» »

Kje kupiti fizično zlato/srebro?

Kje kupiti fizično zlato/srebro?

«
1
2

bhfg ::

Najraje bi nekaj v Ljubljani. Kje so najmanjši premiumi glede na tržno ceno? Je res potrebno izpolniti dokumentacijo, ko kupuješ zlato/srebro? Ta nadzor mi ni všeč, se da kje brez tega? LP!

Machete ::

Nimaš googla?
Moro. Premium se zmanjša s količino. Vzemi vsaj 100g. Ampak zdaj je zaprto, če si slučajno iz vesolja prišel. O kakšni dokumentaciji govoriš?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bobby ::

Jaz sem kupoval v smh.net (Gradec, AT) in ja, je bil cenejši kot v Slo in se mi je splačalo, ker nisem kupoval samo zase,..

Drugače pa na Moro sem tudi jaz povprašal in sem dobil tale odgovor, to je bilo avgusta 2016.

Za nakup naložbenega v Sloveniji ni potrebna davčna številka kupca. Obenem nakupov ali prodaj naložbenega zlata ne poročamo. Po naših informacijah tovrstne evidence ne obstajajo.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

fikus_ ::

Nakup/prodaja zlata v SLO je neobdavčeno, tako da moraš dati samo tiste podatke, ki hoče kopec/prodajalec. Mislim da tako velja tudi za EU.

DeusB ::

TRenutno bos težko kje dobil fizično zlato, še manj pa srebro! Vse razprodano, kar pa ni so pa cene že sedaj veliko nad borzno ceno!

Furbo ::

V ZDA se srebro menda prodaja že za borza +100%
Zlato ne boš dobil nikjer, morda na bolhi kak komad.
Srebro se dobi neuradno, palice okoli 620 in kovanci okoli 21.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Furbo ::

Gledam nemški trg, ful firm si konkurira, ampak filharmonik 24+, palice 670+ lol.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Kvinta ::

Paranoiki najboljše ,da si grete bakreno žico v kolutih na tono kupit tam ne rabiš nobene dokumentacije samo čisti keš :))

Smurf ::

Furbo je izjavil:

V ZDA se srebro menda prodaja že za borza +100%

Cena srebra na borzah pada. Je prakticno na dnu zadnjih 5 let.

Furbo ::

Saj spremljam borzo. Zanimivo je to, da ga ne moreš dobiti po tej ceni nikjer.
Če ga ti kaj prodaš po borzni ceni, kupim vsega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

A. Smith ::

Smurf je izjavil:

Furbo je izjavil:

V ZDA se srebro menda prodaja že za borza +100%

Cena srebra na borzah pada. Je prakticno na dnu zadnjih 5 let.


Nastal je razkorak med borzno ceno ("papirnata kovina") in ceno fizične kovina, ki je kot prvič ni za dobiti in drugič, če jo še kje dobiš, je duplo borzne cene.

Hkrati so se močno povečali zahtevki po izplačilo fizičnega srebra in zlata na CME in povečujejo se ugibanja, ali ima CME na zalogi resnično dovolj kovine, da tem zahtevkom ugodi.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

otago ::

Imam izkusnje z Morom in Philoro.at v Gradcu.

Moro-tu moras dat na vpogled potni list, prepisejo osebne podatke na racun. Naj se ne bi porocalo dalje.

Philoro.at v poslovalnici (free parking pri Obiji, zraven imas LH), zahtevajo vpogled v osebni dokument, prepisejo podatke na racun.

Nasteta nimata odprtih fizicnih poslovalnic odkar "kriza".

Smurf ::

A. Smith je izjavil:


Nastal je razkorak med borzno ceno ("papirnata kovina") in ceno fizične kovina, ki je kot prvič ni za dobiti in drugič, če jo še kje dobiš, je duplo borzne cene.

Hkrati so se močno povečali zahtevki po izplačilo fizičnega srebra in zlata na CME in povečujejo se ugibanja, ali ima CME na zalogi resnično dovolj kovine, da tem zahtevkom ugodi.

Jap in na podlagi tega je res debilno kupovati 100% nad borzno ceno. Zlo dober nacin kako ratati reven.

Razen ce pricakujes konec sveta in fiata. Ampak jaz ne bi na to racunal.

Furbo ::

Konec sveta ne, se bo pa fiat močno razredčil.
Samo poglej, koliko milijard bo natiskala vsaka država. Sicer to prepakirajo v izjave ala 'ecb bo zagotavljala likvidnost' , ecb bo odkupovala obveznice.. bla bla bla.. tiskali bodo noč in dan.

Že zdaj je kup ljudi dobival zastonj keš, zdaj ga bomo pa vsi + firme.

Evro bo šel po poti dinarja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

A. Smith ::

Najboljši časi za nakup fizičnega zlata so mimo, to sigurno drži. Bomo videli, kaj bo s ceno fizičnega zlata, ko se bodo kovnice po koncu karantene nazaj odprle.

Te državne pomoči, ki jih trenutno videvamo, so zelo podobne konceptu helikopterskega denarja. Trenutno stanje.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

trenerkar ::

bobby je izjavil:

Jaz sem kupoval v smh.net (Gradec, AT) in ja, je bil cenejši kot v Slo in se mi je splačalo, ker nisem kupoval samo zase,..

Drugače pa na Moro sem tudi jaz povprašal in sem dobil tale odgovor, to je bilo avgusta 2016.

Za nakup naložbenega v Sloveniji ni potrebna davčna številka kupca. Obenem nakupov ali prodaj naložbenega zlata ne poročamo. Po naših informacijah tovrstne evidence ne obstajajo.

Meni so konec leta 18 na moro rekli, da je meja za zlato 1000€ kjer te popišejo. Torej pri nakupu nad 1000€ se moraš identificirat z osebnim dokumentom.

Furbo ::

Pri manjših nakupih te pa tudi, samo ne rabiš osebno dati ven, ti verjamejo na besedo.

Sem v ene 2 meseca nazaj kupil eno 2,5g palčko za darilo in sem moral dati naslov.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bobby ::

Vse to, kar vi govorite je za kreacijo racuna. Ne daste davcne ampak samo ime, priimek, naslov in dokazilo, da si to to ti, brez davcne, kajne?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

ferdov ::

Pri večjih zneskih tako ali tako pri Moro želijo nakazilo, da se ne ukvarjajo z identifikacijo kupca po ZPPDFT.

Furbo ::

bobby je izjavil:

Vse to, kar vi govorite je za kreacijo racuna. Ne daste davcne ampak samo ime, priimek, naslov in dokazilo, da si to to ti, brez davcne, kajne?

Ja, samo je nadležno. Če kupim pralni stroj, mi noben ne teži za podatke. Če kupim za par jurjev gradbenega materiala tudi ne.. za slabe 3g zlata pa.
Če nikamor ne gredo ti podatki, zakaj jih rabijo?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bobby ::

definicija zlata je še vedno definirano kot finančni inštrument.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

A. Smith ::

A ni definicija zalata "denar"?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

bobby ::

Definicija fiat valute je definirana kot "denar". Definicija zlata je definirana kot denar.
Je oa valuta in zlato v skupini financnih instrumentov
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

barakus ::

Je kje v Slo fizično zlato na voljo?

bossko ::

Jaz bi v Sloveniji kupil zlato pri Moro ali Elementum ali Zlatarna Celje, ne vem pa če ga trenutno imajo.

Če ga nimajo je varianta tudi BullionVault (https://www.bullionvault.com/) iz švice. Nimam izkušenj ampak tu naj bi kupil dejansko pravo zlato in ti ga lahko tudi hranijo v Švici, lahko ti ga tudi pošljejo z varovano pošiljko. Nimam pa izkušenj.

Sam nameravam tudi kupiti nekaj zlata. Zanima me kako je z nakupom zlata od brata. Brat bi mi namreč rad prodal nekaj zlata ker potrebuje gotovino. Ko zlato prodajaš.... ali potrebuješ kaka dokazila o lastništvu zlata? Bi morala z bratom podpisati kak papir o prodaji/nakupu zlata??

starfotr ::

Za vsako stvar je dobro, če napišeš papir. Tudi, če na bolhi kupiš kolo ali hladilnik.

bossko ::

Ma ko prodajaš zlato je dovolj, da imaš s sabo zlato ali rabiš tudi kako dokazilo (račun), da si ga nekje kupil? Je mogoče tu kdo, ki je prodal zlato?

Furbo ::

Odvisno od kupca, eni orgazmirajo na račune, drugim je vseeno.

Jaz nikoli ne dam mojega računa, ker mi ni fora, da moji podatki krožijo po celi Sloveniji pol.

Ko kupujem, sem pa opremljen z ustreznimi testerji, da preverim zadevo.

bossko je izjavil:

Jaz bi v Sloveniji kupil zlato pri Moro ali Elementum ali Zlatarna Celje, ne vem pa če ga trenutno imajo.

Sam nameravam tudi kupiti nekaj zlata. Zanima me kako je z nakupom zlata od brata. Brat bi mi namreč rad prodal nekaj zlata ker potrebuje gotovino. Ko zlato prodajaš.... ali potrebuješ kaka dokazila o lastništvu zlata? Bi morala z bratom podpisati kak papir o prodaji/nakupu zlata??

Pri moro se je fino naročiti na njihov mail, včeraj so imeli omejene količine zlatih filharmonikov, ampak so bili kar precej nad borzo.

Z bratom lahko spišeta kupoprodajno pogodbo, pa svoj račun ti lahko da, če hoče.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

starfotr ::

Tudi, če je na sekret papir napisana je bolje, kot da je ni. Nikoli ne veš, kdaj te bo kdo zajebal. Tudi lastni brat. za 1 A4 papir je pa še ostalo denarja, kajne.

bossko ::

Kaj pa kovnice iz kjer je zlato? Gledam npr. Moro cenik in je zlato iz različnih kovnic. Ali je važno iz katere kovnice je zlato?

Furbo ::

Zdajle itak nimaš izbire, imajo filharmonike in to je to.
Razen če vzameš kilo.
So pa tudi dobra izbira in likvidni.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bossko ::

Vem da ni izbire trenutno. Ampak kaj to pomeni? Kdaj bo spet na zalogi? Vem da sprašujem neumnosti ampak ko ga bodo nakopali? :) Oz. ko bodo odkupili od drugih? To pomeni, da dokler ne bodo odkupili od ljudi ki bodo prodali, ga ne bo?

FoxKnox ::

Hehe, se spomnim, da sem kupil svoje filharmonike po 1050 €.

bobby ::

vedno bo samo vprašanje cene je,.. ker boš plačeval 10 ali 15% nad spot ceno,..
Pa sej smo trije napisal gor linke do podjetij, kje jih kupujemo,.. a je tako težko prečekirat njihobve strani?
smh.net ima, trenutno 1662eur samo se moraš zategnit gor v Gradec,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Furbo ::

bossko je izjavil:

Vem da ni izbire trenutno. Ampak kaj to pomeni? Kdaj bo spet na zalogi? Vem da sprašujem neumnosti ampak ko ga bodo nakopali? :) Oz. ko bodo odkupili od drugih? To pomeni, da dokler ne bodo odkupili od ljudi ki bodo prodali, ga ne bo?

Trenutno zaradi kitajskega virusa nobena rafinerija ne dela (spreminjajo nečisto zlato v 999,9 čisto), večina kovnic ne dela ali dela okrnjeno, rudniki se ustavljajo spet zaradi virusa, težave so tudi s transportom - dobavami, skratka cela linija od rudnika do tvojih rok stoji.

Vse to, v kombinaciji z ogromnim povpraševanjem (zaščita premoženja) je spraznilo trgovine vsega zlata in srebra, kar se dobi je bistveno dražje kot ponavadi.

Ko bo konec vse te drame z virusom, bi se morale zadeve in cene normalizirati. Seveda pa noben nima pojma, kakšne bodo cene zlata/srebra tedaj (nezaposlenost, tiskanje denarja.. milijon faktorjev).

Lahko čakaš in upaš na nižje cene ali pa kupiš.. trenutno prodajalci določajo cene, ne pa kupci.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Kvinta ::

Če bo enkrat spet kriza bom jaz lepo hodil v hosto po zajce in fazane vi jih bote pa z zlatom plačevali :))

Furbo ::

Evo mail ravnokar od Moro, zagrebite se :):
PONUDBA DNEVA, 17. april / NAKUP PO BORZNI CENI + 1 %

2 x 31,1035 g zlata palica, čistina Au 999,9/1000, Umicore
1 x 31,1035 g zlata palica, čistina Au 999,9/1000, Heimerle Meule
1 x 50 g zlata palica, čistina Au 999,9/1000, Zlatarna Celje
1 x 50 g zlata palica, čistina Au 999,9/1000, Umicore
2 x 100 g zlata palica, čistina Au 999,9/1000, Umicore
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bossko ::

Pa saj to je kot bi Spar pošiljal akcijo dneva : )

Sem klical na Moro in sem se postavil v vrsto za Dunajske filharmonike..

Furbo ::

No tole zgoraj je precej ceneje kot filiji, ki so do 8% nad borzo.

So mi pa vedno zabavne te njihove akcije. Ptički že čivkajo, da v Moro ne dobiš optimalne cene za zlato, ki ga nisi kupil pri njih.

Ampak folk leta po zlato v ZC, Elementum.. vsepovsod, da prihrani kak cent. Ko je pa treba prodati, pa laufa s tem v Moro.. ker tam najhitreje dobiš denar in prihranek ob nakupu izpuhti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Kvinta ::

Moro je pri po 500€ dražji kot v Nemčiji recimo že pri pol kile ;((

Kvinta ::

Kvinta je izjavil:

Moro je po 500€ dražji kot v Nemčiji recimo že pri pol kile ;((

Spiky28 ::

Furbo je izjavil:


So mi pa vedno zabavne te njihove akcije. Ptički že čivkajo, da v Moro ne dobiš optimalne cene za zlato, ki ga nisi kupil pri njih.

Ampak folk leta po zlato v ZC, Elementum.. vsepovsod, da prihrani kak cent. Ko je pa treba prodati, pa laufa s tem v Moro.. ker tam najhitreje dobiš denar in prihranek ob nakupu izpuhti.


To mi nikoli ni blo jasno, plemenite kovine se oglašujejo kot nekaj kar je zelo likvidno, drži vrednost in lahko takoj prodaš. Ko hočeš pa dejansko prodat, imam pa tak občutek, da so težave. Nisem še nikoli nič prodal, ampak si predstavljam...ja gospod, tega pa niste pri nas kupili (-3%), uuu pa računa tudi nimate (-10%), ni v orginal embalaži (-7%), blablabla.

Furbo ::

Niti ne, pogoji so kar jasni.
Elementum odkupuje se mi zdi 1-2% pod borzno ceno, ZC ne vem, Moro ima odkupne cene jasno navedene..

Ampak fora je, da lahko le v Moro vkorakaš in vržeš zadevo na mizo in ti hitro nakažejo, ostala dva se obračata bolj počasi, po mojem osebnem mnenju.

Ja, je pa še premalo konkurence in se lahko malo zafrkavajo vsa podjetja. V Nemčiji te noben ne vpraša kje si kupil, pa to in ono.. pri nas je še vse bolj v povojih, pa čeprav so ta podjetja že dolgo prisotna.

Je pa vse skupaj še vseeno bistveno hitreje, kot večina drugih naložb, pa dobiček je neobdavčen.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bobby ::

V vednost, cena zlata v evrih je najvisje po letu 2011,..
Vam to kaj pove slucajno?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

FireSnake ::

Jaz bom prodal eno unčo zlata v kratkem (kupljeno v MORO).
Kolko sem jaz razumel ni problemov s kako dohodnino?

Koliko je zdaj ena unča?
Ponavadi se je gibala nekje okoli 1200EUR
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

bobby ::

Se ti mudi prodajat? Ce ne, potem ne prodajaj,..

Ne ni problema z davki,...

Sicer bistvo mojega posta je nekje drugje, sedaj cakam, katetemu bo kapnilo,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

FireSnake ::

Ne, mudi se mi ne. Ta unča se mi valja v predalu že par let.
Vsi so govorili, kako bo cena narasla, a se je vseskozi gibala okoli 1200€ (tudi manj).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

bobby ::

Moj predlog tebi, ne prodajaj, ce se ti ne mudi, naj se ti vala po predalu.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

FireSnake ::

Pol se pa naj valja.

Sem pa gledal ceno srebra. Nenormalno nizka.
Ob priliki ga bom kupil eno kilo. Glede na to, da se ga da dobiti tudi pod 400€.
Mam čas čakat.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gruntfürmich ::

jst pa samo odlašam in odlašam z nakupom in čakam padec tečajev...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj bi kdo želel kupiti investicijsko zlato? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5417546 (4186) redtech
»

Nakup zlata prvič - na kaj biti pozoren (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7123067 (10635) Furbo
»

Padec zlata (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31448572 (23197) Furbo
»

denar ali zlato? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18346484 (16169) DeusB
»

Odkup zlata (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7019567 (12678) Spajky

Več podobnih tem