» »

Apple proda več ur kot celotna švicarska urarska industrija

1
2
3

zhigatsey ::

Jaz mojega casiota ne zamenjam... Nekako mi je priraslo k srcu tisto piskanje ob uri in alarm, ki je tako tih, da te nikoli ne zbudi:)... No razen za športne aktivnosti raje izberem kakšnega polarja ali garmina...

kow ::

Ljudje smo razlicni. Nekateri bi radi obvestila, dodatne informacije itd. na pametni roki. Kolikor jaz poznam featurje, je zame osebno samo eden velik plus:
- da najdes telefon, ki si ga zalozil v stanovanju

Za kaksno drugo uporabno aplikacijo pa nisem slisal.

2dark ::

Master_Yoda je izjavil:





Skoda da stane toliko kot 12 povprecnih plac :(.


Zraven pa moraš imeti obvezno certifikat in račun, da vsakemu pokažeš, da je original, ker drugače vsi mislijo,da imaš ponaredek.

Scaramouche ::

Mam Suunto, edino kar ji fali da ima možnost za mobi kartico, pol je popolna!

mirancar ::

so komu te podatki o srčnem utripu etc mel kako rabo / zanimivost oz. zakaj jih uporablate?
korake šteje tudi telefon in so mi "zanimiv podatek" da lahk za foro primerjam različne športne dneve

korenje3 ::

Rolex je res nateg. Edino Omega je best value for money.


i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Vazelin ::

Omega je best price performance ratio med švicarji. Seamasterka 300m + Speedmaster moon edition je res sweet kombinacija.

Ampak glede Rolexa nimaš prav saj dobro držijo ceno, če drugega ne. Stopničko nad omego
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Okapi ::

Vazelin je izjavil:

Omega je best price performance ratio med švicarji. Seamasterka 300m + Speedmaster moon edition je res sweet kombinacija.

Ampak glede Rolexa nimaš prav saj dobro držijo ceno, če drugega ne. Stopničko nad omego
Če ne poznaš nobenih drugih znamk, oziroma hočeš narediti vtis na ljudi, ki ne poznajo nobenih drugih znamk.

Sicer pa je veliko švicarskih (in japonskih) mehanskih ur ki imajo precej boljše razmerje cena/kakovost od Omeg (ali Rolexov).

Vazelin ::

Okapi: povem mi eno švicarsko uro, ki nima generičnega eta mehanizma in je v cenovnem rangu seamasterja 300m kronometer?

ps: se pa strinjam da so to mainstream švicarske ure
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

korenje3 ::

Vazelin je izjavil:

Omega je best price performance ratio med švicarji. Seamasterka 300m + Speedmaster moon edition je res sweet kombinacija.

Ampak glede Rolexa nimaš prav saj dobro držijo ceno, če drugega ne. Stopničko nad omego


držijo ceno. Sam imajo slabše in cenejše proizvodne procese kot omega, prav tako manj kosov v urah. Ure pa prodajajo po 2x ceni. Še pred 10 leti je bila cena omege in rolex enaka.

Vazelin je izjavil:

Okapi: povem mi eno švicarsko uro, ki nima generičnega eta mehanizma in je v cenovnem rangu seamasterja 300m kronometer?

ps: se pa strinjam da so to mainstream švicarske ure


Največji strošek pri švicarskih urah je kakovost. Sem videl proizvodni proces pri omegi. Vse delajo stroji. Edina stvar ki jo človek dela je da preverja kakovost in umeri uro.

Je veliko švicarskih znamk, kjer ur ne umerjajo. Te se prodajajo do 1000€. Takoj ko se švicar loti umerjanja skoči cena za par 1000€ gor.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

jernejl ::

Vazelin je izjavil:

Okapi: povem mi eno švicarsko uro, ki nima generičnega eta mehanizma in je v cenovnem rangu seamasterja 300m kronometer?

Zakaj misliš, da ima generični ETA mehanizem slab price performance?

korenje3 ::

jernejl je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Okapi: povem mi eno švicarsko uro, ki nima generičnega eta mehanizma in je v cenovnem rangu seamasterja 300m kronometer?

Zakaj misliš, da ima generični ETA mehanizem slab price performance?


low quality check & ravnotežno kolo ni balansirano.
Je ogromna razlika če ti ura zaostaja 15s/mesec ali 5 minut/mesec.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Okapi ::

Vazelin je izjavil:

Okapi: povem mi eno švicarsko uro, ki nima generičnega eta mehanizma in je v cenovnem rangu seamasterja 300m kronometer?

ps: se pa strinjam da so to mainstream švicarske ure
Kot prvo, "generični eta mehanizem" ni nič slabši od tistega, kar dela Omega. Ravno tako lahko dobi kromometrski certifikat COSC.

Drugače pa, lastne mehanizma ima sedaj cel kup firm, ker je to postalo moderno, oziroma viša ceno uram, čeprav cena za izdelavo takšnega mehanizma ni bistveno višja.

Recimo Ball M Challenger, za dobra 2 jurja.



Za dobra dva jurja dobiš tudi Eterno Madison z mehanizmom, ki zdrži8 dni brez navijanja.



In še cel kup je tega.

Recimo tudi Davidoff, ki ga imam, nima generičnega mehanizma, pa se ga je dalo dobili pod 2 jurji. Ima zelo zanimivo komplikacijo, GMT s prikazom časovnih pasov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

korenje3 ::

Eta ima 3 stopnje. Standardni ni reguliran in ne more dobiti cosc certifikata.
Za specifična podjetja jih regulirajo (drugo kolo z vijaki) in kasirajo bistveno več.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

proto ::

korenje3 je izjavil:


Je ogromna razlika če ti ura zaostaja 15s/mesec ali 5 minut/mesec.


Ne pa ni. Ti (in podobni) ste zafantazirali in si zamislili, da je to pomemben podatek. V resnici je pa cisto irelevanteen. Tako kot pri (sem po letih malo po urah pogledal) seamasterju 1200m globine. Ali 300m. Marketinski bullshit, kaj bos iz batiskafa roko ven drzal? Aja ne bos ker bo samo ura ostala cela.

Mimogrede Rolex na prvi strani je ekstra grd. Seamaster pa ne zalostaja. Verjetno zato, ker nisem zaslepljen z znamko, ceno, brezveznimi detajli o izvedbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: proto ()

Master_Yoda ::

Hej ! Meni je dejansko lep. In ne zaradi znamke, tako da ce ves za kaksen poceni homage kar na dan z linki.
Dovie'andi se tovya sagain.

profii ::

proto je izjavil:

korenje3 je izjavil:


Je ogromna razlika če ti ura zaostaja 15s/mesec ali 5 minut/mesec.


Ne pa ni. Ti (in podobni) ste zafantazirali in si zamislili, da je to pomemben podatek. V resnici je pa cisto irelevanteen. Tako kot pri (sem po letih malo po urah pogledal) seamasterju 1200m globine. Ali 300m. Marketinski bullshit, kaj bos iz batiskafa roko ven drzal? Aja ne bos ker bo samo ura ostala cela.

Mimogrede Rolex na prvi strani je ekstra grd. Seamaster pa ne zalostaja. Verjetno zato, ker nisem zaslepljen z znamko, ceno, brezveznimi detajli o izvedbi.


Nam pokažeš eno zate lepo uro?

          ::

zmaugy je izjavil:

Mehanske ure so v primerjavi s tem večne.


Servis mojega cca. 10 let starega Rolexa lani v Trstu me je prišel čez jurja. Nekakšen redni servis.

kow ::

mirancar je izjavil:

so komu te podatki o srčnem utripu etc mel kako rabo / zanimivost oz. zakaj jih uporablate?
korake šteje tudi telefon in so mi "zanimiv podatek" da lahk za foro primerjam različne športne dneve


Ne rabis nobenih natancnih podatkov, grafov itd. Da ugotovis koliko prehodis/preteces na dan. 5min premisleka, svincnik in papir. Dobis dovolj dober priblizek. Lahko pa kupis pametno uro, jo polnis, rises grafe... Na koncu bo 95 odstotkov ljudi ugotovilo, da se premalo giba. Kar ze itak vemo.

          ::

mirancar je izjavil:

so komu te podatki o srčnem utripu etc mel kako rabo / zanimivost oz. zakaj jih uporablate?


Med vadbo itak nosim pas, srčni utrip ponoči pa je pokazatelj (eden od) regeneracije.

mirancar je izjavil:

korake šteje tudi telefon in so mi "zanimiv podatek" da lahk za foro primerjam različne športne dneve


Število korakov je popolnoma neuporaben podatek.

proto ::

profii je izjavil:

proto je izjavil:

korenje3 je izjavil:


Je ogromna razlika če ti ura zaostaja 15s/mesec ali 5 minut/mesec.


Ne pa ni. Ti (in podobni) ste zafantazirali in si zamislili, da je to pomemben podatek. V resnici je pa cisto irelevanteen. Tako kot pri (sem po letih malo po urah pogledal) seamasterju 1200m globine. Ali 300m. Marketinski bullshit, kaj bos iz batiskafa roko ven drzal? Aja ne bos ker bo samo ura ostala cela.

Mimogrede Rolex na prvi strani je ekstra grd. Seamaster pa ne zalostaja. Verjetno zato, ker nisem zaslepljen z znamko, ceno, brezveznimi detajli o izvedbi.


Nam pokažeš eno zate lepo uro?


Se iscem, gre pa Okapiju kar dobro (kateri osel se je spravil na srebrno stlacit zeleno in oranzno pri Rolexu mi se vedno ne da miru), seveda pa nisem nor, da bi 2k dal za uro (ker ima, buhuhuu xyz mehanizem in whatever komplikacije, in bi se z njo lahko potapljal do 1000+ metrov, kjer bi od mene ostala samo se ura, I couldnt care less. In kvarc je cisto dovolj natancen, za razliko v ceni, lahko lokalnemu brezdomcu placam, da mi jo nastavi vsakic ko grem v trgovino). Pa ne, da bi bil denar problem, ampak bi me bilo sram iti mimo vsakega brezdomca. In ker jih je vedno vec, nocem, da me je ves cas sram. Ergo, preseravanje odpade, ne bom podpiral industrije moskega nakita, lahko pa kaj predlagas (pred leti sta bila skagen in obaku kar ok, samo sta zabluzila).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: proto ()

Markoff ::

Ročne ure so praktično le še moški nakit. Vsaka klinčeva elektronska naprava že kaže uro plus verjetno ima vsak že v vsaki sobi stensko uro (za okras, če že ne zaradi časa). Zakaj bi zapravljal denar in nosil dodatni gadget na roki, mi res ni jasno. OK, tisti s fetišem štetja korakov in njihovega objavljanja urbi et orbi, šur, za vse ostale pa res ne razumem, zakaj morate imeti še tisti en merilec časa na roki...

That said, tudi če bi hotel nositi ročni nakit, ne dam na roke elektronske pasje zapestice, pa če naredi iz mene Bradliusa Pittusa.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

proto ::

Markoff je izjavil:

Ročne ure so praktično le še moški nakit. Vsaka klinčeva elektronska naprava že kaže uro plus verjetno ima vsak že v vsaki sobi stensko uro (za okras, če že ne zaradi časa). Zakaj bi zapravljal denar in nosil dodatni gadget na roki, mi res ni jasno. OK, tisti s fetišem štetja korakov in njihovega objavljanja urbi et orbi, šur, za vse ostale pa res ne razumem, zakaj morate imeti še tisti en merilec časa na roki...

That said, tudi če bi hotel nositi ročni nakit, ne dam na roke elektronske pasje zapestice, pa če naredi iz mene Bradliusa Pittusa.


Sva kar tam tam, edino glede stetja korakov. Vsi te gadgeti so cisti bullshit, in stetje korakov je tako nenatancno, da je cisto vseeno ali jih stejes ali ne. Ce se kdo ne strinja, gre lahko probat eno voznjo z LPP in opazuje, kako fantasticno se je natreniral.

zmaugy ::

Po mojih izkušnjah Fitbit dobro šteje korake, medtem ko Garmin ne ravno. Če želiš biti bolj razgiban ali shujšati, so tovrstni gadgeti lahko koristni, ker po nekem času dobiš malo občutka o tem, kaj tisto, kar si naredil, pomeni, plus da te morda dodatno motivirajo, da narediš več, ker tam jasno piše, kako malo si naredil in ti številke "zrejo v oči" ali pa vidiš da si naredil že veliko in ti manjka samo še x korakov, da jih bo lepa okrogla številka in jih potem greš naredit.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

louser ::

korenje3 je izjavil:

jernejl je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Okapi: povem mi eno švicarsko uro, ki nima generičnega eta mehanizma in je v cenovnem rangu seamasterja 300m kronometer?

Zakaj misliš, da ima generični ETA mehanizem slab price performance?


low quality check & ravnotežno kolo ni balansirano.
Je ogromna razlika če ti ura zaostaja 15s/mesec ali 5 minut/mesec.

Moja ne zaostaja niti sekunde, pa sem dal stotaka za njo ;((

mirancar ::

          je izjavil:

mirancar je izjavil:

so komu te podatki o srčnem utripu etc mel kako rabo / zanimivost oz. zakaj jih uporablate?


Med vadbo itak nosim pas, srčni utrip ponoči pa je pokazatelj (eden od) regeneracije.

mirancar je izjavil:

korake šteje tudi telefon in so mi "zanimiv podatek" da lahk za foro primerjam različne športne dneve


Število korakov je popolnoma neuporaben podatek.

kaj točno ti pa pove ta regeneracija?

oz. če tko vprašam: si zarad tega podatka kdaj karkoli spremenil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirancar ()

          ::

zmaugy je izjavil:

ker po nekem času dobiš malo občutka o tem, kaj tisto, kar si naredil,


Koliko si naredil ti pove čas, ki si ga porabil za vadbo in srčni utrip, ki si ga pri tem imel. Koliko si shujšal, ti pove tehtnica.

          ::

mirancar je izjavil:

kaj točno ti pa pove ta regeneracija?

oz. če tko vprašam: si zarad tega podatka kdaj karkoli spremenil


Regeneracija je najpomembnejši del vadbe, saj se telo takrat krepi. Čeprav ne tekmujem več niti na rekreativni ravni, pa še vedno želim trenirati optimalno. Zato zasledujem dva cilja: vsaj vzdrževanje trenutne pripravljenosti ter dobro počutje. Zato se zanašam na meritve ure, ki so za moje potrebe zadosti natančne. Delam pa na podlagi lastnih dolgoletnih izkušenj in precej predelane literature na to temo.
Sprašuješ kaj sem zaradi tega spremenil? Na podlagi tega stalno prilagajam športne aktivnosti.

Groot ::

mirancar je izjavil:

          je izjavil:

mirancar je izjavil:

so komu te podatki o srčnem utripu etc mel kako rabo / zanimivost oz. zakaj jih uporablate?


Med vadbo itak nosim pas, srčni utrip ponoči pa je pokazatelj (eden od) regeneracije.

mirancar je izjavil:

korake šteje tudi telefon in so mi "zanimiv podatek" da lahk za foro primerjam različne športne dneve


Število korakov je popolnoma neuporaben podatek.

kaj točno ti pa pove ta regeneracija?

oz. če tko vprašam: si zarad tega podatka kdaj karkoli spremenil


Glej če sam ne razumeš pomena opazovanja srčnega utripa med vadbo, to ne pomeni, da drugi tega ne uporabljamo. In ker že želiš neke konkretne primere: spremljanje srčnega utripa je zelo koristno med tekom, seveda ob predpostavki da se želiš pripraviti na nekaj, npr. polmaraton (za sobotno kratko trimčkanje to seveda ni niti malo potrebno). Sploh pri začetnikih se praviloma dogaja, da si že po 1 km teka nabijejo pulz v višave in potem hitro pride do zasičenosti, itd. Ko prebereš malce literature in marsikatero stvar tudi poizkusiš, hitro dojameš pomen določenih pragov srčnega utripa ;)

Raptor F16 ::

Point ostaja. Za veliko večino ljudi he merjenje pulza med tekom čista bedarija.

Približn tko kot mamce, ki si celo pohodniško opremo nadanejo skupaj s palicami, da se po ravnih potkah na drug konc Ljubljane sprehodijo ???
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

louser ::

Recimo utrip je važen, če loviš neko določeno intenzivnost.
Večina je ne.
Pokaže čez čas tudi, na kaki poti glede zdravja.

Cruz ::

Markoff je izjavil:

Ročne ure so praktično le še moški nakit. Vsaka klinčeva elektronska naprava že kaže uro plus verjetno ima vsak že v vsaki sobi stensko uro (za okras, če že ne zaradi časa). Zakaj bi zapravljal denar in nosil dodatni gadget na roki, mi res ni jasno. OK, tisti s fetišem štetja korakov in njihovega objavljanja urbi et orbi, šur, za vse ostale pa res ne razumem, zakaj morate imeti še tisti en merilec časa na roki...

That said, tudi če bi hotel nositi ročni nakit, ne dam na roke elektronske pasje zapestice, pa če naredi iz mene Bradliusa Pittusa.
Ure so modni dodatek. V večini primerov se odločijo zato, ker vsi drugi nosijo. Dvomim, da kdo pogleda več kot 5x na dan dejansko na uro. No, odvisno na koliko nezaželenih osebkov naleti na hodniku. :))

Vse drugo, meritve korakov, srčnega utripa ipd. pa je tudi odveč, tudi če si resen športnik. Je pa kul imeti te podatke, da jih lahko primerjaš ipd. Sploh pa ni potrebno, saj če se resno spraviš k stvari moraš razviti povezavo in spoznati svoje telo zelo podrobno.

Je pa kul imeti te podatke. Ko mi je prijatelj pokazal lepo razporejene letne podatke, primerjavo in analizo, me je mikalo, da bi si nabavil samo zaradi tega. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

zmaugy ::

          je izjavil:

zmaugy je izjavil:

ker po nekem času dobiš malo občutka o tem, kaj tisto, kar si naredil,


Koliko si naredil ti pove čas, ki si ga porabil za vadbo in srčni utrip, ki si ga pri tem imel. Koliko si shujšal, ti pove tehtnica.


Bolj sem imel v mislih to, da lažje oceniš kaj pomeni priti iz točke A v točko B (obe znani) v določenem času, na primer. Včasih smo temu rekli augenmas.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

          ::

Raptor F16 je izjavil:

Point ostaja. Za veliko večino ljudi he merjenje pulza med tekom čista bedarija.


Tako kakor večina stvari, vključno s prestižnimi švicarskimi urami ali Applewatchi, da se vrnem na temo.

mirancar ::

Groot je izjavil:


Glej če sam ne razumeš pomena opazovanja srčnega utripa med vadbo, to ne pomeni, da drugi tega ne uporabljamo. In ker že želiš neke konkretne primere: spremljanje srčnega utripa je zelo koristno med tekom, seveda ob predpostavki da se želiš pripraviti na nekaj, npr. polmaraton (za sobotno kratko trimčkanje to seveda ni niti malo potrebno). Sploh pri začetnikih se praviloma dogaja, da si že po 1 km teka nabijejo pulz v višave in potem hitro pride do zasičenosti, itd. Ko prebereš malce literature in marsikatero stvar tudi poizkusiš, hitro dojameš pomen določenih pragov srčnega utripa ;)

not trying to prove a point, samo zanima me.
ker zdaj veliko ljudi ima te ure, pa nevem kaj delajo z njimi.
Torej resnim tekačem je to uporabno da prilagajajo tempo in z tem bolj pravilno odlaufajo.
nevem kok teh ljudi dejansko laufa redno, še za kej drugega nucate te senzorje na urah?

drgač mislim da apple watch meri tudi okoliški noise, kar se mi tudi zdi uporabno/zanimivo imet graf izpostavljenosti na preglasnih območjih.

Cruz ::

Resni tekači poznajo svoj tempo, to bolj pomaga začetnikom.

Mislim, da imajo ure tudi za predvajanje glasbe.

Edino kar je uporabno je štoparica. Za to pa ti je obična Casio zadosti. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Raptor F16 ::

          je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Point ostaja. Za veliko večino ljudi he merjenje pulza med tekom čista bedarija.


Tako kakor večina stvari, vključno s prestižnimi švicarskimi urami ali Applewatchi, da se vrnem na temo.


Da razumeš poanto lastništva fine švicarske, japonske, lahko tudi ruske (Raketa) ure, si jo moraš najprej lastiti. Gre za sentimentalno vrednost, tako kot pri bolj finem avtomobilu. Ceniš detajle in fino izdelavo, ki je drugje ne vidiš. To so izdelki "za dušo". Poleg tega, da ti nudi osnovne funkcije prikaza in merjenja časa, gre za izdelek, ki ga z veseljem nosiš oz. imaš pri roki.

Če boš zaradi teh detajlov uro z veseljem nosil dnevno, se temu lahko reče dober nakup. Če pa jo boš imel spravljeno nekje v predalu, ali pa se je naveličaš po krajšem obdobju... gre za faljen nakup oz. stran vržen denar.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

LeQuack ::

Smart ure zastarijo čet leto ali dve. Dober odpadek ni kej.
Quack !

s1m0n ::

Dobro razumem, da daš 500€ ali več za uro, ki ima zgodovino, mehanizem... Ni mi pa jasno zakaj folk zapravlja tak denar za te pametne/športne ure? Kos elektronike in en zaslon nič drugo... Še meni za športno aktivnost zadošča poceni Xiaomi ura ji popolnoma nič ne manjka... Drugače pa nataknem na roko raje kak mehanski Seiko ali pa tudi kvarca/hibrida.

Okapi ::

Vsak ima pač svoje veselje. Ni se treba preveč trudit z razumevanjem, kaj se komu zdi koristno/zabavno/lepo/potrebno/zanimivo...

korenje3 ::

proto je izjavil:

korenje3 je izjavil:


Je ogromna razlika če ti ura zaostaja 15s/mesec ali 5 minut/mesec.


Ne pa ni. Ti (in podobni) ste zafantazirali in si zamislili, da je to pomemben podatek. V resnici je pa cisto irelevanteen. Tako kot pri (sem po letih malo po urah pogledal) seamasterju 1200m globine. Ali 300m. Marketinski bullshit, kaj bos iz batiskafa roko ven drzal? Aja ne bos ker bo samo ura ostala cela.

Mimogrede Rolex na prvi strani je ekstra grd. Seamaster pa ne zalostaja. Verjetno zato, ker nisem zaslepljen z znamko, ceno, brezveznimi detajli o izvedbi.


varilci delajo na globini tudi do 600m. Ura je pa osnovna oprema. Sploh taka ki je zanesljiva.

          je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Mehanske ure so v primerjavi s tem večne.


Servis mojega cca. 10 let starega Rolexa lani v Trstu me je prišel čez jurja. Nekakšen redni servis.


Hja... ko jaz pomislim da že šipica za mojo omego stane 1000€. Je pa res da je zelo težko narediti konkavno steklo s skoraj popolnoma enako debelino ob robu in na centru.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

korenje3 ::

s1m0n je izjavil:

Dobro razumem, da daš 500€ ali več za uro, ki ima zgodovino, mehanizem... Ni mi pa jasno zakaj folk zapravlja tak denar za te pametne/športne ure? Kos elektronike in en zaslon nič drugo... Še meni za športno aktivnost zadošča poceni Xiaomi ura ji popolnoma nič ne manjka... Drugače pa nataknem na roko raje kak mehanski Seiko ali pa tudi kvarca/hibrida.


Danes je tako da je elektronika do 10% software pa 90% ali več v vrednosti.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

          ::

s1m0n je izjavil:

Kos elektronike in en zaslon nič drugo...

Enako kot tvoj prenosnik, telefon ali kak drug izdelek, ki si ga lastiš: kos kovine in plastike z zaslonom ...

s1m0n je izjavil:

Še meni za športno aktivnost zadošča poceni Xiaomi ura ji popolnoma nič ne manjka

Meni pa za kosilo popolnoma ustreza krompir v juhi in ne razumem tistih, ki jedo kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

Glodko ::

Hja... ko jaz pomislim da že šipica za mojo omego stane 1000EUR. Je pa res da je zelo težko narediti konkavno steklo s skoraj popolnoma enako debelino ob robu in na centru.


Huh. Hvala bogu da nimam fetiš na ure. Sladki prihranki :)

Raptor F16 ::

Glodko je izjavil:

Hja... ko jaz pomislim da že šipica za mojo omego stane 1000EUR. Je pa res da je zelo težko narediti konkavno steklo s skoraj popolnoma enako debelino ob robu in na centru.


Huh. Hvala bogu da nimam fetiš na ure. Sladki prihranki :)


A boš v grob nesel denar ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Okapi ::

korenje3 je izjavil:

varilci delajo na globini tudi do 600m. Ura je pa osnovna oprema. Sploh taka ki je zanesljiva.
:))Potapljači že par desetletij uporabljajo takšne "ure"


ne pa mehanskih. Te imajo za okras, ko gredo po potapljanju na pir.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

          ::

Raptor F16 je izjavil:

Da razumeš poanto lastništva fine švicarske, japonske, lahko tudi ruske (Raketa) ure, si jo moraš najprej lastiti. Gre za sentimentalno vrednost, tako kot pri bolj finem avtomobilu. Ceniš detajle in fino izdelavo, ki je drugje ne vidiš. To so izdelki "za dušo". Poleg tega, da ti nudi osnovne funkcije prikaza in merjenja časa, gre za izdelek, ki ga z veseljem nosiš oz. imaš pri roki.


Točno tako je: gre se za veselje in strast pri nošenju in uporabi določenega izdelka. Jaz na ure ne dam prav veliko, imam pa za en soliden avtomobil vredno zbirko klobukov. Najdražji je bil preko dveh tisočakov, ampak nekdo, ki ga to ne zanima, bo samo zavijal z očmi. Meni pa je neprecenljivo dober občutek, že ko se zjutraj odločam za klobuk, ki ga bom čez dan nosil, kaj šele potem ko ga imam na glavi.

shadeX ::

s1m0n je izjavil:

Dobro razumem, da daš 500EUR ali več za uro, ki ima zgodovino, mehanizem... Ni mi pa jasno zakaj folk zapravlja tak denar za te pametne/športne ure?


Ok dejansko imam trigger in to so točno taki posti kot je tale. Meni je povsem jasno, da obstajajo ljudje, ki jim ni popolnoma nič jasno. Pravkar si tudi priznal, da ne razumeš homoseksualcev, transvestitov in nasplošno ljudi z drugačnimi pogledi in razmišljanji od sebe. Vidiš predvsem samega sebe in si toksičen za družbo. Pravzaprav, tak človek kot si ti je definicija toksičnosti človeka.

Odstrani se pošast.

Dobro razumem, da daš 500EUR ali več za uro, ki ima zgodovino, mehanizem.


Jaz pa ne. 500EUR za napravo, ki ti kaže čas. Kaj si munjen?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Okapi ()

Glodko ::

A boš v grob nesel denar ?


Ne. Ampak tudi tebe ne bodo pokopali z uro :)

Se pa osebno raje spominjam dogodivščin in ljudi s potovanj kot šipce za jurja. No, razumem pa, da je čar ravno v tem, da smo si različni.

          ::

shadeX je izjavil:

Ok dejansko imam trigger in to so točno taki posti kot je tale. Meni je povsem jasno, da obstajajo ljudje, ki jim ni popolnoma nič jasno. Pravkar si tudi priznal, da ne razumeš homoseksualcev, transvestitov in nasplošno ljudi z drugačnimi pogledi in razmišljanji od sebe. Vidiš predvsem samega sebe in si toksičen za družbo. Pravzaprav, tak človek kot si ti je definicija toksičnosti človeka.


Zelo razširjen način razmišljanja na tem forumu:
[vstavi poljuben (pol)izdelek] ki ga imam jaz je vrh glave dovolj za vse ljudi na tem svetu in kdor si kupi kaj boljšega je ovca.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple proda več ur kot celotna švicarska urarska industrija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
14424631 (19281) bbbbbb2015
»

Prodaja pametnih ur naglo peša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11330707 (25956) nekikr
»

Applove patentne težave v Švici v medijih bistveno prenapihnjene

Oddelek: Novice / Tožbe
66940 (5393) Nagi Bator

Več podobnih tem