» »

Zunanji hdd

Zunanji hdd

kajjedx ::

Živjo.

Imam HDD WD Red 4tb, ki ga hočem imet kot zunanji disk na prenosniku za shranjevanje podatkov.
Nabavil sem ohišje (link spodaj), disk dal noter in ga priključil na prenosnik.
Takrat se ne zgodi nič. Baje je treba disk inicializirati, naredti particije in formatirati. To probam nardit s programom gparted. In program mi diska še zmeraj ne zaznza.

Kakšna ideja kaj narediti?

Res bi prosil za pomoč da rešim zadevo ker rabim disk in pa je kar denarja not (cca 150e)

Gejspodar ::

Manjka tisti link spodaj.

Baja ::

odpri disk management in poglej če je tam viden. če je, ga lahko tam inicializiraš in formatiraš.

MrStein ::

Napajanje je?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kajjedx ::

Link za ohišje:
https://www.mimovrste.com/dodatki-za-di...

Aja pa še to...vsake tolko ko je disk vključen (ga slišim, gori plava lučka na ohišju), se kar ugasne (plava lučka ne gori več, čeprav je stikalo vključeno

kajjedx ::

Napajanje je, je prišel napajalnik skupaj z ohišjem.

SimplTech ::

Mogoče kaj v tej smeri: YT video

Če se prav spominjam se diski iz cenejših zunanjih USB ohišij uporabljajo v klasičnih PCjih ali NASih. In včasih pri določenih modelih nastane težava pri napajanju.

Han ::

Prenosnik pa je? Windows verzija? Poskusi še na drugem računalniku...

Karen ::

Tri možnosti:
1. pokvarjen disk
2. pokvarjeno ohišje
3. premalo štroma dobi (jaz bi na prvo žogo stavil na tole) - predlog usb kabel (pretanke žice), prešvoh napajalnik,...
Probaj na dveh mašinah za začetek, potem pa izločaj... recimo disk priklopi direkt na PC (sata) in poglej če dela; v ohišje daj drug disk, menjaj kable...

kajjedx ::

Prenosnik je Dell Latitude E6520, Windows 10 Pro (posodobljen na najnovejše) - imam pa tudi usb boot ubuntuja, kjer ga tudi ni zaznalo.

Disk je nov, sklepam da bi moral delat, isto za ohišje (usaj upam, ker nimam več računov - napaka).
Napajalnik je ta ki je prišel z ohišjem, zmore 2A pri 12V, torej zmore dajat do 24W moči (pomoje je dovolj, nisem pa siguren).
Bom probal z drugim kablom (zdaj sem samo z tem, ki je prišel z ohišjem, cca 25cm, tip USB B 3.0). Sumim da je to problem. Bom pa nabavil kakega z aliexpresa da je malo bol kvaliteten (ta original ne zgleda najbolj).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toshiba Canvio ext. HDD - ne morem dostopati do podatkov

Oddelek: Strojna oprema
6808 (719) Unknown_001
»

Shranjevanje podatkov - kaj kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
161621 (1109) strumf666
»

mini ITX računalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10423086 (18954) Dr_M
»

Novo ohišje in hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
617381 (5790) solatko
»

Zunanji trdi disk problem!!

Oddelek: Strojna oprema
245633 (4504) Bye

Več podobnih tem