» »

Apple proda več ur kot celotna švicarska urarska industrija

Apple proda več ur kot celotna švicarska urarska industrija

vir: Pxhere

vir: Strategy Analytics
Strategy Analytics - Tako pravijo podatki podjetja Strategy Analytics za lansko leto, ko je Apple prodal okoli 31 milijonov kosov svojih pametnih ur, za dobro tretjino več kot v letu 2018. Celotna švicarska branža urarjev je lani prodala okoli 21 milijonov primerkov. Kar je 13 % padec glede na leto poprej. Podatki sicer niso docela uradni, saj Apple ne objavlja števila prodanih kosov pametnih ur, raziskovalci so zato podatke zbrali pri maloprodajnih partnerjih podjetja.

Po oceni analitikov je švicarska urarska industrija v škripcih, saj ima Apple precej bolj razvejano prodajno mrežo, njihove ure so bolje oblikovane, uporabnikom prijaznejše in zmogljivejše, na vse skupaj pa krepko vpliva tudi vedno bolj zevajoči generacijski prepad: klasične ure kupujejo in nosijo predvsem starejši, število mladih, ki bi si nadeli le digitalni primerek zapestne ure, pa precej hitro narašča. Po njihovem mnenju so švicarska podjetja, kot so Swatch, Tissot, Tag Heuer in drugi, že zamudila priložnost, da bi trgu ponudila svoje pametne izdelke.

Sicer je prve ure, podobne današnjim zapestnim, začel v 16. stoletju izdelovati ključavničar Peter Henlein iz nemškega Nürnberga. T. i. taschenuhren so bile tedaj domena bogatašev. V 18. stoletju, po izumu kronometra, so primat v urarstvu prevzeli Britanci, pozneje pa je Švicar Abraham-Louis Breguet zaslovel s svojim vrhunskim oblikovanjem ročnih ur in zibelka industrije je postala Švica. Primat "Swiss made" je trajal praktično vse do današnjih dni, s kratko izjemo v sedemdesetih letih prejšnjega stoletja, ko so svet preplavili japonski digitalni izdelki.

144 komentarjev

«
1
2 3

Master_Yoda ::

Se vedno imam raje uro, ki je ni treba enkrat na teden polniti. Ceprav pa imma na drugi roki Mi Band za stetje korakov.

Vsakomur svoje, ampak se vedno se mi klasicne mehanske ure zdijo bolj elegantne. So pa veliko drazje (in nedosegljive heh) od applovih. Look at this beauty:



Skoda da stane toliko kot 12 povprecnih plac :(.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Sem si že leta nazaj mislil da bo Apple zagrizel v švicarje:)
So pa švicarji svinjsko dražili ure.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

zmaugy ::

Pametne ure so crap. Jih imam že nekaj let (zadnja je Fenix 5x), ampak imam veliko rajši klasiko in jo tudi nosim večkrat kot Fenixa.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Vazelin ()

MrStein ::

Master_Yoda je izjavil:


Skoda da stane toliko kot 12 povprecnih plac :(.

Me zanima koliko bo komentarjev "To je preplačano!" "Plačaš samo znamko!" :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Vazelin ::

zmaugy je izjavil:

Pametne ure so crap. Jih imam že nekaj let (zadnja je Fenix 5x), ampak imam veliko rajši klasiko in jo tudi nosim večkrat kot Fenixa.

Kupi apple watch ne nekih smeti
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Dri3r ::

Težko bi temu rekli ura, veliko primernejši izraz je zapestni računalnik, kateri (med drugim) kaže tudi čas.
dri3r

kow ::

Sem kupu uro, ko je bil se Apple Watch ver1.

Danes jo lahk prodam za cirka 70-80 odstotkov nakupne cene. Kolk je danes vreden Apple Watch v1?

-valvoline- ::

Oldschool slava ftw. Jebes svicarje ter shitwatche.
:))

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

kow ::

Sry, Japonc. Shitwatch je Apple, value je pa ura brez baterije.

Ne bodi nor in ne kupuj polizdelkov. Pocakaj na vsaj gen 10.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Dri3r ::

kow je izjavil:

Kolk je danes vreden Apple Watch v1?

Zanimivo uprašanje. Pravkar pogledal na eBay in so med $40-$90. Refurbished $110 :))
dri3r

kow ::

Trg je povedal svoje, haha.

Vazelin ::

kow je izjavil:

Trg je povedal svoje, haha.

Seveda. 13% osip prodaje švicarjev pomeni, da je čedalje manj ljudi priprqvljeno kupovati genericne eta mehanizme za par jurjev;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

-valvoline- ::

FireSnake ::

zmaugy je izjavil:

Pametne ure so crap. Jih imam že nekaj let (zadnja je Fenix 5x), ampak imam veliko rajši klasiko in jo tudi nosim večkrat kot Fenixa.


Sem mislil kupiti Fenixa, pa sem se kasneje malo ohladil.
Si me zdaj malo potolažil :)

Zdaj nosim Tissot Powermatic 80 (Safir, titan, automatik), pa mi res nič ne manjka.

Samo Fenix šestka je pa lepa ko strela.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Glugy ::

"razvejano prodajno mrežo"; predvsem so njihovi tržniki nadpovprečno dobri da zarad imena želijo uro potem še razni posredniki prodajat za lepe marže. Ljudje pa tud kupujejo ker je Apple "top šit" ime ; tud če v resnici ne daje na trg "top šit" robe. Sam verniki pač verujejo. Briga njih konkurenca; sam da se lepo sliši applova znmaka in gasa.

FireSnake ::

Je pa še ena stvar: slej ko prej pametna ura zastara.
Kar za klasiko ne velja.

Master_Yoda je izjavil:

Se vedno imam raje uro, ki je ni treba enkrat na teden polniti. Ceprav pa imma na drugi roki Mi Band za stetje korakov.

Vsakomur svoje, ampak se vedno se mi klasicne mehanske ure zdijo bolj elegantne. So pa veliko drazje (in nedosegljive heh) od applovih. Look at this beauty:



Skoda da stane toliko kot 12 povprecnih plac :(.


Kateri model je to?
Noro lepa. Kar ne velja za vse Rolexe.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

A zo zgoraj je pištola?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Master_Yoda ::

Kateri model je to?
Noro lepa. Kar ne velja za vse Rolexe.


Milgauss
Dovie'andi se tovya sagain.

          ::

Trg za švicarske ure bo vedno obstajal. Smartwatchi jim ne konkurirajo neposredno.

kow ::

Trenutno jim, ker jim kradejo prostor na roki. Je pa res, da se zna hitro obrnt, pa bomo imeli kaksne lece ipd. Pa bo roka zopet prosta.
Svicarji so preziveli kvarc, pa bodo se ta jajca. Nakit bo vedno obstajal.

Vazelin ::

Seveda tudi neposredno. Marsikdo je zaradi apple watcha raje nabavil slednje kot kakšnega cenejšega tissota. Se pa strinjam da ni ravno konkurenca Rolexu, omegi ipd
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

chittax ::

Ja saj ni čudno, če mora pa vsak, ki da kaj nase kupiti vsake pol leta nov apple watch, da je "in" med prijatli v najljubšem lokalu.

kow ::

Se ti zdi? Men so najbolj smesni razni direktorji v oblekah in z apple watchi. Deluje isto kot bi imel obleko, pa teniske obute. Mal kmetavzarsko.

Raptor F16 ::

FireSnake je izjavil:

Je pa še ena stvar: slej ko prej pametna ura zastara.
Kar za klasiko ne velja.

Master_Yoda je izjavil:

Se vedno imam raje uro, ki je ni treba enkrat na teden polniti. Ceprav pa imma na drugi roki Mi Band za stetje korakov.

Vsakomur svoje, ampak se vedno se mi klasicne mehanske ure zdijo bolj elegantne. So pa veliko drazje (in nedosegljive heh) od applovih. Look at this beauty:



Skoda da stane toliko kot 12 povprecnih plac :(.


Kateri model je to?
Noro lepa. Kar ne velja za vse Rolexe.


Jaz zaenkrat po dizajnu prisegam na Certino :)

 Certina GMT Powermatic

Certina GMT Powermatic

Leva ... Leva ... leva desna ena dva

zmaugy ::

Vazelin je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Pametne ure so crap. Jih imam že nekaj let (zadnja je Fenix 5x), ampak imam veliko rajši klasiko in jo tudi nosim večkrat kot Fenixa.

Kupi apple watch ne nekih smeti


Apple crap se lahko skrije pred Fenixom 5x. V mišjo luknjo.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

asdf_jklc ::

Hate comments on the way. A vas kdo sili, da jo kupite?

Vazelin ::

Sem mislil da je to kakšna ura - zapestnica.:D
Izgleda sweet ta fenix
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

mailer ::

Primerjat plasik fantastik ure, ki jih polniš večkrat na teden z inženirsko dovršenimi izdelki, ki tečejo praktično leta brez težav in napajanja je idiotizem. Sicer pa je apple znan po "kvalitetnih" izdelkih, ki jih ni mogoče popraviti, ko gre kaj narobe. Verjetno tudi baterije ne moreš zamenjati, ko se iztroši. Je pa res, da je lepa in kvalitetna ura statusni simbol. To pa pri milenijcih ne pali. Vsaka solarna ura za 100€ je boljša kot katerakoli pametna ne glede na znamko.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

zmaugy ::

Vazelin je izjavil:

Sem mislil da je to kakšna ura - zapestnica.:D
Izgleda sweet ta fenix

Ni da ni. Itak safirno steklo, na uri imaš zemljevid, da ne omenjam vseh možnih športov, katerih izvajanje lahko spremljaš (ena bolj kulskih in meni uporabnih stvari je merjenje hitrosti smučanja). Bila je pa okrog 800 EUR.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Okapi ::

Predvsem je neumno primerjati število kosov. Pomemben je dobiček. Deloma tudi število delovnih mest v državi, oziroma prispevek k bdp.

Swiss watchmaking in December 2019
Net monthly growth and a positive year overall

Swiss watch exports posted steady growth (+5.8%, to 1.7 billion francs) in December, primarily thanks to China, as well as an additional working day and a slightly favourable base effect. Over the year as a whole, the sector exported the equivalent of 21.7 billion francs, an increase of 2.4% compared with the already strong performance achieved in 2018.
Ni jim hudega.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

7982884e ::

kow je izjavil:

Sem kupu uro, ko je bil se Apple Watch ver1.

Danes jo lahk prodam za cirka 70-80 odstotkov nakupne cene. Kolk je danes vreden Apple Watch v1?
ja saj ce kupis kilogram bakra ali jekla bo prodajna cena tudi visji procent nakupne kot ce kupis pametni telefon.

pac, primerjava ni na mestu. ure nisi kupil da jo prodas, ce pa kupis apple watch in hoces novega, je to zato ker je nov toliko boljsi.

Netrunner ::

Kakšno uporabno vrednost sploh ima pametna ura če te ne zanima štetje korakov, utrip srca in ostale aktivnosti namenjene športu?

Kar ja vidim je:

Za:
- prej vidiš koliko je ura če te to zanima

Proti:
- prepogosto polnjenje napram klasični uri
- prej vidiš kdo te bo moril prek telefona
- še en strošek več

V bistvu brez telefona ni kaj prida uporabna in če že imaš telefon ne vidim razloga zakaj bi imel uro. Razsvetlite me prosim če se motim.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

louser ::

Master_Yoda je izjavil:

Se vedno imam raje uro, ki je ni treba enkrat na teden polniti. Ceprav pa imma na drugi roki Mi Band za stetje korakov.

Vsakomur svoje, ampak se vedno se mi klasicne mehanske ure zdijo bolj elegantne. So pa veliko drazje (in nedosegljive heh) od applovih. Look at this beauty:



Skoda da stane toliko kot 12 povprecnih plac :(.

Pa vendar stane temu podobna ura tretjino minimalke.

Vazelin ::

Lahko jo dobiš z 500 eur repliko ki bo videt 99% enako kot original:D kjer samo poznavalci ločijo
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

louser ::

kow je izjavil:

Se ti zdi? Men so najbolj smesni razni direktorji v oblekah in z apple watchi. Deluje isto kot bi imel obleko, pa teniske obute. Mal kmetavzarsko.

Pa zunaj novega Poršeja a?
Pri teh kmetavzar jih še gre samo za izkazovanja luksuza.

kow ::

asdf_jklc je izjavil:

Hate comments on the way. A vas kdo sili, da jo kupite?


Na nek nacin nas:
Signalling theory @ Wikipedia

louser ::

Vazelin je izjavil:

Lahko jo dobiš z 500 eur repliko ki bo videt 99% enako kot original:D kjer samo poznavalci ločijo

Ali pa še to ne.

Ganon ::

Bolj neumne primerjave pa še ne.

zmaugy ::

7982884e je izjavil:

kow je izjavil:

Sem kupu uro, ko je bil se Apple Watch ver1.

Danes jo lahk prodam za cirka 70-80 odstotkov nakupne cene. Kolk je danes vreden Apple Watch v1?
ja saj ce kupis kilogram bakra ali jekla bo prodajna cena tudi visji procent nakupne kot ce kupis pametni telefon.

pac, primerjava ni na mestu. ure nisi kupil da jo prodas, ce pa kupis apple watch in hoces novega, je to zato ker je nov toliko boljsi.


Če lahko sodim po iphonih in ipadih, novega kupiš, ker stari dela zanič po nekaj posodobitvah.
Mehanske ure so v primerjavi s tem večne.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

louser ::

Če hočeš natančnost, kupiš kvarca. Če hočeš funkcionalnost, kupiš Mi band. Če hočeš oboje, kupiš hibrida. Če hočeš luksuz, kupiš par k eur mehansko preseravanje. Če hočeš vse to, vzameš Applovo uro.

kow ::

Kako luksuz, ce vidim studente z Apple urami?

zmaugy ::

Moja najbolj nošena ura je cheap par sto EUR Citizen Eco Drive diver. Dovolj točna, ni mi treba ne vem kako pazit na njo, vedno teče, nobenega navijanja ali polnjenja ali menjavanja baterije. Edino vsak drugi mesec je treba datum popravit.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

kow ::

par 100e ni poceni ura, ampak cena za best price/performance. Poceni (slabe) ure so veliko cenejse.

louser ::

Best P/P je G Shock. Dobiš za manj kot sto evrov, jo lahko zlorabljaš na tisoč in en način in še natančna je.

zmaugy ::

Ampak je velika. Klasiko lahko nosiš pod srajco.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

49106 ::

louser je izjavil:

Best P/P je G Shock. Dobiš za manj kot sto evrov, jo lahko zlorabljaš na tisoč in en način in še natančna je.


G-Shock je dobra ura, ampak ni P/P.

kow ::

Zavili smo na stranpot. mea culpa.

Ganon ::

louser je izjavil:

Če hočeš vse to, vzameš Applovo uro.


Kaj?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple proda več ur kot celotna švicarska urarska industrija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
14424380 (19030) bbbbbb2015
»

Prodaja pametnih ur naglo peša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11330447 (25696) nekikr
»

Applove patentne težave v Švici v medijih bistveno prenapihnjene

Oddelek: Novice / Tožbe
66921 (5374) Nagi Bator

Več podobnih tem