» »

Internet

Internet

bubilak ::

Pozdravljeni imel, bi eno uprašanje pri t2 imam paket diamant, hitrost interneta naj bi bila do 500mb/ 100, meni pa na speedtestu ne pokaže več kot 120mb /20. zanima me če ima pri tem tudi mrežna kartica kej? drugač imam dva tv ja en stacionarni računalnik pa en prenosnik gor. lp sebo
  • polepsal: Mavrik ()

crniangeo ::

Wifi?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Alien123 ::

Preko wifija ne boš dobil 500mbita hitrosti

bubilak ::

mam na kabelj priklopljen . wifi ma pa tudi podobne vrednosti lp

Han ::

Verjetno imaš ta kabelJ v 100 Mbit/s mrežnem priključku (modem, router, mrežno stikalo, kartica) ali pa je sam kabelJ zgolj 100 Mbps.

Možno je tudi, da je T-2 zaradi večje obremenitve znižal hitrost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Alien123 ::

Lahko da imaš cat5 kabel.. kupi si vsaj cat6 al pa cat6a

bubilak ::

hvala za pomoč bom najprej kabelj zamenjal :)

Invictus ::

cat5 kabel nima veze. Razen če je zanič...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bubilak ::

sem zamenjal kabel z tistim ko ga je dal t2 pa nič bolje mislim da je 5e.na podatkih o omrežju pa piše da je 1000/1000 razpolozljivo . bom jutri na t2 poklicu pa uprašu kje je hakeljc !

korenje3 ::

bubilak je izjavil:

pozdravljeni imel,bi eno uprašanje pri t2 imam paket diamant ,hitrost interneta naj bi bila do 500mb/ 100 ,meni pa na speedtestu ne pokaže več kot 120mb /20. zanima me če ima pri tem tudi mrežna kartica kej ?drugač imam dva tv ja en stacionarni računalnik pa en prenosnik gor. lp sebo


Če ima t-2 najet optični kabel je lahko da ima omejen prenos.

korenje3 je izjavil:

bubilak je izjavil:

pozdravljeni imel,bi eno uprašanje pri t2 imam paket diamant ,hitrost interneta naj bi bila do 500mb/ 100 ,meni pa na speedtestu ne pokaže več kot 120mb /20. zanima me če ima pri tem tudi mrežna kartica kej ?drugač imam dva tv ja en stacionarni računalnik pa en prenosnik gor. lp sebo


Če ima t-2 najet optični kabel je lahko da ima omejen prenos.

Telekom omejuje na 100mbit/s preko svojih optičnih kablov.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Invictus ::

bubilak je izjavil:

sem zamenjal kabel z tistim ko ga je dal t2 pa nič bolje mislim da je 5e.na podatkih o omrežju pa piše da je 1000/1000 razpolozljivo . bom jutri na t2 poklicu pa uprašu kje je hakeljc !

Poglej na svoj PC s koliko se ti poveže na Ethernet...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Alien123 ::

Invictus je izjavil:

cat5 kabel nima veze. Razen če je zanič...


Kak nima. Cat5 ima max prenosa 100mbps

gregor_m ::

Alien123 je izjavil:

Invictus je izjavil:

cat5 kabel nima veze. Razen če je zanič...


Kak nima. Cat5 ima max prenosa 100mbps


To nikakor ne bo držalo. Cat5 testirano deluje 1Gbps tudi na 15m. Kakšen 2m kabel bi verjetno prenesel tudi 10Gbps.
Pomembno je:
- da so konektorji dobro nameščeni na kabel
- UTP ne sme biti v bližini električne napeljave
- kabel mora biti čim manj "zavit v kolut"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor_m ()

Alien123 ::



Mhm..

hojnikb ::

cat 5 se sploh ne uporablja že precej precej časa. 5E pa bp potegne gigabit, na kratke razdalje gre tut 10Gbit, čeprav razpredelnica pravi drugače :)

In any case, če se mu mreža poveže na 1000Mbit, potem tukaj _ni_ problem (če bi bil problem kabel, bi bil takoj fallback na 100m).

Tukaj je ali kakšna finta z telekom optiko, slab router (kakšni poceni preko wana nebojo nikol dal 500mbit) ali pa user error.
#brezpodpisa

starfotr ::

Razpredelnica je napačna.

starfotr ::

korenje3 je izjavil:

bubilak je izjavil:

pozdravljeni imel,bi eno uprašanje pri t2 imam paket diamant ,hitrost interneta naj bi bila do 500mb/ 100 ,meni pa na speedtestu ne pokaže več kot 120mb /20. zanima me če ima pri tem tudi mrežna kartica kej ?drugač imam dva tv ja en stacionarni računalnik pa en prenosnik gor. lp sebo


Če ima t-2 najet optični kabel je lahko da ima omejen prenos.

korenje3 je izjavil:

bubilak je izjavil:

pozdravljeni imel,bi eno uprašanje pri t2 imam paket diamant ,hitrost interneta naj bi bila do 500mb/ 100 ,meni pa na speedtestu ne pokaže več kot 120mb /20. zanima me če ima pri tem tudi mrežna kartica kej ?drugač imam dva tv ja en stacionarni računalnik pa en prenosnik gor. lp sebo


Če ima t-2 najet optični kabel je lahko da ima omejen prenos.

Telekom omejuje na 100mbit/s preko svojih optičnih kablov.


Telekom omejuje toliko, kot operater plača.

bubilak ::

pozdravljeni še enkrat ,sem kontaktiral z t2 so povedali ,da je telekomov kabel in ne pustijo več kot 100mb/20 ,rekli so ,da mi ga lahko odprejo na 300/40 ,da bojo poslali zahtevek na telekom lp sebo

starfotr:imel si prav :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bubilak ()

Alien123 ::

In v čem je finta??

preko t2 je dobil paket 500/100, s tem da niso niti plačane imeli hitrosti za ta paket??.. šalabajzari nesposobni, jaz bi popizdo..

korenje3 ::

Ne vem kaj vsi pišete bedarije. Hitrost bo taka s katero se bo ethernet modem sinhroniziral ne glede na vrsto kabla.
Če bo povezava 1gbps bo hitrost 1gbps, nič manj.
Avtomatska sinhronizacija je vzajemna z packetlossi, tako da je hitrost konstantna za deklarirano sinhronizacijo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

SeMiNeSanja ::

Oranžni diamant po telekom optiki je 100/20 Mbps.
Je pa po novem prišlo do neke spremembe, tako da se da 'urediti' tudi 300/40, vendar ta 'ugodnost' ni avtomatična, temveč jo moraš najprej zaprositi pri T-2, potem mora pa še T-2 to posredovati Telekomu, da oni to 'odklenejo'.

Malo butast princip, pri tem da to možnost niti ne obešajo na 'veliki zvon'.
Drugače pa realno gledano, večina uporabnikov 95% časa ne rabi niti 50Mbps....
Vse skupaj je bolj jamranje na visokem nivoju. Nekako tako, kot da jamraš, da ti Porsche gre zgolj 200, ne pa 250, ob tem, da se ves čas voziš po cestah z omejitvijo 50 ali 90, sem pa tja pa zaideš na avtocesto, kjer se lahko pelješ 130km/h.
Istočasno pa mižiš pred dejstvom, da marsikje imajo le makedamske ceste ali tako luknjate, da tudi 50 ne gre po njih.

Seveda je to diskriminacija, če za isto ceno na T-2 optiki lahko uživaš polno 500/100 hitrost, na Telekomovi pa le 'pohabljeno' varianto. Toda če smo realni - ali se res splača jamrat za tisti 1% časa, ko dejansko uspeš prebiti 100mbps?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

starfotr ::

Glej, jaz nisem kriv, če bedaki na T-2 delajo take nebuloze, da na veliko oglašujejo visoke hitrosti, obljubljajo to tudi na telekom optiki, ko pa pride do priklopa, pa ti rečejo, 100/20 ti damo, preberi drobni tisk.

Nisem jaz kriv, če si kot operater ne morejo izpogajat dobrih pogojev in cen za bitni tok pri telekomu. Telekom ima pogosto neke akcije za operaterje, T-2 bi lahko vse svoje stranke prestavil na boljši paket, od 100/20, ne pa da se gre neke nebuloze in neke tajnosti, ki se širijo samo po forumih.

Seveda hočejo čim več smetane, zato se gredo tudi skrajno neumne poteze z dostopom preko interneta (ne dobiš IPv6 na BRO ipd.), TV ni multicast, je preko HLS in podobni nesmisli. Skratka, če ne znajo sobivat z nacionalnim operaterjem in plačevat za bitni tok, naj zaprejo štacuno ali pa delajo promet in biznis samo na svoji optiki. Saj so jim drugi podjetniki in banke v preteklosti dali ogromno odpustkov in jim praktično zastonj izgradili kar veliko omrežja.

SeMiNeSanja ::

starfotr je izjavil:

Glej, jaz nisem kriv, če bedaki na T-2 delajo take nebuloze, da na veliko oglašujejo visoke hitrosti, obljubljajo to tudi na telekom optiki, ko pa pride do priklopa, pa ti rečejo, 100/20 ti damo, preberi drobni tisk.

Nisem jaz kriv, če si kot operater ne morejo izpogajat dobrih pogojev in cen za bitni tok pri telekomu. Telekom ima pogosto neke akcije za operaterje, T-2 bi lahko vse svoje stranke prestavil na boljši paket, od 100/20, ne pa da se gre neke nebuloze in neke tajnosti, ki se širijo samo po forumih.

Seveda hočejo čim več smetane, zato se gredo tudi skrajno neumne poteze z dostopom preko interneta (ne dobiš IPv6 na BRO ipd.), TV ni multicast, je preko HLS in podobni nesmisli. Skratka, če ne znajo sobivat z nacionalnim operaterjem in plačevat za bitni tok, naj zaprejo štacuno ali pa delajo promet in biznis samo na svoji optiki. Saj so jim drugi podjetniki in banke v preteklosti dali ogromno odpustkov in jim praktično zastonj izgradili kar veliko omrežja.

No, nisem prepričan, če je to res najboljša interpretacija zgodbe. T-2 je tu bolj ali manj zgolj navidezni 'grešni kozel', tiste resnične zgodbe z krajami in odpustki pa so se odvijale predvsem na nivoju lastništva in prisvajanja lastniških deležev na račun takih in drugačnih finančnih akrobacij lastnikov in (nekaterih) upnikov.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1877560403 (91) ruski76
»

A1 Optika TV & Internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7716169 (3404) WaterBoy
»

garantiran upload na optiki - T-2 ali telekom?

Oddelek: Omrežja in internet
254968 (4011) mojster_joni
»

Hitrost optike

Oddelek: Pomoč in nasveti
4214503 (13101) Dr_M
»

Kam gre internet?

Oddelek: Omrežja in internet
297136 (6767) NoBody-

Več podobnih tem