali pa če je novejša* kaki Radijator varianta iz Srbije... Max izkoristek je po moji oceni 70%. Če ima res samo 4 radiatorje, mu je najugodnejša rešitev 1-2 klime in ima rešitev za vse letne čase.
Lp

alese ::

Littlaman je izjavil:

Izkoristek gorenja okoli 92% je pri namenski peči. On ima kombinirano, po možnosti stadler, ferroterm ali pa če je novejša* kaki Radijator varianta iz Srbije... Max izkoristek je po moji oceni 70%. Če ima res samo 4 radiatorje, mu je najugodnejša rešitev 1-2 klime in ima rešitev za vse letne čase.
Lp
Malo sem se narobe izrazil, kombinirano v tem smislu, da imamo posebej peč na trda goriva, zgoraj pa peč za kurilno olje obe peči sta itpp ribica in ta na kurilno olje praktično ni nikoli delal kaj dosti in je kot nova s turbulatorji in vse Ta gorilec, ki ga ima sedaj mi ne dela oz nekaj mora biti narobe s kisikom, če imam odprto peč dela, ko peč zaprem pa ga zaduši, ali mogoče kdo ve kakko bi se dalo pomagat, sem že štelal tiste gumbe pa nič ne pomaga je pa star gorilec 15 let lamborghini, podoben ali isti kot ta eko ki jih sedaj prodajajo.Pa narobe sem napisal, to je ta najmanjši amborgnihni, sedaj piše da je to tam 14 kw.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

MadMax ::

Littlaman je izjavil:

Izkoristek gorenja okoli 92% je pri namenski peči. On ima kombinirano, po možnosti stadler, ferroterm ali pa če je novejša* kaki Radijator varianta iz Srbije... Max izkoristek je po moji oceni 70%. Če ima res samo 4 radiatorje, mu je najugodnejša rešitev 1-2 klime in ima rešitev za vse letne čase.
Lp

Ne ločiš izkoristka gorenja od izkoristka peči.
Jaz sem omenil oboje.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

MadMax ::

alese je izjavil:

Malo sem se narobe izrazil, kombinirano v tem smislu, da imamo posebej peč na trda goriva, zgoraj pa peč za kurilno olje obe peči sta itpp ribica in ta na kurilno olje praktično ni nikoli delal kaj dosti in je kot nova s turbulatorji in vse Ta gorilec, ki ga ima sedaj mi ne dela oz nekaj mora biti narobe s kisikom, če imam odprto peč dela, ko peč zaprem pa ga zaduši, ali mogoče kdo ve kakko bi se dalo pomagat, sem že štelal tiste gumbe pa nič ne pomaga je pa star gorilec 15 let lamborghini, podoben ali isti kot ta eko ki jih sedaj prodajajo.Pa narobe sem napisal, to je ta najmanjši amborgnihni, sedaj piše da je to tam 14 kw.

Večkrat kaj narobe napišeš :)

Šraufanje na pamet pri tebi ne bo produktivno. Saj se da, ampak ni to za vsakega, le rabiš malce več znanja/izkušenj.
Spucaj peč/dimnik/dimniški priključek (skratka vse od gorilca do neba) in pokliči kakega normalnega majstra za te zadeve.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

mulc007 ::

Potreboval boš serviserja da naštela gorilc.
Med starimi in novimi gorilci ni razlik v izkoristku.

Littlaman ::

madmax: maš prav, čeprav pri kakšni pravilno nastavljeni Buderuski je tudi izkoristek nad 90% sploh, če ima dodan kondenzacijski element.

Alese: če ti deluje pri odpri peči je res nekaj s kisikom. Četudi ti bi uspelo usposobiti gorilec, bi zelo verjetno gorel tako, da bi te cela vas vohala. Tako, da upoštevaj nasvet Mulc007 in si najdi primernega serviserja(z aparatom), da ti nastavi gorilec za kako leto-dve.

Toplo priporočam, da pred serviserjem pokličeš še dimnikarja, ki naj ti NE šari po gorilcu. Bodi zraven, ko bo čistil, da se naučiš za naslednjič. Verjetno bo želel na vsak način opravljati meritve ampak mu povej, da je trenutno gorilec v okvari in da lahko kvečjemu pride po servisu.

Okvirno bi te oba morala stati med 100-140€. Če dimnikarja izpustiš si polovico prišparal, ampak potem nastavitev serviserja ni optimalna, sploh če je kaj veliko žvepla-saj v peči ( ti si videl peč, zato je odločitev na tebi)

Lp

P.s.
Dokler je tole sranje s corono ne vem če hodijo eni ali drugi kaj okoli.

MadMax ::

Bi morali hodit. Ob upoštevanju vseh varnostnih ukrepov sicer, s strani obojih ("mojstrov" in naročnikov).
Dvomim, da ima korona prednost pred npr. potencialno nevarnostjo zastrupitve s CO in/ali nevarnostjo življenja v ledeni bajti, oz. pred vsemi možnimi posledicami njihovega neobiska (vključno s pogorelo bajto recimo).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Centralna peč predelava drva-peleti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17241186 (15422) feryz
»

Ogrevanje na Elektriko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15959778 (29227) konspirator
»

Katero kurilno olje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6715606 (13351) SimplyMiha
»

Poraba olja za centralno ogrevanje stanovanjske hiše?

Oddelek: Loža
4617908 (17136) krneki0001
»

ogrevanje na olje ali na strom ?

Oddelek: Loža
359049 (8516) Oxford

Več podobnih tem