» »

Prenosnik se sam zbuja

Prenosnik se sam zbuja

Robocop1 ::

Imam starejši prenosnik (Asus X50SL) z nameščenim Windows 8.1. Vse lepo in tekoče dela, edina težava je, da se prenosnik iz spanja sam zbuja. Recimo da ga dam v spanje in grem ven, ko pridem nazaj je prenosnik v delovanju. Nanj imam priklopljeno 1 žično tipkovnico in brezžično miško. Za miško imam odkljukano, da ga ne more zbuditi iz spanja. V prenosniku imam zmeraj baterijo, ki pa se hitro sprazni, zato ga imam tudi priklopljenega.

Kaj bi lahko bil vzrok za samodejno zbujanje?

Han ::

Wake On LAN?

wajdujc ::

Iskanje ali inštalacija posodobitev?

zavajon ::

cmd
powercfg /sleepstudy

To to bo kreiralo html, v katerem bo med drugim pisalo tudi, kateri device ti zbuja komp

Robocop1 ::

zavajon je izjavil:

cmd
powercfg /sleepstudy

To to bo kreiralo html, v katerem bo med drugim pisalo tudi, kateri device ti zbuja komp


Hvala za to. Če bo kaj časa, bom med vikendom pretestiral, da vidim kaj ga zbuja.

nsa_ag3nt ::

zavajon je izjavil:

cmd
powercfg /sleepstudy

To to bo kreiralo html, v katerem bo med drugim pisalo tudi, kateri device ti zbuja komp

To je za nekaj drugega...
https://blogs.windows.com/windowsexperi...

Op išče:
powercfg /devicequery wake_armed
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Robocop1 ::

Nekaj časa je bil mir, zdaj pa spet. Dam prenosnika v spanje in grem pripravljat večerjo, čez dobrih 10 minut slišim značilen zvok prebujanja računalnika.

powercfg /devicequery wake_armed mi je izpisal naslednje:
HID Keyboard Device (003)
Motorola SM56 Data Fax Modem


Torej USB tipkovnica in vgrajen modem. Kaj točno predstavlja ta izpis, ker obe napravi verjetno nista povzročili prebujanje?

Robocop1 ::

Robocop1 je izjavil:

Nekaj časa je bil mir, zdaj pa spet. Dam prenosnika v spanje in grem pripravljat večerjo, čez dobrih 10 minut slišim značilen zvok prebujanja računalnika.

powercfg /devicequery wake_armed mi je izpisal naslednje:
HID Keyboard Device (003)
Motorola SM56 Data Fax Modem


Torej USB tipkovnica in vgrajen modem. Kaj točno predstavlja ta izpis, ker obe napravi verjetno nista povzročili prebujanje?


Sem že uredil s pomočjo nekega tutoriala. Izkazalo se je, da je bila tokrat kriva USB tipkovnica. Ko sem preveril je res imela nastavljeno, da lahko zbudi računalnik. Ne razumem pa, kako lahko tipkovnica sama zbudi prenosnik, če nisem pritisnil niti ene tipke oz. niti blizu tipkovnice nisem bil. Ima kdo kakšno razlago?

anketar ::

rusi tko ko v ameriki, nima bit kdo drug

zavajon ::

Ah, v Win 10 se dogajajo mnoge čudne reči. Meni npr. komp zbuja Audio Controller, ki sploh nima možnosti power managementa. Če reinstaliram audio driverje, je nekaj dni mir, potem pa zopet začne zbujati.

Robocop1 ::

Sicer uporabljam Windows 8, ampak verjetno je to potem problem novejših OS-ov. Tipkovnici sem dovolil prebujanje ravno s tem namenom, da takoj ko usedem za mizo in pritisnem katerokoli tipko, računalnik prebudim iz spanja... če pa ne gre drugače bom to funkcijo pač izklopil. Bom videl kako bo v prihodnjih dneh.

Han ::

Iz spanja ga sicer zbudi pritisk na tipko za vklop.

xardas ::

Lahko so tudi posodobitve. V Win10 imaš možnost nastavljanja ur, med katerimi naprave ne uporabljaš, da takrat opravi svoje delo.

jacal ::

C:\Windows\System32\shutdown.exe /s /t 0


ugasne zadevo, če to želiš, in je mir.

nsa_ag3nt ::

zavajon je izjavil:

Ah, v Win 10 se dogajajo mnoge čudne reči. Meni npr. komp zbuja Audio Controller, ki sploh nima možnosti power managementa. Če reinstaliram audio driverje, je nekaj dni mir, potem pa zopet začne zbujati.

Katera plata ?
Kaj izpišeta ?
powercfg /devicequery wake_armed
powercfg /lastwake

Star bios oz generičen Ms audio driver zna to delati:
https://superuser.com/questions/431743/...

Tudi w10 Cortana lahko zbuja...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se sam prižiga in "zbuja"

Oddelek: Pomoč in nasveti
71934 (1769) solatko
»

Podaljšanje avtonomije Win tablice

Oddelek: Pomoč in nasveti
191697 (1305) beni
»

Buejnje PC-ja brez razloga

Oddelek: Strojna oprema
71083 (836) Alexius Heristalski
»

W7 Spanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
51076 (899) sostarpof
»

Windows XP 64bit se zbujajo iz sleep mode

Oddelek: Operacijski sistemi
5934 (810) Ulixes

Več podobnih tem