» »

10gb budget setup

10gb budget setup

Mahagonij ::

Bolj kot ne bi si za hec začel postavljat 10gb mrežo.

Switch bi bil https://mikrotik.com/product/crs309_1g_... Predlagate kaj drugega v tem cenovnem razredu? Lahko tudi rabljeno, važno je da je poceni, nima (glasnih) ventilatorjev, managed L2.
Zanima pa me, če se da na kakšen način kako (poceni) priklopit macbook pro late 2013 na 10gb.
Opcija bi bila preko thunderbolt 2 porta priklopit ohišje za PCIe kartico ampak je to ohišje še najdražja stvar v tem setupu :)
Na drugi strani bi bil esxi z 2x10gb sfp+ mrežno
Še eno vprašanje pa imam ali bo delovala multi mode ali single mode optika med sfp 1gb in sfp+ 10gb?
Na ta način bi rad povezal mikrotik 10gb stikalo in hp 1gb stikalo.

XS!D3 ::

Tole je ena izmed boljši budget opcij, ceneje bodo vrjetno samo kakšni odsluženi in glasni ter predvsem energijsko potratni datacenter switchi.

Glede na ceno TB2/3 ohišij, je boljše vzet kar TB2/3 SFP+ mrežno (recimo Sonnet Solo10G SFP+). Če misliš v bližnji prihodnosti menjat laptop, mogoče raje TB3 in adapter na TB2, ker mrežne niso ravno poceni.

Glede združljivosti 1Gb/s in 10Gb/s, je predvsem odvisno od SFP+ modula, če ti podpira tudi 1Gb/s, optika pa pač takšna kot so moduli.

Gapi ::

Še edn ki je gledal linusa kako doma postavlja 10Gb mrežo :D

Home 10 Gig Network Upgrade for CHEAP
No person is rich enough,to buy back his past.

mahoni ::

Kaj pa kaksno dobro mrezno, rabljeno?

XS!D3 ::

Jaz sem na eBayu za dobrih 20€ vzel Mellanox MNPA19-XTR in zaenkrat služi čist ok.

Mahagonij ::

Ok, vzel bom mikrotika.
Glede mrezne za maca, tako thunderbolt 2 kot 3 sta na uradni strani sold out.
Na eBay se sicer najde kaksna Thunderbolt 3. Ne najdem pa pretvornika iz thunderboilt 2 na thunderbolt 3. To sploh obstaja? Sepravi, da lahko thunderbolt3 napravo priključiš na računalnik z thunderbolt2.

XS!D3 ::

Mahagonij je izjavil:

Ok, vzel bom mikrotika.
Glede mrezne za maca, tako thunderbolt 2 kot 3 sta na uradni strani sold out.
Na eBay se sicer najde kaksna Thunderbolt 3. Ne najdem pa pretvornika iz thunderboilt 2 na thunderbolt 3. To sploh obstaja? Sepravi, da lahko thunderbolt3 napravo priključiš na računalnik z thunderbolt2.

Sonnet Solo 10G SFP+ TB3 naj bi imeli na zalogi pri alternate.de, amazon.de, pa verjetno še kje. Pri alternate.de moraš edino posebaj pisat za dostavo v slo (sem poslal nekaj časa nazaj povpraševanje ravno za omenjenega Mikrotika in tale Sonnet Solo 10G SFP+ in naj bi oboje skupaj dostavili za 487,59 Euro, od tega je 14,90 Euro poštnina, vendar se še nisem odločil :)). Nekoliko ceneje dobiš QNAPovo mrežno, ampak se baje tale Sonnet bolje obnese.

Za poceni SFP+ module priporočam Fiberstore, ga pa pri Sonnet mrežni dobiš že zraven (SR oziroma multi mode).

Adapter TB3-TB2 obstaja in naj bi deloval v obe smeri, spet pa ni poceni in nisem preverjal, če konkretna kombinacija špila ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

starfotr ::

Optiko vzemi single mode.

Mahagonij ::

Sem se odločil, da bo za enkrat samo streznik na 10gb. Za macbook je za enkrat predrago.
Tako da bom kupil stikalo mikrotik, ter neko mrezno za streznik.
Priporocate kaksno konkretno mrezno z sfp+. Rad bi da dela OK z esxi, na njem se pfsense, freenas, openbsd ter win 2016 verjetno bo tudi 2019.
Plata je pa asrock thichi x570.

PS: zakaj singlemode optika? Ta je za večje razdalje. Jaz bom imel kabla med streznikom in stikalom 2m. Pri tako kratki razdalji ima singlemode lahko probleme zaradi premočnih žarkov.
Ali je kaksna prednos single mode, ki je ner poznam?

hojnikb ::

vzames tisto, ki je cenejsa..
#brezpodpisa

Mahagonij ::

Ma ja, sej pomoje bom dal kr sfp dac kabl je še najcenejš.
Zanimal me je samo zakaj predlog za singlemode. Kakšna je prednost?

starfotr ::

Včasih je bil single mode drag. Danes je isto, kot MMF.

Zakaj SMF? Zato, ker imaš samo vrsto fibra, pri MMF je stalno nekaj drugačnega...

Vse kar se dela je sedaj SMF. MMF je samo še za tiste, ki si to zelo želijo.

Ne vem, če boš z DAC prišel ceneje skozi, kot z SFP in fibrom.

Gapi ::

S+DA0003 39$ Za 3m Direct attach cable od Mikrotika. 34€ pri virtua-it
fs.com ima dobro poceni robo
No person is rich enough,to buy back his past.

starfotr ::

https://mikrotik.com/product/s_ao0005

Po mojem mnenju je tole boljše.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika v UTP kablih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14125223 (2446) bbbbbb2015
»

Kako prenasati > 1 Gbit/s podatkov preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
426237 (4281) mojca
»

NIC Teaming in Link Aggr

Oddelek: Omrežja in internet
272455 (2158) harmony
»

SFP priklop

Oddelek: Omrežja in internet
111580 (1192) Torx
»

Serverska maticna 2x10Ge

Oddelek: Pomoč in nasveti
304272 (3708) Brane22

Več podobnih tem