» »

Zakaj brezposelnost ni napaka v sistemu, ampak je načrtovana?

Zakaj brezposelnost ni napaka v sistemu, ampak je načrtovana?

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 6
»»

-vx- ::

https://radioprvi.rtvslo.si/2020/10/int...

Izhodišče oddaje je razmišljanje mlade nemške novinarke in avtorice Anne Mayr, ki v svoji knjigi z naslovom »Beda« opozarja, da je »revščina politično zaželena.« Da revne in brezposelne potrebujemo kot ceneno delovno silo, ki je prisiljena poprijeti za vsakršno delo. »Diskurz o brezposelnosti je v Nemčiji in Evropi še vedno zelo nazadnjaški. Še vedno se govori, da je brezposelnost napaka v sistemu. Razprava o tem je polna predsodkov, zato je ljudi brez dela še vedno sram. V resnici pa je brezposelnost tista, ki omogoča, da v družbi vse teče, kot mora. Tega si ne bi mislili, vendar je povsem logično – če preberete mojo knjigo, v kateri sem želela izpostaviti to perspektivo.«

V letu 2019 je bila stopnja tveganja revščine v Sloveniji 12-odstotna. To pomeni, da je z dohodkom, nižjim od praga tveganja revščine, živelo približno 243.000 prebivalcev Slovenije. V naši državi pod pragom tveganja revščine torej živi že vsak osmi prebivalec in prebivalka. Revščina najbolj ogroža starejše, zlasti ženske. Slovenija se sicer z 12 % uvršča med države z najnižjo stopnjo tveganja revščine v Evropski uniji. - Statistični urad Republike Slovenije, oktober 2020.

Ob novinarki in avtorici Anni Mayr v oddaji sodelujejo še: psihologinja in kognitivna znanstvenica asist. Sara Fabjan (Sinapsa), ekonomistka prof. dr. Maja Bučar (FDV) in socialna delavka ter sociologinja prof. dr. Vesna Leskošek (FSD).
  • predlagal izbris: rdecaluc ()

Master_Yoda ::

Glede tega je ze Carlin dobro rutino imel:

"The upper class keeps all of the money, pay none of the taxes. The middle class pays all of the taxes, does all of the work. The poor are there... just to scare the shit out of the middle class. Keep 'em showing up at those jobs."
Dovie'andi se tovya sagain.

-vx- ::

Master_Yoda je izjavil:

"The upper class keeps all of the money, pay none of the taxes. The middle class pays all of the taxes, does all of the work. The poor are there... just to scare the shit out of the middle class. Keep 'em showing up at those jobs."


Te pa nisem poznal. Dobra.

TheBlueOne ::

Zakaj brezposelnost ni napaka v sistemu, ampak je načrtovana?


To je splosno znano. Industrija potrebuje brezposelnost, ker brez nje ni na voljo kadrov oz. je edini nacin, da jih dopis pri "0 brezposelnosti", da jih krades drugim, kar naredi poslovanje mucno.

A110 ::

Če izvzamemo invalide in upokojence nihče nebi rabil biti reven. Vsak ima možnost iti v šolo, se morda kasneje prekvalificirali,... Možnosti za povečati prihodke je ogromno. Sploh v zadnjih par letih je lahko vsak dobil službo za plačo večjo od minimalne. Ampak je zato treba nekaj narediti in ne samo čakati da pade denar pred tebe. Drugi problem so pa tisti ki so recimo na robu uradnega praga revščine, dobijo otroka ali 2 ker je to pravica in lepo in si ga želijo, potem pa rabijo se enega da prvemu nebo dolgcas,... kar naenkrat se isti prihodki razdelijo na več ljudi in so že pod pragom revščine. In taki so si popolnoma sami krivi da so kjer so. Edenn glavnih problemov je pa previsoka socialna ker se marsikomu bolj splača biti doma, se malo narediti kdaj pa kdaj na črno in živeti na račun delovnih državljanov kot pa delati za 200e več.

-vx- ::

A110 je izjavil:

Če izvzamemo invalide in upokojence nihče nebi rabil biti reven. Vsak ima možnost iti v šolo, se morda kasneje prekvalificirali,... Možnosti za povečati prihodke je ogromno. Sploh v zadnjih par letih je lahko vsak dobil službo za plačo večjo od minimalne. Ampak je zato treba nekaj narediti in ne samo čakati da pade denar pred tebe. Drugi problem so pa tisti ki so recimo na robu uradnega praga revščine, dobijo otroka ali 2 ker je to pravica in lepo in si ga želijo, potem pa rabijo se enega da prvemu nebo dolgcas,... kar naenkrat se isti prihodki razdelijo na več ljudi in so že pod pragom revščine. In taki so si popolnoma sami krivi da so kjer so. Edenn glavnih problemov je pa previsoka socialna ker se marsikomu bolj splača biti doma, se malo narediti kdaj pa kdaj na črno in živeti na račun delovnih državljanov kot pa delati za 200e več.


Ce bos poslusal oddajo, bos izvedel, da temu ni tako in je ta izjava cista neumnost. Brezveze je, da se oglasas, ce sploh ne ves o cem se pogovarjamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -vx- ()

Furbo ::

Od kje folku sploh ideja, da se bo kdo drug brigal zanj? Zakaj bi morala 'elita' gor vleči reveže?

Vsak od nas pozna koga, ki mu gre slabše od njega.
Vsakemu od nas je jasno, da je to zaradi lenobe in nekih bolanih idej, da bi ga moral kdo drug vleči gor.

Ja sure, tu in tam je kdo bolan itd.. ampak jamra pa kup zdravih mladcev.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

-vx- ::

Furbo je izjavil:

Od kje folku sploh ideja, da se bo kdo drug brigal zanj? Zakaj bi morala 'elita' gor vleči reveže?

Zato ker ustvarja reveze. A lahko prosim nehate, si lepo nadanete slusalke in lepo med delom poslusate nekaj ljudi, ki se profesionalno ukvarjajo s tem vprasanjem. Saj ves, hudo bi ti slo na primer na zivce, ce bi ti neka frizerka pametovala o racunalnikih.

Furbo ::

Nič ne ustvarjajo reveže, ampak 1% sposobnih ljudi ustvarja delovna mesta za 99% nesposobnih.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

-vx- ::

Furbo je izjavil:

Nič ne ustvarjajo reveže, ampak 1% sposobnih ljudi ustvarja delovna mesta za 99% nesposobnih.

Ja, kot recimo ti nisi sposoben za odgovarjanje na to vprasanje. Lahko si ultra sposoben ampak o tem ne ves nic (vidim glede na izjave). Se enkrat vabim k poslusanju, da bos lahko naredil "informiran" odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -vx- ()

Furbo ::

Ja, se že veselim strokovne razlage strokovnjakov za jamranje in iskanje izgovorov. Čakam.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

TheBlueOne ::

Furbo je izjavil:

Nič ne ustvarjajo reveže, ampak 1% sposobnih ljudi ustvarja delovna mesta za 99% nesposobnih.


Nekje je meja med delom in izkoriscanjem.

-vx- ::

Furbo je izjavil:

Ja, se že veselim strokovne razlage strokovnjakov za jamranje in iskanje izgovorov. Čakam.

A si sploh pogledal prvi post?

https://radioprvi.rtvslo.si/2020/10/int...

No upravici svoje veselje in poslusaj.

A110 ::

Sem poslušal prispevek. Je zanimivo(drugačno) mnenje ampak večina je mešanje tega kako je hudo če izgubiš službo iz danes na jutri, kako so otroci brezposelnih ubogi,.. samo obtoževanje družbe za lastni neuspeh. Ter pa par laži v smislu razlike v kvaliteti hrane. V nobenem primeru pa ni potreben pogoj za sodelovanje v debati.

V revščino ne padeš iz danes na jutri kot to omenjajo v prispevku. Tudi če izgubiš službo se nisi reven. Tudi omenjajo kako ti znanje ne koristi če nimaš denarja. No shit Sherlock. Saj zato se učiš da boš to znanje uporabil. Če ga nemores pač ni uporabno in znaš neuporabne stvari (spet tvoj problem). Iz svoje stroke nepoznan nikogar ki v enem mesecu nebi mogel najti nove službe. V Sloveniji nismo v Indiji da bi bili vezani na kasto in nebi mogel prehajati med sloji. Tudi "elitnezi" so 1x začeli iz nič. Najlažje je pa jamrati namesto nekaj narediti. Ta nemška novinarka samo jamra nad njeno zgodbo. Njeni Starši bi si lahko našli službo. Družba jim je z zavodom za zaposlovanje kvečjemu pomagala. Ampak ona to obveznost do zavoda (da moraš se držati njihovih obveznosti, hoditi na razgovore,...) jemlje kot nekaj slabega (wtf?). Mislim da že to pove dovolj o njeni nerelevantnosti. Revščina zaslepi možgane otrok? Se dobro da so samo otroci bogatašev pametni in uspesni. Kvečjemu je VZGOJA problem ker reveži ne cenijo izobrazbe in mislijo da je sistem kriv za njihovo revščino namesto njih samih. Nekaj pa seveda prispevajo "slabši" geni. Ampak za to niso krivi drugi. Tudi z nekvalificirani deli se da brez problema zasluziti vsaj povprečno plačo.
Moja starša sta imela končano samo srednjo šolo, 2 recimo povprečni plači in 3 otroci torej nekje mediana Slovenije. Uradno po številkah smo verjetno bili na pragu revščine. Pa je komu kaj manjkalo? Vedno smo imeli nova oblačila, zeblo nas ni nikoli (še novo hišo smo imeli), hladilnik vedno poln, morje vsako leto, vsi trije študirali v Ljubljani,... Kje je potem tu revščina? Je pa res da ni bilo cigaretov, alkohola, med poletnimi počitnicami sem za svoj luksuz 1 mesec delal,... če pa si 10 let ali še več brez službe, kadiš kot Turk, po možnosti še redno piješ ali uživaš droge potem pa mislim da ni problem v tem da služb ni.
Tudi neprimerno je mešati trenutno situacijo z dolgoročno revščino kot to delajo v prispevku. Trenutno je pač neko specifično obdobje, ampak se 1x, v revščino ne padeš iz danes na jutri. In ne, družba nerabi ljudi ki bi delali za vsak denar. Zato imamo tudi minimalno plačo in socialno podporo da ne rabijo delati za drobiž. Če pa si nakopljes preveč stroškov kot lahko denarja zaslužiš je pa to spet problem vsakega posameznika.

Vsak je svoje sreče kovač, in zlivati krivdo za svojo "nesrečo" na druge, sploh pa tiste ki sploh omogočajo ljudem delo je patetično.

-vx- ::

A110 je izjavil:

Vsak je svoje sreče kovač, in zlivati krivdo za svojo "nesrečo" na druge, sploh pa tiste ki sploh omogočajo ljudem delo je patetično.


Vis ga vraga, jaz sem pa hotel reci, da je pateticno opletati s tujim kurcem po koprivah, ker si po nakljucju padel v foh, kjer pac ne manjka potrebe po tem tipu znanja (pa mimogrede, tudi sem tudi sam v takem - samo sem bil pac vzgojen v cloveka, nekateri pa v zivali).Se bolje, tudi druzinska situacija je bila pribljizno enaka. Razlika je bila samo v tem, da nimam problemov z enpatijo. A vidis kako majhen detajl spremeni celoten pogled - in zdaj trdis, da so si ljudje sami krivi, ko je bil vmes velik detajl? Ker roko na srce, za tvojo sposobnost danes dobiti sluzbo sa zasluzni tvoji starsi, ti si tu brez zaslug.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -vx- ()

A110 ::

-vx- je izjavil:

A110 je izjavil:

Vsak je svoje sreče kovač, in zlivati krivdo za svojo "nesrečo" na druge, sploh pa tiste ki sploh omogočajo ljudem delo je patetično.


Vis ga vraga, jaz sem pa hotel reci, da je pateticno opletati s tujim kurcem po koprivah, ker si po nakljucju padel v foh, kjer pac ne manjka potrebe po tem tipu znanja (pa mimogrede, tudi sem tudi sam v takem - samo sem bil pac vzgojen v cloveka, nekateri pa v zivali).Se bolje, tudi druzinska situacija je bila pribljizno enaka. Razlika je bila samo v tem, da nimam problemov z enpatijo. A vidis kako majhen detajl spremeni celoten pogled - in zdaj trdis, da so si ljudje sami krivi, ko je bil vmes velik detajl? Ker roko na srce, za tvojo sposobnost danes dobiti sluzbo sa zasluzni tvoji starsi, ti si tu brez zaslug.


vsak je imel moznost studirati isto. se vec - v bistvu mi moje znanje pridobljeno v studiju neposredno ne pomaga kaj dosti oz sem se mogel vecino tega kar delam nauciti sam. ampak v nobenem primeru pa nebi jamral kako je sistem kriv za lastno napacno odlocitev. vrjamem da je marsikomu tezko, ampak iz vsega se da priti. ampak ne na tak nacin kot hoce nemska novinarka prikazati. ko obtozuje zavod za zaposlovanje ker so morali starsi hoditi na razgovore in podobne bedarije. ce si vec let brezposelen, ob vsej gospodarski rasti in moznih sluzbah kot je bilo zadnjih par let si si sam kriv in nihce drug.

-vx- ::

Hm, prav zanimivo... dajva se malo razviti, za to, da si se sploh izobrazil, so zasluzni tvoji starsi, za to, da si se imel sploh kje izobrazit je zasluzna druzba in davki iz katerih se je placalo, da si se sploh lahko kje solal in da te je kdo lahko ucil (kaj pa ce bi se rodil v Kongu), in zdaj pravis, da si za vse skupaj zasluzen sam. Nekaj ne stima.

A110 ::

ja to se absolutno strinjam. ampak v sloveniji ima vsak te moznosti. vsak lahko dostudira (stipendije, studentski dom za simbolicno ceno,...). pa tudi brez studija se je dalo v zadnjih par letih brez problema dobiti sluzbo za vec kot minimalno plačo. in trenutno se pogovarjamo o sloveniji oz enako razvitem svetu (kjer je tudi odrascala novinarka). v prispevku niso nikjer omenili nerazvitega sveta. v tem okolju nebi nihce rabil dolgorocno biti brez sluzbe in je tudi neprimerno krivitu druge za lastno "nesrečo" oz lenobo. sam se najbolj hvalezen da sta se starsa ukvarjala toliko z menoj v otrostvu da sem recimo pri 3 letih ze bral in pisal ampak tudi ce nebi, bi imel se vedno moznosti povsem odprte, le vec casa bi mogel vloziti sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

Blinder ::

Ce bi bilo po moje, bi bila nacrtovana, tako, da je konstantno fiksno recimo 30.000 brezposelnih.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

PrimoZ_ ::

Meni je najbol fascinanten ta dolg.

Če ves sistem dela na nek navidezen denar, ki naj bi bil nekje in naj bi ga nekoč dobil, potem realno tega denarja sploh ne potrebuješ.
Sploh pa bi bilo zanimivo videti razmerje med glavnico in vsemi obrestmi, ki so akumulirane v desetletjih ali stoletjih.

Val202 ::

Po moje je v Sloveniji se najvecji problem, ce izgubis sluzbo iz nekega razloga, ko si ze posteno "v letih" (npr. 50+).

Poznam tako osebo, ki je pred epidemijo delovala v turizmu, zdaj pa nikakor ne more dobiti druge sluzbe in opravlja priloznostna dela. Po drugi strani pa je krivda tudi na tej osebi, saj ne zeli zapreti s.p.-ja in preiti na zavod, saj caka na boljse case, ko bo spet lahko zacela delovati v turizmu. Pred epidemijo pa tudi prakticno brez prihrankov in veliko se je zapravilo za potovanja. Hm...?

Sam vedno pravim, da moras imeti na strani za dve leti zivljenja brez sluzbe, potem si pa lahko sele privoscis razna razvajanja.

-vx- ::

A110 je izjavil:

bi imel se vedno moznosti povsem odprte, le vec casa bi mogel vloziti sam.


Kar sta te spet naucila starsa. Se enkrat... nimajo vsi enakih pogojev, da bi jim klikerji sploh delovali na ta nacin...

-vx- ::

... da seveda sploh ne omenjam, da druzba vzgaja cele generacije v to, da jim klikerji cim manj delujejo na tak nacin, tako da mislim, da je mentalna pocasnost pretezne vecine ljudi dejansko privzgojena. In kar se mene tice postaja slabse.

TheBlueOne ::

-vx- je izjavil:

Hm, prav zanimivo... dajva se malo razviti, za to, da si se sploh izobrazil, so zasluzni tvoji starsi, za to, da si se imel sploh kje izobrazit je zasluzna druzba in davki iz katerih se je placalo, da si se sploh lahko kje solal in da te je kdo lahko ucil (kaj pa ce bi se rodil v Kongu), in zdaj pravis, da si za vse skupaj zasluzen sam. Nekaj ne stima.


Ne bo slo, desni verniki teh absurdov ne zaznajo. Ceprav je desnim vodilnim jasno, da hoces imeti kot druzba cim vec moznosti za vse, da izkoristis cim vec potenciala njihovi verniki vseeno padajo na parole o kratkorocnem varcevanju. Kar pa spregledajo pa je, da bi od tega imeli kaj samo tisti, ki to forsirajo, ker imajo verjetno tako ali drugace svoje prste v marmeladi in jim je vseeno za druzbo v dolgorocnem smislu.

Recimo aktualno v medijih JJ rusi javne medije, trenutno STA, ves cas pa bi rad, da iz javnega denarja placujemo televizijo, kjer je dobesedno solastnik.

Val202 ::

Vecina izmed vas linka do podcasta sploh ni odprla. Jaz sem ga in poslusal sem do polovice. Potem sem ugasnil zaradi vseh nebuloz, ki jih govorijo.
Predlagam, da zadevo vsaj poskusite poslusati in potem komentirajte vsebino oddaje.

Meni se je malce za malo zdelo, ko je gospa na zacetku govorila o "ubogih" ljudeh na zavodu za zaposlovanje, ker morajo upostevati pravila, hoditi na predavanja in aktivno iskati sluzbo. Zares, ostali, ki imamo sluzbe, pa ne rabimo spostovati pravil, ali kaj? Tudi jaz imam doloceno uro kdaj se moram prikazati v sluzbi, ne morem manjkati iz dela brez upravicenega razloga, in delo moram opraviti zakonito, strokovno in profesionalno. Da sploh ne omenjam, da se pricakuje, da sem v korektnem odnosu s sodelavci. Malce sarkazma...
Nadaljujejo pa kako je raziskava pokazala, da so otroci revnih druzin manj inteligentni ravno zato, ker so iz revnih druzin... pogoji za izobrazevanje v Sloveniji so za vse druzbene sloje enaki!

Barakuda1 ::

Val202 je izjavil:

.. pogoji za izobrazevanje v Sloveniji so za vse druzbene sloje enaki!


8-O

A si ti prepričan, da živiš v R Sloveniji?
No, sej tudi če živiš, si daleč od stika z realnostjo. To, da so pogoji v SLO za vse družbene sloje enaki, je čist navadna laž, ali pa "nojevski pogled" na realnost.
Enakih pogojev za izobraževanje, še v času bivše YU ni bilo, dasiravno so topogledno, bili pogoji bistveno bolj izenačeni.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

A110 ::

Barakuda1 potem pa povej kakšne so razlike? edina razlika je da si nekdo lahko privošči inštrukcije in razne izredne študije ter študij na zasebnih fakultetah. ostalo je pa enako. Štipendije so dovolj visoke, študentski dom dovolj poceni, prevoz in prehrana dovolj subvencionirana da lahko študira vsak če hoče.

TheBlueOne ::

Na tak brainfart delajo populisti. Najdejo kaj kar ni idealno, pa ce je se tako malenkostno in potem zelijo dati obcutek da celota nima smisla.

zobnik ::

Revščina po nekem kriteriju pa mislite da so ljudje revni tudi res revni. Mogoče pa imajo prihranke pa živijo raje skromno.

dexterboy ::

Nadaljujejo pa kako je raziskava pokazala, da so otroci revnih družin manj inteligentni ravno zato, ker so iz revnih družin... pogoji za izobraževanje v Sloveniji so za vse družbene sloje enaki!
Jebo pas mater, pa kaj smo mi fuknjeni starši, ker imamo vsako leto v osnovni šoli dobrodelno akcijo "pomoč sošolcu". Brawo, clap clap, ampak določene nebuloze pa preraščajo število atomov v nam znanem vesolju... Da o izven šolskih dejavnostih ne govorim, pa bog ne daj, da bi omenil privat inštrukcije... đizs, kje je že tisti komet, da trešči v Zemljo?

A110 je izjavil:

Barakuda1 potem pa povej kakšne so razlike? edina razlika je da si nekdo lahko privošči inštrukcije in razne izredne študije ter študij na zasebnih fakultetah. ostalo je pa enako. Štipendije so dovolj visoke, študentski dom dovolj poceni, prevoz in prehrana dovolj subvencionirana da lahko študira vsak če hoče.

Ali si mogoče del svojega življenja preživel v pomanjkanju? Ne revščini, pomanjkanju? Ker če nisi, ne piši... saj veš, tisto, ko pravijo, da čevlje sodi naj kopitar. Pa da je vsak policaj včasih bil lopov...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

dexterboy je izjavil:

saj veš, tisto, ko pravijo, da čevlje sodi naj kopitar.

Ampak naj te to vendarle ne ustavi pri tem, da boš še naprej pisal neumnosti v temi o epidemiji, čeprav nisi niti približno kak strokovnjak s tistega področja.

feryz ::

Revščina je birokratsko določena. Od tukaj dalje ugotoviš, da je vse skupaj bulšit.
Kar ne pomeni, da revščine ni, ampak da so vse analize in ostalo, brezvezno nakladanje.

showsover ::

Glede na to, da je Slovenija ena najbolj egalitarnih držav na svetu na osnovi plačila davkov (ne pa pred!), je to, izgleda, maksimum možen na tem planetu pod danimi pogoji v poznih 2000 (v srednjih je bila tretja, za Dansko in Švedsko). Zanimive primerjave, komur se ljubi malo klikati, vse tabele, zadnji dve sta najbolj nazorni.

Zgodovina sprememb…

Val202 ::

dexterboy je izjavil:


Jebo pas mater, pa kaj smo mi fuknjeni starši, ker imamo vsako leto v osnovni šoli dobrodelno akcijo "pomoč sošolcu". Brawo, clap clap, ampak določene nebuloze pa preraščajo število atomov v nam znanem vesolju... Da o izven šolskih dejavnostih ne govorim, pa bog ne daj, da bi omenil privat inštrukcije...


Ravno si odgovoril na svoje vprasanje. Ker “bogatejsi” sloji prispevajo denarna sredstva za tiste, ki svojemu otroku v soli ne morejo placati izletov, ogledov, ipd. je solski sistem za vse v Sloveniji enak. Na OS kamor hodi moja hci, tistim, ki si izleta ne morejo privosciti, placajo iz solskega sklada, kamor vlagamo vsi starsi. In to mi je zelo prav! Vsi naj imajo dostop do enake izobrazbe.

Kar pa se tice instrukcij, je pa druga zgodba. To je po moje dodatni luksuz, ki se ga posluzujejo tisti, ki svojemu otroku radi nudijo dodatno izobrazbo, ni pa pogoj za osnovno izobrazbo. Jaz tega nisem imel, pa sem vseeno koncal dva visokosolska studija. Ce gre ucencu v soli slabse, imajo zato organiziran dopolnilni pouk - brezplacno.

Zato menim, da je solski sistem v Sloveniji za vse enak. Edina razlika je v tem, kako resno jemljes izobrazbo - kot stars in kot tudi otrok. Ce starsi ne vidijo v ustrezni izobrazbi smisla, je tudi otrok ne bo. Veliko lazje je sedeti pred Fortnitom, kot pa delati domaco nalogo. Ali pa preprosto ignorirati pouk, ko poteka. Dokaz je solanje od doma. Neumnosti, ki jih nekateri ucenci pisejo na chat medtem, ko ucitelj predava, povejo vse o starsih teh otrok.
Dobro branje je tale clanek: https://www.rtvslo.si/slovenija/kako-za... .
Lahko potrdim, da je veliko res.

P.S.: Besednjaka, ki se ga nekateri posluzujete na tem forumu, bi vas moralo biti sram. Kletvice in zalitve ne smejo biti del resne izmenjave mnenj.

49106 ::

Tvoje "dobro branje" nima veze s to temo, gre zgolj za neogovornost otrok, ki so trenutno brez primernega vzgojnega sistema oziroma imajo še slabšega kot ponavadi, zato je takšna racionalizacija nesmiselna.

TheBlueOne je izjavil:

Zakaj brezposelnost ni napaka v sistemu, ampak je načrtovana?


To je splosno znano. Industrija potrebuje brezposelnost, ker brez nje ni na voljo kadrov oz. je edini nacin, da jih dopis pri "0 brezposelnosti", da jih krades drugim, kar naredi poslovanje mucno.


Namesto da se podjetja borijo za kader, se ljudje borijo za službo, in to je po tvoje manj mučno? In ne, pri 0 brezposlenosti to ni edini način, kako dobiti kader.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

HulkHogan ::

dexterboy je izjavil:

Nadaljujejo pa kako je raziskava pokazala, da so otroci revnih družin manj inteligentni ravno zato, ker so iz revnih družin... pogoji za izobraževanje v Sloveniji so za vse družbene sloje enaki!


China’s poorest beat our best pupils

Children of factory workers and cleaners in Far East achieve better exam results than offspring of British lawyers and doctors, says OECD

49106 ::

Oni imajo komunizem in vsi vemo, da je to precej boljši sistem od tega, v katerem mi ždimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

HulkHogan ::

49106 je izjavil:

Oni imajo komunizem, in vsi vemo, da je to precej boljši sistem od našega.


Pod komunizmom DNA ne vpliva na inteligenco? Pol bojo ziher zmagali na naslednji košarkaški tekmi.

49106 ::

Ravno obratno je, komunizem vpliva na inteligenco.

Na naslednji morda ne, čez nekaj časa bodo skoraj sigurno dominirali, če se bodo dovolj trudili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

WhiteAngel ::

A110 je izjavil:

Če izvzamemo invalide in upokojence nihče nebi rabil biti reven. Vsak ima možnost iti v šolo, se morda kasneje prekvalificirali,... Možnosti za povečati prihodke je ogromno. Sploh v zadnjih par letih je lahko vsak dobil službo za plačo večjo od minimalne. Ampak je zato treba nekaj narediti in ne samo čakati da pade denar pred tebe. Drugi problem so pa tisti ki so recimo na robu uradnega praga revščine, dobijo otroka ali 2 ker je to pravica in lepo in si ga želijo, potem pa rabijo se enega da prvemu nebo dolgcas,... kar naenkrat se isti prihodki razdelijo na več ljudi in so že pod pragom revščine. In taki so si popolnoma sami krivi da so kjer so. Edenn glavnih problemov je pa previsoka socialna ker se marsikomu bolj splača biti doma, se malo narediti kdaj pa kdaj na črno in živeti na račun delovnih državljanov kot pa delati za 200e več.


Mislim, da prispevek ni ciljal na to, ampak da družbe po svetu rabijo brezposelne. Tudi če bi bili vsi tapridni in se zgledno šolali in delali, vse robotizirali, bi vlade potem uvozile neko nezaposljivo delovno silo magari iz Afrike. Samo da ustvarjajo en pritisk in dajejo poduk družbi, da nočeš biti brezposeln.

HulkHogan je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Nadaljujejo pa kako je raziskava pokazala, da so otroci revnih družin manj inteligentni ravno zato, ker so iz revnih družin... pogoji za izobraževanje v Sloveniji so za vse družbene sloje enaki!


China’s poorest beat our best pupils

Children of factory workers and cleaners in Far East achieve better exam results than offspring of British lawyers and doctors, says OECD


Ja, otroci delavcev vejo, da je treba delat. Nasploh imam občutek, da se je zahod polenil v zadnjih 20 letih. Otroci niso izjema.

Zgodovina sprememb…

HulkHogan ::

49106 je izjavil:

komunizem vpliva na inteligenco.


Ni videt da bi Balkan, Rusija, Ukrajina... kaj hudo dominirali.
Slovenci imamo precej nižji povprečen IQ od Koreje.

49106 ::

Komunistična sovjetska zveza je bila precej večja sila, kot skušaš prikazati njene ostanke, tako vojaško kot intelektualno.
Logično, saj Korejci precej več časa namenijo učenju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

lexios ::

Furbo je izjavil:

Nič ne ustvarjajo reveže, ampak 1% sposobnih ljudi ustvarja delovna mesta za 99% nesposobnih.


Veš kaj je zanimivo, da ljudje, ki pišete takšne komentarje niste sposobni opazovati sveta preko praga, ki se konča nekje pri vratih oz. kolikor vam nese lasten k. pri scanju... >:D Najbrž se imate tudi za zelo sposobne in sanjate, kako boste nekega dne del te 1% zgodbe. Pa srečno!

Nisem bral/poslušal prispevka, vendar revščina do neke mere je sistemska, obeti za prihodnost ob takšnih novicah https://slo-tech.com/novice/t776009#crta pa nič kaj vzpodbudni!

Hemi426 ::

Barakuda1 je izjavil:

Val202 je izjavil:

.. pogoji za izobrazevanje v Sloveniji so za vse druzbene sloje enaki!


8-O

A si ti prepričan, da živiš v R Sloveniji?
No, sej tudi če živiš, si daleč od stika z realnostjo. To, da so pogoji v SLO za vse družbene sloje enaki, je čist navadna laž, ali pa "nojevski pogled" na realnost.
Enakih pogojev za izobraževanje, še v času bivše YU ni bilo, dasiravno so topogledno, bili pogoji bistveno bolj izenačeni.


Barakuda tole je pa neutemeljena izjava.
V SLO je dostop do izobraževanja izjemno izenačen oz. dostopen!
Lahko naštejem za dva primera sošolcev/sošolk iz gimnazije, katerih starši so delali pogovorno v "proizvodnji", živeli v bloku in on je mag. farmacije, zaposlen v tujini, ona pa zdravnica pripravnica v UKCju.
Sam sem pa krepko zabluzil, pa ne krivim sistema!

HulkHogan ::

49106 je izjavil:

Komunistična sovjetska zveza je bila precej večja sila, kot skušaš prikazati njene ostanke, tako vojaško kot intelektualno.
Logično, saj Korejci precej več časa namenijo učenju.


Sovjetska zveza je imela silo izključno za preprečit ljudjem bežati ven. Kar so dosegli intelektualno na področju nuklearne in vesolske znanosti pa so "ukradli" iz iste malhe kot ameri.

49106 ::

Glavno, da se strinjava zakaj so Korejci pametnejši.

Hemi426 je izjavil:


Barakuda tole je pa neutemeljena izjava.
V SLO je dostop do izobraževanja izjemno izenačen oz. dostopen!
Lahko naštejem za dva primera sošolcev/sošolk iz gimnazije, katerih starši so delali pogovorno v "proizvodnji", živeli v bloku in on je mag. farmacije, zaposlen v tujini, ona pa zdravnica pripravnica v UKCju.
Sam sem pa krepko zabluzil, pa ne krivim sistema!


In tvoja, ki si jo na podlagi dveh primerov projeciral na splošno populacijo, je utemeljena? Večina revnih odpade preden pride na gimnazijo oziroma tja sploh ne pride.

A110 ::

saj ne rabi priti na gimnazijo da nadaljuje s studijem. pa tudi studij ni pogoj za pobeg iz revscine. imas pa bisere kot je moj bivsi sosolec ki je zivel z mamo samohranilko ki je bila od kar vem brezposelna. ko sem jaz poleti med pocitnicami v srednji soli delal v lokalni fabriki da sem si lahko kupil racunalnik, sel na morje s prijatelji,... je on lezal doma. na odgovor zakaj nic ne dela ce ze ima doma tako slabo financno situacijo (ne neposredno) je rekel da ce on kaj zasluzi bi dobila mama manj socialne ipd. ta zdaj pocasi zakljucuje studij in se vedno nima niti ure oddelane samo da mama ne dobi manj dokladov in socialne. raje zivotarita kot da bi nekaj naredili in imeli vseeno skupno vec denarja. ampak se vedno, dandanes je studij tako poceni da si ga lahko vsak privosci. ce pa slucajno ne je pa znanje dostopno prakticno na vsakem vogalu interneta in marsikje formalna izobrazba ni potrebna. v vsakem primeru pa bi lahko vsak imel sluzbo za vec kot minimalno placo v zadnjih letih

49106 ::

Moram priznat, da ste mojstri projeciranja na podlagi peščice primerov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Invictus ::

49106 je izjavil:

Moram priznat, da ste mojstri projeciranja na podlagi peščice primerov.

Nič novega...

Na podlagi ektremov sklepajo na povprečje
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

A110 ::

no potem pa vidva genija povejta kdo nima možnosti se izobraziti oz vsaj dobiti nekvalificirane sluzbe? pa da to nebodo osamelci
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plače v javni upravi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35550486 (32262) feryz

Več podobnih tem