» »

Nizozemska in Spanija odpoklicale korona testerje in maske iz Kitajske

Nizozemska in Spanija odpoklicale korona testerje in maske iz Kitajske

Temo vidijo: vsi
««
43 / 45
»»

Cruz ::

Barakuda1 je izjavil:

CoolBits je izjavil:

No v tistem dokumentarcu ni ene laži. Ne vem zakaj bi bila.
Je pa res, da je zelo težko razumljivo nekaterim prepričanim v nasprotno, ampak to je samo posledica dolgoletnega zavajanja.


8-O

Ne bova se tukaj prepirala o tem, ker bova zašla of topic.
Odpri novo debato na to temo,, pa se bo tam razčiščevalo, kaj je in kaj ni.
Fall of Cabal je literally QAnon, ki je sinonim za bullshit. @CoolBits kar odpri temo, če nočeš pogledati videojov ali prebrati člankov, ki debunkajo ta "dokumentarec", da ne boš mislil, da je kaj resnega na tem.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Urbano#Desno ::

sheeshkar je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Zate šeškar, ne bom ponavljal 1 leto raziskovanja.

Eno leto raziskovanja? Ampak, da je vse zarota si trdil že mnogo, mnogo prej... Hmm... Kot da so ta vaša raziskovanja v resnici samo iskanje potrditev začetni hipotezi... V skladu z znanstveno metodo torej... :))


:))
Vostok pač deluje tako da se njegova zmedena glava nekaj zamisli in potem na netu išče potrditev svojih misli. V veliki globalni vasi seveda najde podobno čuknjenega in evo dokaz.:)) Ni sposoben niti za 5 stopinj razmišljati ne levo ne desno. Pa meni so teli klovni prov fajn skrbijo za neko poceni zabavo in obenem delujejo dovolj usekano da na svojo stran ne privlačijo množic in s tem delajo škodo.

vostok_1 ::

Za sekundo bom uporabil logiko vernikov v mainstream narativo:

-Leta 2003, ko je Bush predstavil dokaze, da Saddam ima WMD...je šeškar bil kje?
Po logiki ki jo uporablja za korona virus, potem je zagotovo vrjel Rumsfeldu o obstoju le-teh.

Saj dokazov, da se jih je Saddam zares vse znebil, ni bilo. Še danes jih nimamo uradno.

A slehernik je upravičeno sumil, da je to talen nateg in da WMDjev res ni. Indici so tudi kazali, da jih ni ker je že imel inšpektorje mednarodne agencije o jedrski varnosti itd.
Sumi so bili, indici so tudi bili.

A smo dvomljivci v Iraško vojno bili torej tudi teoretiki zarot, ker smo trdili, da Saddam nima WMDjev, čeprav čno na belem dokazov nismo imeli in smo plavali proti mainstream narativi?

Razumete sedaj, kakšne standarde želite, za zadeve ki so skrite in infomracije curljajo komaj kaj vn in v dolgem časovnem obdobju, medtem pa mainstream se trudi čistit vse kar pride vn?


Jaz se strinjam, da je fanj imet črno na belem dokaze, ampak zarote ne delujejo tako.
Za reptiljance se vsi strinjamo, da ne obstajajo.
Zakaj pa ne bi morala obstajati kartelna organizacija elit, ki se menijo kam želijo svet speljati?

A vi med prijatelji se ne menite kam na dopust?

PS. Saj Iraqi Freedom ni edina zarota, ki so jo izvedli. Imamo kup tega, brez 100% jasnih paper trailov, ampak je vsem jasno.
Kam pa boste dali Anthrax attack malo po 9/11?
Vrjamete, da se je nekemu uslužbencu kar zmešalo čez noč?

Đizs.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

PS.
TL;DR

Šeškar in klapa so do nadaljnega vsi verniki v misijo Iraqi Freedom in Saddamove WMDje.
Tisto sekundo ko povedo nasprotno, bom zahteval natančen paper trail dokazov, da teh WMDjev res ni.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

sheeshkar ::

vostok_1 je izjavil:

šeškar

Sicer me ne moti, lahko me imenuješ tudi kaj bistveno bolj žaljivega, kot si me sicer že večkrat v preteklosti nekaznovano, ampak baje moderator želi, da smo bolj spoštljivi drug do drugega, a ti še kar provociraš.


vostok_1 je izjavil:


-Leta 2003, ko je Bush predstavil dokaze, da Saddam ima WMD... Indici so tudi kazali, da jih ni ker je že imel inšpektorje mednarodne agencije o jedrski varnosti itd.

Sam sebi si odgovoril na vprašanje, zakaj to ni bilo niti blizu "Billy je ustvaril globalno zaroto v katero so vpleteni vsi, tudi organi nadzora." Poleg tega je bil napad na Irak tudi nelegalen in še kopico drugih stvari, zaradi česar vsaj jaz osebno (pa verjemi kar želiš, mi gladko dol visi) niti slučajno nisem verjel v legitimnost te vojne, pa v resnici WMD niti niso bili pomembni, ker kdo je pa rekel, da jih ravno Saddam ne sme imeti? Sam se nisem preveč ukvarjal, ali jih res ima ali ne, obstajala je možnost, da jih ima, glede na to, da so mu jih (baje, se ne spomnim več podrobnosti) prodali ravno Američani v 90ih. Tudi, če bi mu jih našli, to še vedno ne bi bil razlog za vojno, vsaj po mojem mnenju. Ampak glede na to, da jih uradne institucije niso našle, je to bil prekleto dober razlog za dvom v poročanja nekaterih ameriških medijev. Poleg tega si glede teh zadev niti ameriška politika ni bila povsem enotna, za razliko od danes, kjer nihče ne zanika resničnosti pandemije ter nevarnosti Covida.

Nice try, ker poročanje o Iraku predvsem s strani ameriških medijev je dober primer, da jim ne gre kar slepo zaupati. Problem, ki ga imaš pri svojem argumentu je pa to, da se mi v primeru Covida-19 ne zanašamo (samo) na poročanje medijev (kar so v primeru Iraka "kurili" predvsem mnenjski voditelji in niti ne golo poročanje dogodkov), temveč predvsem znanosti, raziskav, mnenj zdravnikov s terena, statistike itd.

Razložiš lahko tudi to - zakaj občasno tudi sam citiraš MSM vire, raziskave, statistike itd. (kadar, ponavadi sicer povsem narobe, misliš, da potrjujejo tvoje zarote)? Ali takrat niso del zarote? Kako pa veš, da vaši alternativni viri (Facebook zapisi neke neznane Jennifer, "zamudnik" Alex Jones itd.) niso lažni?

Ampak če bi se dejansko želel normalno pogovarjati o teh zadevah, bi to lahko brez problema vprašal na veliko bolj normalen način ter prejel veliko bolj normalen odgovor.


vostok_1 je izjavil:

Jaz se strinjam, da je fanj imet črno na belem dokaze, ampak zarote ne delujejo tako.
Za reptiljance se vsi strinjamo, da ne obstajajo.

Se res? Ti morda ne verjameš v njih, ampak nekateri zagotovo vedo, da obstajajo. Kdo si ti, da boš dvomil v njihove dokaze? Jaz se strinjam, da je fanj imet črno na belem dokaze, ampak zarote ne delujejo tako.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Šeškar te kličem, ker se mi ne da pist dlje.

V legitimnost vojne in kar spada zraen pač moraš vrjeti, ker dokazov, da je šlo zares za nateg nimaš.
Mi se sicer vsi strinjamo, da je šlo za nateg, a črno na belem ti ne moram pokazati nič.

Tisti inšpektorji so bili zelo omejeni.
Drugi po vojni niso niti več gledali.

Uradno WMDje še iščemo kolikor vem.
Inti po tvojih standardih pač moraš temu vrjeti.

Če ne...te z veseljem okličem za teoretika zarot. Zelo enostavno.


Glede na to iz kje jemljem info?
Iz vsepovsot. Saj tudi MSM je nažejo kar direkt, ampak fanj zavajajo. Zadnjič so zlepli skupaj nek procent skupaj z neko nepovezano trditijo, da izpade, kot da je povezano.
1984 taktika, napihovanja/pomanjševanja resnice...po potrebi.

Če je fauci preučeval gain of function research v wuhanu, virus je iz wuhana in virus več kot očitno ni podoben z naravnimi, as far as we can tell.
WHO pa je "nehal" preiskovati orogin.

Mislim...najdi mi WMDje, pa se naprej pogovarjamo.

Glede reptiljancev, morda res obstajajo, nisem pa še našel konkretne razlage kako fizično se kamuflirajo v ljudi.

Da pa je Gates financira AstroZeneco in Moderno pa smo že pisali.

PS. Kakšno znanost si ti linkal glede koronavirusa?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

---
Sej vem, da ti ne bo šlo v glavo, a napišem zaradi koga drugega.

Sezona gripe se sploh še ni dobro začela.
Gripa je med nami. V zadnjem mesecu vem za vsaj 2 osebi, ki sta imeli gripo ozeroma gripi podobno bolezen. Ja, sta bili testirani na covid, večkrat(zaradi poklica, ki ga opravljata). A ker ni bila potrebna zdravniška pomoč, nista v nobenem seznamu.
Okužb bo malo zaradi lej ga no... UKREPOV proti koroni. Ne moreš si misliti kakšen čudež je to. Ukrepi ne delujejo selektivno, ampak ovirajo prenose katerihkoli virusov in bakterij.


Skratka sedaj pa ukrepi delujejo proti covidu?
Predkratkim ste rekli, da se jih večina ne drži in da ne delujejo?

Zakaj pa ustavijo vse ostalo razen covida?
Zakaj se ljudje ne okužijo v bližini, če pa je covid tako kužen?

Dajte nehaj peddlat bullšit prosim.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

sheeshkar ::

vostok_1 je izjavil:

Mi se sicer vsi strinjamo, da je šlo za nateg, a črno na belem ti ne moram pokazati nič.

Mene predvsem zanima, kako to, da ne verjameš v reptilijance? Mnogi v vaših krogih imajo ogromno indicev, sumov, logičnih sklepanj in dokazov za njihov obstoj. Kdo si ti, da boš dvomil v njihovo resnico? Lahko dokažeš, da ne obstajajo?

......

pretiravaš z of topic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

Barakuda1 ::

vostok_1 je izjavil:

Šeškar te kličem, ker se mi ne da pist dlje.


8-O

Sory, ampak, to pa res ni noben utemeljen razlog. Z lahkoto ga kopiraš, če se ti ne ljubi tolč po tipkovnici.
Od tega posta dalje, te bom gladko brisal, če bo še naprej nespoštljiv ali žaljiv do sogovornika.

Enako velja za vse sodelujoče, nasproti komerkoli.

Hvala za razumevanje.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

vostok_1 ::

@barakuda

"Šeškar" ni mišljeno kot žaljivo, ampak krajšava.


sheeshkar je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Mi se sicer vsi strinjamo, da je šlo za nateg, a črno na belem ti ne moram pokazati nič.

Mene predvsem zanima, kako to, da ne verjameš v reptilijance? Mnogi v vaših krogih imajo ogromno indicev, sumov, logičnih sklepanj in dokazov za njihov obstoj. Kdo si ti, da boš dvomil v njihovo resnico? Lahko dokažeš, da ne obstajajo?


Ker nihče mi še ni pokazal način kako fizično morfati človeško biologijo v reptiljansko and vice versa. Niti kako naredit tako kvalitetno kamuflažno obleko.

Ko bo, bom vrjel.

Da je WHO kompromitirana organizacija pa že vemo in ne rabiš metafizike za to obrazložit.

............

Če sheeshkar tvojo okrajšavo razume kot žaljivo, me tovje mnenje ne zanima, pač pa njegovo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

Barakuda1 ::

DOST BO.
NAZAJ NA TEMO
;(

Mislim, da naslov te teme, pa tudi vsebina, nikjer ne omenjata reznih reptilov in podreptilskih vrst.

Zato nazaj na temo, ali v redečo barvo.

Izbirajte.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

el_bahattee ::

A110 je izjavil:

pa ti si genij. v par meseceh si pokril vsa področja kriminalistike, raziskovalnega novinarstva, doktoriral iz cepiv, kemije, biologije, medicine,.. + pridobil leta prakse na vsakem področju.

O tem govorim. Prav smešno je, kako so lahko vostok in ostali teoretiki zarot tako samozavestni in naivni, da mislijo, da so experti na vseh področjih. In ob tem so prepričani, da so vedo več, kot svetovno zdravnstvo in farmacija. Živi geniji. Tako kot par tednov nazaj, ko smo tule na forumu lahko brali njihove "cvetke" glede cepiva, v stilu "Sicer nisem mikrobiolog, ampak povsem je jasno, da če vežemo proteine... bla bla...". Včasih jim ne bi škodilo malce samokritike in skromnosti.

Drugi problem pa je njihov odnos do virov, kjer uporabljajo dvojna merila. Ko se citira svetovno priznane strokovnjake, jih označijo za "nastavljene ljudi" ali pa pravijo, da so zavedeni. Ko pa sami citirajo kake svoje kvazi-strokovnjake in dr. Potrči, pa jih predstavijo kot suho zlato. Zaničujejo mainstream medije, potem pa ti ponudijo nek street video, ki po njihovem mnenju dokaže vse. Ko pa se jim dokaže nepravilnosti v kakšnem izmed njihovih virov, pa nakoncu zamahnejo z roko in rečejo nekaj v stilu "ta vir sem dodal samo kot štos".

Vse to je, ob kroničnem pomanjkanju verodostojnih dokazov, ki bi podprli njihova divja ugibanja, glavni razlog, da teoretikov zarot ne moremo jemati resno.
Come to my center, you enter the winter.

vostok_1 ::

Mi ne trdimo, da smo strokovnjaki za vse. Ampak če številne študije pravijo, da nat Ct 35 so zadeve bullšit, mi pa testiramo z Ct 40, potem dvignemo obrv. Vi še niste dokazali, da je ta meja sprejemljiva meja. Link na UK guidelines ni dovolj, ker te guidelinse piše WHO in podobni doktorji kot Krek in Beovičeva.
Rabimo študije, priznanih publikacij če že hočete.

Ihan ni svetovno priznan znanstvenik.

Koliko svetovnih znanstvenikov ste predstavili?
Kaj je narobe če Potrč govori o švedski brez mask, in pokaže posnetke ljudi brez mask? Saj potrč ne razlaga o finesah biokemije PCRja.
Ne zaničujemo nobenih virov per se, se pa zavedamo kako kompromitiran je MSM.


Ponovno se spet vi dva ukvarjate z menoj in ne z temo.
Barakuda, preštej koliko linkov na relevantne reči oni prilepljajo in koliko jaz. 3/4 se zgolj ukvarjajo z menoj in ne vsebino.


Imamo kup odprtih vprašanj, ki nam niste odgovorili:

-zakaj smo oktobra imeli 2x več necovid smrti ekscesa?
-zakaj ukrepi enkrat delujejo, enkrat ne. Pokažite na grafu. Pokažite študije.
-zakaj gripe letos ni, sploh, pa smo sredi decembera?
-kako bomo ločli napačno diagnosticirane umrle, ki so umrli od covida 28 dni po pozitivnem testu, kot to počne naše zdravstvo?
-zakaj modeli falijo za redove vrednosti?
-zakaj covid ne okuži ljudi, ki so v bližnjem stiku, kljub izjemni kužnosti?
-kdaj v zgodovini smo zaprli cel svet zaradi virusa z povprečno smrtnostjo par promilov?
-a bomo ob naslednji zdravstveni anomaliji ravno tako zapirali?

Začnite.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

alternative ::

Na 19:18 je povzetek naše debate. Pcr test pri več kot 35 ciklusih ne pove nič. V Franciji so v 90 mestih že protesti proti ukrepom.

vostok_1 ::

Mi smo sicer že pokazali študije, ki potrjujejo. Namreč pro-koronarji te bodo obesili za jajca, ker jim linkaš youtube.

PS. Umrlo je at best 0,4% pretežno starostnikov, v celem letu.
Jasno da bodo protesti, če pa overwhelming večini ni nič.

Zakaj pro-koronarji zagovarjajo totalen lockdown, sem jih že vprašal. Pa nič od njih.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

sheeshkar ::

vostok_1 je izjavil:

Zakaj pro-koronarji zagovarjajo totalen lockdown, sem jih že vprašal. Pa nič od njih.

To je seveda najprej zavajanje, ker nihče ne zagovarja totalnega lockdowna kar tako brez veze, temveč v splošnem vedno zagovarjamo omejitve glede na razmere. Junija nihče ni rekel, da moramo zaradi nekaj pacientov na intenzivni, zapreti državo. Drugi stavek je pa čista laž, ker se že od marca debatira, zakaj nekateri zagovarjamo omejitve.

Kot vedno poudarimo, so edine resnično pomembne številke tiste, ki kažejo število hospitaliziranih, oziroma še bolj natančno, tistih, ki so na intenzivni negi. Te številke so zaradi izbruha svetovne pandemije Covid-19 v letošnjem letu, še posebej v obdobjih respiratornih bolezni, REKORDNE (in to z naskokom). Zakaj pravimo, da so v resnici pomembne samo te številke? Ker vse te lockdowne in omejitve imamo zato, ker želimo te številke omejiti na sprejemljive meje, kjer lahko zdravstvo še vedno normalno funkcionira na vseh ostalih področjih. Število ciklov PCR testov nikakor ne vpliva na število hospitalizacij, torej posledično ne vpliva na omejitve. Enako velja tudi za domneve glede tega, da "gripa letos ne obstaja", kako beležimo Covid smrti, kakšen je procent smrtnosti in podobno. Ne pravim, da so te zadeve povsem nepomembne - pravim samo, da niso pomembne glede omejitev in lockdownov in s tem mnogo manj pomembne kot število hospitalizacij, še posebej v tem trenutku. So pa POVSEM NEPOMEMBNE, če se jih uporablja kot "indice", da je vse skupaj neka globalna zarota.

Gripa in koronavirus v številkah: kje so razlike?:
Od oktobra 2019 do februarja 2020 smo imeli SKUPNO hospitaliziranih 750 pacientov ter SKUPNO na intenzivni 45 pacientov. Sedaj imamo že skoraj dva meseca DNEVNO cca. 1200 hospitaliziranih in DNEVNO cca. 200 na intenzivni. Ali je potrebno poudariti, da je to KLJUB vsem omejitvam, ki so v veljavi že od konca februarja in jih še NIKOLI nismo imeli v tako strogi obliki (tudi med poletjem, ko smo sicer živeli skoraj povsem normalno). Ali kdo resno misli, da brez omejitev (oziroma samo s takšnimi, ki veljajo v hujših sezonah gripe), te številke ne bi bile še bistveno večje? Wuhan, Bergamo na začetku pandemije, ko še niso imeli primernih omejitev ter je zadeva ušla izpod nadzora, nam jasno pokažejo, kaj bi se zgodilo že v zelo kratkem obdobju nenadzorovanega širjenja okužb (v Wuhanu je nato na cestah hodila vojska in ljudi dobesedno zašvasala v stanovanja, v Italiji pa je zadeva kljub hitrim ter strogim omejitvam že ušla izpod nadzora in so zato imeli mnogo, mnogo daljšo ter bistveno večjo krizo kot mi, vsaj v prvem valu). Tudi Švedska v resnici ima že od marca omejitve, ki jih še nikoli niso imeli - razlika med njimi ter ostalimi je samo v pristopu, kjer se Švedi lahko večinoma preko priporočil zanašajo na odgovorno ravnanje prebivalcev, podjetnikov, vlade itd. (ali je to boljše, ali bi to funkcioniralo tudi v Sloveniji in drugje, je stvar debate, vendar bistvo, ki ga želim poudariti je, da imamo povsod, tudi na Švedskem, omejitve z namenom zaščite zdravstvenega sistema).

Na grafih Covid sledilnika je povsem jasno, da rasti okuženih sledi rast hospitalizacij in zasedenosti intenzivne, čemur nato na žalost sledi rast števila umrlih. Vse to v REKORDNIH številkah. S tem se jasno odgovori tudi na vse pomisleke glede PCR testov, ker je povsem jasno, da so dovolj zanesljivi (četudi ne 100%, kar nihče nikoli ni trdil, niti Ihan), da si z njimi lahko pomagamo glede tega, kolikšno število pacientov lahko pričakujemo v bolnicah glede na število okuženih itd. Lahko pa nekdo razloži, zakaj ti "povsem nezanesljivi" testi niso tudi med poletjem kazali enakih procentov števila okuženih, temveč smo takrat odkrivali bistveno, bistveno manj okuženih in temu primerno imeli bistveno, bistveno manj hospitalizacij, intenzivne in umrlih - vse to seveda povsem v skladu s prvotnim argumentom, da številu okužb sledi število vsega ostalega.

Kot smo prav tako že neštetokrat poudarili, nihče (vsaj jaz nisem zasledil takšnega) ne podpira kar vseh ukrepov, ki se jih spomni vlada. Prej obratno, mnogi med nami smo mnenja, da je vlada predvsem v drugem valu povsem zatajila, nanj bila povsem nepripravljena in nosi največji delež krivde za trenutno situacijo. V tem trenutku je povsem jasno, da je tista glavna zaostritev ukrepov v oktobru uspela prekiniti rast okuženih (ter s tem hospitalizacij in ostalega, kar je jasno v grafih, ki so že skoraj dva meseca na enaki ravni). Hkrati je tudi povsem jasno, da so z ukrepi zamudili ter je zadeva ušla izpod nadzora ter jo je zato mnogo težje obrniti na to, da bi delež okuženih pričel padati in da so ukrepi nezadostni oziroma mnogi med njimi nesmiselni, ker se koncentrirajo na napačne stvari.

Bo to dovolj obsežno pojasnilo vsaj mojih pogledov na zadevo? Če koga še kaj (iskreno) zanima, bom z veseljem odgovoril. Ampak glede na izkušnje, s strani določenih oseb pričakujem, da bodo povsem zgrešili bistvo (ki je: edine resnično pomembne številke tiste, ki kažejo število hospitaliziranih, oziroma še bolj natančno, tistih, ki so na intenzivni negi), vzeli kakšen stavek iz konteksta ter ga pretepli kot slamnatega moža in nato nadaljevali s točno enakimi nesmiselnimi argumenti kot do sedaj.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Zaman se trudiš. Vostok bo zdaj hotel imetu natančne in neodvisno izmerjene podatke o Sp02 za vse, ki ležijo v bolnici, ker sicer pravi, da so tam samo zato, da je v javnosti videti, kot da je epidemija huda, čeprav v resnici sploh ni.

Za tiste na intenzivni negi bo pa povedal, da gre za zaroto zdravniškega ceha, ker intubacija povzroča bolnikom več škode kot koristi. S tem namenoma višajo število umrlih, z namenom dosega cilja svetovne zarote, katerikoli pač že je ta cilj (depopulacija, nanočipi v cepivu, dobički farmacevtskih korporacij...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

sharp126325 ::



O tem je Vostok govoril glede orožja v Ameriki.Tukaj se bomo brez tega upognili kot vrbe, ko bo prišel čas.

Barakuda1 ::

Mene pa še zmeraj zanima

- Koliko družinskih in ostalih zdravnikov, ter njihovih medicinskih sester, ki delajo v zasebnem sektorju kot koncesionarji, se je odzvalo na to situacijo in poziv UKC Ljubljana, ter ponudilo svojo strokovno pomoč?

Ima kdo ta padatek?
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

sheeshkar ::

Barakuda1 je izjavil:

Mene pa še zmeraj zanima

- Koliko družinskih in ostalih zdravnikov, ter njihovih medicinskih sester, ki delajo v zasebnem sektorju kot koncesionarji, se je odzvalo na to situacijo in poziv UKC Ljubljana, ter ponudilo svojo strokovno pomoč?

Ima kdo ta padatek?

Kmalu po pozivu, je odziv očitno bil bolj slab. Kakšno stanje je pa trenutno, pa nimam pojma, ker ne najdem nobenega podatka ali članka.

vostok_1 ::

Ti je Okapi že preliminarno odgovoril.
Če zahtevaš sodišča vredne dosledne dokaze o Billyjevi zaroti, zahtevam tudi jaz natančne podatke, kdo je zares umru od covida. Kdo se za kaj zdravi na intenzivni itd.

To je seveda najprej zavajanje, ker nihče ne zagovarja totalnega lockdowna kar tako brez veze, temveč v splošnem vedno zagovarjamo omejitve glede na razmere. Junija nihče ni rekel, da moramo zaradi nekaj pacientov na intenzivni, zapreti državo. Drugi stavek je pa čista laž, ker se že od marca debatira, zakaj nekateri zagovarjamo omejitve.


Nisem še slišal od vas primera sorazmernega ukrepa.
Definiraj kaj je sorazmerno zate?

Kot vedno poudarimo, so edine resnično pomembne številke tiste, ki kažejo število hospitaliziranih, oziroma še bolj natančno, tistih, ki so na intenzivni negi. Te številke so zaradi izbruha svetovne pandemije Covid-19 v letošnjem letu, še posebej v obdobjih respiratornih bolezni, REKORDNE (in to z naskokom). Zakaj pravimo, da so v resnici pomembne samo te številke? Ker vse te lockdowne in omejitve imamo zato, ker želimo te številke omejiti na sprejemljive meje, kjer lahko zdravstvo še vedno normalno funkcionira na vseh ostalih področjih. Število ciklov PCR testov nikakor ne vpliva na število hospitalizacij, torej posledično ne vpliva na omejitve. Enako velja tudi za domneve glede tega, da "gripa letos ne obstaja", kako beležimo Covid smrti, kakšen je procent smrtnosti in podobno. Ne pravim, da so te zadeve povsem nepomembne - pravim samo, da niso pomembne glede omejitev in lockdownov in s tem mnogo manj pomembne kot število hospitalizacij, še posebej v tem trenutku. So pa POVSEM NEPOMEMBNE, če se jih uporablja kot "indice", da je vse skupaj neka globalna zarota.


Kot sem zapisal...glede na to kako vodijo covid smrti, ne, ni nujno zarota zdravniškega ceha, kot to Okapi trdi, čeprav so indici, da bi laho bila, saj so bolnice prejemale dodatke za covid paciente, tako v tujini, kot tudi pri nas sem slišal iz druge roke.
V tem primeru ne bi se šlo za zaroto per se, ampak pač splet okoliščin, ki ima isti efekt kot zarota.

Case in point:
https://eu.usatoday.com/story/news/fact...

V USA imeli iniciativo za coronavirus paciente. Nekje sem slišal, tudi za naš sistem in najbrž povsot drugje.
Kar je po eni strani jasno...covid pacienti zahtevajo skafandre.
Skratka...morda ne gre za zaroto ceha, ampak "gaming the system".
Bo dovolj kredibilen normie vir za vas, sheeshkar/Okapi?

Kot drugo, ne vemo koliko jih je zares preklopljenih na kisik zaradi virusa in koliko zaradi drugih respiratornih bolezni, ki jih letos lovimo pod pretvezo covida.

Gripa in koronavirus v številkah: kje so razlike?:
Od oktobra 2019 do februarja 2020 smo imeli SKUPNO hospitaliziranih 750 pacientov ter SKUPNO na intenzivni 45 pacientov. Sedaj imamo že skoraj dva meseca DNEVNO cca. 1200 hospitaliziranih in DNEVNO cca. 200 na intenzivni. Ali je potrebno poudariti, da je to KLJUB vsem omejitvam, ki so v veljavi že od konca februarja in jih še NIKOLI nismo imeli v tako strogi obliki (tudi med poletjem, ko smo sicer živeli skoraj povsem normalno). Ali kdo resno misli, da brez omejitev (oziroma samo s takšnimi, ki veljajo v hujših sezonah gripe), te številke ne bi bile še bistveno večje?


Jaz se strinjam, da smo v zdravstveni anomaliji, kjer imamo povečano število ljudi hospitaliziranih. Trdim pa, da to ni big deal kar imamo. Zdravstvo ni klecnilo in sedaj ko je kup medicinskega osebja prekuženega, bo to še lažje delo. Kapacitet je še ogromno.

Glede ojemitev. Ne ti, ne strokovnjaki, mi niste sposobni najti ene dosledne analize kje in koliko so ukrepi delovali. Vprašal sem vas že neštetokrat, pa niste odgovorili.
Enkrat pravite, da delujejo, drugič pa pravite, da ne ker se folk jih povečin ne drži.
Make up your mind already.

Jaz mislim, da številke ne bi bile bistveno večje, ker vemo iz kje prihajajo te številke. Iz DSOjev. Tam pa veljajo že ves čas isti ukrepi tudi izven covid sezone.
Ukrepov v DSOjih pa nihče, razem morda Matota, ne predlaga da ukinemo.
Obratno, jaz bi ravno tam že day 1 začel.
To sem tudi večkrat napisal.
Vi zgleda, pa se še naprej nagibate bolj popolnemu lockdownu...for some reason.

Wuhan, Bergamo na začetku pandemije, ko še niso imeli primernih omejitev ter je zadeva ušla izpod nadzora, nam jasno pokažejo, kaj bi se zgodilo že v zelo kratkem obdobju nenadzorovanega širjenja okužb (v Wuhanu je nato na cestah hodila vojska in ljudi dobesedno zašvasala v stanovanja, v Italiji pa je zadeva kljub hitrim ter strogim omejitvam že ušla izpod nadzora in so zato imeli mnogo, mnogo daljšo ter bistveno večjo krizo kot mi, vsaj v prvem valu). Tudi Švedska v resnici ima že od marca omejitve, ki jih še nikoli niso imeli - razlika med njimi ter ostalimi je samo v pristopu, kjer se Švedi lahko večinoma preko priporočil zanašajo na odgovorno ravnanje prebivalcev, podjetnikov, vlade itd. (ali je to boljše, ali bi to funkcioniralo tudi v Sloveniji in drugje, je stvar debate, vendar bistvo, ki ga želim poudariti je, da imamo povsod, tudi na Švedskem, omejitve z namenom zaščite zdravstvenega sistema).


Wuhan je bil stunt. Ravno kot bregamo.
V wuhanu so imeli nabito poln party brez mask. Nobenega outbreaka po temu. Kot vi to trdite, da so dopustniki prinesli iz hrvaške.
Kategorično dokazljiv bullšit.
Zgodbo v Bergamu v resnici ne poznamo. Vemo, pa da sedaj v drugem valu je to normalna regija kot vse ostale. Which is almost impossible, saj ste dajali vse možne razlage za stanje v prvem valu...od takrat kaj so specifično v bergamu popravili?

Švedska še sedaj nima doslednih mask in omejevanja druženja. Explain that.
In clusterfucka ni, četudi je bila danes novica kako je Kralj Gustav rekel, da so poraženci. Nekvantificiran propagndni bullšit.
Ko se vsi svetovni mainstream mediji iz pričakovanih medijskih konglomeratov konsistentno spravljajo nad Švedsko...veš, da se dogaja nekaj sumljivega.
Na vsak način skušajo mediji očrnit to državo.

Kot otroci v šoli, ki se spravljajo na šošolca kateri je pisal 5 ostali pa 2.
Totalno sumljiva reč.


Na grafih Covid sledilnika je povsem jasno, da rasti okuženih sledi rast hospitalizacij in zasedenosti intenzivne, čemur nato na žalost sledi rast števila umrlih. Vse to v REKORDNIH številkah.


Nope. Graf hospitalizacij je tako featurles, da bi lahko bil koreliran na karkoli.
Še posebej če ga primerjaš z tisto grbo.

S tem se jasno odgovori tudi na vse pomisleke glede PCR testov, ker je povsem jasno, da so dovolj zanesljivi (četudi ne 100%, kar nihče nikoli ni trdil, niti Ihan), da si z njimi lahko pomagamo glede tega, kolikšno število pacientov lahko pričakujemo v bolnicah glede na število okuženih itd.


Nonsense. Ne pri Ct 40. Morda 25, ampak ne 40, kot to uporabljajo povsot.
Če trdiš, da so številne študije in mnenja epidemiologov napačna...zahtevam dokaze. Do takrat bulšitiraš in napačno koreliraš podatke.
Glede tega se ne premaknem. Tvoja BS špekulacija, da je to nekako korelirano je pač BS špekulacija.
Prove it or shut up.

Lahko pa nekdo razloži, zakaj ti "povsem nezanesljivi" testi niso tudi med poletjem kazali enakih procentov števila okuženih, temveč smo takrat odkrivali bistveno, bistveno manj okuženih in temu primerno imeli bistveno, bistveno manj hospitalizacij, intenzivne in umrlih - vse to seveda povsem v skladu s prvotnim argumentom, da številu okužb sledi število vsega ostalega.


Smo že odgovorili, da je precej odvisen od količine testiranja. In realno pozitivnih. Poleti je konsistentno dajal en rezultat, vse dokler nismo ramp-upali teste. Potem je dajal konsistentno drugi rezultat.
Število okužb sledi nečemu, to ni PCR testu ali še posebej antigen testu.


Kot smo prav tako že neštetokrat poudarili, nihče (vsaj jaz nisem zasledil takšnega) ne podpira kar vseh ukrepov, ki se jih spomni vlada. Prej obratno, mnogi med nami smo mnenja, da je vlada predvsem v drugem valu povsem zatajila, nanj bila povsem nepripravljena in nosi največji delež krivde za trenutno situacijo. V tem trenutku je povsem jasno, da je tista glavna zaostritev ukrepov v oktobru uspela prekiniti rast okuženih (ter s tem hospitalizacij in ostalega, kar je jasno v grafih, ki so že skoraj dva meseca na enaki ravni). Hkrati je tudi povsem jasno, da so z ukrepi zamudili ter je zadeva ušla izpod nadzora ter jo je zato mnogo težje obrniti na to, da bi delež okuženih pričel padati in da so ukrepi nezadostni oziroma mnogi med njimi nesmiselni, ker se koncentrirajo na napačne stvari.


Da je vlada glavni in edini krivec pri katastrofalnem spopadanju z to ZDRAVSTVENO ANOMALIJO(!!!), je povsem jasno in se strinjam 100%.
Še vedno nisi definiral katere ukrepe smo zamudili?
Preprečitev širjenja okužb na kak naičn?

Ponavljaš, da bi morali nekaj narediti, ne veš pa kaj.

Bo to dovolj obsežno pojasnilo vsaj mojih pogledov na zadevo? Če koga še kaj (iskreno) zanima, bom z veseljem odgovoril. Ampak glede na izkušnje, s strani določenih oseb pričakujem, da bodo povsem zgrešili bistvo (ki je: edine resnično pomembne številke tiste, ki kažejo število hospitaliziranih, oziroma še bolj natančno, tistih, ki so na intenzivni negi), vzeli kakšen stavek iz konteksta ter ga pretepli kot slamnatega moža in nato nadaljevali s točno enakimi
nesmiselnimi argumenti kot do sedaj.


Pojasni mi, zakaj imamo 2x več necovid smrti kot covid smrti, oktobra, in kaj to nakazuje za morebitno napačno kategorizacijo hospitaliziranih?


Bo to dovolj obsežna replika iz moje strani?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

sbawe64 ::

2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

vostok_1 ::

That is an impossibility, ko govorimo o deadly pandemic.

Kitajska je tako uspešna proti borbi z koronavirusem, zgolj zato...ker ve, da je virus mila zdravstvena anomalija, ki ne vpliva na večji del družbe.

Mi pa delamo histerijo iz nje.

Vse na račun kompromitiranih kartelnih medijev, ki iz dneva v dan pumpajo propagando.

V resnici 95% ljudi na S-Tju letos ni imelo enega več pogreba kot običajno.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

PS. Moja prvotna postavka pred slabim letom, je bila, da je CCP namenoma spustil virus zavoljo spraviti svet na kolena in iz njega vstati kot zmagovalka. To je tudi namreč bil njen battle plan, ki ga je en CCP general leta 1999 spisal za partijsko doktrino.
It certainly looks that way.

Šele malo kasneje smo zvedeli, kam vse je Billy se vtikal.
Pol je prišel iz senc še Schwab in smo nekako videli kam pes taco moli.
Imeli so dogovor. Lahko pa da je kdo koga zajebal in morda soliral.
Vem, pa da Billy in Schwab hvalita Kitajski model sveta...go figure.

Jz trdim, da je ta zarota polna fuckupov. Daleč od tega, da bi elite perfektno vse splanirale. Daleč. Fuckup za fuckupom.
Ampak z dovolj financami in ignoranco plebsev, se tudi to da popraviti.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vostok_1 ::

--
Pomite, ko smo zarotniki govorili, da covid smrti ne gre primerjat med državami, ker imajo preveč različno kategorizacijo?

No...v drugem največjem MSM v sloveniji, članek na ta račun.

---
Še ena, ki smo jo zarotniki povsem trofili:

https://www.24ur.com/novice/korona/breg...

Narativa se spreminja v smeri DSOjevcev, saj je tam največji problem, nikjer drugje.


Sedaj si predvidljivo vsi perejo roke, ko vidijo, da je kralj brez oblačil.

Shame. Shame. Shame.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

--
Pomite, ko smo zarotniki govorili, da covid smrti ne gre primerjat med državami, ker imajo preveč različno kategorizacijo?

No...v drugem največjem MSM v sloveniji, članek na ta račun.

---
Še ena, ki smo jo zarotniki povsem trofili:

https://www.24ur.com/novice/korona/breg...

Narativa se spreminja v smeri DSOjevcev, saj je tam največji problem, nikjer drugje.


Sedaj si predvidljivo vsi perejo roke, ko vidijo, da je kralj brez oblačil.

Shame. Shame. Shame.

Da da vostok, spet se pogovarjas sam s sabo... med drugim pa v ameriki sedaj umira skoraj 4k ljudi dnevno zaradi vseh drugih virusnih in podobnih bolezni razen covida.
Da q% man... ja ja... Do bozicka ni dolga. do novega leta bodo verjetno na 350k mretvih, zaradi sezonske gripe... yo je cca 5x toliko kot lansko leto.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

sheeshkar ::

vostok_1 je izjavil:

Ti je Okapi že preliminarno odgovoril.

Upam, da ti je jasno vsaj to, da se ti je s tem (povsem nedolžno) posmehoval. Napovedal je, da bo praktično vsak tvoj odgovor direktno ali indirektno impliciral na različne vrste zarot. Kot vedno, nas nisi razočaral...



Nisem še slišal od vas primera sorazmernega ukrepa.
Definiraj kaj je sorazmerno zate?

Ne vem, nisem epidemiolog. Če še nisi opazil, se nekateri sklicujemo predvsem na stroko in zdravnike, ki se na to bistveno bolj spoznajo. Glede na to, da nam prav oni že skoraj celo leto govorijo o resnosti situacije, ki je v tem trenutku jasna tudi po številu pacientov na intenzivni, se tudi pri tem opiramo na njihova mnenja.

Po drugi strani pa ravno "teoretiki" VESTE, da se stroka moti in je Covid samo "nenevarna anomalija".



Kot sem zapisal...glede na to kako vodijo covid smrti, ne, ni nujno zarota zdravniškega ceha, kot to Okapi trdi, čeprav so indici, da bi laho bila, saj so bolnice prejemale dodatke za covid paciente, tako v tujini, kot tudi pri nas sem slišal iz druge roke.
V tem primeru ne bi se šlo za zaroto per se, ampak pač splet okoliščin, ki ima isti efekt kot zarota.

Kaj zdaj, je zarota, ni zarota? Sporoči, ko se boš odločil (oziroma, ko ti bodo potrdili vsaj iz druge roke).



Bo dovolj kredibilen normie vir za vas, sheeshkar/Okapi?

Z virom ni nič narobe. Kot ponavadi, je problem predvsem v tem, da niti slučajno ne kaže na nobeno zaroto. Delno si odgovoril že sam: "Kar je po eni strani jasno...covid pacienti zahtevajo skafandre." (skoraj si že bil na pravi poti, ampak ti je malenkost zmanjkalo).



Kot drugo, ne vemo koliko jih je zares preklopljenih na kisik zaradi virusa in koliko zaradi drugih respiratornih bolezni, ki jih letos lovimo pod pretvezo covida.

Še vedno ti ni jasno, da v resnici sploh ni pomembno. REKORDNO število pacientov na intenzivni bo povsem enako, pa če jih štejemo pod Covid, pod gripo ali pod "težave zaradi onesnaženosti zraka".



Jaz se strinjam, da smo v zdravstveni anomaliji, kjer imamo povečano število ljudi hospitaliziranih. Trdim pa, da to ni big deal kar imamo. Zdravstvo ni klecnilo in sedaj ko je kup medicinskega osebja prekuženega, bo to še lažje delo. Kapacitet je še ogromno.

Spet veš več, kot vsa naša zdravniška stroka. Po drugi strani pa že skoraj dva meseca iščemo pomoč tudi pri zasebnih zdravnikih. Ampak to ni "big deal". This is fine.



Glede ojemitev. Ne ti, ne strokovnjaki, mi niste sposobni najti ene dosledne analize kje in koliko so ukrepi delovali. Vprašal sem vas že neštetokrat, pa niste odgovorili.
Enkrat pravite, da delujejo, drugič pa pravite, da ne ker se folk jih povečin ne drži.

Še enkrat, jaz nisem strokovnjak, temveč se pri teh debatah v veliki večini sklicujem na njih. Za ukrepe smo že večkrat povedali, da se na stroko vlada NE zanaša in jih sprejema po svoje, zaradi česar jo vsi zelo kritiziramo. Zaradi tega niti nimamo, niti ne moremo imeti analiz ukrepov, ker se jih sprejema NEstrokovno in je med njimi polno nesmislov.

Je pa glede na grafe vsakemu, ki je končal osnovno šolo, lahko povsem jasno, da so strožji ukrepi, ki so se pričeli sprejemati oktobra, takratno zelo hitro rast uspeli umiriti do te mere, da sedaj že skoraj dva meseca stagniramo. Delovali so torej do te mere, da se je zajezilo rast. NE DELUJEJO pa v zadostni meri, da bi hospitalizacije pričele padati.



Jaz mislim, da številke ne bi bile bistveno večje, ker vemo iz kje prihajajo te številke. Iz DSOjev. Tam pa veljajo že ves čas isti ukrepi tudi izven covid sezone.
Ukrepov v DSOjih pa nihče, razem morda Matota, ne predlaga da ukinemo.
Obratno, jaz bi ravno tam že day 1 začel.
To sem tudi večkrat napisal.

Kdo točno temu nasprotuje, mi ni jasno. Če bi dejansko brali stvari, ki jih drugi pišejo, bi to že sami vedeli, tako pa s takšnimi izjavami v bistvu pretepate slamnate može.

Glede na to, da imajo v DSOjih težave praktično po celem svetu (tudi na Švedskem), pa očitno to ni tako preprosto, kot si nekateri predstavljate. Se pa strinjam, da bi morali vsaj poizkusiti narediti bistveno več, kot je to storila vlada. Nekaj takšnega je sicer predlagala tudi strokovna skupina, ki jo je pred kratkim zapustil Fafangel, ampak s stroko se ponavadi ne strinjaš, torej te to verjetno ne bo zanimalo.



Wuhan je bil stunt. Ravno kot bregamo.
V wuhanu so imeli nabito poln party brez mask. Nobenega outbreaka po temu. Kot vi to trdite, da so dopustniki prinesli iz hrvaške.
Kategorično dokazljiv bullšit.
Zgodbo v Bergamu v resnici ne poznamo. Vemo, pa da sedaj v drugem valu je to normalna regija kot vse ostale. Which is almost impossible, saj ste dajali vse možne razlage za stanje v prvem valu...od takrat kaj so specifično v bergamu popravili?

Wuhan? "Zarota". Bergamo? "Zarota".



Nekvantificiran propagndni bullšit.
Ko se vsi svetovni mainstream mediji iz pričakovanih medijskih konglomeratov konsistentno spravljajo nad Švedsko...veš, da se dogaja nekaj sumljivega.
Na vsak način skušajo mediji očrnit to državo.

Kot otroci v šoli, ki se spravljajo na šošolca kateri je pisal 5 ostali pa 2.
Totalno sumljiva reč.

Same zarote torej.



Nope. Graf hospitalizacij je tako featurles, da bi lahko bil koreliran na karkoli.
Še posebej če ga primerjaš z tisto grbo.

???



Nonsense. Ne pri Ct 40. Morda 25, ampak ne 40, kot to uporabljajo povsot.
Če trdiš, da so številne študije in mnenja epidemiologov napačna...zahtevam dokaze. Do takrat bulšitiraš in napačno koreliraš podatke.
Glede tega se ne premaknem. Tvoja BS špekulacija, da je to nekako korelirano je pač BS špekulacija.
Prove it or shut up.

"Trditev/vprašanje: Zakaj potem uporabljamo ta test in na njegovi osnovi označimo ljudi za okužene in jih s tem zapremo v karanteno? Brez klinične slike? Ali je to evidence based? Je to znanstvena metoda? Samo na osnovi PCR testa postaviti klinično diagnozo?

Odgovor: Pa kje ste izvedeli ali prebrali, da kdo na osnovi PCR postavlja klinično diagnozo? Nikakor se mi ne zdi prav, da kar iz rokava kolege infektologe obtožujete tako velike strokovne malomarnosti - kajti vaše trditve pomenijo prav to. Kdo od infektologov pa postavlja klinično diagnozo samo na osnovi PCR? Jaz ga ne poznam. Ali to velja za vašo bolnišnico oz. oddelek (prva oseba množine?) Ste o tem obvestili direktorja - če je res, ste ga v dobro pacientov dolžni obvestiti!

Karantena pa je epidemiološki ukrep, in ti vedno tehtajo verjetnost kužnosti glede na njeno nevarnost v določenih epidemioloških okoliščinah. Zato enkratni negativni PCR v določenih epidemioloških okoliščinah lahko pomeni dovoljenje za prehod državne meje brez karantene (čeprav bo med prišleki nekaj kužnih), drugače pa se bomo do tega obnašali, ko gre za zdravstvene delavce na rizičnih bolnišničnih oddelkih - kjer bi bile posledice »spregledanih« pozitivnih povsem drugačne. Zato pa imamo epidemiologe, da presojajo o pomenu testnih rezultatov glede na epidemiološke okoliščine in s svojim strokovnim znanjem in izkušnjami svetujejo najbolj ustrezne ukrepe."




Smo že odgovorili, da je precej odvisen od količine testiranja. In realno pozitivnih. Poleti je konsistentno dajal en rezultat, vse dokler nismo ramp-upali teste. Potem je dajal konsistentno drugi rezultat.

"Ramp-upali teste"? Kaj to pomeni? Spet kakšna zarota, kjer smo po navodilih Billyja spremenili teste?

Stvar je povsem preprosta. Če so testi nezanesljivi, bodo vedno kazali približno enak odstotek pozitivnih. Ampak ga niso, poleti so odstotki pozitivnih bili bistveno manjši (upam, da razumeš vsaj to, kaj pomeni odstotek). Če pa testi nekaj zaznajo in je tega poleti pač manj, pa pomeni točno to, kar trdimo mi (in stroka) - so dovolj zanesljivi, da si z njimi lahko pomagamo.

SuperKripto ::

Ce bi nas skrbelo za zdravje ljudi, bi morali uvest obvezno zdravo sadje in zelenjavo za vse. Obvezna reakreacija, po moznosti na prostem na svezem zraku, dihat s polnimi pljuci brez mask. Obvezno sproscanje od stresa. Obvezno dobro spanje cez noc za podporo imunskemu sistemu. Ce jih toliko skrbi za zdravje drzavljanov.

alternative ::

Kje pa, treba je ljudi čim bolj prestrašiti, da imunski sistem še bolj pade. Še še kdo spomni, kaj je pisalo v Codex alimentarius? Prepovedati prodajo vitaminov in mineralov itd. V Srbiji so izgleda pametnejši in povabijo na oder tudi kakšnega strokovnjaka, da pove, kako se imunski sistem krepi:


Informacije o vitaminu D se najdejo tudi pri nas:


Pred par deset leti, ko zdravnik ni vedel, kaj naj da pacientu, mu je predpisal jod. Zdaj je seveda prepovedan, ker se ga ne da patentirati:
https://vsi-zdravi.org/potrebe-2/minera...

ajdov ::

sheeshkar je izjavil:

Ali kdo resno misli, da brez omejitev (oziroma samo s takšnimi, ki veljajo v hujših sezonah gripe), te številke ne bi bile še bistveno večje? Wuhan, Bergamo na začetku pandemije, ko še niso imeli primernih omejitev ter je zadeva ušla izpod nadzora, nam jasno pokažejo, kaj bi se zgodilo že v zelo kratkem obdobju nenadzorovanega širjenja okužb (v Wuhanu je nato na cestah hodila vojska in ljudi dobesedno zašvasala v stanovanja, v Italiji pa je zadeva kljub hitrim ter strogim omejitvam že ušla izpod nadzora in so zato imeli mnogo, mnogo daljšo ter bistveno večjo krizo kot mi, vsaj v prvem valu).

ne glede na omejitve gremo vsi (vsaj evropa in amerika) k podobnim končnim številkam, odvisnim predvsem od števila starejših, debelih, ...

če primerjaš ameriške zvezne države tiste z manj omejitvami nimajo občutno več mrtvih v primerjavi s tistimi z več omejitvami

še največ bi za izboljšanje številk naredili, če dsojev ne bi šteli v statistiko, ker dejansko nimajo veze z ostalimi

sheeshkar ::

ajdov je izjavil:

še največ bi za izboljšanje številk naredili, če dsojev ne bi šteli v statistiko, ker dejansko nimajo veze z ostalimi

Na kakšen način nimajo veze z ostalimi?

CoolBits ::

Če bi epidemija bila resnična, bi se najprej cepili politiki, bogataši in vsi veljaki, šele na koncu bi prišli navadni ljudje na vrsto.

sheeshkar ::

CoolBits je izjavil:

Če bi epidemija bila resnična...

Verjetno misliš pandemija. Kako točno pa ni resnična?

Slopek ::

CoolBits je izjavil:

Če bi epidemija bila resnična, bi se najprej cepili politiki, bogataši in vsi veljaki, šele na koncu bi prišli navadni ljudje na vrsto.

Tudi ta trditev ima point.
Sicer ne vemo, ali se bodo med prvimi cepili tudi sami. Mogoče celo pred kamerami, kot mnogi obljubljajo, oz. se jih k temu poziva. Upam, da tokrat ne pozabijo sneti varovala in jih res špiknejo. A niti to, me ne bi prepričalo v nujnost cepljenja.

sheeshkar je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Če bi epidemija bila resnična...

Verjetno misliš pandemija. Kako točno pa ni resnična?

Resnična nevarnost za humanity?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Okapi ::

CoolBits je izjavil:

Če bi epidemija bila resnična, bi se najprej cepili politiki, bogataši in vsi veljaki, šele na koncu bi prišli navadni ljudje na vrsto.

Ko se bo kakšen tak prvi cepil, boš pa začel tulit o korupciji, privilegijih...;((

CoolBits ::

Korupcija in privilegiji so že in to tulimo že dolgo tudi brez tega.
Cepil se pa nihče od vodilnih ne bo ne, če že bo to samo za propagando.

sbawe64 ::

CoolBits je izjavil:

Če bi epidemija bila resnična, bi se najprej cepili politiki, bogataši in vsi veljaki, šele na koncu bi prišli navadni ljudje na vrsto.

In okolo bi hodili v skafandrih.
Macron že ve, kje se je okužil https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro... ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

stroj66684 ::

WHO je že priznala, da s testom PCR daje lažne pozitivne rezultate. Piše, da so informirani glede tega in visoko vrednostjo praga cikla (Ct) razlaga kot pozitiven rezultat.

vostok_1 ::

Kakšna nekvalitetna replika, ampak naj ti bo.

Upam, da ti je jasno vsaj to, da se ti je s tem (povsem nedolžno) posmehoval. Napovedal je, da bo praktično vsak tvoj odgovor direktno ali indirektno impliciral na različne vrste zarot. Kot vedno, nas nisi razočaral...

Vem bolje od tebe, da je. Sem pa subvertal njegovo sporočilo for my gain.

Ne vem, nisem epidemiolog. Če še nisi opazil, se nekateri sklicujemo predvsem na stroko in zdravnike, ki se na to bistveno bolj spoznajo. Glede na to, da nam prav oni že skoraj celo leto govorijo o resnosti situacije, ki je v tem trenutku jasna tudi po številu pacientov na intenzivni, se tudi pri tem opiramo na njihova mnenja.

Po drugi strani pa ravno "teoretiki" VESTE, da se stroka moti in je Covid samo "nenevarna anomalija".


Stroka je nesposobna. Smo že velikokrat pokazali, od prvih modelov naprej.
Resnično bi joe average iz ceste skoraj gotovo bolje vodil.
Pogledal bi, kje umirajo in tam bi delal. Kot vsak normalen človek.
Mi pa smo zaprli kompletno državo for nothing.
Kot drugo Beovička in ostali iz "svetovalne" skupine so povedali, da je vlada delala samovoljno z ukrepi.

Stroka povost zapira mlade, da reši stare v DSOjih.
Tudi nemški gay-pi* od ministra dobiva velike kritike.

Zakaj, kako in kje smo dobili na vrh tako nesposobno stroko sicer točno ne vem...ampak i have a few ideas.


Kaj zdaj, je zarota, ni zarota? Sporoči, ko se boš odločil (oziroma, ko ti bodo potrdili vsaj iz druge roke).

Z virom ni nič narobe. Kot ponavadi, je problem predvsem v tem, da niti slučajno ne kaže na nobeno zaroto. Delno si odgovoril že sam: "Kar je po eni strani jasno...covid pacienti zahtevajo skafandre." (skoraj si že bil na pravi poti, ampak ti je malenkost zmanjkalo).


Jasno, da bi lahko bila. Enostavno WHO predlaga subvencioniranje covid bolnišnic, naši in drugi ministri pa "oh, saj to je smiselno, bomo uredili"
To je najlepša vrsta zarote. Povsem legitimno in prostovoljno prisiliš druge, da naredijo to kar želiš.



Še vedno ti ni jasno, da v resnici sploh ni pomembno. REKORDNO število pacientov na intenzivni bo povsem enako, pa če jih štejemo pod Covid, pod gripo ali pod "težave zaradi onesnaženosti zraka".


Tako je. Na vas je, da razložite zakaj imamo to, čeprav so necovid related.


Spet veš več, kot vsa naša zdravniška stroka. Po drugi strani pa že skoraj dva meseca iščemo pomoč tudi pri zasebnih zdravnikih. Ampak to ni "big deal".


Ni big deal po mnenju številnih drugih poznavalcev, tistih ki niso na vladnem payrolu.
Self evidently ni big deal, ker dosedaj smo izgubili nekje slabe 0,3% najstarejših državljanov.
V katerem kontekstu je to big deal...ti mi povej.

Še enkrat, jaz nisem strokovnjak, temveč se pri teh debatah v veliki večini sklicujem na njih. Za ukrepe smo že večkrat povedali, da se na stroko vlada NE zanaša in jih sprejema po svoje, zaradi česar jo vsi zelo kritiziramo. Zaradi tega niti nimamo, niti ne moremo imeti analiz ukrepov, ker se jih sprejema NEstrokovno in je med njimi polno nesmislov.


Pol brezveze da imamo stroko. Očitno se moramo z puškami pred parlamentom zmenit kaj in kako bomo vodili to zdravstveno anomalijo.
Sicer pa tudi ne vem kakšne ukrepe je zares predlagala ta naša stroka?
Mi pomagaš in jih našteješ?


Je pa glede na grafe vsakemu, ki je končal osnovno šolo, lahko povsem jasno, da so strožji ukrepi, ki so se pričeli sprejemati oktobra, takratno zelo hitro rast uspeli umiriti do te mere, da sedaj že skoraj dva meseca stagniramo. Delovali so torej do te mere, da se je zajezilo rast. NE DELUJEJO pa v zadostni meri, da bi hospitalizacije pričele padati.


Transparentna laž.

Ne, nimaš dokazov kje in koliko so ukrepi delovali. Nimaš ne ti, ne tvoja stroka, ne pubMed članki.
Ostanejo ti zgolj špekulacije in jih temu primerno označi.

Zapiranje zdravih ljudi za rešit hospitalizacijo DSOjevcev ima zelo malo korelacije.
Nehaj lagat.
Po eni strani trdiš, da nisi stroka in ne veš kakšni ukrepi so potrebni, po drugi pa, da so tej ukrepi zagotovo pomagali na tak in tak način.
Odloči se že enkrat.


Kdo točno temu nasprotuje, mi ni jasno. Če bi dejansko brali stvari, ki jih drugi pišejo, bi to že sami vedeli, tako pa s takšnimi izjavami v bistvu pretepate slamnate može.


Kje si ti kaj pametnega in resničnega napisal?
Link prosim.

Glede na to, da imajo v DSOjih težave praktično po celem svetu (tudi na Švedskem), pa očitno to ni tako preprosto, kot si nekateri predstavljate. Se pa strinjam, da bi morali vsaj poizkusiti narediti bistveno več, kot je to storila vlada. Nekaj takšnega je sicer predlagala tudi strokovna skupina, ki jo je pred kratkim zapustil Fafangel, ampak s stroko se ponavadi ne strinjaš, torej te to verjetno ne bo zanimalo.


Naredit več kaj? Kje? Od koga?
Ti si mojster nekonkretnosti. Nekdo bi moral nekaj narediti nekoč od tistem pravem času.

Wuhan? "Zarota". Bergamo? "Zarota".

Za Wuhan je skoraj sigurno, da gre za trol attempt CCPja nad zahodnim svetom.
Bergamo je dobro koordinirana šlamparija.
Nekje sem celo slišal, da so imeli nekega WHO scetovalca...nisem 100% glede govorice.

Same zarote torej.

Zgleda.
Medijske hiše vsaj ta večje zelo koordinirano poročajo, povsot.
Njihovi lastniki, pa sem že pokazal kdo so.
Najvrjetneje zarota. Res je.

???

Graf nima nobenih posebnosti, katere bi lahko obdelal.
Te korelacije, ki jih lepiš gor so vse močno špekulativne.






Odgovor: Pa kje ste izvedeli ali prebrali, da kdo na osnovi PCR postavlja klinično diagnozo? Nikakor se mi ne zdi prav, da kar iz rokava kolege infektologe obtožujete tako velike strokovne malomarnosti - kajti vaše trditve pomenijo prav to. Kdo od infektologov pa postavlja klinično diagnozo samo na osnovi PCR? Jaz ga ne poznam. Ali to velja za vašo bolnišnico oz. oddelek (prva oseba množine?) Ste o tem obvestili direktorja - če je res, ste ga v dobro pacientov dolžni obvestiti!


Karantena pa je epidemiološki ukrep, in ti vedno tehtajo verjetnost kužnosti glede na njeno nevarnost v določenih epidemioloških okoliščinah. Zato enkratni negativni PCR v določenih epidemioloških okoliščinah lahko pomeni dovoljenje za prehod državne meje brez karantene (čeprav bo med prišleki nekaj kužnih), drugače pa se bomo do tega obnašali, ko gre za zdravstvene delavce na rizičnih bolnišničnih oddelkih - kjer bi bile posledice »spregledanih« pozitivnih povsem drugačne. Zato pa imamo epidemiologe, da presojajo o pomenu testnih rezultatov glede na epidemiološke okoliščine in s svojim strokovnim znanjem in izkušnjami svetujejo najbolj ustrezne ukrepe."


Jaz tebi glavne epidemiologe in springer publikacije. Ti meni Ihana?
GTFO.

Zakaj se obregaš nad klinično diagnozo in hospitalizacijo? Nisem o tem govoril.
A mar testov ne uporabljamo za vodenje epidemije iz strani epidemiologov?
Tvoj poskus spina ne bo uspel.


"Ramp-upali teste"? Kaj to pomeni? Spet kakšna zarota, kjer smo po navodilih Billyja spremenili teste?


Krivulja pozitivnih lepo sledi številu testiranja.
Lažna korelacija?
I think not.

Stvar je povsem preprosta. Če so testi nezanesljivi, bodo vedno kazali približno enak odstotek pozitivnih. Ampak ga niso, poleti so odstotki pozitivnih bili bistveno manjši (upam, da razumeš vsaj to, kaj pomeni odstotek). Če pa testi nekaj zaznajo in je tega poleti pač manj, pa pomeni točno to, kar trdimo mi (in stroka) - so dovolj zanesljivi, da si z njimi lahko pomagamo.


Nope. Smo že diskutirali. Z določeno stopnjo nezanesljivosti false pozitivnih, pri majhnem testranju testi pokažejo same false pozitivne.
Razno tako ni raziskano kaj pomeni statistično, povečanje testiranja in Ct 40, kjer je veliko šuma.
Z njimi si ne moramo veliko pomagati, vsaj ne na način kot se jih uporablja. Ker pri 0% viabilnosti virusa, kot ga test zazna, karanteno in njen efekt ni mogoče zanesljivo določati in ravno tako aktivne primere ali potencial spreada.

stroj66684 je izjavil:

WHO je že priznala, da s testom PCR daje lažne pozitivne rezultate. Piše, da so informirani glede tega in visoko vrednostjo praga cikla (Ct) razlaga kot pozitiven rezultat.


Haha.
Jasno, ko smo jih razkrinkali, morajo nekaj odgovoriti.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

Če bi bilo kaj pravice, bi vsi sedaj imeli nazive, at the very least. V Nurembergu na klopci at best.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Slopek ::

vostok, še vedno se nam bodo smejali. Prazniki pa to. Kdo se bo še s to korono ubadal?

vostok_1 ::

--
Od kolaborantskih medijev pri nas in v EU, niti eden ni sposoben tega, kar je teh par Italjanov naredilo:

Recordings from sweden:
https://www.bitchute.com/video/pMTlW6DA...

Lokacija:
https://www.tripadvisor.com/Restaurant_...
90 Sveavaegen, Stockholm 113 59 Sweden

Več kot očitno gre za nenakšno zaroto medijev, da složno udrihajo po Švedski, ker kvari "povprečje".
Praktično vsi glavni mediji počnejo isto.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

--
Na malo bolj pozitivno noto:

https://m.facebook.com/story.php?story_...

Kdo je kjutica na začetku? Zgolj neka asistentka najbrž?
God damn she's cute as f***.
She can give me the korona everyday, as much as she likes.

Fuck man...she's so cute it should be illegal. Še ko tipka na mobi je cute as fuck.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

Na predlagam vladi.si, bi predlagal, da je takim ženskam prepovedano nošenje mask in upoštevanje ukrepov.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

sharp126325 ::

Zgodovina sprememb…

sheeshkar ::

vostok_1 je izjavil:

Kakšna nekvalitetna replika, ampak naj ti bo.

Vidim, da smo že v štartu zelo spoštljivi do sogovornika. Hvala, da si določil standarde te debate.



Stroka je nesposobna. Smo že velikokrat pokazali, od prvih modelov naprej.
Resnično bi joe average iz ceste skoraj gotovo bolje vodil.

Ok, stroka je nesposobna.
Kot drugo Beovička in ostali iz "svetovalne" skupine so povedali, da je vlada delala samovoljno z ukrepi.

Čakaj malo. Pravkar si demantiral svojo prejšnjo izjavo. Kako lahko sodiš, da je stroka nesposobna, če pa je vlada (po tvojih lastnih besedah!) delala samovoljno z ukrepi?



Jasno, da bi lahko bila. Enostavno WHO predlaga subvencioniranje covid bolnišnic, naši in drugi ministri pa "oh, saj to je smiselno, bomo uredili"
To je najlepša vrsta zarote. Povsem legitimno in prostovoljno prisiliš druge, da naredijo to kar želiš.

Ni big deal po mnenju številnih drugih poznavalcev, tistih ki niso na vladnem payrolu.

Za Wuhan je skoraj sigurno, da gre za trol attempt CCPja nad zahodnim svetom.
Bergamo je dobro koordinirana šlamparija.
Nekje sem celo slišal, da so imeli nekega WHO scetovalca...nisem 100% glede govorice.

Zgleda.
Medijske hiše vsaj ta večje zelo koordinirano poročajo, povsot.
Njihovi lastniki, pa sem že pokazal kdo so.
Najvrjetneje zarota. Res je.

"Vse je zarota!" Bi vprašal po kakšnih dokazih, pa bom verjetno spet dobil kakšen Facebook prispevek Jennifer Grunberg, ali kaj je že bil tisti 100% majkemi zanesljiv vir. Nekdo drug pa bo verjetno linkal kakšen YouTube dokumentarec, ki se mu posmehuje še Alex Jones. Potem pa sestavljaj puzle vaših "argumentov".



Tako je. Na vas je, da razložite zakaj imamo to, čeprav so necovid related.

Pa saj mi že od februarja razlagamo, da je daleč največji vzrok Covid pandemija. Vi kljub vsej stroki in statistikam, ki temu pritrjuje, trdite drugače. Na vas je, da podate kakšne bolj smiselne argumente, kot "boomerji so se odločili skupinsko umreti ravno oktobra 2020."



Sicer pa tudi ne vem kakšne ukrepe je zares predlagala ta naša stroka?
Mi pomagaš in jih našteješ?

Čakaj malo, trdiš, da je stroka nesposobna, a hkrati niti ne veš, katere ukrepe je sploh predlagala? To je povsem enako, kot da bi jaz trdil, da si ti ne znaš zavezati vezalk na supergah, čeprav se nisva še nikoli srečala.



Transparentna laž.

Ne, nimaš dokazov kje in koliko so ukrepi delovali. Nimaš ne ti, ne tvoja stroka, ne pubMed članki.
Ostanejo ti zgolj špekulacije in jih temu primerno označi.

Kot prvo, tvoji prispevki so 99% špekulacij, tako da se lahko najprej dobro pogledaš v ogledalo.

Kot drugo, grafe zna brati vsak relativno normalen devetošolec. Če jih ti ne znaš, ti lahko pomagamo. Če ne želiš videti povsem osnovnih korelacij, potem je pa to drug problem.



Jaz tebi glavne epidemiologe in springer publikacije.

Torej navajaš stroko. Zakaj, če je nesposobna oziroma lažejo, ker so del zarote?



Zakaj se obregaš nad klinično diagnozo in hospitalizacijo?

Zato, ker so to izredno pomembne zadeve v zdravstvu, še posebej, ko imamo pandemijo in ti očitno ni jasno, da število ciklov PCR testa še zdaleč ni edina stvar, ki človeka spravi v bolnico.



A mar testov ne uporabljamo za vodenje epidemije iz strani epidemiologov?

Seveda, z njimi si pomagamo, ker so dovolj zanesljivi. To ti lepo razloži Ihan, če pa njemu ne verjameš, pa lahko brez problema pišeš Fafanglu, ker trenutno na žalost nima prav veliko dela, ker (kot si že sam prej ugotovil) ga vlada, vključno z ostalo stroko, ni poslušala in je delala po svoje. Ampak ja, stroka je nesposobna, ker je tako rekel nek forumski anonimnež.



Krivulja pozitivnih lepo sledi številu testiranja.

Nehaj se smešiti. Očitno ti poleg grafov, delajo problem tudi procenti, ki so poleti pri deležu okuženih bili bistveno nižji.



Nope. Smo že diskutirali. Z določeno stopnjo nezanesljivosti false pozitivnih, pri majhnem testranju testi pokažejo same false pozitivne.
Razno tako ni raziskano kaj pomeni statistično, povečanje testiranja in Ct 40, kjer je veliko šuma.
Z njimi si ne moramo veliko pomagati, vsaj ne na način kot se jih uporablja. Ker pri 0% viabilnosti virusa, kot ga test zazna, karanteno in njen efekt ni mogoče zanesljivo določati in ravno tako aktivne primere ali potencial spreada.

Gibberish, also called jibber-jabber or gobbledygook.

ajdov ::

vostok_1 je izjavil:

--
Na malo bolj pozitivno noto:

https://m.facebook.com/story.php?story_...

Kdo je kjutica na začetku? Zgolj neka asistentka najbrž?
God damn she's cute as f***.
She can give me the korona everyday, as much as she likes.

Fuck man...she's so cute it should be illegal. Še ko tipka na mobi je cute as fuck.

to je bioteroristka brez maske ki širi korono, take je treba zapret

Slopek ::

sharp126325 je izjavil:

5.35s

https://m.facebook.com/story.php?story_...

https://m.youtube.com/watch?v=Wrp4w0OQm...

Za tiste, ki pravijo, da so testi dovolj zanesljivi, bo tudi to cepivo sprejemljivo.
Navadn

Slopek je izjavil:

sharp126325 je izjavil:

5.35s

https://m.facebook.com/story.php?story_...

https://m.youtube.com/watch?v=Wrp4w0OQm...

Za tiste, ki pravijo, da so testi dovolj zanesljivi, bo tudi to cepivo sprejemljivo.
Navadn

Vsi kolovodje držav po svetu, verjetno zares komaj čakajo, da se cepijo javno :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Barakuda1 ::

Ne komentiram, niti se ne opredeljujem glede naslednje novice.

Sami presodite in si ustvarite mnenje
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Slopek ::

Barakuda1 je izjavil:

Ne komentiram, niti se ne opredeljujem glede naslednje novice.

Sami presodite in si ustvarite mnenje

Ne moreš biti neopredeljen. To je tko, k izbrisani, haha. Na eno stran moreš. Razumem pa, da mnenja in opredelitve nočeš javno izraziti, ker si moderator.

Pravim, da najvišji državni birokrati komaj čakajo, da ljudem javno pokažejo, kakšni heroji.
««
43 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali remdesivir pomaga pri covidu-19? WHO pravi ne, FDA ga je potrdil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12116499 (12371) Uporabnik

Sodisce razveljavilo nekatere korona ukrepe (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
62451463 (41203) dexterboy

sezona gripe 750 hospitaliziranih, Zdaj zarad Covid pa 200 in panika (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22725159 (23262)          

Statistika in COVID-19 (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1663103600 (76610) BigWhale

Več podobnih tem