» »

Inštalacija Win 10 na dodaten disk

Inštalacija Win 10 na dodaten disk

Dominator ::

V staro mašino sem dodal SSD disk. Rad bi vse skupaj formatiral in začel na novo, ampak ker nimam eksternega diska, materiala pa je za ohoho GB, razmišljam o takem procesu:

1. Inštalacija Win na SSD
2. Prenos map/datotek iz obstoječega HDD na SSD
3. Formatiranje HDD
4. Prenos nazaj is SSD na HDD

Sem kaj pozabil? Moram bit na kaj posebej pozoren?

klemenSLO ::

Ko boš mel stari disk spet piklopljen je važno kako maš boot disk vrsti red--> da bo SSD prvi... da ti ne bo iz starega diska bootal
Drugače pa nimaš kaj falit
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

solatko ::

Dominator - Na starem disku si naredi podatkovno particijo in tja prmakni vse podatke, dokumente, slike,...... potem preneseš particijo C na SSD in imaš vse kar si imel prej (programe, nastavitve,...) na novem disku.
Potem zbrišeš sistemsko particijo na starem disku, ga razžiriš na izpraznjen prostor in ga uporabljaš za podatke.
Če ti sistem v redu deluje, je brez veze na novo inštalirat vse programe, saj bo delalo enako, kot prej, samo časa porabiš več in več komplikacij imaš z vsemi registracijami,......

Za vse to lahko uporabiš tale programček:

https://www.aomeitech.com/aomei-partiti...
Delo krepa človeka

mihagr ::

Dominator, povej zakaj bi, ko imaš narejeno inštalacijo win 10 na SSD-ju, izvajal še 4.točko iz tvojega spiska. To, da je win10 na SSD-ju je v vsakem primeru mnogo boljše.

Dominator ::

Hvala vsem.

Tocka 4 zato, ker je levji delez vsega na HDD slikovni in video material. Za dobrih 150 GB je vsega, SSD pa je kapacitete 240 GB. HDD je 1 TB. Zato gre to potem nazaj.

Dominator ::

Problem ...

Naredil sem vse točke od 1 do 3. Prenesel vse slike iz HDD na SDD in od 240 GB je ostalo fraj samo 10 GB. Ampak ko bootam sistem preko Windowsov, ki so na SSD, se teh fajlov ne vidi, kaže mi pa, da je disk skoraj prazen. Da so samo Windowsi gor. Ko pa zamenjam in bootam preko HDDja, mi kaže, da je SSD skoraj poln, vseeno pa mi mape s slikami ne kaže.

Kaj sem naredil narobe?

nsa_ag3nt ::

https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

MrStein ::

Torej na SSD ni slik? Na HDD pa so?

Kaka znamka SSD? Da ni neka čunga-lunga.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vgradnja SSD + prenos Win 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6310996 (8895) Machete
»

SSD/ Cashe manager

Oddelek: Pomoč in nasveti
12737 (420) ffani
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678114 (6671) ngc2392
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621245 (13954) MrStein
»

Pomoč pri Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
204885 (4461) BorutK-73

Več podobnih tem