» »

prevajanje strani

prevajanje strani

JXS ::

A ma kdo kak page k prevaja internetne strani, pomožnosti v slovenščino oz. z veliko možnimi jeziki?

Koci ::

poglej malo po forumu, ni dolgo tega kaj je bila nekje objavljena

Elemen_T ::

Bom našel stran...obstaja nek transexport or sth...ti pa povem da je to edina stvar in še te uporaba je brezvezna...logično je nemogoče da bi neko besedilo prevedel iz slovenščine v ang. ali obratno - saj je vse preveč fraz in istopomenskih besed ki je računalnik ne zazna...oz jih ne more. 8-)

JXS ::

Elemen_T: res je da prevod v slovenščino, ni ravno maogoče dobro izvesti zlasti, če to počne program. sam pa sem enkrat našel en page, ki sem ga uporabil za prevod iz ruščine v angleščino. stvar je bla čist Ok.

Elemen_T ::

Seveda!
Kaj ti sploh veš da slovenščina sodi v tisto množico najbolj zakompliciranih jezikov? Glede ruščine sicer ne vem ... verjetno precej bolj preprosto od slovenščine.
Se pa baje nekaj dogaja na tem področju (prevajanje) - tudi v/iz slovenščino(e)...vse bo potekalo preko mikrofona kamor boš mogel vse govoriti na moč natančno in korektno - potem naj bi program zaznal tudi fraze...ni mi razumljivo kako ampak...bomo vidli.
Se mi zdi ta tema ful zanimiva.

Zgleda da bodo sčasoma tudi prevajalci in lektorji propadli >:D

Loki ::

V ta novem Jokerju je bil link objavljen med Quattrovimi iglami.
Na zalost ga trenutno nimam pr seb.
I left my wallet in El Segundo

Jolando ::

Koci ::

Poskusi z Word Translator 2000. Angleščina oziroma prevodi podobno kot pri drugih podobnih programih niso najbolj posrečena, ima pa program to možnost, da si lahko slovar psotopoma izpopolnjuješ z najbolj pogositmi besedmai, ki si jih zapomni in tijih naslednjič prevede prav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave s prevodi v nemščino

Oddelek: Loža
342898 (1959) Machete
»

O slavisti, kaj nam delate (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6111101 (8430) m0LN4r
»

Angleščina

Oddelek: Šola
363792 (2685) CMpunk
»

Računalnik-prevajalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
717453 (6750) Tear_DR0P
»

Presis prevajalni sistem

Oddelek: Programska oprema
123923 (3598) dunda

Več podobnih tem