» »

Padec zlata

Padec zlata

Furbo ::

bobby je izjavil:

KKo naj se NE amejim logiki, ki jo imate, ala, kaj bom s 100eur na mesec, kaj bom dosegel,.. Kako naj naredim kaj. Ker nimam 10k na trr, da bi kaj naredil.

Seveda, kar z 10 jurji vsi začnemo.
Jaz sem začel s 100 jurji minusa, prej sem bil pa razvajen.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bobby ::

Furbo je izjavil:

bobby je izjavil:

KKo naj se NE amejim logiki, ki jo imate, ala, kaj bom s 100eur na mesec, kaj bom dosegel,.. Kako naj naredim kaj. Ker nimam 10k na trr, da bi kaj naredil.

Seveda, kar z 10 jurji vsi začnemo.
Jaz sem začel s 100 jurji minusa, prej sem bil pa razvajen.


točno to,.. ko si bil do 30, si vso valuto zakuru v alko, babe in ostalo,.. zdej se boš pa pritoževal,.. in se ti tudi mslo ne zdi, kam lahko prideš z malo,... ampa pritoževanje ti gre-bo šlo,.. pritožuj se dalje,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Mato989 ::

bobby je izjavil:

KKo naj se NE amejim logiki, ki jo imate, ala, kaj bom s 100eur na mesec, kaj bom dosegel,.. Kako naj naredim kaj. Ker nimam 10k na trr, da bi kaj naredil.
Percepxijo imate napacno. Zakaj tako mislim? Ker sem jo 10 let nazaj imel isto. In sem trenutno 40.
Kako naj vam mlajšim, nezrelim dopovem, da je prva zadeva sprememba mindseta, druja, kot kolega pravi, stari migat je treba, ce ne si bedno na istem mestu. Prides domov, se ruknes pred tv, comp, zofa,.. In nehas migat. Evo problem 90% ljudi. Ne vem, kako vam povedat drugace. Ne razmisljat, kaj bi, naredi kar si zamislis.
In pa v podpia ai bom dal da PNG in PG ne odgovarjam, ker si ze v startu ne zasluzijo odgovora, waste of my time.
Vsi vi, ki vsaj malo gledate, spremlajm,.. Ce najdem kaj interesting, fi v DM javim.


Četudi mi ne boš odgovoril, bom napisal splošno mnenje... saj to je glavna težava, ker povprečnež nima keš viška... oz. če ga kdaj slučajno ima je še 5 zadev ki jih je fajn porihtat za boljše občutke in udobje kot pa naložit nekam za 20 let...

Jaz vlagam vsak mesec 10€ v 2. pokojninski steber... prejšnja firma mi je tudi plačevala... računam da bom iz tega imel kakšnih dodatnih 300€/mesec na dan upokojitve za prvih 5-7 let penzije... pol pa nas bo tako pobralo.

Da bi od svoje plače odbijal še 100 ali 200€ v ETF pač ni variante, pa bi rad, ampak to pomeni da moram dobesedno skenslat vse hobije in dogodke ki me razveseljujejo... torej kuča-posao vsak mesec znova in znova... pol bi se morda po 10 letih nabralo za kak avto srednjega ranga ob ugodnih tečajih.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bobby ::

ti bom odgovoriul, neglede na to da si PNG,.. ker i lepo napisal,.. sprejmi pa to kakorkoli želiš,..

kot prvo, te pokojninski stebri vas bodo zjebal. Zakaj? Ne smete pred penzijo ven vzet, če poa še, so penali zelo visoki. Zakaj? Ker to, kar plačujete kao ta vas v prihodnost dejansko plačujete za tiste trenutno,...

Sekundarno oropal vas bodo z inflacijo ali deflacijo (pri deflaciji se boste sami zajebal, ket zakaj zdej, če bo vas evro v prihodnosti več vreden, v inflaciji pa zato, ker bote nametal xk evrov notri danes pa v penziji ne boste imel kaj več ven za vzet, neglede na to, kaj država obljublja ( kot da ima Slovenija kaj besede v tem danes v evro skupnosti, kjer se valuta tiska v ECB ne pa v Banki Slo,..) da mi pride kdo sedaj ven z 100k garancije slovenske dražave se bo samo osmešil ker penzio je opcija izplacevanja PO 65 letu starosti,... trenutno,..

Kaj VAS moti s tem, da se malo izobrazite, pa delodajalec plačuje nujno kar plačuije, da je ON na boljšem, vi pa si naredite svoj portfelj, katerega iamte VI v oblasti in in NI upravljalske provizije?
Kaj Vas(te ne vikam ampak napeljujem na ostale, ki berejo te vrstice) matra v točki izobrazevanja?

Mali izračun, če si 30 let star in imamo 2% inflacijo iun bi se rad v penzijo spravil pri tvojem 65 let starosti, to pomeni, da tvojih 100€ danes je isto kot 200€ čez 35let,.. se ti res zdi, da je država sposobna to vzdrževat,.. Na večjem nivoju evropa pri vsem tem štancanju evrov? resno?
NE!!

Moj predlog:
naj ti delodajalec plačuje kar ti plačuje ti pa ostalo pa magari 10€ na mesec meču v ETF (ne navadne sklade kjer je upravljalska provizija, ki te bo pobrala VSE) boš imel več pri tem, kot če boš v penzija sklad vplačeval. Jaz namreč ne vplačujem.

te hobiji, ki jih omenjaš, ja, se strinja, ampak potem ali spremeni hobije ali pa spremeni službo. Na tej točki, se ti zdi, da kdorkoli je imel slućbo, je obogatel? Ne. delal boš, dokler ti bo telešček dovolil, potem boš prišel pa v fazo, da si se zgaral pa noben več te ne povoha,.. sam si boš kriv,.. v mladosti si si kakšen partz preveč privoščil, v starosti pa,.. U R fucked,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

bobby ::

Kdor ima kaj delnic, ki so vezane na Ag/Au, naj pričakuje korekcijo, da ne bo slabe volje, ce je slucajno prvikrat v tej situaciji. Srebro je oz bo nekje tam kjer je ampak delnice pa bi znale padat, bo vnovcevanje dobickov. Ce ima kdo valute na zalogi bo imel cas za nakup.
Tudi dam bom malcek potegnil ven, rabim drugo prevozno sredstvo, moja toyota po 500kkm odpoveduje poslušnost ?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Kvinta ::

Generalka je največ 2k pa se lahko spet 500k voziš :D
A.C.A.B

bobby ::

Ne bom dal 2k za avto, ki ni 0.5k vreden, se ti ne zdi?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

WaterBoy ::

bobby kateri trader priporočaš za vlaganje v ETF-je

bobby ::

Etfji me ne zanimajo.
Kot drugo, ce govoriva pod 100eur na mesec pol vseeno, samo kosistenco drzi
Kot tretje, tocka 2 je za faktor 3 boljsa kot katerikoli sklad, ki ti ga bi ga forsirali. In si ze na tej toxki profitiral.
Kot zadnje, v kater sektor bi pa ti trenutno vlagal?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

redtech ::

Je že padlo, priložnost da vskočite na vlak :]

Mr.B ::

redtech je izjavil:

Je že padlo, priložnost da vskočite na vlak :]

Verjeno ne na papirnega.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Furbo ::

redtech je izjavil:

Je že padlo, priložnost da vskočite na vlak :]

Jap, prilika zdajle, dokler bo trajalo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mit3k ::

V petek je bilo kar pestro za srebro in zlato. Kaj menite, bo še padalo?

nurmaln ::

še, pa rastlo tudi
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

atubbuta ::

Izgleda, da bo še. Dolina pa verjetno ne bo dosegla globine prejšnje.
:)

Furbo ::

V petek so bile po ZDA borze zaprte in tedaj se vedno dogajajo čudne reči, bomo videli kaj bo. Zlato je bilo kar visoko, tudi rekordno.. srebro ima pa še dovolj prostora za gor.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Tavher ::

Če primerjamo prejšnjo gospodarsko krizo s to, ki se ni še niti začela, potem bo zlato šele začelo rast.

mit3k ::

Srebro pa danes raste v kripto stilu.

martincek1 ::

bobby je izjavil:

Etfji me ne zanimajo.


Zakaj te ETFji ne zanimajo?

bobby ::

Sklade, takšne ali drugačne sem prerasel.
Če že, potem bi morda šel v SILJ
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

atubbuta ::

Sem že računal, da bom kaj poceni kupil. Pa očitno s te moje ne bo kruha.
:)

gruntfürmich ::

če boš tako gledal ne boš nikoli kupil.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bobby ::

Dont be pussy pa glej, časa imaš več kot dovolj:


Cena leta 2000: 279$
Kvazi letna inflacija 2%
Cena leta 2020 pri upoštevanju kvazi 2% letne inflacije: 414$

[url=http://shrani.si/?3b/jS/151s4bM1/image2...
Slika je do leta 2011,.. ampak imaš možgane, pa se zamisli,...

Kar pomeni od leta 2000 do danes v povprečju 8% letni donos in upoštevaje že odšteta inflacija

KOličina samo USD valute v cirklaciji leta 2000: 600miljard
KOličina samo USD valute v cirklaciji leta 2020: 2000miljard
Če se komu zdi smešno, da je to samo 3,5x več kot prej naj takoj dodam, da je to samo valuta v cirkulaciji, nikjer ni kakršnegakoli dolžniškega deleža.
https://fred.stlouisfed.org/series/CURR...

Ali se še komu zdi, da je 2k usd za unčo zlata blizu vrha?

Disclaimer: nisem gold bug,.. sem silver.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

bobby ::

aja, še nekaj sem pozabil pri vsej mali zgornji računici:
davki=0% na zlato.
Provizije, predno se kdo spotakne, so druga zgodba ampak niso omembe vredna.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Furbo ::

No ja, ponavadi so majhne, trenutno je pa med nakupno/prodajno 1oz palčke ali filharmonika kar 100€ razlike, kar ni malo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

lay2er ::

Sam imam sicer kar 10% portfelja v zlatu in srebru, ampak vse to umikam v kripto. Ce grejo v to smer že največji bankirji potem veš da ni več 1700, ampak 2020s

bobby ::

@furbo: Torej nekje okoli 8%,.. za rok leto al iveč.
ja blazno veliko.
hmmm le koliko je za delnice,..
dlakocepiš na napačnem koncu ker za 100eur moraš delat najmanj 4dni pa se ti zdi velik. Gladko ti je pa BP pokurt 100eur za popivanje na mesec, naprimer, ali pa čike, ali pa (dodaj sam) v manj kot pol leta.
Dlakocepiš na napačnem koncu.

lay2er: sam imam 60% v srebru (od tega cca 15 fizično), cca 7% zlatu (polovico v fizičnem), 20% v kripto, 10 je pa razdeljeno v energijo in pa shorte.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Furbo ::

Nič ne dlakocepim, kar je preveč, je preveč.

Če imaš ti srebro v papirju, se bojim da ti šparaš na napačnem koncu in se ti zna to še maščevati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bobby ::

Razloži mi srebro v papirju, ker ne vem, kako si ti to predstavljaš.
In ja, 100 eur pri tej ceni ni preveč za provizijo, ker je cilj popolnoma drugačen.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Furbo ::

Ja zgoraj si napisal, kot da imaš le manjši delež srebra fizično.

100€ pribitka na unčo bi jaz zdajle plačal samo za platino, za zlato zagotovo ne.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bobby ::

pri 1000usd se ti zdi 120usd provizije sprejemljiva cena, pri 1800 usd pa 120usd ti ni sprejemljiva?
Zanjimivo.

In ja,imam manjši delež, v procentih, koliko časa lahk os tem živim pa bo ostal sktivnost.
In pa pairna obiko v tem primeru boš moral malo bolj raztložit.
Če je deleš podjetja zate papirna oblika, potem da.
In je isto, kot, če si ti lastiš delež kateregakoli podjetja (tesla, MS, kateregakoli ETF,.. fill in the blank) except gold futures naprimer,.. ki je pa edian točka, kjer, če to ,isliš, se strinjam s teboj 100%.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Furbo ::

- Ker je na platino tipično še ddv in je trenutno podcenjena, sem pripravljen dati borza+100€/oz, čeprav je še to drago.

Da bi preplačeval zlato, ki je na skoraj rekordnih vrednostih za 100€/oz, mi je pa neumnost. Potem raje posežem po srebru, ki je še orenk podcenjeno.

Ne vem kako imaš srebro z deležem v podjetju, tako da to ne bom komentiral. Mislil sem, da gre za kako obliko vlaganja v srebro, kjer ne dobiš fizike.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mr.B ::

lay2er je izjavil:

Sam imam sicer kar 10% portfelja v zlatu in srebru, ampak vse to umikam v kripto. Ce grejo v to smer že največji bankirji potem veš da ni več 1700, ampak 2020s

Seveda ti kar. za kar si lahko leta 1900 kupil za 1oz:)) zlata lahko cca danes. Kar si lahko leta 1900 kupil za 100€, danes zagotovo ne bi mogel. In to nebi mogel je ogromno...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Aquafriend ::

Printajo denar iz nic. Na zacetku , okrog leta 1900, dolar bil vreden 100 centov. Danes pa 4 cente? Kaj pa zlato? Ja, zlato je zlata vreden! Ampak fora je, da vedno ko je kaksna vojna ali kriza, se veckrat zlato zaseze navadnim ljudem. Tako da pazljivo z njim.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Aquafriend je izjavil:

Ampak fora je, da vedno ko je kaksna vojna ali kriza, se veckrat zlato zaseze navadnim ljudem. Tako da pazljivo z njim.

Kadar je vojna ali kriza, je ponavadi denar tisti, ki postane ničvreden. Tako da pazljivo z njim. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Aquafriend ::

Je dost primerov, ko so si ljudje resili zivljenje z zlatom, ki je bil zakopan nekje na varnem. Mama nobelovega nagrajenca, slovenka, studentka na dunaju je med vojno odkopala druzinsko zlato in podkupila, da so spustili njeno druzino iz taborisca na avstrijskem koroskem. tako, da ne vem koliko je pametno v takih primerih zaupat zlato, da ti nekdo drug cuva?

Furbo ::

Kdo pa je rekel, da naj ti ga kdo drug čuva? Zato pa ljudje ne dajo merkati kokoši lisicam. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Aquafriend ::

Vecina ljudi ima zlato v banki ali pa trguje z njim na raznih borzah. Virtualno.

Furbo ::

Zato se pa s temi stvarmi še lahko manipulira, ko bo balonček počil, bo pa vesel samo tisti, ki ima fiziko.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bobby ::

Upam, da je ta nitka tista, ki je drugačna in, če že bere to nitko osebe, ki imajo "zlato" virtualno, da se jim odpre oči on se prestavijo.
A ni to smisel debat?
V onovi je tako, da s samim zlatom ne spekuliraš.

Kdo od vas si je vzel cajt pa pogledal filmček, ki sme ga pripopal?
Zaenkrat se m izdi, da je otevilo oseb bližje 0 kot 10. Sej ne rabite vzet to za sveto, ampak samo kot drugačen pogled, nič drugega, definirajte si pa sami v glavi.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Mr.B ::

Aquafriend je izjavil:

Printajo denar iz nic. Na zacetku , okrog leta 1900, dolar bil vreden 100 centov. Danes pa 4 cente? Kaj pa zlato? Ja, zlato je zlata vreden! Ampak fora je, da vedno ko je kaksna vojna ali kriza, se veckrat zlato zaseze navadnim ljudem. Tako da pazljivo z njim.

Da , ti kar v cripto, potem pa pride virus, pa vse te bite popapca.
To da za dnevne potrebe ne kupujete majhnih kolicin srebra tud ne vidim, da se gres izpostavljati v casu krize z zlatimi palicami.
Dragulje ti tako in drugace tudi daneskradejo.
Noben ti ne preprecuje vlozit v sef v svici.
Ce bo konkretno pocilo, zagotovo lahko pozabis na crypto, ker bo ne samo 20% ampak 100% obdavcen, ce bo sploh delalo, oziroma kako mislis v napol delujocem internetu, da bos dobil dnar iz kripto, al mislis uno bomo s kripto placevali ? s katerim?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bobby ::

Mr.B: chill,..
Zaenkrat ni virusa, ki bi se spotaknil ob blockchain,.. (izobrazi se)
srebro, "dragulje-karkoli bi že to bilo" je bolje imeti v roki kot v papirjih, če to misliš
Net, če bo počilo, dejansko mora delat, ker čene, potem vse, kar je vezano na mastercard, maestro, visa, in vse plačilne kartice dejasko ne dela,.. In ja, banke, centralne i nkomercialne so že sedaj v virtualni valuti, crzpto je samo dislocirana enota istega sistema,.. tko da tega zadnjega tvojega stavka ne razumem, kako bi bilo lahko centralno bančištvo a boljšme, če bi internet na pol delal,..
Net in iznajdljivost ljudi je kot življenje,... vedno najde način,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Furbo ::

bobby je izjavil:

Upam, da je ta nitka tista, ki je drugačna in, če že bere to nitko osebe, ki imajo "zlato" virtualno, da se jim odpre oči on se prestavijo.
A ni to smisel debat?
V onovi je tako, da s samim zlatom ne spekuliraš.

Kdo od vas si je vzel cajt pa pogledal filmček, ki sme ga pripopal?
Zaenkrat se m izdi, da je otevilo oseb bližje 0 kot 10. Sej ne rabite vzet to za sveto, ampak samo kot drugačen pogled, nič drugega, definirajte si pa sami v glavi.

Brez skrbi, marsikdo v Sloveniji je videl ta in podobne dokumentarce. Nekateri smo videli že kako je bilo z dinarjem in zdaj vidimo, kako se zgodba ponavlja z eurom.

Ja z zlatom se ravno ne špekulira, seveda pa ga vseeno ne gre preplačevati.

Če zlato ohranja vrednost, je pa srebro tisto, ki zna prinesti tudi lep plus, po mojem mnenju.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mr.B ::

Da ko bo pizdarija, ti nekje v internetu kripto pomenila tocno nulo.
Zlato je in ohranha vrednost v razmerju kaj si pred sto leti lahko kupil in kaj lahko danes. kripto , ce mislis da je nalozba za starost, je pac z segrgacijo ozirom locevanja interneta vedno bolj vprasljivo, ce bos lahko komuniciral izven evrope z nekom kot danes, sploh ce dejansko kje poci, ali oa rabijo dnar, bo samo puff ni vec, in cez 50 let bodo tvoji potomci imeli vizualno dozivetje ak film, kako je triljon v kripyt poniknil za pokojnine..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bobby ::

zdej pa vse to, kar si spisal, prestavi nekje 30let v prihodnost, eraziraj kripto in dovoli centralnim bankam izvest to, kar se počne od uveljavitve prve kreditne/debit kartice naprej,.. si kaj na boljšem?
razliak je samo v tem, da drćava v prvem prmeru lahko pritisne na gumb in ti prikine dotok do tvojih evrov ali v drugem primeru ko,..
Ne gre za to, da bodo,.. gre za to, da lahko in jim dovoliš,.. tin foil on or off,..
Čiči tam na tvojem fotelju pa lapaj dalje, si PNG, lahko imaš čast, da sem ti sploh replyal,.. (beri moj pordpis)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Aquafriend ::

Jaz imam png pa se zdaj ne vem zakaj sem ga dobil. Menda zaradi odpiranja tem, ki niso v skladu z slotech?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: bobby ()

Aquafriend ::

Bobby ocitno misli, da vsi, ki imajo png, da so zgresili ne vem kaksno hudodelstvo. Pa ocitno ni tako. To samo pomeni, da si bil za dolocenega moderatorja nezazelen. Vzrok tega pa je lahko tudi to, da ne razume tega, kar pises ali pa moderator misli, da je to neresnica, neumnost ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: bobby ()

bobby ::

tema: padec zlata,.. tvoja tematika post je vezan z zlatom na način,.. unknown,..
Sprejel si pogoje,.. na st ni demokracije,..
no zej pa moderator lahko briše moj in še en par gornjih postov,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Aquafriend ::

Mr.B je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Printajo denar iz nic. Na zacetku , okrog leta 1900, dolar bil vreden 100 centov. Danes pa 4 cente? Kaj pa zlato? Ja, zlato je zlata vreden! Ampak fora je, da vedno ko je kaksna vojna ali kriza, se veckrat zlato zaseze navadnim ljudem. Tako da pazljivo z njim.


Noben ti ne preprecuje vlozit v sef v svici.


Sef v Svici? A ves kaj se je zgodilo z zlatom tistih, ki so imeli zlato v Svici med 2. svetovno vojno? Niso mogli prit do njega, ker je bila povsod vojna, razen v svici, seveda. Tako da ti v casu vojne tisto zlato ni nic pomagalo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: bobby ()

Kvinta ::

od leta 2000 do danes v povprečju 8% letni donos


Taki odstotek pa še malo + jaz z kriptovalutami zaslužim v enem dnevu ,ko se mi ljubi dolgo v ekran zijat in če je dan pravi :D
A.C.A.B


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti fizično zlato/srebro? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9623617 (8160) Kamran
»

denar ali zlato? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18346225 (15910) DeusB
»

Se splača denar vložiti v zlato ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9943469 (27933) mat xxl
»

NaloŽbeno zlato (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6522440 (16431) Furbo
»

Varno oplemenitenje denarja. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815279 (13133) c3p0

Več podobnih tem