» »

Windows XP 64bit se zbujajo iz sleep mode

Windows XP 64bit se zbujajo iz sleep mode

archer ::

Pri Visti 64bit in pri XP 64bit sem imel probleme z zbujanjem PCja iz sleep moda. Takoj ko sem dal PC v sleep se je postavil nazaj, kot bi nekdo premaknil miško ali nekaj podobnega. Malo sem pobrskal okrog in v Visti uspel rešiti problem tako, da sem dal stran kljukico pri Networl adapterju: "Allow this device to wake the computer". V Visti je delovalo, V XPjih pa je ta kljukica že bila odstranjena in ne najdem nobene druge naprave, ki bi imela privilegije da zbudi računalnik. Mogoče kdo ve kako bi to preveril bolj podrobno in rešil problem?

ttommy ::

Raje uporabi hibernacijo-ga potem zbudiš s start gumbom...
Gamer

NazgulRR ::

Jaz sem imel 2 dni nazaj ta isti problem pri Win 7 x64. Tudi pri meni je bila kljukica pri network adapterju odstranjena in ni delovalo.

Problem sem rešil tako, da sem našel napravo, ki zbudi računalnik iz sleep mode-a. Na ta način (tisto v DOSu): http://www.cravingtech.com/fix-windows-...

Vem da je to za Visto/7, vendar mogoče tudi v XPjih deluje enako :).

Pri meni je bila problem miška (enako kot pri avtorju zgornjega članka).

archer ::

Hm... Hvala za odgovore, samo imam en problem. Sem malo pregledal tisti zgornji link, pa poizkusil z ukazom "powercfg -devicequery wake_armed" v CMDju, pa mi izpiše "Invalid parameters". Sem malo pobrskal za tem ukazom v XPjih in našel: Powercfg XP. Tu napišem podobno: "powercfg /devicequery wake_armed" in isto "Invalid parameters", kakor da ne bi poznal ukaza. Malo sem nov s temi ukazi, če mogoče kdo lahko še kaj svetuje.

archer ::

Mogoče lahko kdo prosim pomaga, ker brskam okrog pa ne najdem nič pametnega...

Ulixes ::

Verjetno sem že malo pozen...
Imel sem enak problem na Win 7 - sredi noči se je računalnik zbujal iz sleep moda. Vsakič ko se je tako zbudil, sem se prijavil v sistem in opazil v orodni vrstici ikono od Media Centra - ta se je namreč takrat posodabljala. Kliknil sem na ikono in izklopil posodobitve.
Upam, da bo pomagalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik se sam zbuja

Oddelek: Pomoč in nasveti
141559 (1039) nsa_ag3nt
»

Računalnik se sam prižiga in "zbuja"

Oddelek: Pomoč in nasveti
71817 (1652) solatko
»

Podaljšanje avtonomije Win tablice

Oddelek: Pomoč in nasveti
191604 (1212) beni
»

Buejnje PC-ja brez razloga

Oddelek: Strojna oprema
71043 (796) Alexius Heristalski
»

Windows Blue RTM še ta mesec, končna različica oktobra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5521292 (17837) Lonsarg

Več podobnih tem