» »

Google bo namenil 6,5 milijona dolarjev za razkrinkavanje lažnih novic

Google bo namenil 6,5 milijona dolarjev za razkrinkavanje lažnih novic

Slo-Tech - Google je sporočil, da bo zaradi porasta količine lažnih novic in dezinformacij po izbruhu koronavirusa namenil 6,5 milijona dolarjev za financiranje preverjanja dejstev. Financirali bodo neodvisne preverjevalce dejstev (fact-checkers) in neprofitne organizacije, ki se boriju proti širjenju dezinformacij, s poudarkom na zavajanjih glede koronavirusa. Alexios Mantzarlis iz Google News Laba je ob tem poudaril, da morajo za pravilno informiranje ljudi sodelovati vsi: znanstveniki, novinarji, znane osebe, platforme (družbena omrežja) in ostali. Zaradi negotovosti in strahu so ljudje še bolj dojemljivi za neresnične informacije, zato je povpraševanje po delu preverjevalcev dejstev še toliko večje, kar Google finančno podpira.

Neprofitna organizacija First Draft bo med drugimi deležna dodatne Googlove podpore. First Draft upravlja spletno središče za različne vire informacij in hkrati novinarjem nudi usposabljanje o razločevanju informacij. Podobnih platform je še precej, denimo brazilska Comprova, evropski Full Fact in Maldita.es, Correctiv itd. Google premišljuje tudi, kako v svoj Google News na vidno mesto postaviti posebno sekcijo za preverjena dejstva o novem virusu.

Poleg financiranja organizacij za boj proti dezinformacijam bo Google pomagal tudi s spremljanjem trendom. Google ima informacije iz prve roke, kaj ljudje množično iščejo. Tako postane jasno, katera vprašanja javnost še posebej tarejo, in jih nato lahko novinarji zastavijo strokovnjakom. Google Trends bo odslej bolj dostopen novinarjem, zdravstvenim organizacijam in lokalnim oblastem.

33 komentarjev

FireSnake ::

Pojem "informacija" se je zadnje čase že tako ali tako popolnoma sfižila.
Samo lažejo še povsod.

Zato jaz tega ne spremljam več. Če pa spremljam pogledam oba pola.
Bom fejst pretiraval in rekel: cnn.com + rt.com (čeprav to dejansko počnem).

Najraje pa imam tehnične novice, tukaj je malo prostora za manevriranje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

WarpedGone ::

To ni niti pljunek v morje ampak v lasten čoln.

Dokler bo dovoljena kakršnakoli oblika šortanja (prodajanje stvari, ki niso tvoje), bo širjenje kakršnih koli laži rezultiralo v direktnem finančnem profitu in ne bo izginilo, niti se ne bo zmanjšalo.
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

>> Najraje pa imam tehnične novice, tukaj je malo prostora za manevriranje.

Dokler se na konkretno področje ne spoznaš mal bolje in te nujno pritisne srat ko prebereš kaj o njemu. Nujen zaključek je, da je enako ne glede na področje.

Na podelitvi nobelovih nagrad so še razne slavnostne večerje ipd. Ko je Feynman preje nobela, so ble tut in so stali v krogu po večerju in je ena random ženska, ki ni mela treh čistih o fiziki hotla špilat socialno in je rekla "dejmo se pogovarjat o fiziki".
Feynmann je direkt reku - ne, o fiziki se ne mormo pogavarjat. Pogovarjamo se lahko le o stvareh o katerih tule nihče nič ne ve.
Takoj ko je nekdo, ki o stvari res nekaj ve - enakopraven pogovor ni več možen, le še predavanje.

Novice dobijo težo, ko jih sestavijo dost kompetentni avtorji i.e. praktično profesionalno investirane osebe in ne random pisuni, katerih glavnmo delo je to da pišejo novice. Kdaj so oni imeli čas se z zadevo konkretno spoznat, da znajo presodit kako jo predstavit, da bo pravilno razumljena?
Zbogom in hvala za vse ribe

2dark ::

Oh Fašistićen totetalirni Gugl si lahko samo prstka zarine v ritko. Če bi google bil lastnik interneta, bi odklapljal spletne stran ljudem, ki skrbijo, da se resnica širi.

Če bi google obstajal v obdobju nacistične nemčije, bi skrbel, da se ne bi vedelo za koncentracijska taborišča in kurjenje židov.

WarpedGone je izjavil:



Novice dobijo težo, ko jih sestavijo dost kompetentni avtorji i.e. praktično profesionalno investirane osebe


Jel. CNN, RTV , Pro Plus... Sami profesionalci, ki delajo copy paste in pišejo po naročilu politike in šefov, ki jim dajejo mesečno mezdo, da ne crknejo od lakote.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SlimDeluxe ()

carota ::

Končno bomo dobili prave podatke kaj se je dogajalo in se dogaja na Kitajskem!

Senior Dev ::

Fact-checkerji nesejo v teh časih mesečno tudi čez 10.000€, kar je več kot senior developerji.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

2dark ::

carota je izjavil:

Končno bomo dobili prave podatke kaj se je dogajalo in se dogaja na Kitajskem!


Ja? kdo ti jih bo posredoval? Nobeden. Ljudje ne smejo izvedet za resnico, ker bi jih zagrabila panika.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

dripac ::

Bo pa na ta račun nekaj not prinesel...

https://www.24ur.com/novice/znanost-in-...

borisk ::

znesek je smešen,
v zadnjem četrtletju 2019 je gugl pridelal 45812 miljonov $$ prometa. To je 509$$ miljonov na dan!!če sem prav zračunal je teh 6,5mio količina prometa, ki jo naredijo v dobrih 18 minutah....

VaeVictis ::

Kot prvo znesek ni omembe vreden.

Kot drugo Google ne bo ugotavljal lažnih novic, ampak novice, ki Google niso všeč in jih bo označeval za lažne novice.

Pa saj niso prvi ali zadnji, ki tole dela.

WarpedGone ::

belidihur:
Jel. CNN, RTV , Pro Plus... Sami profesionalci, ki delajo copy paste in pišejo po naročilu politike in šefov, ki jim dajejo mesečno mezdo, da ne crknejo od lakote.


Nism mislu profesionlih pisunov ampak profesinalcev v področju o katerem se piše.
Profesionalni pisuni v MSM so tisti ki skoraj vaseridiht vedno širijo "fakenews".

O zdravju mi naj predava zdravnik, ne novinar.
O fiziki mi naj predava fiziki, ne novinar.
O avtih mi naj predava inženir, ne novinar.
O šolstvu mi naj predava učitelj, ne novinar.
Ipd.

Velja tudi za pisune novic na SloTech vedno in vsakič ko pašejo v kanto "novinar" in ne strokovnjak svojega področja.
Zbogom in hvala za vse ribe

VaeVictis ::

WarpedGone je izjavil:

belidihur:
Jel. CNN, RTV , Pro Plus... Sami profesionalci, ki delajo copy paste in pišejo po naročilu politike in šefov, ki jim dajejo mesečno mezdo, da ne crknejo od lakote.


Nism mislu profesionlih pisunov ampak profesinalcev v področju o katerem se piše.
Profesionalni pisuni v MSM so tisti ki skoraj vaseridiht vedno širijo "fakenews".

O zdravju mi naj predava zdravnik, ne novinar.
O fiziki mi naj predava fiziki, ne novinar.
O avtih mi naj predava inženir, ne novinar.
O šolstvu mi naj predava učitelj, ne novinar.
Ipd.

Velja tudi za pisune novic na SloTech vedno in vsakič ko pašejo v kanto "novinar" in ne strokovnjak svojega področja.


Malce heca, ti si verjetno inženir in ekonomski strokovnjak, glede na to, da nam večino časa predavaš o Tesli? :D

WarpedGone ::

Novice pišem?

P.S. Strokovnjak ni tisti, ki ima ustrezno diplomo ampak tisti, ki ima trackrecord ne-bluzenja. Kaj je bluz? Zgodil se bo A, nato se zgodi B.
Kar se tesle tiče, me boš dal med bluzatorje, ki so napovedal čisto vse drugo, razn kar se dogaja?
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Al ne boš niti priznal, da se dogaja kar razlagam že 10 let?
Bom presenečen?
Zbogom in hvala za vse ribe

korenje3 ::

To bo tako kot ta forum. Poveš resnico in ker si butast moderator misli da ni res začne brisat.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Senior Dev ::

korenje3 je izjavil:

To bo tako kot ta forum. Poveš resnico in ker si butast moderator misli da ni res začne brisat.

Mogoče je pri tebi problem. Če se prav spomnim prideš na forum zlivat samo gnojnico, ki se ti nabere čez dan. In potem še jok kako si ti zdaj žrtev... :)
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

korenje3 ::

Senior Dev je izjavil:

korenje3 je izjavil:

To bo tako kot ta forum. Poveš resnico in ker si butast moderator misli da ni res začne brisat.

Mogoče je pri tebi problem. Če se prav spomnim prideš na forum zlivat samo gnojnico, ki se ti nabere čez dan. In potem še jok kako si ti zdaj žrtev... :)


Imaš slab spomin očitno.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

vostok_1 ::

Včasih si šel na internet, da si slišal kaj klasični mediji lažejo.
Sedaj izgubljamo to opcijo.
Kako naprej?
Res ne bi želel surfat po črnem webu, da pridem do realnih informacij.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

drysmoke ::

Naj google raje nameni toliko denarja, da razkrije SVOJE lazne novice:

- da android telefoni kradejo podatke uporabnikom
- da se vedno obdeluje podatke gmaila
- da obdeluje podatke, ki jih ljudje nalozijo na svoj "free" storage in da ima v prihodnosti pravno pravico objavljati nage posnetke bebavih naivcev, ki so se vmes povzpeli do pomembnega polozaja
- da sledi vsem in vsakomur preko googlovih domen, od fontsov, do apijev in razumljivo analytics in tag managerja
- da grobo krsi GDPR
- da njegov PR gladko laze o vseh prejsnjih tockah
- da utapljajo velike dele interneta v svojem iskanju in jim onemogocajo, da bi bili kadarkoli vidni (CENZURA!)
- da izrece, da so njegovi uporabniki navadni bebci, da uporabljajo njihove storitve

Pa da jih vidimo, koliko so ZARES zainteresirani za razkrivanje "fake news". Barabe hinavske, zanimivo kako hitro okronajo tuje novice za lazne, na svoje pa prikladno pozabijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drysmoke ()

vostok_1 ::

Mene res zanima kaj boste rekli vašim otrokom ko odrastejo in vidijo, da ste jim razprodali življenje.
Kaj jim boste povedali?
Resno vprašanje.

Jz mojim...sem se trudil, poizkušal takšne in drugačne načine, ljudje niso poslušali, še bisali so me.

Vi?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

Še nekaj drugega me zanima:

Zakaj so old media zaupanja vredni sourci?



Zakaj neka privatna oseba, ki najde pretty damning evidence pa ni?

Glede na kaj ste se odločili vodilni?


Anybody care to explain?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

JaVonTech ::

vostok_1 je izjavil:

Mene res zanima kaj boste rekli vašim otrokom ko odrastejo in vidijo, da ste jim razprodali življenje.
Kaj jim boste povedali?
Resno vprašanje.

Jz mojim...sem se trudil, poizkušal takšne in drugačne načine, ljudje niso poslušali, še bisali so me.

Vi?

"Oči, zakaj ne morem več voliti? Zakaj si jim dovolil to vzeti?"
-"Nisem jaz sine. Jaz sem opozarjal ljudi, boril sem se na vse moči proti opresiji!"
"Kaj res? Kaj si pa delal?"
-"Na Slo-Techu sem pod vsako novico, ki je govorila o velikih podjetjih in nadzoru pisal komentarje s hiperbolami, omenjal ovce, rajo in vse skupaj običajno popestril z angleško povedijo."

Poldi112 ::

Oči, kaj bi pa še lahko naredil, da plebsi končno spregledajo ter masovno s sekirami tečejo na ulico, ter izborijo reforme/revolucijo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

ZaphodBB ::

WarpedGone je izjavil:

To ni niti pljunek v morje ampak v lasten čoln.

Dokler bo dovoljena kakršnakoli oblika šortanja (prodajanje stvari, ki niso tvoje), bo širjenje kakršnih koli laži rezultiralo v direktnem finančnem profitu in ne bo izginilo, niti se ne bo zmanjšalo.

V Sloveniji leta 2008 šortanje ni bilo dovoljeno. Posledično smo fasali največji borzni balon na svetu. Kako je to boljši izid?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

drysmoke ::

JaVonTech je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Mene res zanima kaj boste rekli vašim otrokom ko odrastejo in vidijo, da ste jim razprodali življenje.
Kaj jim boste povedali?
Resno vprašanje.

Jz mojim...sem se trudil, poizkušal takšne in drugačne načine, ljudje niso poslušali, še bisali so me.

Vi?

"Oči, zakaj ne morem več voliti? Zakaj si jim dovolil to vzeti?"
-"Nisem jaz sine. Jaz sem opozarjal ljudi, boril sem se na vse moči proti opresiji!"
"Kaj res? Kaj si pa delal?"
-"Na Slo-Techu sem pod vsako novico, ki je govorila o velikih podjetjih in nadzoru pisal komentarje s hiperbolami, omenjal ovce, rajo in vse skupaj običajno popestril z angleško povedijo."


O, spet nekdo, ki ima izklopljeno logiko! To, da nekdo dela nekaj minimalnega je se vedno neskoncno vec kot, ce tako kot ti, ne dela NIC in za povrh se prepricuje ostale, naj oni tudi ne delajo nic, zato, da v svoji lenobi ne bi slucajno imel kaksne slabe vesti.

Ce bi vsi delali toliko kot on, problemov z googlom in facebookom ne bi bilo, pa z marsikom drugim tudi ne.

Ja, ce ti je kdaj rekel ovca, hinavska raja ipd., se lahko z njim samo strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drysmoke ()

WarpedGone ::

ZaphodBB je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

To ni niti pljunek v morje ampak v lasten čoln.

Dokler bo dovoljena kakršnakoli oblika šortanja (prodajanje stvari, ki niso tvoje), bo širjenje kakršnih koli laži rezultiralo v direktnem finančnem profitu in ne bo izginilo, niti se ne bo zmanjšalo.

V Sloveniji leta 2008 šortanje ni bilo dovoljeno. Posledično smo fasali največji borzni balon na svetu. Kako je to boljši izid?


Posledično?
Slovenija naj bil nek ključen dejavnik?
Prerekanje z mano ne bo spremenilo ničesar, raje si poglej kaj je MM-om dovoljeno, navadnim FR-om pa ne.
Zbogom in hvala za vse ribe

vostok_1 ::

JaVonTech je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Mene res zanima kaj boste rekli vašim otrokom ko odrastejo in vidijo, da ste jim razprodali življenje.
Kaj jim boste povedali?
Resno vprašanje.

Jz mojim...sem se trudil, poizkušal takšne in drugačne načine, ljudje niso poslušali, še bisali so me.

Vi?

"Oči, zakaj ne morem več voliti? Zakaj si jim dovolil to vzeti?"
-"Nisem jaz sine. Jaz sem opozarjal ljudi, boril sem se na vse moči proti opresiji!"
"Kaj res? Kaj si pa delal?"
-"Na Slo-Techu sem pod vsako novico, ki je govorila o velikih podjetjih in nadzoru pisal komentarje s hiperbolami, omenjal ovce, rajo in vse skupaj običajno popestril z angleško povedijo."


Tudi, če bi bilo to vse kar počnem je še vedno to bistveno več od tebe.
Ne počnem pa samo tega jasno.

Ti pa vseno želim srečno, ko se boš boril za svoje socialne točke ali če bo tvoj sin naredil nekaj neumnega in končal na vsega 2 zvezdici.
Have fun.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

2dark ::

vostok_1 je izjavil:

Še nekaj drugega me zanima:

Zakaj so old media zaupanja vredni sourci?



Zakaj neka privatna oseba, ki najde pretty damning evidence pa ni?

Glede na kaj ste se odločili vodilni?


Anybody care to explain?


Saj niso. Hillary je izgubila volitve ravno zaradi Alexa Johnsa in podobnih, ki so se preselili na drugo platformo, saj jih je google jebal.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

ZaphodBB ::

WarpedGone je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

To ni niti pljunek v morje ampak v lasten čoln.

Dokler bo dovoljena kakršnakoli oblika šortanja (prodajanje stvari, ki niso tvoje), bo širjenje kakršnih koli laži rezultiralo v direktnem finančnem profitu in ne bo izginilo, niti se ne bo zmanjšalo.

V Sloveniji leta 2008 šortanje ni bilo dovoljeno. Posledično smo fasali največji borzni balon na svetu. Kako je to boljši izid?


Posledično?
Slovenija naj bil nek ključen dejavnik?
Prerekanje z mano ne bo spremenilo ničesar, raje si poglej kaj je MM-om dovoljeno, navadnim FR-om pa ne.

MM lahko naked shortajo samo takrat kadar bi kdo rad kupil, pa ni nobenega prodajalca. To je mehanizem za namene likvidnosti. In se nadzoruje.

Ampak ti si govoril o šortanju na splošno, ne o golih shortih.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

vostok_1 ::

2dark je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Še nekaj drugega me zanima:

Zakaj so old media zaupanja vredni sourci?



Zakaj neka privatna oseba, ki najde pretty damning evidence pa ni?

Glede na kaj ste se odločili vodilni?


Anybody care to explain?


Saj niso. Hillary je izgubila volitve ravno zaradi Alexa Johnsa in podobnih, ki so se preselili na drugo platformo, saj jih je google jebal.


Jasno meni niso kredibilni.
Predvsem me zanima zakaj tu vodilni zahtevajo reputable source, če znova in znova dokazujemo, da so tej klasični "reputable" sourci fejk news in da vedno bolj realne informacije prihajajo iz vrabčkov tu pa tam.

A če se posta Wikileaks dokumente, je to fejk news modi?

Dajte nam proism obrazložit kaj je fejk news/non-reputable source in kaj ni, ter na kakšni osnovi se vi to odločate.
Sprašujem pa zato, ker ne bi rad zgubljal časa z citati virov, za katere apriori vi nočete slišat.
Čisto pragmatično sprašujem. Hvala
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

WarpedGone ::

MM lahko naked shortajo samo takrat kadar bi kdo rad kupil, pa ni nobenega prodajalca. To je mehanizem za namene likvidnosti. In se nadzoruje.


Aha, si še na stopnji defincije iz wikipedije... nared naslednji korak.
Zbogom in hvala za vse ribe

49106 ::

Sprejemljivo resnico lahko napišejo kar na prvi strani. Enako velja za Slo-tech. Boste imeli kar precej manj brisanja.

JaVonTech ::

drysmoke je izjavil:

JaVonTech je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Mene res zanima kaj boste rekli vašim otrokom ko odrastejo in vidijo, da ste jim razprodali življenje.
Kaj jim boste povedali?
Resno vprašanje.

Jz mojim...sem se trudil, poizkušal takšne in drugačne načine, ljudje niso poslušali, še bisali so me.

Vi?

"Oči, zakaj ne morem več voliti? Zakaj si jim dovolil to vzeti?"
-"Nisem jaz sine. Jaz sem opozarjal ljudi, boril sem se na vse moči proti opresiji!"
"Kaj res? Kaj si pa delal?"
-"Na Slo-Techu sem pod vsako novico, ki je govorila o velikih podjetjih in nadzoru pisal komentarje s hiperbolami, omenjal ovce, rajo in vse skupaj običajno popestril z angleško povedijo."


O, spet nekdo, ki ima izklopljeno logiko! To, da nekdo dela nekaj minimalnega je se vedno neskoncno vec kot, ce tako kot ti, ne dela NIC in za povrh se prepricuje ostale, naj oni tudi ne delajo nic, zato, da v svoji lenobi ne bi slucajno imel kaksne slabe vesti.

Ce bi vsi delali toliko kot on, problemov z googlom in facebookom ne bi bilo, pa z marsikom drugim tudi ne.

Ja, ce ti je kdaj rekel ovca, hinavska raja ipd., se lahko z njim samo strinjam.

in Vostok:
Tudi, če bi bilo to vse kar počnem je še vedno to bistveno več od tebe.
Ne počnem pa samo tega jasno.

Ti pa vseno želim srečno, ko se boš boril za svoje socialne točke ali če bo tvoj sin naredil nekaj neumnega in končal na vsega 2 zvezdici.
Have fun.

Lepo, kako sta predpostavila, da je meni malo mar za zasebnost posameznika, anonimnost in osebno svobodo. Kar piše vostok je cel kup panike in drame, dajte malo bolj konstruktivno. Tukaj na Slo-Techu s temi komentarji samo pridigate vernikom. Dajte raje o nevarnih praksah in nevarnostih govoriti svojim bližnjim, prijateljem, ki se ne zavedajo tega. Tako naredite mnogo več in sam vidim tu več logike in tudi to delam.
Kljub vseemu napisanemu pa mislim, da to da se dvomi v čisto vse kar piše v novicah MM, kar piše na Wikipedii, je nevarno. Pokaže neko blago psihozo, vse skupaj pa gre z roko v roko z raznimi 5G koronavirus, fake moonlanding, autism vaccines teorijami zarote.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebook in Twitter odstranjujeta neresnične izjave politikov o koronavirusu

Oddelek: Novice / Zasebnost
4610777 (8235) carota
»

Internetni giganti za zajezitev neresnic o koronavirusu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
589885 (7803) vostok_1
»

Twitter bo označeval neresnice politikov

Oddelek: Novice / NWO
327235 (4850) MKrmec
»

Evropska komisija: spletne platforme se trudijo, a še vedno premalo v boju zoper lažn

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
256808 (5468) mitjau

Več podobnih tem