» »

navijanje --> napake

navijanje --> napake

kihc ::

Ok, torej imam Abit NF7-S 2.0 ter Bartona 2500.

Ker sem stvar komaj sestavil, pač še nimam potrebe po kakšnih hudih overclockih, zato sem samo malo spremeni razmerje množilnik/FSB ker imam 200mhz RAM.
Sedaj mi deluje proc pri 2GHz (200mhz × 10), pri 5h urah foldinga T = max. 50°C. ( low obrati, SK7 + TT Smart Fan

Se mi je pa pojavil en problem, namreč W: ET (igra), se mi zelo velikokrat sesuje in ima različne anomalije, sprva sem mislil da je kriva igra (ker je znana po ne preveč dobri stabilnosti).
Sedaj pa se mi je pojav še problem pri odpiranju najrazličnejših "paketkov", primer;

- Z neta potegnem Demo dreamwejverja, hočem inštalirat - napiše da je datoteka pokvarjena, downloadam še enkrat - isto.

- Hočem inštalirat UT2003, napiše da je zapis na cdju pokvarjen, čeprav je prejšnji dan delal (na stari kišti). Ko pa sem spustil frekvenco nazaj na default (166 × 11) je vse delalo bp.

Torej sedaj me zanima kaj je krivo za tole? Procesor? Malo čudno se mi zdi ker je overclock le 200 mhz. Ostaneta le Ram in plošča, vendar nikjer teoretično ne bi smelo biti problemov.

Sem morda kaj spregledal? Voltaž za enkrat nisem spreminjal, razen RAM sem dal iz 2.6 V na 2.7

DejaVu ::

voltazo cpuja spremeni. meni moj barton dela probleme ze ko za 15 zvisam frekvenco (se pojavljajo cudni znaki).

kihc ::

DejaVu, imas ti kaj navito?
Če imaš mi lahko prosim poveš voltažo in frekvenco, da malo dobim občtek.

Hvala

Odpadnik ::

A lohka jest tud povem? :D Poglej podpis. Laufa na 1,75V
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

DejaVu ::

ne nimam navito samo bi pa rad mel pa me ovira maticna. :p

Odpadnik ::

močno dvomim, da je problem v matični. Vse prej kje drugje ...
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

Magic1 ::

Hitro si posnemi prime95 z neta. Poženi in čakaj, če ti vrže ven napake pol boš moral ali malo spremenit FSB ali pa malo zvišat voltažo. Malo probavaj.

|ke ::

Odpadnik: kolk maš pa dimm voltažo?
Ike

kihc ::

Samo eno vprašanje glede Prime95 - programa še nisem uporabljal nikoli, vendar predvidevam da naj gonim "Tortue Test" - Right?

Aja pa zanima me koliko časa naj to imam odprto? Par ur? Dni???.

Aja saj ni nič narobe če obenem uporabljam še irc in surfam po netu?

|ke ::

torture test lavfi ja. pa pod options -> CPU nastavi available memory na čim več>:D ...
za takojšen pregled je dovolj tut 15 min:D . za sigurno je pa dost ene dve urce. če ti po dveh urcah ne jav nobene napake bi mogl bit uredu...
nej bi lahko zravn tut surfav po internetu in take zadeve..
Ike

kihc ::

He he, ok, bom poročal, najbrž bom sredi tedna, ker trenutno imam vse na default frekvencah.

kihc ::

Sedaj sem se malo igral in pršel do zanimivih, čudnih ugotovitev...

- Skratka, sem dal na 10 * 200mhz (2000mhz), in mi je prime95 po 2 sekundah vržel error ven.
- Ok grem v bios dvignem voltažo na 1,7 V - isto, še prižgem ga ne že vrže error.

- Ok še chipset, dam za eno stopnjo više - isto. Skratka kar koli sem naredil, error je tu takoj po zagonu.

Že hočem prijeti pocesor in ga vršti ob zid ;(( , ko mi pade na misel da bi probal navijanje še samo z spreminjanjem mnogokratnika.

- Nastavim na 166 * 13 (2200mhz), na default voltaži, prižgem in po čudežu prime dela okoli 10min, potem pa začnejo padati errorji. Kot kaže sem tukaj naletel na kamen spotike in grem še enkrat u bios ter vse skupaj nastavim na 166*12, kar je okoli 2ghz, in malenkost dvignem voltaži (1.675) - za vsak slučaj.

Sedaj prime95 dela že dve uri brez napake.

Iz tega kar sem zgoraj napisal je kristalni jasno da me je**e FSB. Sedaj pa je vprašanje zakaj??? Ram je 200mhz, plata podpira 200 FSB, kaj delam narobe? Ali je slučajno potrebno ob prehodu iz 166 na 200FSB kje intenzivno višati voltažo, ali kaj podobnega, skratka weard things are happening to me:O

|ke ::

pri men se dogaja podobno, samo da mam 166mhz rame. in mi gre največ do 12,5*168;( naprej ne lavfa prime95 zaneslivo. tud jest bi se priporoču za kakšn nasvet.
mam pa lih tko bartona sam na ep 8rda
Ike

DejaVu ::

se visje z voltazo, na 1,8 lahko gres bp.

TESKAn ::

Dej RAM na 2,9 volta, pa bi moglo bit bolje. Za čipset je pa dost napetost okrog 1,7 volta.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

TribesMan ::

Pri tebi je definitivno problem v RAMu (mogoče v chipsetu samo zelo malo verjetno). Uglavnm naštimaj napetost RAMa na 2.9V, Chipset bi moral imeti pri 1.6V dovolj za 200MHz FSB. Poglej še če imaš slučajno asinhrono delovanje RAMa in FSBja (na tej plati to men sploh ne dela nad 200MHz). Pa napiši nam kake timinge maš nastavljene za RAM (Pod Advanced Chipset Options). Probaj nastavit "Optimal". Tvoj proceso je čist kul... Problem je RAM.

Happy hunting!!!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Magic1 ::

Mene pa zanima koko je kej z višanjem voltaže ramu? Procesor lahko preverjaš z temperaturo, kako pa rame preverjaš? A se jih da skurt?

TESKAn ::

Z rami ni problema, če jim daš 2,9 volta.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Jebiveter ::

jest trenutno lavfam Kinstone na 3.0V (al celo 3.1V) brez problema na 200MHz ze 4 mesece skoraj... Je pa res, da konstantno na njih piha en 92mm vent, ker drgac se grejejo ko prasica!
Sam tko, z rami ni problem voltaza sploh :D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

kihc ::

OK, stvar deluje sedaj bp na 210 × 10, zgleda da je bil problem res v ramu ker nisem vedel da je treba višat voltažo. Več zaenkrat ne bom poskušal ker imam slabo prevetreno kišto, in imam sedaj 56° (max), pa še malo cvikam zaradi napajalca ki je neki levi 300W.

Skratka, hvala za pomoč:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sempron 2200+ @1.8Ghz (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
946061 (4260) Veron
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61132018 (15623) K0K0
»

Volaža Barona 2600+

Oddelek: Navijanje
101028 (871) hostar
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327830 (5507) Tarzan
»

Katero od teh dveh EPOX plat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
535093 (4457) krucymucy

Več podobnih tem