» »

VMware - copy/paste ne dela

VMware - copy/paste ne dela

MrStein ::

Windows+VMware Player poganja linux (Oracle Linux 5.5)

Ne dela copy&paste (besedila).

Sem že vse internetne ideje probal (večkrat):
- reinstall vmware-tools
- restart virtualke
- suspend/restore virtualke

Na drugi virtualki na istem host-u dela.
Dela tudi v eni drugi, skoraj identični, virtualki. Torej je vzrok nekje v guest OS-u in programi.
(v isti virtualki sem zamenjal disk fajle (vmdk), z enim dela, z drugim ne).

A ima vmware tools kaki log, da bi pogledal, kaj ga moti? Karkoli?

Verzija je zadnja: VMWare Player v15.5.2 build-15785246
host: Windows 10, up to date
guest: Oralce Linux 5.5 (RHEL 5.5 v bistvu)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

echobravo88 ::

MrStein ::

1.) Tisto je za ESX.
2.) Ni problem v nastavitvah VM.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

broken/link ::

a maš inštalirane prav vmware-tools, ali imaš inštaliratne open-vm-tools ?

zdej 5.5 verzija je že kar stara, tako da ne vem, če niti podpira open-vm-toolse (malo poglej), ampak na novejših verzijah open-vm-tools + open-vm-tools-desktop (tole je ravno ta c/p support) in stvar deluje.

MrStein ::

Inštalirano imam tisto, kar pride zraven VMware (torej v meniju dam "install tools into VM...". Je zadnja verzija.

Mogoče probam s starejšo. (če se kje najde)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WizzardOfOZ ::

Prjaviš se pa v virtualko kako? Imaš tam med opcijami za prijavo tudi opcijo Clipboard? Ko se recimo z RDP prijaviš na eno drugo mašino, moraš to obkljukat, drugače meni isto copy paste ne dela.

MrStein ::

--> VMware Player poganja linux

Prijavim se direktno (konzola), ni nobenega RDP, ker je Linux.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

rokp ::

Sicer nimam resitve, ampak za dodatno pojasnilo, da bomo vsi vedeli, o cem govorimo.
S "konzola" si mislil okolje brez GUI, right? (In ne kaksen xterm odprt v GUI...)

MrStein ::

s "konzola" mislim tipkovnico in monitor na pravem računalniku.

V primeru VMare pa je to okno od WMWare programa.

Kaj se na konzoli prikazuje pa je drugo vprašanje. V mojem primeru X11 (z GNOME, če se ne motim).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Master_Yoda ::

Si pri instalaciji VMWare toolov na VM, ko te vprasa ce omogoci kopiranje sem in tja napisal yes ? Mogoce je default no pri tebi bil in si samo enter klofnil.

P.S. Pri tebi ker imas star OS ni bitno ampak na novejsih se moras bootati v X11 Gnome recimo da kopiranje dela - na waylandu ne dela.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

rokp ::

Pa saj on hoce samo iz hostovega clipboarda tekst pastati v guesta, ce ga prav razumem...

Master_Yoda ::

Mislim da je to en in isti setting - fili in text. Nimajo loceno.
Dovie'andi se tovya sagain.

MrStein ::

99% ni te opcije (ne vpraša) pri namestitvi.
No, bom še enkrat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

rokp ::

Znotraj guesta pa dela (to, da oznacis, kopiras in prilepis)?

Master_Yoda ::

Tukaj pri meni je default yes drugace:

Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Ta opcija je za kopiranje fajlov, ne besedila.

rokp je izjavil:

Znotraj guesta pa dela (to, da oznacis, kopiras in prilepis)?

Ja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

WizzardOfOZ ::

MrStein je izjavil:

--> VMware Player poganja linux

Prijavim se direktno (konzola), ni nobenega RDP, ker je Linux.


Vseeno je kaj poganja kaj.
Imaš host in imaš virtualko. Če hočeš iz enega v drugega kaj kopirat moraš ali šerat folder ali pa vklopit dovoljenje, da pusti copy/paste iz hosta na guesta in obratno.

Omenil sem RDP, ker se v virtualko nekako prijaviš, virtualka je kot svoj računalnik. Ponavadi z remote dostopom, terminalom,..., kjer pa določiš, kaj vse je dovoljeno. Ponavadi imaš na izbiro, da dovoliš USB naprave, diske, printer in clipboard (za copy paste).

MrStein ::

OK, rešil.

Primerjava delujočega in nedelujočega setupa pove, da je v delujočem VMware Tools 10.2.5, v nedelujočem pa 10.3.21.

Sem namestil tega 10.2.5 in ... DELA.

Očitno so v novejšem nekaj zašuštrali oziroma ni kompatibilen (čeprav v release notes piše: supports Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 5 and later...).


PS: Ker je "taki dan", nikakor ni hotelo vmtools ISO-ta mountati v virtualko. Potem sem iz njega ekstractal tar.gz in ga hotel preko scp kopirati... ma ne, ne gre. Na koncu je šlo preko tretjega PC (kopi tja, potem kopi na cilj).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

broken/link ::

aha, super da si rešil.
vidiš, moj naslednji predlog bi bil ravno ta, da primerjaš verzijo toolsov med sabo.

samo kot primer (ni vmware, je esxi, ampak dost podobno): pri nas se uporablja še en 2003 strežnik (za neke teste), dostopamo preko RDPja, ampak vseeno je fajn imeti tudi konzolni dostop, tako da se vedno gor namesti vmware toolse. in ko smo migrirali na novejši esxi, sem toolse seveda updateal. In je grafika krepala. S starejšo verzijo toolsov je pa delal. v dokumentaciji pa je seveda bilo vse kompatibilno med sabo :)

MrStein ::

Saj VM tools prav pride skoraj v vsakem primeru, ne samo za konzolni dostop (mrežni in storage gonilniki, itd...).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WizzardOfOZ ::

Mi je pa zanimivo, da uporavljaš za host windows in potem na njem vmware. Jaz uporabljam vmware samo na linuxu, koder je host windows, uporabljam hyperV, ker je zastonj in je že v jedru od windows 10 integriran. (samo vklopiš ga in deluje vse brez problemov).
Pa Sandbox v windows 10 je tudi zelo uporabna stvar. Ko zalaufaš sandbox, naredi virtualno kopijo tvojega sistema v ramu, ti pa potem lahko inštaliraš programe, da preveriš njihovo delovanje (al pa če je kak virus v programju). Če vse deluje, kot mora, potem še na host sistem to inštaliraš, če pa so problemi pa samo zapreš Sandbox in je zadeva končana. Pogoj za sandbox je pa hyperV.

MrStein ::

Gre za več razlogov, deloma legacy, pa navada, itd...

Za nov sistem bi najprej probal HyperV.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Mi je pa zanimivo, da uporavljaš za host windows in potem na njem vmware. Jaz uporabljam vmware samo na linuxu, koder je host windows, uporabljam hyperV, ker je zastonj in je že v jedru od windows 10 integriran. (samo vklopiš ga in deluje vse brez problemov).
Pa Sandbox v windows 10 je tudi zelo uporabna stvar. Ko zalaufaš sandbox, naredi virtualno kopijo tvojega sistema v ramu, ti pa potem lahko inštaliraš programe, da preveriš njihovo delovanje (al pa če je kak virus v programju). Če vse deluje, kot mora, potem še na host sistem to inštaliraš, če pa so problemi pa samo zapreš Sandbox in je zadeva končana. Pogoj za sandbox je pa hyperV.

Nič takega kar VmWare ne zmore ;).

Mogoče sam en korak vmes, ko skopiraš virtualno mašino.

Sam sem si naredil generično mašino za Linux in Windows, pa jo potem samo kopiraš in uporabljaš po potrebi...

Nima Hyper V nekih super prednosti, če si vajen VmWara.

Hyper V je zanimiv, ker si lahko postaviš zastonj virtualen host povsod kjer laufajo Windowsi. Kar za VmWare ESX ne velja zaradi gonilnikov...

GA bom dal naslednjič na moj server, takoj ko pogruntam kako ga zbootati iz USB sticka...v Za 2019 verzijo ne najdem nič pametnega...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

WizzardOfOZ ::

Kaj bi rad zbootal s ključkom? Dell R210? Klikneš F11 in zbereš ključek iz katerega bi bootal?

Invictus ::

Hyper V se ne da inštalirati na USB ključek. Vsaj nisem našel nekih pravih navodil, pa vsi pravijo da ne gre...

Ne rabim za postavitev ampak za tekoče delovanje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

WizzardOfOZ ::

Zakaj bi hyperV inštaliral na ključek? Na R210 wržeš windows 10 (delajo tekoče, kljub 8MB grafiki), potem pa vklopiš HyperV in na novo postaviš ali pa migriraš virtualke gor. Preverjeno dela, imam to doma postavljeno. S tem da lahko win 10 laufaš kar iz ključka (na notranjem/skritem USB), virtualke so pa na diskih.

Imaš pa win2usb aplikacijo, kjer pa lahko narediš, da imaš boot usb ključek in potem datoteko VHDX (virtualko) zraven na ključku. Ta virtualka se direktno štarta iz ključka.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Nimam Windows 10 licence... Niti je ne mislim kupiti.

Hyper V 2019 Server je pa zastonj 4ever...

Tako bom pa potem gor laufal Linux v virtualkah :)).

Ne maram pa VirtualBoxa... Preveč nezanesljiv...

Čeprav bo že zaradi prcej virtualk v Vmware, že narejenih, moral tudi ta nekje biti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WizzardOfOZ ::

V R210 imaš sata porte, pa daš namesto DVD-ja caddy, pa en rabljen ssd disk 60GB notri in daš gor hyperV, na SAS diske pa virtualke.

Po moje imam še jaz ene 2 caddyja doma, da jih lahko namesto DVD-ja uporabiš.

Invictus ::

To pa nisem pomislil... Bom, ko se bom začel s tem spet uikvarjat :D
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WizzardOfOZ ::

Mam en cel komplet za 4 komade 2.5" diske za R210 in kabel za 4 diske za priklop na raid.
Daš potem 4 diske 2.5" + enega 2.5" v caddy-ja za sistem, pa imaš komot gor 8 virtualk + host.

Ja, našel sem tudi caddyje. Imam 2 caddy-ja viška.

Če rabiš komplet vse skupaj lahko prideš enkrat vmes iskat.

Ales ::

Invictus je izjavil:

...
Ne maram pa VirtualBoxa... Preveč nezanesljiv...

Čeprav bo že zaradi prcej virtualk v Vmware, že narejenih, moral tudi ta nekje biti...

Ne rabiš... Če imaš linux host, po možnosti s kakim stabilnim in modernim OS, kot je npr. CentOS 8, potem tudi za VMware ali VirtualBox virtualke dejansko ne enega ne drugega ne rabiš. Lahko čisto enostavno skonvertiraš in poganjaš virtualne diske od obeh kar z QEMU KVM.

IMHO, če imaš linux host, je QEMU KVM najčistejša mainline rešitev za splošne potrebe in za polno virtualizacijo.

Za paravirtualizacijo je najzmogljivejša rešitev še vedno OpenVZ, sploh če rabiš podrobno določanje resursov in boljšo izolacijo VM. Ampak za CentOS 8 ga še ni, zanj boš moral še vedno biti na nivoju CentOS 7. Lahko pa v paketu zelo elegantno uporabljaš OpenVZ in QEMU KVM, ampak kot rečeno, zaenkrat še na nivoju CentOS 7 oz. Virtuozzo 7.

Z Hyper-V se pa ne ukvarjam... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Invictus ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Mam en cel komplet za 4 komade 2.5" diske za R210 in kabel za 4 diske za priklop na raid.
Daš potem 4 diske 2.5" + enega 2.5" v caddy-ja za sistem, pa imaš komot gor 8 virtualk + host.

Ja, našel sem tudi caddyje. Imam 2 caddy-ja viška.

Če rabiš komplet vse skupaj lahko prideš enkrat vmes iskat.

Imaš kak link do caddy-jev? So to univerzalni ali prav za server?

Če nisi iz LJ, ne bo šlo ;)...

Tako ali tako je ta corona sranje ustavila vse naročanje zame, saj ponavadi naročim v Nemčijo, in grem gor iskat, skupaj z novimi gajbami švabskega pira :D in še kaka rabljena roba, ki je pri nas precenjena. Pa še na obisk k kolegom...

Ales je izjavil:


Ne rabiš... Če imaš linux host, po možnosti s kakim stabilnim in modernim OS, kot je npr. CentOS 8, potem tudi za VMware ali VirtualBox virtualke dejansko ne enega ne drugega ne rabiš. Lahko čisto enostavno skonvertiraš in poganjaš virtualne diske od obeh kar z QEMU KVM.

Good to know ;)...

Sicer pa lahko vse skonvertiraš tudi v Hyper V...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel je Oraclov VirtualBox 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5717537 (3750) MrStein
»

Dual boot v letu 2018 - najboljši način

Oddelek: Pomoč in nasveti
312342 (1343) Izak
»

Windows Server 2016 je tu z Docker Engine

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3415365 (11764) krneki0001
»

Je virtualizacija rešitev?

Oddelek: Operacijski sistemi
284282 (3438) peko_deko
»

Napad na AES v virtualiziranih okoljih

Oddelek: Novice / Varnost
194863 (3672) poweroff

Več podobnih tem