» »

Podaljševanje življenja

Podaljševanje življenja

1
2
»

tech1 ::

če vprašaš mene, jaz bi živel za vedno in medicina/znanost bo itak ugotovila prej al slej kako

-se ustavi staranje
-se podaljša življenje tudi do 500 let, al pa vekomaj (biološka nesmrtnost)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tech1 ()

LeQuack ::

tech1 je izjavil:

če vprašaš mene, jaz bi živel za vedno in medicina/znanost bo itak ugotovila prej al slej kako

-se ustavi staranje
-se podaljša življenje tudi do 500 let, al pa vekomaj (biološka nesmrtnost)


Ja samo takrat bomo že umrli in bo prepozno za nas.
Quack !

miha98 ::

Zakaj bi živel 500 let? Jaz sem star ..kolikor pač sem.... in sem doživel skoraj vse kar sem mislil v življenju?

Cruz ::

Hitro si lahko izmislis se kaj novega. :)

Mato989 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Boji se zato, ker po smrti ni nič. Samo večna tema.

Ne pa, ker ni izpolnil božje naloge lol


Tega seveda ne veš (pa ne pravim da v karkoli verjamem)

No tema je smiselna... namreč žal je v našem sistemu tako da se na silo ohranja pri življenju vsakega tudi če bi bilo bolj smiselno da umre... beri, priklopljen v vegetativnem stanju na aparatih že več let v domu upokojencev, ampak pustili pa ga ne bi umret!

Kot pravim, bistvo farmacije in zdravstva bi moralo bit podpora aktivnemu prebivalstvu, ne pa podaljševanje življenja neaktivnemu prebivalstvu torej vzdrževanim, ki se v času aktivnosti niso pazili na zdravje in imajo zato pri 65tih ogromne težave... Ampak to je politična debata.

Bottom line pa je, da niso važna leta življenja ampak koliko življenja je bilo v teh letih...

"Most people only exist"

solatko je izjavil:

dronyx - Kaj koji kurac financirate mladi? Kdo pa je plačeval zdravstveni sistem, da si se sploh lahko rodil in doživel konec šolanja in prvo zaposlitev z dobdavčitvijo dohodka?

Ko boš 40 let plačeval v sisteme, boš lahko vprašal, čemu sem to plačeval, če mi sedaj mladi oporekajo vse, kar sem dal v sistem, jim omogočil šolanje, varstvo, zdravstveni sistem,.... (mimo grede, v ZDA je samo rojstvo otroka, brez komplikacij, v bolnici 5000$+, če prišteješ še vse obiske pri ginekologu, teste,... prideš blizu 10k$, potem pa izračunaj ceno šolanja,... in boš razumel, zakaj je v ZDA toliko bolanih in nešolanih ljudi). Bi morda rad to v Evropi?

V ZDA so zaprte privatne bolnišnice zaprte za corono!


Tisti tvoji dinarji danes niso vredni ničesar... lahko ti jih pa vrnemo in si z njimi kaj kupiš... a kapiraš?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Mato989 ::

tech1 je izjavil:

če vprašaš mene, jaz bi živel za vedno in medicina/znanost bo itak ugotovila prej al slej kako

-se ustavi staranje
-se podaljša življenje tudi do 500 let, al pa vekomaj (biološka nesmrtnost)



Na tvoje besede se vedno spomnim enega super citata:

“All human affairs rest upon probabilities, and the same thing is true everywhere. If man were immortal he could be perfectly sure of seeing the day when everything in which he had trusted would betray his trust, and, in short, of coming eventually to hopeless misery. He would break down, at last, as every great fortune, as every dynasty, as every civilization does. In place of this we have death.”
― Charles Sanders Peirce
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Slopek ::

Mato989 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Boji se zato, ker po smrti ni nič. Samo večna tema.

Ne pa, ker ni izpolnil božje naloge lol


Tega seveda ne veš (pa ne pravim da v karkoli verjamem)

No tema je smiselna... namreč žal je v našem sistemu tako da se na silo ohranja pri življenju vsakega tudi če bi bilo bolj smiselno da umre... beri, priklopljen v vegetativnem stanju na aparatih že več let v domu upokojencev, ampak pustili pa ga ne bi umret!

Kot pravim, bistvo farmacije in zdravstva bi moralo bit podpora aktivnemu prebivalstvu, ne pa podaljševanje življenja neaktivnemu prebivalstvu torej vzdrževanim, ki se v času aktivnosti niso pazili na zdravje in imajo zato pri 65tih ogromne težave... Ampak to je politična debata.

Bottom line pa je, da niso važna leta življenja ampak koliko življenja je bilo v teh letih...

"Most people only exist"

solatko je izjavil:

dronyx - Kaj koji kurac financirate mladi? Kdo pa je plačeval zdravstveni sistem, da si se sploh lahko rodil in doživel konec šolanja in prvo zaposlitev z dobdavčitvijo dohodka?

Ko boš 40 let plačeval v sisteme, boš lahko vprašal, čemu sem to plačeval, če mi sedaj mladi oporekajo vse, kar sem dal v sistem, jim omogočil šolanje, varstvo, zdravstveni sistem,.... (mimo grede, v ZDA je samo rojstvo otroka, brez komplikacij, v bolnici 5000$+, če prišteješ še vse obiske pri ginekologu, teste,... prideš blizu 10k$, potem pa izračunaj ceno šolanja,... in boš razumel, zakaj je v ZDA toliko bolanih in nešolanih ljudi). Bi morda rad to v Evropi?

V ZDA so zaprte privatne bolnišnice zaprte za corono!


Tisti tvoji dinarji danes niso vredni ničesar... lahko ti jih pa vrnemo in si z njimi kaj kupiš... a kapiraš?

ko si se šolal, so pa bili a?

solatko ::

Mato989 - Bi bilo po tvoje, če bi se prispevki dajali v blagajno. Takrat je bil tisti denar, ki smo ga zaslužili, realno več vreden, kot so plače danes samo ti s svojo primitivno miselnostjo tega ne dojameš.
Misliš, da ti prispevke, ki ti jih pošlje delodajalec na FURS, spravijo v predal in tam čakajo do tvoje upokojitve. Zakaj misliš da banka bankrotira, če pridejo vsi, ki imajo gor denar, vse dvignit?

Sice pa je bil tisti denar toliko vreden, da si se ti rodil zastonj, imel zastonj vso zdravstveno oskrbo, zastonj šolanje do doktorata, če si dovolj pameten, 30 letniki so imeli stanovanja ali celo lastne hiše,...., kaj pa lahko s svojo mizerijo, ki ti jo da delodajalec, storiš danes?
Takrat so bile plače kovinarjev, policajev oziroma miličnikov, medicinskih sester,... nad povprečno slovensko plačo, kakšne pa so danes - vse osnove so pod minimalcem.

Nismo mi krivi, če se je delo popolnoma razvrednotilo in šteje samo formalna izobrazba in funkcije, da so razmerja plač iz max 1:6, na 1:100+ in, če hočeš ob enakem input-u dobiti taka razmerja, moraš obvezno večino držat na minimalcu. Poleg tega so prispevke delodajalcev prepolovil, prihvatiziral večino družbenega premoženja,....

Takrat je bilo razmerje med prejemniki denarja in zaposlenimi do 1:7, danes je skoraj 1:1, za kar pa niso krivi današnji upokojenci, temveč politiki in gospodarstveniki, ki se ne znajo it kapitalizma.
Delo krepa človeka

louser ::

miha98 je izjavil:

Zakaj bi živel 500 let? Jaz sem star ..kolikor pač sem.... in sem doživel skoraj vse kar sem mislil v življenju?

Podaljševanje življenja ne pomeni neomejeno starost, ampak podaljšanje števila zdravih in uporabnih let.

solatko je izjavil:

Mato989 - Bi bilo po tvoje, če bi se prispevki dajali v blagajno. Takrat je bil tisti denar, ki smo ga zaslužili, realno več vreden, kot so plače danes samo ti s svojo primitivno miselnostjo tega ne dojameš.
Misliš, da ti prispevke, ki ti jih pošlje delodajalec na FURS, spravijo v predal in tam čakajo do tvoje upokojitve. Zakaj misliš da banka bankrotira, če pridejo vsi, ki imajo gor denar, vse dvignit?

Sice pa je bil tisti denar toliko vreden, da si se ti rodil zastonj, imel zastonj vso zdravstveno oskrbo, zastonj šolanje do doktorata, če si dovolj pameten, 30 letniki so imeli stanovanja ali celo lastne hiše,...., kaj pa lahko s svojo mizerijo, ki ti jo da delodajalec, storiš danes?
Takrat so bile plače kovinarjev, policajev oziroma miličnikov, medicinskih sester,... nad povprečno slovensko plačo, kakšne pa so danes - vse osnove so pod minimalcem.

Nismo mi krivi, če se je delo popolnoma razvrednotilo in šteje samo formalna izobrazba in funkcije, da so razmerja plač iz max 1:6, na 1:100+ in, če hočeš ob enakem input-u dobiti taka razmerja, moraš obvezno večino držat na minimalcu. Poleg tega so prispevke delodajalcev prepolovil, prihvatiziral večino družbenega premoženja,....

Takrat je bilo razmerje med prejemniki denarja in zaposlenimi do 1:7, danes je skoraj 1:1, za kar pa niso krivi današnji upokojenci, temveč politiki in gospodarstveniki, ki se ne znajo it kapitalizma.

Par napak, ki jih je treba popraviti.

Med 20 in 25 let nazaj je bilo s povprečno slovensko plačo mogoče kupiti manj življenjsko potrebnih dobrin kot danes.
To sem vam že izračunal in podatke podal v pogled nekaj let nazaj.

Po tisti zadnji finančni krizi je bilo tudi ugotovljeno, da banke lahko roku jejo z 8x toliko denarja, kot ga dejansko imajo.

Je treba še kako nebulozo ovreči?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

blay44 ::

Zanimivo
Pri podkurjenju peči najdu en star račun iz l. 1992

Povprečna plača 1992 51000 slt = 213 eu
Povprečna plača 2018 = 1600 eu

umetni kamen 1m2 = 400slt = 1.7eu
lite nafte 38slt = 0,15eu
3kg praška = 738 slt = 3eu
1kg moke = 30.9 slt = 0,13eu
sekret papir Paloma10/1 = 239 slt = 1eu
moška srajca kr = 1350slt =5,6eu
riž ZP = 125slt = 0.5 eu
sadni sirup Dana = 160slt
liter Merlota = 74slt =0,7 eu
1kg kruha = 49slt = 0,2eu
1l mleka =25slt = 0,1eu

Tko da, če gledaš kruh je tam, tam. Bojda je bilo vse uvoženo drago kot pes.
Pa inflacija je bila ubijalska, bojda.

vilicarist ::

miha98 je izjavil:

Zakaj bi živel 500 let? Jaz sem star ..kolikor pač sem.... in sem doživel skoraj vse kar sem mislil v življenju?

zakaj ne bi, če bi bilo možno?
bmw = brings me women

louser ::

blay44 je izjavil:

Zanimivo
Pri podkurjenju peči najdu en star račun iz l. 1992

Povprečna plača 1992 51000 slt = 213 eu
Povprečna plača 2018 = 1600 eu

umetni kamen 1m2 = 400slt = 1.7eu
lite nafte 38slt = 0,15eu
3kg praška = 738 slt = 3eu
1kg moke = 30.9 slt = 0,13eu
sekret papir Paloma10/1 = 239 slt = 1eu
moška srajca kr = 1350slt =5,6eu
riž ZP = 125slt = 0.5 eu
sadni sirup Dana = 160slt
liter Merlota = 74slt =0,7 eu
1kg kruha = 49slt = 0,2eu
1l mleka =25slt = 0,1eu

Tko da, če gledaš kruh je tam, tam. Bojda je bilo vse uvoženo drago kot pes.
Pa inflacija je bila ubijalska, bojda.

Cene so šle gor 3x v povprečju, plača pa 5 - 6x.
Glede na razmere če me spomin ne vara trenutno dobimo od 1/3 do 1/2 več dobrin za povprečno plačo.

solatko ::

vilicarist - Zato, ker bi moral 450 let delat za penzijo!;(
Delo krepa človeka

solatko ::

louser - Spet statistika, ki ne pove, koliko ljudi je na ali čez povprečno plačo.
Veš statistika daje vedno take podatke, kot si jih želiš.
Saj si že slišal zgodbo o segedinu, ki se sedaj (že nekaj deset letij) dogaja pri nas.
Včasih je večina dobila vsaj malo mesa, danes dobimo samo zelje.

Povej mi, koliko stanovanj se razdeli, oziroma pridobi za mlade družine, kakšne so bile in kakšne so danes najemnine,.....
Že jutranjih kavic v bufetu dobiš danes manj, kot pred leto 88.
Delo krepa človeka

louser ::

Jutranja kavica v centru Ljubljane ni življenjsko pomembna.

Tudi smetišnih kant od Yugeca ne dobiš več toliko, kot pred 25 leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

solatko ::

louser - Se strinjam, stvari, ki jih večina ne rabi, so veliko cenejše in se jih dobi več za povprečno plačo, kot nekdaj, stvari, ki so življensko pomembne pa so dražje, pa še povprečnih plač je manj, kot jih je bilo takrat (razmerje plač 1:4 je namreč bolj ugodno za spodnje plače, kot razmerje 1:30+, saj moraš spodnjim vzet pri enaki vreči denarja), zato je življenje večine danes lažje in finančno boljše, kot v yugi.
Delo krepa človeka

blay44 ::

Ta mesec je moja položnica za komunalo.
Louser a veš kaj bi moj fotr reku, če bi l.1992 moral plačati toliko za komunalo?
:D Da bi ga slišali kako je pizdil že od spominov.

vilicarist ::

solatko je izjavil:

vilicarist - Zato, ker bi moral 450 let delat za penzijo!;(

če bi samo jaz živel 500 let bi delal isto kot vsi ostali, v penziji pa bil čez 400 let
bmw = brings me women

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Bi bilo po tvoje, če bi se prispevki dajali v blagajno. Takrat je bil tisti denar, ki smo ga zaslužili, realno več vreden, kot so plače danes samo ti s svojo primitivno miselnostjo tega ne dojameš.
Misliš, da ti prispevke, ki ti jih pošlje delodajalec na FURS, spravijo v predal in tam čakajo do tvoje upokojitve. Zakaj misliš da banka bankrotira, če pridejo vsi, ki imajo gor denar, vse dvignit?

Sice pa je bil tisti denar toliko vreden, da si se ti rodil zastonj, imel zastonj vso zdravstveno oskrbo, zastonj šolanje do doktorata, če si dovolj pameten, 30 letniki so imeli stanovanja ali celo lastne hiše,...., kaj pa lahko s svojo mizerijo, ki ti jo da delodajalec, storiš danes?
Takrat so bile plače kovinarjev, policajev oziroma miličnikov, medicinskih sester,... nad povprečno slovensko plačo, kakšne pa so danes - vse osnove so pod minimalcem.

Nismo mi krivi, če se je delo popolnoma razvrednotilo in šteje samo formalna izobrazba in funkcije, da so razmerja plač iz max 1:6, na 1:100+ in, če hočeš ob enakem input-u dobiti taka razmerja, moraš obvezno večino držat na minimalcu. Poleg tega so prispevke delodajalcev prepolovil, prihvatiziral večino družbenega premoženja,....

Takrat je bilo razmerje med prejemniki denarja in zaposlenimi do 1:7, danes je skoraj 1:1, za kar pa niso krivi današnji upokojenci, temveč politiki in gospodarstveniki, ki se ne znajo it kapitalizma.


Takrat je morda bil, dans pa ni čisto nič vreden, tako da prosim da nehaš nabijat... lahko ti danes vse dinare vrnemo in si z njimi lahko predvsem obrišeš ritko... če te ne bo preveč boleo, tako da prosim nehajte bluzit o tem a prav.... Se sicer strinjam da so tudi današnja vplačila nateg zato se pa borim da ukinemo ta nepravični bismarckov PAYGO sistem in uvedemo individualne račune pa da vidimo koliko bomo prihranli...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

el_bahattee ::

tech1 je izjavil:

če vprašaš mene, jaz bi živel za vedno in medicina/znanost bo itak ugotovila prej al slej kako

-se ustavi staranje
-se podaljša življenje tudi do 500 let, al pa vekomaj (biološka nesmrtnost)

Jaz pa mislim, da nikoli ne bo mogoče precej podaljšati življenja, ker telo in možgani pač niso narejeni za neko precej daljšo časovno dobo.

Potem pozabljate še na vpliv okolja, zrak, prehrana, stres - vse to povzroča, da je prvič po dolgem času v Ameriki prišlo do situacije, ko naslednja generacija živi krajše kot njihovi starši (povprečje let).

Staranja ne bo mogoče kar ustaviti, to je ZF. Pa tudi, že sedaj nekatere študije ocenjujejo, da se svetovna populacija preveč veča - z upočasnjenim staranjem bi ta problem še eskaliral, kar pa ni v interesu nikogar.
Come to my center, you enter the winter.

solatko ::

Mato989 - Pa ti veš kaj se dogaja z zneski vplačil za pokojninko zavarovanje? Vsako leto se vloge uskladiji vsaj z ugotovljeno inflacijo, tako, da se ohrani kolikor toliko realne vrednosti, tako da takratna povprečna plača, ni danes vredna skoraj nič manj.
Bi pa bilo tako kot praviš, če bi denar hranili v nogavicah pa z današnjim EUR, čez 40 let enako nebi dobil nič.

Zato nehaj bit bedak in trosit neumnosti po forumu.

Lahko pa mi vrneš nepremičnine, ki so bile zgrajene z mojimi prispevki - pokojninsko zavarovanje in prispevki za stanovanjsko izgradnjo, vsak mesec 30 let.

Družba se je pač odločila, da skrbi za starost ne prepusti posameznikom, zato imaš pokojninski sklad, iz katerega pa se plačuje tudi ljudem, ki so vplačevali nič ali zelo malo, na podlagi zakonodaje, ki jo sprejemajo vlade. Država bi morala vsak mesec v pokojninsko blagajno nakazati denar za vse dobe s povečanjem, večino kmečkih pokojnin, za državne pokojnine zaslužnim, klošerjem, športnikom,.... pa pokaže finger in prispeva samo takrat, ko je premalo vplačil.

Podobno je tudi z dravstveno blagajno - iz obveznega zavarovanja se plačuje tudi posledice prometnih nesreč, če prav so avtomobili dodatno zavarovani in bi vsa zdravljenja moralo plačati AZ. Podobno je s športnimi, adrenalinskimi poškodbami, poklicnimi obolenji,.... zato je denarja v zdravstvu premalo.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

louser ::

blay44 je izjavil:

Ta mesec je moja položnica za komunalo.
Louser a veš kaj bi moj fotr reku, če bi l.1992 moral plačati toliko za komunalo?
:D Da bi ga slišali kako je pizdil že od spominov.

Nostalgiki, ki so kradli kot veliki, me ne zanimajo.
Imate javno dostopne cene za kruh, mleko in druge življenjsko potrebne dobrine od tam nekje leta 95 naprej in takratno povprečno plačo in imate cene za danes. Kljub inflaciji se danes dobi bistveno več.

Jaz pa mislim, da nikoli ne bo mogoče precej podaljšati življenja, ker telo in možgani pač niso narejeni za neko precej daljšo časovno dobo.

Saj znanost ne pravi, da se da podaljšati življenjsko dobo za n let. Znanost pravi, da se da povečati število kvalitetnih let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

solatko ::

louser - Res je za tiste, ki imajo povprečno plačo in več, samo teh je veliko manj, kot jih je bilo v prejšnjem sistemu, ker je bil razpon med plačami veliko manjši.
Pa leta 95 nismo bili več v yugi, so bile plače realno že nižje za večino zaposlenih.

Gledat bi moral podatke od 70-ega naprej, da bi lahko enakovredno debatiral.
Delo krepa človeka

louser ::

Ne rabim. Za jugonostalgike so dovolj podatki kmalu po osamosvojitvi.
Zakaj?
Ker je tako ali tako vseeno kaj jim serviramo, oni so živeli v "zlatih časih". Takih, kjer si moral imeti oprano glavo.
Tudi gospodine Tito je spadal med diktatorje.

solatko ::

louser - Ti serviraš statistiko, jaz pa sem takrat živel, se šolal, delal, ustvaril družino,..... zato prepričuj koga drugega, kako je bilo takrat.
Lahko ti povem bratovo zgodbo - zaposlen je bil na MNZ, kot skladiščnik v delavnici na Dalmatinovi ulici. Najprej je dobil dve sobi na Vodnikovi v prostorih policijske godbe, potem je po enem letu dobil dvosobno stanovanje na Podutiški ulici. Ko so delavnico zaprli, je dobil službo v ljubljanskem OKC-ju, potem pa je zaprosil za premestitev na OKC Postojna. Štiri leta se je vozil v Postojno, potem pa je dobil službeno stanovanje tam.
S plačo sklsdiščnika, pozneje operaterja v OKC je lahko živel štiri člansko družino, brez kakršnih koli pomanjkanj, redno plačeval položnice, vsako leto dva tedna Debelega rtiča, izšolal sina in hči in odšel v zaslužen pokoj.
Vprašaj danes policiste in delavce na MNZ-ju, če so v podobnem položaju. Ni imel uniforme, nobenih pooblastil, funkcije, orožja, temveč čisto plačo za delovno mesto, nočne, praznične, izmenski dodatek in stalnost.

Danes bi poleg tega, da bi težko dobil stanovanje, morda plačeval položnice, za ostalo bi mu pa že zmanjkalo.

Svojega življenja raje ne opisujem, ker bi spet izpadel kot nek supoer duper posameznik pa v takratnem sistemu nisem bil čisto nič poseben, samo priden in učljiv, s kvalitetnim družinskim življenjem, vzgojil sem družbeno koristnega magistra, z ženo pa srečno živiva že 50 let, 45 v zakonu. Sicer pa v vsem nadpovprečen in večen oportunist vladajoči eliti.
Delo krepa človeka

louser ::

Ok, boomer. Si povedal vse, kar je bilo z vašo generacijo narobe.

Sicer pa v vsem nadpovprečen in večen oportunist vladajoči eliti.

Jaz sem tam pri 15 spoznal, da nisem neka cvetka okoli katerega se vrti svet kljub moji inteligenci. Tvoja generacija bo to miselnost cvetk zgleda nosila do smrti.

Mimogrede ste zgolj vi zaslužni za take razmere kot so sedaj

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Slopek ()

solatko ::

louser - Jaz si kaj tekega nisem nikoli predstavljal, saj sem že zelo mali, postal realen, vedno pa vem, kolikšna je moja cena, da se premaknem.

To je bila edina slaba stvar prejšnjega sistema, da so ljudi prepričali, kako bo za vse poskrbela država. Danes srečujem ljudi, ki so z vsem srcem za današnje razmere, ampak - pizdijo, ker ne morejo pri bloku prakirat zastonj, pizdijo, ker jih vrtec košta veliko, ravno tako šolanje otrok, pizdijo, ko dobijo zdravila, ki jih je treba doplačat, pizdijo, ko morajo plačat ogled naravne znamenitosti,..... skratka radi bi kapitalizem, a obdržali dobre strvari socializma, no go.
Ne morejo se sprijaznit, da vse košta, tudi reklamirano zastonj stvari.

Če znaš bit realen in poleg tega še razmišljat s svojo glavo, te ne more presenetit nič, če pa se znaš še dobro prilagajat, si vedno zadovoljen in srečen.
To je point.

Mimogrede smo čisto vsi zaslužni za razmere, ki so sedaj, najbolj pa tisti, ki ne vedo, da glava ni samo zato nasajena na vrat, da bi imel kam dati kapo, takega folka je pa 3/4-ine.
Vedno smo za sistem nevarni tisti, ki ne razmišljamo tako, kot večina.
Delo krepa človeka
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Od kod se je vzel novi koronavirus? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10832867 (14502) Mr.B
»

Čudežno zdravilo, ki obljublja 120 let življenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6112130 (8676) shadeX
»

Koliko stane računalniški inženir v ZDA (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
21756866 (43429) AndrejO

Več podobnih tem