» »

"Lasje" iz izpušnega lonca?

"Lasje" iz izpušnega lonca?

pirx ::

Z avtom na vsakih nekaj mesecev malo bolj pospešujem (do rdečega polja) in se vozim recimo 80-90 km/h v nižji prestavi ene 5 minut, da se motor, ventili in izpuh malo očistijo.

No, ko sem danes avto parkiral po takšni furi, pa sem našel tole viseti iz izpušnega lonca: https://www.dropbox.com/s/smyjkgp50mexa...

Izgleda, kot umetni lasje. Je možno, da je to kakšen del iz katalizatorja ali izpušnega lonca? Ali pa mi je nekdo v izpuh nekaj natrpal?

hojnikb ::

nekdo te je malo nahecal :)
#brezpodpisa

Siddh ::

To so batzajle iz motorja. Vlečejo bat nazaj gor. Verjetno so iz tretjega cilindra, tam najprej popusti, ker so že po naravi prvi trije cilindri neuravnovešeni. Maš srečo da se niso zamotale okrog ventilov, potem bi moral zamenjat glavo motorja.


pirx ::

Hm, samo z roko to ni mogoče not poriniti, ker je izpuh dol obrnjen (pa še povsem skrit) in če bi bilo na rahlo, bi verjetno hitro ven padlo. To pa sem kar moral cukniti, da je ven prišlo. V bistvu sem videl delček in z rokavico kar na silo ven cuknil.

@Siddh
Ne gnjavi.

K0l1br1 ::

In nič zasmojeni niti črni niti nič niso ti lasje. Trolaš imo...

mihec87 ::

Si mogoče po klancu navzdol bremzal z motorjem, je kako peško očupal ko je mašina vakum potegnala...

pirx ::

@K0l1br1
Ne trolam. Zato pa sprašujem, kaj bi to lahko bilo, ker ni niti malo zasmojeno po tem, ko se je motor in izpuh zelo segrel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

K0l1br1 ::

Potem te je pa nekdo napel in ti lase not potisnil..... sicer pa kaj za en avto imaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

pirx ::

Saj to me čudi, kako bi lahko. Peugeot 308 je, letnik 2012. Izpuh je dol obrnjen in precej skrit. Če bi to sedaj jaz želel narediti, samo z roko ne bi mogel. Ni šans. Preveč na rahlo bi bilo in takoj bi ven padlo. Pa še druga stvar - ni znakov taljenja, kar je čudno, glede na temperaturo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

matobeli ::

dej še pri bremzah poglej če je v čeljusti kaj zob.

Ganon ::

Siddh je izjavil:

To so batzajle iz motorja. Vlečejo bat nazaj gor. Verjetno so iz tretjega cilindra, tam najprej popusti, ker so že po naravi prvi trije cilindri neuravnovešeni. Maš srečo da se niso zamotale okrog ventilov, potem bi moral zamenjat glavo motorja.


:)) Hvala za smeh.

VelkBla ::

Ne glede na temo, trol gor al dol, to so steklena vlakna iz izpušnega lonca. Lonec bo čedalje bolj ropotal, čez neki časa bo potrebna tudi menjava izpušnega lonca.

Imaš še originalni lonec ali si ga vmes že menjal?

pirx ::

Očitno je danes noč norčkov. :) Ne pustite se motiti. 8-)

@VelkBla
Iskal sem prereze izpušnih loncev, da bi videl, kako so narejeni, vendar česa podobnega nisem našel. Da pa mogoče vseeno ne gre za neko "lasuljo" pa razmišljam, ker pač ni absolutno nobenega znaka taljenja.

Ja, to je še originalni lonec.

lonewolf_ ::

Če bi blo po pustu bi še morda kdo verjel. Ni ti noben tlačil nič notri (na srečo ali nesrečo). Pojma nimam, ali to kaj vpliva na pline zaradi katalizacije, ali ta vlakna samo dušijo zvok itd...

https://mechanics.stackexchange.com/que...

Ta vlakna bi naj bila iz, slovnično, glušnik-a.

Kaj dela google, sem že pol meganika :D
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lonewolf_ ()

pirx ::

Hvala, @lonewolf. :) Ne bom iskal izgovorov, tokrat pač sam nekako nisem uspel izbrskat prave informacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

Dr_M ::

Sicer na prvi pogled res zgleda kot sop las, ampak tole je lahko tudi ene vrste steklena volna. Ko je nova, je popolnoma bela, ampak v avspuhu jo malo skuri. Sicer tocno take se nisem videl, ponavadi so nitke krajse in tanjse. Je jih je pa kar nekaj razlicnih vrst, mi jih mamo na sihtu ene 5 razlicnih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pirx ::

@Dr_M
Očitno bom moral dati tole zadevo popraviti. Škoda, avto je naprodaj, upam, da strošek ne bo prevelik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

Horas ::

pirx je izjavil:

Z avtom na vsakih nekaj mesecev malo bolj pospešujem (do rdečega polja) in se vozim recimo 80-90 km/h v nižji prestavi ene 5 minut, da se motor, ventili in izpuh malo očistijo.

No, ko sem danes avto parkiral po takšni furi, pa sem našel tole viseti iz izpušnega lonca: https://www.dropbox.com/s/smyjkgp50mexa...

Izgleda, kot umetni lasje. Je možno, da je to kakšen del iz katalizatorja ali izpušnega lonca? Ali pa mi je nekdo v izpuh nekaj natrpal?




https://makeameme.org/meme/NOT-SURE-IF-...

Jure14 ::

Povozil si nekoga z lasuljo.

K0l1br1 ::

Horas je izjavil:

https://makeameme.org/meme/NOT-SURE-IF-...

Saj se je očistilo. Mašina je izbruhala lasuljo skozi cilindre.

Raptor F16 ::

pirx je izjavil:

Z avtom na vsakih nekaj mesecev malo bolj pospešujem (do rdečega polja) in se vozim recimo 80-90 km/h v nižji prestavi ene 5 minut, da se motor, ventili in izpuh malo očistijo.

No, ko sem danes avto parkiral po takšni furi, pa sem našel tole viseti iz izpušnega lonca: https://www.dropbox.com/s/smyjkgp50mexa...

Izgleda, kot umetni lasje. Je možno, da je to kakšen del iz katalizatorja ali izpušnega lonca? Ali pa mi je nekdo v izpuh nekaj natrpal?


Men izgleda kot da si te je nekdo privoščil in zdaj bere forum :)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

pirx ::

@Horas
Poglej na Engineering Explained, če to dejansko pomaga ali ne in pridi nazaj napisat, kar si se naučil. :)

Najbolj hecno je, ko se ljudje radi delajo pametne o stvareh, o katerih pojma nimajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

vostok_1 ::

@OP

Meni pa se zdijo to bolj lasje od tiste pocestnice, ki si jo zadnjič posilu, umoril ter odvrgel v jezero.
Moral boš bolj pazit za naslednjič ko čistiš dokaze.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: usoban ()

Phantomeye ::

Model znebi se "avta", to ni tvoj avto. To je shapeshifter, ki so ga poslal iz prihodnosti, da te pokonča ...

Moja teorija je, da nisi resna grožnja in so poslali rookija, ki transformacije v nežive predmete še ne obvlada. Lasje so zgolj rezultat neuspešne transformacije.

mr_chai ::

Prejšnjo noč si bil nakrokan in si spoznal transvestita. Med vožnjo domov te je hotel oropati, pa si ga z enim udarcem ponesreči poslal v večna lovišča. Potem si zakopal truplo nekje v gozdu, vendar ko si vlekel truplo iz prtljažnika, se je lasulja zagozdila v auspuh. Primer rešen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

pirat ::

Zaradi vožnje v rdečem območju vrtljajev in hitrega pospeševanja si dokazal teorijo strun našega vesolja. Pospeševanje in moč tvojega Peugeota sta dejansko nekaj strun raztrgala in te so se zataknile v tvojem auspuhu :))

lonewolf_ ::

pirx je izjavil:

Hvala, @lonewolf. :) Ne bom iskal izgovorov, tokrat pač sam nekako nisem uspel izbrskat prave informacije.


I don't judge. Menjaš lonec pred katalizatorjem. Lonci ne bi smeli bit dragi. Brat je pred leti za twingecovega dal okoli 25€...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Tac20 ::

Mogoče pa te je kdo uročil:

Hoodoo (folk magic) @ Wikipedia

pirx ::

@lonewolf
Cool, potem bom peljal kar k lokalnemu mehaniku.

@Trolls :|
Troli ste sestavni del interneta, tako je vedno bilo in tako vedno bo. En trol začne, drugega to pritegne ("birds of the same feather flock together") in začne se madness of the crowds. To me ne čudi (je dobro dokumentiran in raziskan fenomen), niti ne moti.

Kar me čudi pa je to na kakšno raven je padlo moderiranje Slo-Techa. Včasih so se modi dejansko držali pravil (https://slo-tech.com/ostalo/pravila/) in dali opozorila na poste, ki niso bili relevantni. Tudi sankcije so bile. Sedaj pa je, kot kaže, vse skupaj en wild-wild west. To ni Slo-Tech, ki ga pomnim. Škoda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

jype10 ::

Hja, v katerikoli temi se pojavi ta pirat, gre vedno tema prot hudiču. Tako žal je, ker mu moderatorji pomagajo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ALT ()

Phantomeye ::

pirx je izjavil:

@lonewolf
Cool, potem bom peljal kar k lokalnemu mehaniku.

@Trolls :|
Troli ste sestavni del interneta, tako je vedno bilo in tako vedno bo. En trol začne, drugega to pritegne ("birds of the same feather flock together") in začne se madness of the crowds. To me ne čudi (je dobro dokumentiran in raziskan fenomen), niti ne moti.

Kar me čudi pa je to na kakšno raven je padlo moderiranje Slo-Techa. Včasih so se modi dejansko držali pravil (https://slo-tech.com/ostalo/pravila/) in dali opozorila na poste, ki niso bili relevantni. Tudi sankcije so bile. Sedaj pa je, kot kaže, vse skupaj en wild-wild west. To ni Slo-Tech, ki ga pomnim. Škoda.


Mal heca more bit no :D

drugače pa;

https://mechanics.stackexchange.com/que...

pomoje je točno to kar te zanima.

(opa, vidim, da je lonewolf to ze nalimal).

Zgodovina sprememb…

Dimnik ::

jype10 je izjavil:

Hja, v katerikoli temi se pojavi ta pirat, gre vedno tema prot hudiču. Tako žal je, ker mu moderatorji pomagajo.


Enako je s tabo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oderuški predračuni za servis vozila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12122964 (12440) KTM_
»

Vzdrževanje -+15 let starega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7612095 (8637) WizzardOfOZ
»

Bučanje motorja

Oddelek: Na cesti
181770 (1323) Buggy
»

Skrite napake na kupljeni stvari

Oddelek: Loža
101723 (1384) zuz3k
»

Avto - pri menjavi izpuha so me nateg.... ?

Oddelek: Loža
97289 (6882) MadMax

Več podobnih tem