» »

Računalnik se sam prižiga in "zbuja"

Računalnik se sam prižiga in "zbuja"

RatedR ::

Zdravo, kot naslov navaja imam težavo, da se računalnik recimo ponoči sam prižiga me je že parkrat zbudil, ugašam ga sicer tako da ga dam v mirovanje, torej ugasne se vse samo sejo ti ohrani.

Zgodi se tudi da se sam zbudi, dam ga v stanje spanja ko nočem hrupa pri učenju.

Kdo pozna razlog? Update-i niso, nimam pa tudi nastavljenega kakšnega alarma.

Motion ::

Miška? Poglej če lahko miška zbudi računalnik iz spanja.
Pa v biosu maš sklopljen wake up over lan (al neki tazga),

radmannsdorf ::

Imaš mogoče Asrock matično ploščo? Moj se je zbujal, ker sem imel vklopljen deumidifier, sepravi zadevca, ki prižge komp, ki zazna % vlage in z vklopom računalnika poskrbi da so komponente suhe in ne vlažne.

konspirator ::

--

Zgodovina sprememb…

RatedR ::

@Motion, ja premik miške ga zbudi ampak se je nisem dotikal ali pa npr. rukal mize.
@radmannsdorf, ne to pa ne bo moja matična.
@konspirator, sem probal; miška, tipkovnica pa omrežna kartica (Realtek PCIe GBE Family Controller) so možne naprave.
Piše, da je bil računalnik zbujen le preko USB naprave sepravi miška/tipkovnica, čeprav ni bila premaknjena.

Je opcija, da onemogočim, da mi omrežna zbudi računalnik varna?
Zadevo sem verjetno rešil s tem:


Zanima me tudi, če to velja le za zbujanje računalnika, ne pa za stanje mirovanja ko je ugasnjen in ga lahko edino prižgem na power gumb?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

Motion ::

kakšne slabe miške z velikim DPIjem so tako občutljive da trznejo že pri zelo majnih vibracijah. Tako da sklopi miško oziroma naštimi da lahko le klik na knof zbudi računalnik ne pa premik.

BorutK-73 ::

Ali pa uporablji hibernacijo kjer lahko PC celo izklopiš iz elektrike. Edini minus je da traja zagon skoraj isto dolgo kot normalen zagon.

solatko ::

BorutK-73 - Iz hibernacije se zažene vedno enako, ne glede na to ali si ga izklopil ali ne. Poglej katere posodobitve lahko zaženejo računalnik, ameriški SW se posodablja okoli 3-je ure po srednjeevropskem času. Vsem naštimaj, da ne morejo zbudit računalnika. M$ naštimaš čas v nastavitvah urejanja sistema.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik se sam zbuja

Oddelek: Pomoč in nasveti
141559 (1039) nsa_ag3nt
»

Moj računalnik ima težave z spanjem.

Oddelek: Pomoč in nasveti
253134 (2407) SloBiscuit
»

pregrevanje laptopa-software?

Oddelek: Pomoč in nasveti
8987 (868) technolog
»

win7 problem z "spanjem"

Oddelek: Pomoč in nasveti
7884 (721) Isotropic
»

W7 Spanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
51024 (847) sostarpof

Več podobnih tem