» »

Frekvenca AMD Tbread b iz 133 na 166

Frekvenca AMD Tbread b iz 133 na 166

simonchelo ::

Oj!

Mene pa zanima neki, mam gigabyte ploščo, kjer maš nastavitve za FSB na on 100, na off pa auto 133/166. Zdej me pa zanima kjer mostiček na procu točno moraš pofarbat, da dobiš 166Mhz. Ampak točno! tko da vem!

BLaCkEnED ::

Kje si pa ti slisu da je treba farbat za spreminjat fsb? :D

Zheegec ::

V BIOSu vse to nastaviš, pa glej da boš prej množilnik znižal PREDEN FSB povečaš>:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

simonchelo ::

gigabyte va7xp ima fsb na 133mhz samo do 165, množilnika ni moč spreminjati! Bojda se da na samem procesorju nekaj nardit! Ene L3 mostičke barvaš, rad pa bi zvedu, katere točno! A kje to piše?

BLaCkEnED ::

A si pravilno napisu model plosce? sploh je ne najdem na Gigabyte strani

simonchelo ::

gigabyte GA-7VAXP

BLaCkEnED ::

Aha.
To je pa kr dobra plata, tko da tisto o odklepanju proca.(mnozilnika) rajs pozabi,ker je dosti bolse navijat fsb.
Kaksen ram imas zdej?
Z twinmos pc2700 prides tud do 200mhz fsb, pa se poceni je ta ram.

simonchelo ::

Ah jest mam Ram pc3200 Samsungov, tko da tuki tut ni problema, sam še zmer ne vem, kako nej s Fsbjem pridem do 200, a morm Bios flashat al kaj! Zdej se še ne da! Sam do 165

BLaCkEnED ::

Am,..lej ce ne gre vec kot 165, potem pa upgrejdi bios v.F13, ce se nisi!

mescaline9 ::

Poglej v navodila za plato, nastavi jumper za FSB na 166, pred tem pa v biosu (ali pa spet neka kombinaciji dipswitchev) naštimaj mal nižji multiplier. Poglej v navodila od plošče uglavnem. S tem ko daš FSB na 166 prideta za agp in pci frekvenci delitelja 2,5 in 5. Potem boš imel tudi višje nastvaitve (od 166 naprej). Pol pa sam v bios, valda ga prej zamenjaš z najnovejšim in nato sam še spreminjaš, ker ta plata je za navijat.

Boki_ ::

I'm back

simonchelo ::

No ja! sm flashu bios na f13 pa ni nobenih novosti v biosu! fsb še zmeri ne gre čez 165! Na plati lahko izberem le 100 ali auto funkcijo 133/166. Zdej mi ni nč več jasn, vi pravte da bi mogl delat, men pa sploh ne dela.

Še kake informacije!

schurda ::

Če daš jumper na 100 ti bo šel FSB do 132, če daš na 133, potem ti gre do 165, če daš pa na 166, potem pa ...? No, zdej pa knjifžgco v roke in pogledat!

Vedno ista pesem: če nič ne deluje, potem na koncu preberi navodila!
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

sharp ::

A misliš tole..

simonchelo ::

Matr ste tle pametni, zdej mi greste pa ze na zivce! Funkcija je ali 100, ali auto! Pri auto funkciji plata sama zazna, ali je procesor barton, in tako nastavi frekvenco na 133 ali 166 ni možnosti izbire, vse je avtomatsko!

sharp ::

Kaj je stabo a ješ kakšna slaba mamila,vprašu si kater mostiček na procu moraš povezat,da dobiš 166mhz...no in to je to...

simonchelo ::

odgovor je bil namenjen schurdu! sory, ne teb

sharp ::

Ja sej ni panike..

BLaCkEnED ::

Hm, zanimiv ta L12 mod - (225Mhz before mod then 240Mhz stable )

Samo ce bos naredu ta mod, bos meu proc na 166, samo se zmeri nevem kako bos prsu do 200 ce bios ne pusti,..
ta gigabytka ocitno ni za navijat :)

schurda ::

Lej, v navodilih piše (str. 10): "You must set SW1 to 100MHz when you used FSB 200MHz. Provaj s tem. Sicer pa sem videl, da so sedaj to poenostavili. Vendar naprej piše (str. 44), da gre do 200MHz.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

simonchelo ::

dobr, ampak jest hočm uporabt 333Mhz 2x166 Tko da edina varianta je tista z l12 mostički!

schurda ::

Ja, zdej te razumem. Ti bi rad laufal sinhrono ram s procesorjem, tako da bi ti default bil 166. In ti vrli Gigabytovci so šli to izklopit. Prejšnje verzije so imele tam jumper 100/133/166. Se opravičujem, če mi je tako kasno zaštekalo. Morda pa bi se splačalo še kje povprašat, če se da manualno nastavit na plošči default 166. Ker če se je dalo prej in zna to avtomatsko, potem po moje tudi obstaja finta, kjer to nastaviš ročno.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

simonchelo ::

Evo!

Simpl ko pasulj! Če hoče še kdo izvest kej tazga k jest, poj je tle slikca


Sam še eno stikalo vežeš pa je, lahko pa tut sam zaspajkaš, al pa s svinčnikom pobarvaš!

Sploh ne bi mogl bit preprostejš! Jest osebno sem naspajkal gor še eno stikalce, pa mam zdej vse možnosti!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

schurda ::

Sem vedel, da obstaja opcija, samo so jo šli ti majstri izključit! Dej, povej mi kako ti je uspelo, ker ima en moj frend isto ploščo, pa bi rad malo modificiral zadeve.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

simonchelo ::

ej odlicno! Stvar deluje 100% Lepo sem zaspajkal eno zicko cez, ceprav pravjo, da je dobr tut ce s svincnikom mal narises!

Ti bom tole puvedu! zdej mi athlon Tbread b 1700 laufa na 2300Mhz, 12.5 x 184

Tko da se je definitivno splacal! Razen te stvari je plata res odlicna, pa se to se je dal odpravt!

Hvalim Boga, hotu sm kupt eno matsonicovo, dobr da je nism. Procesor bo zihr se mal sou visi, pa morm bols graficno kupt, zgleda je za to ze previsoka AGP frekvenca!

schurda ::

Če imaš default 166MHz, potem mora obstajati delitelj 5:2:1, ali celo 6:2:1, kar pomeni, da ni previsoka frekvenca AGP-ja. Meni dela na 4:2:1 na 188MHz brez problemov.

Pa še to me zanima: Jaz imam isti procesor kot ti, pa gre le do 188x11, pa še to na 1.90V. Temperatura pa je ob intenzivnem računanju okrog 70 st. C. Kako kaj pri tebi te številke?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

simonchelo ::

voltazo mam 1.96V, 12.5 x 184, tempertaura, redko cez 40°

Mam pa: volcanota 11+
pa ce poslusam tebe, mam pomoje tut zlo dobr namazano zelo dobro termalno pasto

schurda ::

Zanimivo, zelo zanimivo. Jaz imam dragon orba 3, spoliranega do zrcala, pa titan srebrno. Pa še dodaten ventilator nad njim, da direkt zrak od zunaj vpihujem nanj. Ampak tistih 40 stopinj pa mi ne gre v glavo. Res ne. Tisti, ki imajo vodno, razumem, ampak na zračno, je pa le malo premalo. A si siguren, da je termometer prislonjen dobro?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

simonchelo ::

jap! 100% preprican, polek tega pa tut sistem dela stabilno, jest mam tut en vent, ki piha direkt na hladilnik, pa 1 ki zadi vn zrk ulece, pa sprei en k not piha, pa se pr disku 1. Tko da mislm da je

Sej nekje tuki gor mam tut slike, modifikacija by simonchelo. Men tut ni jasn, kako to da je tok nizka temp. Mogoce mam dobr namazano pasto, al pa kej tazga.

A je tep ratal narest mod, 133-->166

schurda ::

Nisem, to ploščo ima en frend, vendar se je odločil, da bova modificirala šele, ko mu garancija poteče. Se pravi čez pol leta. Se mi pa res zdi za malo, da so šli stikalca dat dol. Prejšnje verzije so jih imele.

Ne vem, kako ti rata imet take temperature, ampak, če ti je res ratalo, potem je zakon. Dvigni napetost do 2.05V (toliko vem, da gre Gigabyte brez voltmoda) in še navij procesor, ker imaš zelo veliko rezerve. Meni dela idle na 55˙C, full load pa na 68˙C.

Aja, katero pasto imaš? A si poliral hladilnik?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

simonchelo ::

biu na morju.:D

Pasta je ena, ko ne vem kera ze, pa sm jo dubu zraven volcanota 11+, nč nism poliru.

Flays ::

Samo eno vprašanje imam, a bi deloval tale trik z stikalom tudi na tej plati : GA-7VRX. Imam namreč možnost na stikalcu FSB100MHz ali pa 133. Imam pa proc Xp 2700+ in če imam stikalo na 133 mi ga prepozna kot 2100+ FSB pa lahko največ navijem na 160MHz - in potem deluje ko 2600+, pa še tako se včasih sesuje. Če pa grem še na višji FSB pa se mi windowsi po ponovnem zagonu ne prebudijo več. Progrešajo namreč veliko datotek, kot da bi jih nekdo zbrisal. RAM pa imam Twinmos PC3200 512MB. Predlogi dobrodošli.

simonchelo ::

jah. kokr jest vem sta bli te dve plošči 2. Ena je bla verzija 1.1, druga pa 2.0. Lepo bi blo, če bi vedu kero maš. Sicer maš pa tuki za obe plate upgrade biosov, da ti sprejme tut bartone.

tle

Flays ::

Plata je revision 2.0, BIOS pa sem tudi že nadgradil in imam verzijo F7. Ampak še zmeri mi ga prepozna kot 2100+ pri FSB133, jaz bi želel imeti možnost izbrati tudi 166MHz,če je seveda to mogoče na tej plati.

schurda ::

Je, je, sej je ista finta.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

simonchelo ::

Jah, tut jest sm zdejle gledu po netu, in je res ista finta, poskusi narest to kar sem jest, zravn sw1 sta dva pina in ju povezi, nejprej tko, da vids ce dela in ce dela vso stvar naredi fiksno!

Golden eye ::

btw: glede temperature: men se zdi da ene plate kažejo preveč ene pa premal tko da morš zmer mal rezerve vzet:D najbolje pa je če zmeriš z kakšnim senzorjem:))

schurda ::

Zdej en dan mi je kolega prinesel kišto. In glej ga zlomka: plošča 7VAX in ima dve mikrostikali, za preklop 100/133/166. Katera verzija plošče je, pa ne vem. Verjetno 1.1, kupljena je bila decembra.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj gre FSB samo do 165Mhz? Gigabyte GA 7VT600

Oddelek: Pomoč in nasveti
13924 (848) franci
»

navijanje amd xp 2400 z rami 133(266)mhz

Oddelek: Navijanje
181434 (1205) msms
»

AMD - eno bolj, khm..., zacetnisko vprasanje

Oddelek: Kaj kupiti
131359 (1171) Dr_M
»

Je kriva plosca za memtest errorje/nestabilnost?

Oddelek: Navijanje
81636 (1488) AtaStrumf
»

Navijanje na Gigabyte 7VAX

Oddelek: Navijanje
181225 (989) urbybaby

Več podobnih tem