» »

Piramidne sheme

Piramidne sheme

anže45 ::

Pozdravljeni,
nevem sicer, če taka tema sploh spada sem, če ne se opravičujem.
Gre za to, da je moj znanec padel v piramidno shemo. V to me je tudi povabil, a sem hitro ugotovil, da tole ne drži vode. Zdaj pa me zanima, kako oziroma kam je potrebno to piramidno shemo prijavit oziroma kaj naredit, da se to preneha usaj za kratek čas, ker bojo itak prišli nazaj z drugim imenom čez 3 mesece.
LP

recmajkemi ::

Kako se pa imenuje ta shema?
Drugače na trgovski inšpektorat.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

thetech ::

Trgovski inšpektorat pri nas ne obstaja in tudi nikoli ni!

AndrejS ::

Verjetno ni padel v piramedno shemo - pač pa v mrežni marketing

c3p0 ::

Preden se represivno kolesje zgane, je piramida že pri koncu. Če gre za MLM, pa tako nimajo kaj.

Pred lastno neumnostjo ni zaščite, ljudi lahko le poskusiš ozaveščat. Boš pa sprevidel, da je to jalovo delo.

2dark ::

Edini način je ta, da ta oseba izgubi denar. Samo to jo bo izučilo, da ni lahkega načina za zaslužek. Tdui tisti, ki si zmisljo ponzijevo shemo morajo biti talentirani, da kretene , ki hlastajo po lahkotnem zaslužku potegnejo notri.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

MIHAc27 ::

Naivnih ljudi žal ne manjka. Pa pohlepnih tudi.

Lopovi se pa vedno nove in nove finte spomnijo.

          ::

2dark je izjavil:

Edini način je ta, da ta oseba izgubi denar. Samo to jo bo izučilo, da ni lahkega načina za zaslužek. Tdui tisti, ki si zmisljo ponzijevo shemo morajo biti talentirani, da kretene , ki hlastajo po lahkotnem zaslužku potegnejo notri.


Problem je, da preden ta oseba izgubi denar, v piramido potegne še nebroj prijateljev, znancev in sorodnikov, ki na koncu prav tako izgubijo denar.

2dark ::

          je izjavil:



Problem je, da preden ta oseba izgubi denar, v piramido potegne še nebroj prijateljev, znancev in sorodnikov, ki na koncu prav tako izgubijo denar.


To ni problem. Temu se reče življenska izkušnja.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

c3p0 ::

Nekatere stane le za kak letni dopust, druge žal vsega.

recmajkemi ::

thetech je izjavil:

Trgovski inšpektorat pri nas ne obstaja in tudi nikoli ni!

Lapsus calami ob peti zjutraj. :))
Tržni, tržni inšpektorat....
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

anže45 ::

Problem je, da ta znanec po celem dnevu razlaganja kako je to nateg noče ali nemore razumeti da je to piramidna shema in da je praksa, da je treba plačati dolčen znesek za vstop ter mesečno takso za delo totalno nezakonito in prepovedano. Je pa žalostno, da je bila ta oseba na gimnaziji in bi pričakoval vsaj malo kritičnega mišlenja, ne pa da je taka ovca

hojnikb ::

še enkrat, pusti ga, pa naj z svojim denarjem plača to neumnost.
#brezpodpisa

Tatankas ::

ime?

deltron ::

Kako se ta piramida kliče?

anže45 ::

lifePharm, podjetje, k organizira v sloveniji to je pa Go online academy

Gambino ::

Amway, Herbalife, ... ?

atubbuta ::

Piramidne sisteme že vsak pozna. Skoraj vse pa se skrivajo pod pretvezo revolucionarnega tržnega produkta in to je tisto, kar privabi maso v investicijo.
Potem pa so tam vrhunski govorci, ki zadevo še dodatno dobro zavijejo v celofan uspeha revolucionarno uspešnega podjetja in da ima vsak možnosti postati del tega, če je le dovolj priden in pripravljen investirati (saj teh egoistov, ki niso pripravljeni nič investirati se mora podjetje že na začetku znebiti).

Princip je vedno isti, zgodba zmeraj nova.

p.s.: Se kdo spomni Gem collection?
:)

Cruz ::

Jaz sem zadnjič ugotovil, da se ljudje zavedajo, da gre za piramidno shemo, pa se vseeno pridružijo zaradi pohlepa in enostavnosti zaslužka. Ne bi se čudil, če bodo govorci izbrali drugačno pot, kjer bodo rade volje takoj priznali, da gre za piramidno shemo, ampak! think of all the money you make!!! :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Dimnik ::

To je tisto, ko so skakali po stolih in pozdrav dobro jutro?

atubbuta ::

Dimnik je izjavil:

To je tisto, ko so skakali po stolih in pozdrav dobro jutro?


Ja. Bil povabljen. Ko sem to videl me je srat prjel.
:)

carota ::

Saj smo vsi v piramidni shemi, ki se ji reče pokojninsko zavarovanje, pa tega ne vidimo. Ni nobene blagajne, starim vlagateljem se izplačuje direktno iz rednega vplačila mladih. Ko bomo prišli mi na vrsto za izplačilo, čez 30 let, pa bodo rekli, sorry. :|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: FTad ()

chort ::

p.s.: Se kdo spomni Gem collection?


O ja, jaz. V nekem hotelu v Delnicah, skrivnostnonst totalna, spredaj dva draga Mercedesa, not kup kmetavzov v fensi oblekah, ki so skakali po stolih in mizah in ploskali sami sebi in svojih kulskosti.
Ne morem verjet, da so me za nekaj ur celo prepričali. Na koncu me je srečala pamet in nisem zagrizel, poznam pa ljudi, ki so na tem spušili svoje prihranke.

MIHAc27 ::

Heh, jaz se še vedno dobro spomnim enga agenta, ki me je na vsak način hotel prepričat, da investiram v neke delnice.
Cel čas mi je kazal rastno krivuljo, ki je bila nekako v obliki črke V . Torej prve 2 leti so padale kot nore, naslednje 2 leti pa so prilezle na začetno vrednost. On mi je seveda kazal cel čas samo / del.. torej zadnje dve leti raste kot noro.
to, da je nekdo, ki je pa 4 leta nazaj investiral komaj spet na 0 prišel pa ni videl.

Pa mislim, da je hotel še 1000€ samo za odprtje računa.

P.S: carota: zato je pa treba štancat otroke, da jih bo več kot nas ostarelih, in bodo lahko plačeval za nas penzije.

chort ::

carota je izjavil:

Saj smo vsi v piramidni shemi, ki se ji reče pokojninsko zavarovanje, pa tega ne vidimo. Ni nobene blagajne, starim vlagateljem se izplačuje direktno iz rednega vplačila mladih. Ko bomo prišli mi na vrsto za izplačilo, čez 30 let, pa bodo rekli, sorry. :|

Offtopic. Če te kaj tolaži, poznam tudi ljudi, ki so to isto govorili pred 30 leti in si niso plačevali prispevkov. Danes niso več tako zelo pametni, so pa revni.

hojnikb ::

carota je izjavil:

Saj smo vsi v piramidni shemi, ki se ji reče pokojninsko zavarovanje, pa tega ne vidimo. Ni nobene blagajne, starim vlagateljem se izplačuje direktno iz rednega vplačila mladih. Ko bomo prišli mi na vrsto za izplačilo, čez 30 let, pa bodo rekli, sorry. :|

izsel se iz slo in začni vplačevati v 401k :)
#brezpodpisa

WhiteAngel ::

hojnikb je izjavil:

carota je izjavil:

Saj smo vsi v piramidni shemi, ki se ji reče pokojninsko zavarovanje, pa tega ne vidimo. Ni nobene blagajne, starim vlagateljem se izplačuje direktno iz rednega vplačila mladih. Ko bomo prišli mi na vrsto za izplačilo, čez 30 let, pa bodo rekli, sorry. :|

izsel se iz slo in začni vplačevati v 401k :)


:))

A so piramidne (ponzijeve) sheme sploh nezakonite? A ni to igra na srečo? Če zadaneš, da si dovolj na začetku, dobiš, sicer izgubiš?

Zgodovina sprememb…

VelkBla ::

Piradmidne sheme so nezakonite po 212. clenu. Zadevo furajo drugace, v smislu prodajanja produktov, kar ni nezakonito (recimo MLM, Herbalife in podobno), ceprav delovanje se zmeraj poteka po principu piramidne sheme.


Poleg Gem Collection se tudi spomnem Catch The Cash in temu podobne sheme.

atubbuta ::

chort je izjavil:

p.s.: Se kdo spomni Gem collection?


O ja, jaz. V nekem hotelu v Delnicah, skrivnostnonst totalna, spredaj dva draga Mercedesa, not kup kmetavzov v fensi oblekah, ki so skakali po stolih in mizah in ploskali sami sebi in svojih kulskosti.
Ne morem verjet, da so me za nekaj ur celo prepričali. Na koncu me je srečala pamet in nisem zagrizel, poznam pa ljudi, ki so na tem spušili svoje prihranke.


Ni bilo v Delnicah ampak Gerovo. To je še bolj nekje v brdih, od delnic kakih 30km direkt v hribe in gmajno. Včasih se peljem s kolesom tam mimo in se s frendom dereva U-U-U-U-OOOOOOO-GEEEM KOLEKŠN! :lol
:)

c3p0 ::

EuroSuccess je bil še en biser. Razni reveži so si morali nabavit drage obleke in mercedese na leasing, da so bili še bolj vpeti v vse skupaj. Češ, ko začne prihajat denar, boš z lahkoto plačeval obroke. Pred dvoranami pa (najeti) AMGji, lamboti vodilnih...

carota ::

chort je izjavil:

carota je izjavil:

Saj smo vsi v piramidni shemi, ki se ji reče pokojninsko zavarovanje, pa tega ne vidimo. Ni nobene blagajne, starim vlagateljem se izplačuje direktno iz rednega vplačila mladih. Ko bomo prišli mi na vrsto za izplačilo, čez 30 let, pa bodo rekli, sorry. :|

Offtopic. Če te kaj tolaži, poznam tudi ljudi, ki so to isto govorili pred 30 leti in si niso plačevali prispevkov. Danes niso več tako zelo pametni, so pa revni.

Jaz bi tudi rad imel to opcijo neplačevanja prispevkov, ker vem da bom s svojim denarjem bolje ravnal kot država s tujim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bi investirali v piramidno shemo?

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
163324 (2520) shintaro
»

Piramidni sistem ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15039747 (22034)          

Ponzijeva shema ByXpress (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23396792 (69780) krneki0001
»

Internetna pokerska stran Full Tilt v resnici Ponzijeva shema (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7925066 (20709) Jeronimo
»

Prihaja prvi večji test za zasebni pokojninski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
9418732 (15843) MrStein

Več podobnih tem