» »

Kako povečati particijo?

Kako povečati particijo?

sbrezo1 ::

Zdravo maistri!

Imam en problem. Na particiji C mi kronično primankuje prostora, gor pa so res najpomembenjše stvari (Windowsi, Driverji...). Verjetno sem se že pri nalaganju Windowsov nekoliko uštel in napačno porazdelil prostor na particijah. Medtem pa imam na D particiji še 120 GB prostora. Z Partition Magicom sem poskusil s funkcijo resize, vendar mi zadeva ne prime; piše, da se particije ne da več razširiti.

Ima kdo kako idejo, kaj bi šlo lahko narobe in če je nima, kako urediti ta problem?

Hvala za odgovor že v naprej in srečno,

Simon
Ljubo doma kdor ga ima

am3c ::

Po moje bi šlo z Boot CDjem kjer je gor Partition Magic.
Eden od takih je Hirens Boot CD (google za download)

lp,

jat2406 ::

Partition magic to običajno izvede brez težav, samo najprej moraš zmanjšati particijo, ki ti bo dala prostor za povečanje prve.
Če se prav spomnim (ne bi sedaj svojih premikal!! ) je to možno samo z zadnjega konca particije, tako da moraš potem zmanjšano premakniti na konec diska in šele potem lahko povečaš prvo.

Janez

koyotee ::

kolikor jaz vem, moras formatirat particijo(resize iz windowsov=no go)!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

`ripper` ::

da se, da. s partition magicom moras najprej d particijo skrcit in sicer tako, da jo krcis od zacetka proti koncu (se pravi, da tm, k se particija zacne, premaknes tist drsnik proti koncu D particije). to opravilo traja sicer svoj cas, ker mora vse podatke prekopirat na novo, glede na to da si premaknil zacetek particije, potem pa ko to izvedes, se C particijo odebelis za prostor, ki si ga sprostil prej. Treba si je uzet cas, sploh ce mas velik podatkov na D-ju, drgac pa...sistemska particija naj bo velika nekje od 20gb pa naprej, programe si pa skonfiguriraj tako, da ti kakajo po D disku (incoming od mule, maili od outlooka, dokumenti, muska, filmi...). Dvomim da ti winsi in pa driverji pozrejo tok placa, da ne dela, sam sem namrec dolg casa gnal XPje na 8gb particiji (sem mel 80gb disk pa je skoz bil plac problem ;))
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

šernk ::

kaj pa za zmanjšat C particijo (kjer bi rad imel le winse in inštalirane programe) in da bi potem povečal D particijo je isti postopek kot za zmanjšat D in povečat C ali je potrebno kaj drugega zaradi winsow ki so na C???
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

baron21 ::

Z Partition Magicom je možno povečanje in pomanjšanje vsake particije. Tisto, ki jo hočeš zmanjšati najprej zmanjšaš tako, da zmanjšani del odrežeš v nelociran del (unlocated). Tega pa potem dodaš oz. povečaš željeno particicijo. Tako je možno povečati tudi C, kar v direktnem poizkusu ne gre. Lep pozdrav!
baron21

šernk ::

v readme.txt sem zasledil tole:
" - Be aware that there is no undo (after clicking Apply) if you merge two FAT or FAT32 partitions. You must be particularly careful not to merge two primary partitions that include operating systems, as your computer will not be bootable if you do."

ali tole pomeni da C particije kjer imam windowse ne smem pomanjšati ali moram le paziti da tistega dela kjer so winsi ne odstranim

LP in hvala za pomoč
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

šernk ::

se opravičujem sm spregledu besedo merge tko da sm že spremenu kar sm imel za spremenit.

LP
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784819 (3801) Dejk0
»

Windows 7 namestitev brez izgube podatkov

Oddelek: Operacijski sistemi
233255 (2869) zile
»

Kako narediti particije?

Oddelek: Programska oprema
195737 (5008) linuxdady
»

Ne igrajte se s particijami!

Oddelek: Operacijski sistemi
282662 (1834) drejc
»

problem particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
182000 (1866) Izi

Več podobnih tem