» »

zapravljanje časa na spletu?

zapravljanje časa na spletu?

lenuh500 ::

Pozdravljeni, kako se kaj spopadate z zapravljanjem časa na spletu?

Kot delavec za računalnik imam s tem ogromne probleme. Stalno bi nekaj čekiral - twitter, redit, facebook, slotech itd itd itd...
Dogaja se mi, da mi kdaj popoldne dolgčas - oziroma na pol dolgčas, vem da imam kaj za delati ali pa željo kaj naredit ampak meni je najlažje se usest na kavč, mal odpret telefon in scrollat si rečem sam za par minut, pol mine pa tudi po 10, 20minut.

Tudi tole zdaj je neke vrste "bežanje" pred pravim delom. Recimo nekaj delam, se mi ustavi ker je pred mano malo bolj kompleksna naloga, si rečem OK grem mal na reddit pol pa to nardit. Včasih se zgodi da 10min kasneje pozabim kaj točno sem ze hotel naredit.
Se trudim prisiliti in gledati v zrak tistih par minut ko me prime zelja po browsanju, ampak je ta odvisnost hujša od cigarete ej hahaha :(

Se mi pa to dogaja če je delo zanimivo ali pa ni

tech1 ::

prvo stvar k ti priporočam je da si pustiš samo messenger in izklopiš facebook. boš videl kolko več časa bo. facebook je tako brezveze da peče glava, že eno leto ga nimam in zdej ko ga vidim mi je velik cringe k zgleda kot en myspace ful slabo zgleda in samo da maš profil gor izpadeš kot ena ovca.

Ostalo niti ni tako bad samo facebook je pa res neuporabno, čista zguba časa. Pa dajat se v komentarjih itd. , grozen site.

Če pa igraš Igre in gledaš TV, tukaj reži. Nič TV, nič iger. In si razporediš delo čez cel dan, tako da lahko vmes kaj bereš, reddit slo tech insta twitter.. Pa mej kake ure kjer vse izklopiš in čista koncentracija.

TLDR: ja ja dobro vem kaj govoriš , pri meni sem opazil da ful več naredim odkar ni fb.

nirm ::

pri meni zelo deluje, da se zavestno odločim in prisilim recimo 20 min samo gledati facebook in podobne neumnosti, tudi če nisem zares prepričan, ali si to želim.
nekako potem dobim občutek, koliko je vse na internetu skupaj brezveze in dolgcajt in potem dejansko dobim motivacijo za delo, ki je v resnici še vedno manjši dolgcajt.
pomaga izklopiti obvestila na telefonu, še bolj pomaga, če pustiš baterijo, da se izprazni :))
tretja učinkovita taktika je, da vstanem in eno minuto ne delam nič, potem pa si zvizualiziram in naredim en mind plan z par idejami, kako bom sedaj učinkovito in po korakih naredil to, kar imam za narediti. pogosto se mi zdi, da brez dobrega plana nekako podzavestno podvomim sam vase in potem začnem bežati od obveznosti.

lenuh500 ::

dobra komentarja :D
sem prakticiral to deaktivacijo fb-ja ze kako leto nazaj pa sem se kar nekako vrnil nazaj...
V komentiranje objav in kreganje se nikoli ne spuščam. Jih pa rad berem kot nek junkie hahaaha. Vsaj na redditu se mi dogaja da kar direktno skočim v komentarje od novice preberem samo headline

vilicarist ::

trenutno se ukvarjam z obratnim problemom, rad bi zapravil čim več časa, ker ta samoizolacija je obup, ampak ne gre, vse se vleče
bmw = brings me women

Cruz ::

lenuh500 je izjavil:

Se trudim prisiliti in gledati v zrak tistih par minut ko me prime zelja po browsanju, ampak je ta odvisnost hujša od cigarete ej hahaha :(
Ja, to je moderna odvisnost, sem bil tudi sam tak "junkie". :)

Problem je tukaj:

lenuh500 je izjavil:

vem da imam kaj za delati ali pa željo kaj naredit ampak meni je najlažje se usest na kavč, mal odpret telefon in scrollat
Res je dosti lažje pasivno scrollati gor in dol, pa tudi možgani te stalno nagrajujejo. Lahko opravilo + lepe nagrade? Zakaj pa ne?!

Tukaj pride v poštev samorefleksija s pomočjo katere si zmožen gledati na daljši rok. Ljudje evolucijsko gledano nismo navajeni gledati na dolgi rok ali se žrtvovati za dolgi rok, zato so takšne odvisnosti, recimo temu, dokaj "normalne" in razumljive. Lahko pa premagaš to primitivno stopnjo s samorefleksijo. Ena izmed variant je, da si izpišeš potek prejšnjega dneva in obkrožiš dejavnosti, ki ti niso všeč oz. jih hočeš spremeniti. Lahko tudi dodaš nove, če želiš. Recimo, rečeš si: Ko vstanem, se grem umit. Ko se umijem in zbrišem, se nasmehnem v ogledalo in sprejmem nelagodje lastnega prisiljenega nasmeha. Ko opravim to čudno opravilo, grem delat...

Ta cause & effect varianta je meni osebno pomagala, ker po nekaj časa postane rutina in začutiš potrebo. Za iniciacijo(smo že poslovenili to besedo?), si lahko izbereš tudi pesem po kateri boš začel z neko dejavnostjo, okolje ali pa oblačila(če delaš od doma se obleči za v pisarno, ne delaj v pižami recimo).

Enostavno si navajen na ta instant stalni dopamine hit, ki ti ga servirajo socialna omrežja. Tudi

lenuh500 je izjavil:

Vsaj na redditu se mi dogaja da kar direktno skočim v komentarje od novice preberem samo headline
priča o temu, da ti je pretežko prebrati novico, ker ne dobiš takoj nagrade, zato greš takoj med komentarje. Lepo bi ti dala pavza od socialnih omrežjih(cold turkey :D), recimo kak teden, da narediš reset. V tem času se posveti aktivnim stvarem: pisanje namesto branja, risanje/snemanje namesto gledanja, igranje inštrumenta namesto izvajanja glasbe(če nimaš inštrumenta, pa imaš dva kemična in bobnaj, get groovy). Priporočam še meditacijo, da se naučiš umiriti in kontrolirati strasti, čustva ter sudoku, križanke ali kaj podobnega, mogoče imaš kak hobi, ki ga želiš oživeti.

Glede na to, da si redditor, lahko prečekiraš še r/NoSurf

vilicarist je izjavil:

trenutno se ukvarjam z obratnim problemom, rad bi zapravil čim več časa, ker ta samoizolacija je obup, ampak ne gre, vse se vleče
Nabavi si orglice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

IL_DIAVOLO ::

Time you enjoy wasting is not wasted time.


;)

lenuh500 ::

IL_DIAVOLO sem imel tak razmišljanje. Ga za določene reči še imam. samo vseeno je pametno pogledati stvari objektivno in si priznati da vse stvari brez omejitev pa vseeno niso kul heh

IL_DIAVOLO ::

10,20 minut na sedezni, scrollanje med delovnim casom aka pavza? Si morda robot?

Malo preveč resno jemljes zivljenje.

blay44 ::

:D
Samo da se sedem za računalnik. Namesto dela v aplikaciji, sem takoj na netuuuu.
Bolje in hitreje bi bilo, če bi delal s pisalom in zvezkom.

Cruz ::

blay44 je izjavil:

:D
Samo da se sedem za računalnik. Namesto dela v aplikaciji, sem takoj na netuuuu.
Bolje in hitreje bi bilo, če bi delal s pisalom in zvezkom.
En programer mi je enkrat dejal, da več uporablja pisalo in zvezek(ali tablo) kot računalnik. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

lenuh500 ::

hmm tole s pisalom in zvezkom je kar logično ja. dobra ideja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup tablice za srednjo šolo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212993 (11566) Pithlit
»

Papir in tabla ali računalnik? Raje svinčnik in kreda

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
2810172 (7509) antonija
»

Slovenska Policija dobi tablice namesto papirja

Oddelek: Mobilne tehnologije
486676 (4919) francek1
»

Prenosnik za faks - Kateri? - do 350 eur

Oddelek: Kaj kupiti
254176 (3667) lmorgh
»

Apple je po pričakovanjih predstavil iPad 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
19253483 (45725) malix

Več podobnih tem