» »

Kakšen stoječi baterijski sesalec

Kakšen stoječi baterijski sesalec

«
1
2

MaticKregar ::

Zdravo. Rad bi imel tak sesalec do cca 500 eur, vzel bi pri nas na obroke. Gledam npr bosch animal ali pa dyson v10 absolute.

Lahko kdo kaj predlaga, sesalo se bo večinoma po laminatu ...

Magic1 ::

500€ za baterijski sesalec?!? Kaj če ne bi raje kar Kirbya, ali pa kakšno podobno sranje kupil za še več denarja? a veš kaj šele taki zmorejo... sarcasm off

In to na obroke, v takih časih! Jao, sem brez besed.
Magic

cordoba ::

Ne razumem kaj tebe moti? Dysona se dobi za 22 eur za 2 leti, iščem pa še kakšna mnenja!? V kakšnih časih??? Obroke se uredi preko spleta.

Magic1 ::

Eni še kar ne dojamejo, da je sladkih časov(ki so trajali zadnjih par let) konec. Zdaj je samo vprašanje, koliko grenka bodo naslednja leta. In to da bi folk sedaj kredit vzel za nek drag baterijski sesalec, se mi zdi neumost brez primere.
Magic

cordoba ::

Lol, če nebi zmogel tega odplačati, potem nebi spraševal. Prosim za izbris in kakšno mnenje za sesalce...

Superboyy ::

Midva sva kupila Dyson V8 za slabih 300 eur v akciji, enkrat po novem letu.

Ko se navadiš, bi šel težko nazaj na klasiko kjer se motoviliš s cevjo in kablom.

Tudi zmontiral sem ga kar na steno za vrata spalnice, tko da tudi prostora ne zaseda.

dvojka ::

Imam Dyson V11 absolute in je odličen sesalec ne morem pa ga primerjati z Bosch. Škoda, ker ga nisem kupil že prej tako, da nakup priporočam.

Stra ::

En glas za Dyson. Mi smo sicer vzeli V11, ki ima fensi šmensi zaslon.

Keyword tukaj je priročnost. Fiksiranega imamo na hodniku, sredi hiše, tako da je v trenutku na dosegu roke. Kakršnekoli probleme imaš, namesto smetišnice in metle vzameš sesalec, 5 sekund pa je rešeno. Praznjenje posode za smeti, 5 sekund, nobenega balinanja s kakšnimi filtri.

Poglavitna prednost tega je priročnost, narediš itak toliko kot z navadnim, vendar ni nobenega motanja s kabli in pretikanja, če greš po celi bajti.

MaticKregar ::

No to sem rabil, zanima me samo, kako je z baterijo pri teh dyson modelih? Se da zamenjati, oz dokler dela?

MaticKregar ::

Aja, odločam se med v10 in v11 dyson. Kako se kaj obnesejo na laminatih te sesalci?

ShowDown ::

Dyson V8 je precej dober za začetno investicijo, bi pa preveril tudi ponudbo Xiaomija, zgleda obetavno.

MaticKregar ::

Tale xiaomi p9 zgleda super, žal je moja za dyson. Izbirava med v10 absolute in v 11 absolute. Kakšno mnenje?

Konlov ::

Sem postal navdušen. Doma imamo Forwerk in je sicer top, edino kabel. Gledam, da ima DYSON V11 Absolute na max 5 minut avtonomijo baterije. Ni to nekoliko malo?

bastadu ::

DYSON V11 Absolute ima do 60-minut sesalnega časa ...

Konlov ::

Če imaš sesalno moč na minimalno. Če imaš na maksimalno, je ta čas 5 minut.

cordoba ::

Kolikor gledam, na medium pobere res vse. Ta maks varianta je za kakšne tepihe oz jogije. Mislim, da bom vzel kar Dyson 11ko...

starfotr ::

Jaz sem pa presenečen nad 3 stvarmi. Folk nima 500 eur v žepu. In folk bi imel nekaj kar si ne more privoščiti in najbrž ne rabi. Folk bi vse imel na baterije, tudi po nepotrebnem. Kje je fora, se res folku ne da potegnit 5 m kabla? Lenoba na kubik?

Magic1 ::

Sej to je mene zmotilo. Nima 500EUR za skeširat, bi pa imel baterijski luksuz(90EUR sesalec na kabl je mnogo boljši od tega, sam je seveda manj priročn). Imam pa doma vse vrste sesalcev, od robotskega, baterijskega ročnega, in klasike. Za posesat komplet stanovanje se uporablja klasiko, saj daleč najbolje posesa in tudi najboje sfiltrira posesano. Ročni je priročen za malenkosti, robostki pa stoji v omari.
Sej drugače ne bi težil glede zapravljanja, sam ne v tej gospodarski klimi.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Superboyy ::

starfotr je izjavil:

Jaz sem pa presenečen nad 3 stvarmi. Folk nima 500 eur v žepu. In folk bi imel nekaj kar si ne more privoščiti in najbrž ne rabi. Folk bi vse imel na baterije, tudi po nepotrebnem. Kje je fora, se res folku ne da potegnit 5 m kabla? Lenoba na kubik?


Ne vem zakaj bi vlekel kabel, se folku res ne da z metlo potegnit? Lenoba na kubik?

Magic1 ::

Ker z metlo ne moreš narediti primerljivo.
Magic

Konlov ::

starfotr je izjavil:

Jaz sem pa presenečen nad 3 stvarmi. Folk nima 500 eur v žepu. In folk bi imel nekaj kar si ne more privoščiti in najbrž ne rabi. Folk bi vse imel na baterije, tudi po nepotrebnem. Kje je fora, se res folku ne da potegnit 5 m kabla? Lenoba na kubik?

Ne folka s tabo mešat. Ti nimaš, drugi imajo. Oziroma je tvoje mnenje glede tega ustvarjanje panike, ki vemo, komu godi.
Tudi mi bomo šli iz kabla na baterije, ko bo kablar crkiot.

MaticKregar ::

Haha, dragi magic. Imam 3 nadstropno bajto, 2 avtomobila, pa ogromno projektov. Zakaj bi dajal 500 eur, če mi Telekom nudi na obroke za isto ceno, kjer jim že mesečno pustim cca 80 eur?

Dej ne utrujaj v tej temi, pa baterija rulz. Imam sesalec na kabel, pa mi gre na kkkk

Magic1 ::

Sorry no, ni bilo mišljeno slabo namerno. Pač iz tvojega posta ni bilo razbrati, da si loaded. Sploh glede na to, da boš sesal večinoma po laminatu. Jaz imam laminat le v enem prostoru v kleti pa še to mi je žal, da sem škrtaril in nisem raje vzel vinila.
Magic

cordoba ::

cc

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cordoba ()

MaticKregar ::

Magic, ti si loaded.:) Tudi meni je žal, da nisem dal v kuhinjo vinil. Drugje pa imam laminat, ker mi je bolj všeč, če bi že, potem bi imel parket, kjer sem ga imel prej v stanovanju.

floyd1 ::

En baterijski sesalec je pri bajti fajn met. Stopnišče, kaki težko dostopni deli, kaka malenkost kdaj (če se kaj razsuje, da ni treba kabla vlačit...). Jaz sem za te drobnarije vzel kar Makito, ki je sicer igračka, a ga vseeno precej uporabljamo (sploh otroci :))) na gladkih površinah. In baterije ne more nikoli zmanjkati med sesanjem, ker imam vedno vsaj 2 rezervni napolnjeni. In to se mi zdi pri baterijcu zelo pomembno.
Seveda pa zaradi zelo nizke sesalne moči in majhnega koša za prah ne bi mogel nikoli imeti samo tega sesalca.
Če bi še enkrat kupoval, bi definitivno vzel verzijo z vrečkami. Majn svinjarije.

z3ro ::

Jaz če bi se še enkrat odločal bi raje kupil aku sesalec za 450€ kot robota, ki ga imam sedaj + navaden sesalec. Že sedaj velikokrat raje preletim stanovanje s sesalcem na kabel za 100€ kot pa da čakam da robot posesa vse...punca pa ravno obratno :D

WaterBoy ::

Sodelavec ima nekega starjšega dysona in ga ne more prehvaliti kako je fajni.

Glede sesalcev se splača te pogledat:

jocoj ::

Škoda denarja za Dysonv11, Dreame v10 za pol zneska.

bedarija ::

vsi pokončni baterijski sesalci so za en kurac. če hočeš dobrega moraš odšteti ogromno, torej imaš na koncu izbiro samo dysona

m0LN4r ::

Mene pa ta stojeca sesalna zadeva ni prepricala, sem kr vrnil nazaj. To je nadomestilo za pometat, kjer je veliko "drobtin" po tleh. Na hitr za malimi otroki ali pa je clovek prelen metlo vzet v roke.

Kaj se pa manjsih stvari tice, ki jih ne vidis stoje v tepihu pa rabis normalen sesalec, ki te stvari tudi ven potegne tako kot se spodobi. Stem se samo povrsinsko "pomete" tepihe.

Na sreco je glih sosed nabavljal to cudo, ker ima psa in da na hitro posesa dlake. Pa sem mu rekel, naj mi da za 2 dni.
Vsako jutro 10 minut, posesano. Na videz okej.
AMPAK, ko grem od doma mi te "drobtine" in dlake temeljiteje posesa robot, kot jaz v 10 minutah bolj povrsno.

No potem ko sem ene parkrat posesal, sem vzel v roke en obicn philips sesalec, ki ima tak vakum, da da z eno roko ne dvignes z tepiha.
Sem sel temeljito cez pogledam posodo, fak. Tok "praha" oz. mikro delcev je potegnil se naknadno ven, da joj. Ko sem z obicnim sesalcem sesal, ni potegnil tolko tega ven naenkrat.

In ne, niti dison ne bo globinsko prodrl v tepih enako globoko, kot klasicen sesalec. Se dobro, da si lahko sposodim te razstavne modele za sprobat.

K vecjemu se placa za zmogljivost baterije boljkone. Sam so vcasih dve dodatne baterije in polnilna postaja boljsa izbira, kot en sesalec z eno mocnejso baterijo, ki bo tudi prej al slej crknila.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

floyd1 ::

Brez robotskega sesalca pa jaz več ne bi bil. Draga enako. Nekaj minut za pripravo, potem pa v 65 min posesa ca. 65m2, družinski člani lahko tačas počnemo kaj drugega.
Tudi ne vem, če bi ročno bil toliko prej. Kakih 10-15 min mogoče. A če bi sesal vse robove tako natačno, prestavljal vse stole, fotelje, kavče...?

jocoj ::

bedarija je izjavil:

vsi pokončni baterijski sesalci so za en kurac. če hočeš dobrega moraš odšteti ogromno, torej imaš na koncu izbiro samo dysona
Ne bo držalo, najboljši kitajski so popolnoma primerljivi. Seveda pa, kot je gor napisano za visoke tepihe ni primerjave napram top modelom s kablom.

floyd1 je izjavil:

Brez robotskega sesalca pa jaz več ne bi bil. Draga enako. Nekaj minut za pripravo, potem pa v 65 min posesa ca. 65m2, družinski člani lahko tačas počnemo kaj drugega.
Tudi ne vem, če bi ročno bil toliko prej. Kakih 10-15 min mogoče. A če bi sesal vse robove tako natačno, prestavljal vse stole, fotelje, kavče...?
Tale tvoj robot ni sesalnik, ampak navadna metlica. Če nimaš tepihov, bo zadovoljivo opravil nalogo, sicer pa škoda denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

floyd1 ::

Saj tepihov je vedno manj po bajtah, kolkor gledam. Vinil nam pa spuca vzorno. Čeprav je le metlica, tu se strinjam.

m0LN4r ::

Jaz prakticiram takole za najboljsi rezultat:
- vsak dan spustim robota, ko grem od doma ali pa preden pridem domov
- vsak 2. dan pa moram it z normalnim sesalcem cez tepih, da ga se globinsko spucam, to je 10 minut. Gladkih povrsin ne sesam rocno.

Sploh nevem, kaj bi pocel s stojecim. Ne nadomesti niti robota, niti na roke.

floyd1 je izjavil:

Saj tepihov je vedno manj po bajtah, kolkor gledam. Vinil nam pa spuca vzorno. Čeprav je le metlica, tu se strinjam.
Ravno zato jih je vedno manj, ker smo postali preleni jih redno pucat oz. vzdrzevat.
Prevzeli so vlogo okrasevanja, kot slika na zidu.

Je pa tako, midva sva se vselila v stanovanje brez tepiha, tudi talno gretje. Pa cez kake pol leta sva dala vseeno nizke tepihe malo pod mizo, okol kavca. Vseeno je malo bolj udobno, pa midva sva tak malo japonske kulture vajena, da tudi sediva na tleh velikokrat pa take zadeve in je vseeno fajn, kot direkt na trdnih tleh. Nekako tako, kot primerjati sedenje v parku na travici ali pa parketu v telovadnici.

Oz. niti niso pravi tepihi, ampak material za tepihe v avte, veliko bolj vzdrzljivi. Sosed prinesel iz firme TREVES dve roli za rollsroys, bordo rdec xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

floyd1 ::

Saj to je to - kakor je kdo navajen. Jaz bom edini tepih iz dnevnega prostora zabrisal v kanto z največjim užitkom, samo da deca še malo zraste. Je pa fajn tanki, tak da ga robotek za silo posesa. Seveda ne globinsko. Tisto naredimo ročno.
Vsaka 2 dni sesata tepih? Ne pretiravaš malo? Tolko praha se pa tudi ne nabere. Sicer pa je do otrok tudi moja ful komplicirala, zdaj pa le še kolk je časa (ki pa ga ni). Mi tudi roboteka ne pošiljamo več kot 2x tedensko. Mogoce včasih še vmes samo po kakem bolj smetljivem delu.

drysmoke ::

Karkoli samo ne Dysona, je overpriced modni shit, ki ga je se ameriska potrosniska organizacija snela iz #1 ker imajo obupne tezave s crkovanjem, (https://www.digitaltrends.com/home/cons... ) se en dokaz, da kricece barve in previsoka cena ne pomenita nicesar.

Consumer Reports named the Dyson V8 Absolute “the best stick vacuum we’ve ever tested” following lab tests in 2016, yet that model and all other Dyson V-series stick vacuums have now been downgraded to the “very good” overall rating bracket. That also includes the 2018 Cyclone V10, a complete rethink of the product powered by a next-generation motor so innovative the company has official declared an end to development into devices that have cords. According to the testing group, Dyson stick vacs break more often than any other tested brand, and the cleaners received the lowest predicted reliability ratings.


Pa moras vedeti, da tisti, ki ti priporocajo Dysona, so pozerji, ki so ga kupili in ga bojo zdaj branili na zive in mrtve, podobno kot uporabniki Appla (verjetno imajo te tudi Dysona).

Razen tega ga je pa letosnji Bosch nabil na polno, da niti ne omenjamo, da ima zraven izmenljive baterije, ze tako na "turbo" deluje 15 minut v tem casu pa napolnis novo. Sploh ni kalkulacije, pa absolutno mi ne verjeti, preveri na netu.

m0LN4r je izjavil:

Mene pa ta stojeca sesalna zadeva ni prepricala, sem kr vrnil nazaj. To je nadomestilo za pometat, kjer je veliko "drobtin" po tleh. Na hitr za malimi otroki ali pa je clovek prelen metlo vzet v roke.


Tocno tole. Ce baterijski sesalec je nadomestilo za metlo, je veliko presvoh, da bi samo z njim vzdrzeval cistoco. Prirocen je, kar pomeni, da ga zagrabis, ko nekaj malega pade po tleh, za na hitro drobtine posesat ipd. Ni pa nadomestilo za klasicen sesalec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drysmoke ()

drysmoke ::

Pa tega strica poglej:

m0LN4r ::

floyd1 je izjavil:

Saj to je to - kakor je kdo navajen. Jaz bom edini tepih iz dnevnega prostora zabrisal v kanto z največjim užitkom, samo da deca še malo zraste. Je pa fajn tanki, tak da ga robotek za silo posesa. Seveda ne globinsko. Tisto naredimo ročno.
Vsaka 2 dni sesata tepih? Ne pretiravaš malo? Tolko praha se pa tudi ne nabere. Sicer pa je do otrok tudi moja ful komplicirala, zdaj pa le še kolk je časa (ki pa ga ni). Mi tudi roboteka ne pošiljamo več kot 2x tedensko. Mogoce včasih še vmes samo po kakem bolj smetljivem delu.
Glih ne dva tepiha po 2x3 metre to je 1,2,3, samo teh 10 minut mi da pol mir, ko na tleh telovadim zjutraj ali pa zvecer delam raztezne vaje al pa se nag vlezem na tepih (anyhow).
Veckrat po malem se mi bolj dopade spada k jutranjemu ritualu pr men, drug razlog, ker sranje nima casa it globlje. Pa ko hodim nonstop not pa ven iz terase brez tega da postudiram al mam kej na tacah al ne, rajs posesam pol pa je to to.
Meni se v philipsu una posoda napolni 1x na dva tedna z dlakami, robotek pa pobere se za en ajmer tega.
Sem dolgo sprobaval, kaj je najboljse, da je cim manj dlak po bajti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

PS:
Lastniki dragih rocnikov oz. dysonov so ista kategorija kot zagovorniki predragih forwerkov.
Tega mam za 99.- https://www.amazon.de/Philips-FC9555-St...
Brez zajebancije z 5-10minut dnevno je tepih se danes kot nov, niti ce se vlezes in ocmi pogledas notr.
Pol pa mas Vorwerkovce, ki mislijo da ce 1-2x na mesec potegnejo, da je to bolj cisto, ko se par tedno sprehajas po njem pa ga zabijes cist v tepih, tak da ko dvignes tepih je ze na drugi strani.

Tale tvoj robot ni sesalnik, ampak navadna metlica. Če nimaš tepihov,
Moj robotek pa cisto vsak dan do polovice napolni kosarico z krtacenjem mucik pa dlak iz tepihov.
Najboljse se obnese tisti z eno gumijasto in eno scetinasto krtaco.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

MaticKregar ::

Sam sem iskal točno tak sesalec, brez tepihov za hitro sesanje,na BATERIJO pa da je dokaj kvaliteten. Bosch mi je sicer super, vzel pa ga nisem, ker imam doma že dewalt in makita baterije.

Kot sem rekel, kabel sesalec že imam, sodelavka pa hodi na predstavitve sesalcev, pravi da je navdušena nad dyson. Pa sem pregledal že vse te filmčke...

Sem ga že naročil, dyson 11ko. Poročam, če bo koga zanimalo...

firbec ::

drysmoke je izjavil:

Razen tega ga je pa letosnji Bosch nabil na polno, da niti ne omenjamo, da ima zraven izmenljive baterije, ze tako na "turbo" deluje 15 minut v tem casu pa napolnis novo. Sploh ni kalkulacije, pa absolutno mi ne verjeti, preveri na netu.

A mogoče veš, kateri je ta letošnji Bosch model?

t3hn0 ::

Jaz mislim da nisi nič zgrešil z Dysonom.
Midva sva pred časom (ko še ni bilo v11) kolebala med dyson v8 in v v10 in je na koncu prevagala malo bolša baterija ter še lažji izmet smeti in sva zato vzela v10.
Doma imava tudi midva 3 nadstropja, stopnice, parket, brez tepihov in 3 sesalce: dyson, nek sesalec na kabel, ter kaercher wd5 za umazanije. Dyson je pač toliko hitrejši za uporabo in manj štorast, da druge redkokdaj sploh vzamemo ven.
^.^

MaticKregar ::

Jst sem zdaj sesal s sesalcem na kabel, plus "špric" metla in občasno na paro. Vsakič sem preklinjal, sicer ima kabel 8 m , ampak ga je vedno kje malo zmanjkalo in po stopnica je noro, da ne govorim, da se je kabel vedno v kamin zapel itd :)

Matko ::

Glas za Bosch Athlet 25V
modelov je polno, edina razlika je v baterijah, imaš še vsaj 18 in 32V verzijo
ostalo je le druga barva in dodatki.

boldleaf ::

drysmoke je izjavil:

Karkoli samo ne Dysona, je overpriced modni shit, ki ga je se ameriska potrosniska organizacija snela iz #1 ker imajo obupne tezave s crkovanjem, (https://www.digitaltrends.com/home/cons... ) se en dokaz, da kricece barve in previsoka cena ne pomenita nicesar.

Consumer Reports named the Dyson V8 Absolute “the best stick vacuum we’ve ever tested” following lab tests in 2016, yet that model and all other Dyson V-series stick vacuums have now been downgraded to the “very good” overall rating bracket. That also includes the 2018 Cyclone V10, a complete rethink of the product powered by a next-generation motor so innovative the company has official declared an end to development into devices that have cords. According to the testing group, Dyson stick vacs break more often than any other tested brand, and the cleaners received the lowest predicted reliability ratings.


Tole ste videli?

jocoj ::

Dysoni se precej kvarijo, to je splošno znano.

Magic1 ::

Pa sej imajo dve leti garancije. Če crkne v tem času, ga popravijo, drugače pa itak kupiš nov model.
Magic

MaticKregar ::

Kolikor sem bral, naj bi to veljalo za neke starejše modele, so jih potem popravili. Je pa ja, garancija, so pa vsi te sesalci plastik fantastik, tudi bosch ni izjema. Pač, niso glih za v tla metati...

Slopek ::

Magic1 je izjavil:

Pa sej imajo dve leti garancije. Če crkne v tem času, ga popravijo, drugače pa itak kupiš nov model.

Bravo zate...res moreš bit naloadan, da si pripravljen plačevat vsak mesec 25€, da lahko sesaš...ampak vsakomur svoje...živelo potrošnistvo
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup sesalca (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24095245 (10473) Zstiller
»

Pokončni sesalnik - izkušnje

Oddelek: Loža
4327667 (13368) Bantani

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143628 (63310) perci
»

vodni sesalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9020393 (10514) AnjaNja
»

Sesalniki z najvišjo stopnjo filtracije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14567457 (32323) LordPero

Več podobnih tem