» »

kako izklopiti Start/Stop sistem na novih avtih, Ford

kako izklopiti Start/Stop sistem na novih avtih, Ford

«
1
2 3

Katoz ::

Pozdravljeni,

Mam Focus 2020 in me zanima kako se izklopi start stop sistem

IL_DIAVOLO ::

Kolko vem, se pri novih ne da.

Machete ::

Nekdo s kablom in ustrezno opremo ti mora to naredit. Jaz sem zelo lepo prosil pooblaščenca in mi je to naredil preko kabla in svojega telefona. Seveda zaradi tega, ker je razumen človek. Uradno tovarna tega ne pusti (sicer druga znamka) niti na prošnjo stranke.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()

luxxx7 ::

Machete je izjavil:

Nekdo s kablom in ustrezno opremo ti mora to naredit. Jaz sem zelo lepo prosil pooblaščenca in mi je to naredil preko kabla in svojega telefona. Seveda zaradi tega, ker je razumen človek. Uradno tovarna tega ne pusti (sicer druga znamka) niti na prošnjo stranke.


Imaš najbrž neko znamko iz VAG koncerna ali BMW ali Renault, kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luxxx7 ()

hojnikb ::

na bmwju se to nardi z popravki dveh vnosov in 3$ kablom.

ford being ford, vprasanje ce sploh lahko na tako frisnem letniku
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Machete ::

luxxx7 je izjavil:

Machete je izjavil:

Nekdo s kablom in ustrezno opremo ti mora to naredit. Jaz sem zelo lepo prosil pooblaščenca in mi je to naredil preko kabla in svojega telefona. Seveda zaradi tega, ker je razumen človek. Uradno tovarna tega ne pusti (sicer druga znamka) niti na prošnjo stranke.


Imaš najbrž neko znamko iz VAG koncerna ali BMW ali Renault, kajne?


Bavarca, da.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Utk ::

In zakaj bi to izklopil, a ne zaupaš Nemcem, da so naredili to tako kot treba?

DamijanD ::

Zamenjaj akumulator s kakšnim slabim, da bo komaj vžigal in potem start-stop ne bo delal.

Resno vprašanje: Koliko sekund je meja, da se splača ugasnit motor? (če drži, da je sam zagon motorja bolj potraten od enakomernega teka)

zmaugy ::

Najbolj tečno je pri zavijanju v levo, ko ti avto ugasne, ti bi pa rad na hitro skočil in potem predno vžge, je nasproti vozeče vozilo že preblizu.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

facepalm ::

A novi avti nimajo vec "s/s off" tipke?
Moj jo namrec ima (l.2019).

c3p0 ::

Jaz s/s oz. ECO mode izklopim s tipko v takih situacijah, MB-E.

bobby ::

DamijanD je izjavil:

Zamenjaj akumulator s kakšnim slabim, da bo komaj vžigal in potem start-stop ne bo delal.

Resno vprašanje: Koliko sekund je meja, da se splača ugasnit motor? (če drži, da je sam zagon motorja bolj potraten od enakomernega teka)


Kolikor sem jaz pred letom to hotel vedet, sem prišel do več člankov, kjer je meja 7-9sekund.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

borut_p ::

zmaugy je izjavil:

Najbolj tečno je pri zavijanju v levo, ko ti avto ugasne, ti bi pa rad na hitro skočil in potem predno vžge, je nasproti vozeče vozilo že preblizu.

Pri passatu sem se moral kar navadit. Vedni crkne ko ne rabis :) moras v naprej razmisljat. Ce cisto malo stopis na gas, se avto spet zalaufa, bremza pa se drzi. Ce ne speljes se v ene 15 sekund spet ugasne.

DamijanD ::

Moj ma tako, da ugasne samo, če dam v nulo, dokler držim samo sklopko se motor ne bo ustavil.

LeQuack ::

V USA najbrž si ne upajo dati takega sistema ker bi takoj dobili claass action tožbe. Tko da rinejo evropejcem to gnilobo, skupaj z malimi turbo motorji in DSG menjalniki. Vse zelo hitro pokvarljiva roba.
Quack !

borut_p ::

DamijanD je izjavil:

Moj ma tako, da ugasne samo, če dam v nulo, dokler držim samo sklopko se motor ne bo ustavil.

Jep, zal sem nabavil avtomatika :)

zmaugy ::

borut_p je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Najbolj tečno je pri zavijanju v levo, ko ti avto ugasne, ti bi pa rad na hitro skočil in potem predno vžge, je nasproti vozeče vozilo že preblizu.

Pri passatu sem se moral kar navadit. Vedni crkne ko ne rabis :) moras v naprej razmisljat. Ce cisto malo stopis na gas, se avto spet zalaufa, bremza pa se drzi. Ce ne speljes se v ene 15 sekund spet ugasne.

Moram poskusit to z gasom, tudi jaz imam avtomatika in takoj ko orenk stojiš na bremzi in avto stoji, se ugasne (če ni motor mrzel).

facepalm je izjavil:

A novi avti nimajo vec "s/s off" tipke?
Moj jo namrec ima (l.2019).


Ampak vsakič, ko avto ponovno štartaš, je sistem vključen nazaj.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

LeQuack ::

Cel ta sistem samo da lahko napišejo 0,2L nižjo porabo na specifikacijah.
Quack !

borut_p ::

LeQuack je izjavil:

Cel ta sistem samo da lahko napišejo 0,2L nižjo porabo na specifikacijah.

Nope - mislim da je zahteva zaradi co2 v mestih. Euro6 al kako he

facepalm ::

zmaugy je izjavil:

facepalm je izjavil:

A novi avti nimajo vec "s/s off" tipke?
Moj jo namrec ima (l.2019).


Ampak vsakič, ko avto ponovno štartaš, je sistem vključen nazaj.


Drži. Jaz sem se ze pri prejsnjem avtu navadil: kontakt/varnostni pas/zagon/sstop off/speljem.
No pri novem, pritisnem se tipko za lane assist off.
Tega sistema enostavno ne prebavim.

zmaugy ::

Mene je lane assist enkrat že rešil...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Vazelin ::

Zanimivo ... včasih je bilo kao zaželjeno, da čimmanj vžigamo avto (vklop in izklop), ker se kao obremenjuje različne dele vozila. To da ti po 5km vožnji po LJ ene 30x avto ugasne je sedaj kao zaželjeno.:)) Skratka, tisto kar je bilo prej slabo za avto, je zadnja leta "brez problemov".
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

forplan ::

Imam sicer Volvona in imam to generalno izklopljeno. Izklopljeno s strani nepooblaščenega takoj po nakupu avta. Meni se zdi ta sistem ena največjih neumnostih v zgodovini avto inovacij.

Jaz ne ugašam avta, če vem da bom stal manj kot 3min...

Povprašaj po servisih, tudi nepooblaščenih (možno da vpliva na garancijo :) )
da se strinjam

mertseger ::

Za moje pojme najbolj neumen sistem kar so jih naredili za avto. V gužvi od Stanežiče sem enkrat celo štel kolikokrat se bo vžgal do Tobačne... 78 krat. No dokler ga je možno izklopi super če se ga ne da potem je to kurac.

zk_eu ::

DamijanD je izjavil:


Resno vprašanje: Koliko sekund je meja, da se splača ugasnit motor? (če drži, da je sam zagon motorja bolj potraten od enakomernega teka)



mertseger ::

Torej glede na razlago (7sekund) se v vsakodnevni koloni sistem s&s ne splača oziroma porabi več goriva kot če imaš prižganega.

Raptor F16 ::

Elektro priključek za prikolico vštekaš.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Na dobrih avtih to dela tako dobro, da ti ne pade na pamet izklapljat.

krucymucy ::

Utk je izjavil:

Na dobrih avtih to dela tako dobro, da ti ne pade na pamet izklapljat.

mhm na tesli dela odlicno.

feryz ::

Evo, pri mojem je na idealni poziciji. Vsakič oba klofneš in se ne obremenjuješ s tem.
Matr, odkar ni več vtikanja ključev, nam je vsaka stvar odveč. Tudi pritisk gumba.
In ja, sistem je pogojno užiten pri navadnih menjalnikih, pri avtomatikih pa popolnoma neuporaben.

Utk ::

Najbrž imaš slab avtomatik.

Machete ::

facepalm je izjavil:

A novi avti nimajo vec "s/s off" tipke?
Moj jo namrec ima (l.2019).


Imajo, ampak fora je, da se vrednost 'ON' vedno ponastavi, kadar se avto prižge prvič na novo (s tipko, ne samodejno preko omenjenega sistema).
In računalnik ima tovarniško to vrednost da je /vedno ON/. Lahko se pa to spremeni v /vedno OFF/ ali /vedno KOT NAZADNJE, ko si avto ugasnil/.
Zoprno je predvsem pri pomikanju po 1m, ali popravku parkiranja, ko ti vgasne 2x, če se pomakneš 2x 10 cm naprej (do škarpe), ali pri 'hitrih' STOP znakih, kjer je varno ga tretirati kot cesta s prednostjo. Ročni menjalnik ni tako zopern, ker lahko to malo pofiksaš s sklopko.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

springfield ::

Machete je izjavil:

facepalm je izjavil:

A novi avti nimajo vec "s/s off" tipke?
Moj jo namrec ima (l.2019).


Imajo, ampak fora je, da se vrednost 'ON' vedno ponastavi, kadar se avto prižge prvič na novo (s tipko, ne samodejno preko omenjenega sistema).
In računalnik ima tovarniško to vrednost da je /vedno ON/. Lahko se pa to spremeni v /vedno OFF/ ali /vedno KOT NAZADNJE, ko si avto ugasnil/.
Zoprno je predvsem pri pomikanju po 1m, ali popravku parkiranja, ko ti vgasne 2x, če se pomakneš 2x 10 cm naprej (do škarpe), ali pri 'hitrih' STOP znakih, kjer je varno ga tretirati kot cesta s prednostjo. Ročni menjalnik ni tako zopern, ker lahko to malo pofiksaš s sklopko.

Kaj tocno je zoprno? Ker kolikor vem nimas nobenega posebnega dela. Ko pritisnes na plin, se avto premakne. Mogoce se mores se malo navadit.
Ni glih optimalna zadeva, ni pa ravno, da bi si glavo razbijal in iskal majstra, ki bi to odstranil.

LuGi ::

romex ::

Izklop start/stop je možen že z spremembo parametrov. ECUju nastaviš pogoj katerega nikoli ne doseže.

Za VAG grupo gre z kablom za 20e, za ford nisem še nikoli delal., verjetno ni neka raketna znanost.

Netrunner ::

Vazelin je izjavil:

Zanimivo ... včasih je bilo kao zaželjeno, da čimmanj vžigamo avto (vklop in izklop), ker se kao obremenjuje različne dele vozila. To da ti po 5km vožnji po LJ ene 30x avto ugasne je sedaj kao zaželjeno.:)) Skratka, tisto kar je bilo prej slabo za avto, je zadnja leta "brez problemov".


Baje je problematičen samo zagon mrzlega motorja. Ko je motor enkrat segret ni problem če ga ugašaš in vžigaš. Mu kao ne škodi in pri tem trpi samo baterija. Nekateri avti če se ne motim imajo dvojno baterijo, eno kalsično in eno manjšo extra za te vžige, drugi pa imajo neke boljše (dražje) baterije.

Kakrokoli obrneš .. sistem je blesav in so ga nam vsilili zaradi f... zakonodaje
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

ziga1990 ::

^^dobri avtomobili začnejo izkljapljat motor šele ko je motor ogret plus štarter,turbina,baterija,.. so narejeni tako, da zdržijo Start/stop sistem
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

krucymucy ::

ziga1990 je izjavil:

^^dobri avtomobili začnejo izkljapljat motor šele ko je motor ogret plus štarter,turbina,baterija,.. so narejeni tako, da zdržijo Start/stop sistem

Ce izklopis, zrdrzijo pa se vec. Starter je za vedno, akumulator dlje zrdzi.

hojnikb ::

Netrunner je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Zanimivo ... včasih je bilo kao zaželjeno, da čimmanj vžigamo avto (vklop in izklop), ker se kao obremenjuje različne dele vozila. To da ti po 5km vožnji po LJ ene 30x avto ugasne je sedaj kao zaželjeno.:)) Skratka, tisto kar je bilo prej slabo za avto, je zadnja leta "brez problemov".


Baje je problematičen samo zagon mrzlega motorja. Ko je motor enkrat segret ni problem če ga ugašaš in vžigaš. Mu kao ne škodi in pri tem trpi samo baterija. Nekateri avti če se ne motim imajo dvojno baterijo, eno kalsično in eno manjšo extra za te vžige, drugi pa imajo neke boljše (dražje) baterije.

Kakrokoli obrneš .. sistem je blesav in so ga nam vsilili zaradi f... zakonodaje

sj motor se tudi izklaplja ko gres po hribu navzdol...
#brezpodpisa

fikus_ ::

Zaradi start/stop imate v avtomobilih "boljše" akumulatorje. Pripravite polne denarnice, ko bo potrebno aku menjat. Cena ~x3 proti navadnemu svinčevemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Sami ::

Start/stop izklopim vedno že pred vžigom motorja, čista bedarija....tole ni lih zdravo za motor, moram na servisu izklopit, da se mi ne vklaplja sam pri novem zagonu avta.

Primer....recimo da stojiš na semaforju 1-2min, start stop ti izklopi motor...olje že odteče v karter, motor se spet skoraj na suho zaganja.

Avtomobili s start/stop sistemom imajo le to prednost, da imajo boljše alternatorje in akumulatorje...če imaš start start/stop izklopljen bo dlje zdržalo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

kixs ::

Primer....recimo da stojiš na semaforju 1-2min, start stop ti izklopi motor...olje že odteče v karter, motor se spet skoraj na suho zaganja.


Zanimivo... ce bi bilo res.

facepalm ::

fikus_ je izjavil:

Zaradi start/stop imate v avtomobilih "boljše" akumulatorje. Pripravite polne denarnice, ko bo potrebno aku menjat. Cena ~x3 proti navadnemu svinčevemu.

No no, tako hudo spet ni. Npr za Renaultov 0.9tce, me je prisel 150€ na uradnem servisu. Iz tujine sem ga nasel za 110€. Navaden pa bi me prisel 60€. Na uradnem verjetno 90€.
Garancija na tak akumulator je 3 leta. Kar pomeni 50€/leto, ce crkne takoj po izteku. Ce SS ne uporabljas, naj bi ti akumulatorji zdrzali dlje od "navadnih".
Ce imas avto visjega cenovnega razreda, pa ti je strosek akumulatorja drobiz.

Gambino ::

S start/stop pri hibridih ni problema. Zato so pa hibridi fajn. Jebeš te DSG menjalnike, dizle!

ziga1990 ::

Sami je izjavil:

Start/stop izklopim vedno že pred vžigom motorja, čista bedarija....tole ni lih zdravo za motor, moram na servisu izklopit, da se mi ne vklaplja sam pri novem zagonu avta.

Primer....recimo da stojiš na semaforju 1-2min, start stop ti izklopi motor...olje že odteče v karter, motor se spet skoraj na suho zaganja.

Avtomobili s start/stop sistemom imajo le to prednost, da imajo boljše alternatorje in akumulatorje...če imaš start start/stop izklopljen bo dlje zdržalo.


kako potem Toyotini motorji zdržijo v hibridih, ko motor izkljapljajo dosti bolj pogosto kot pa navadni start/stop sistem?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Ashrack ::

Start/stop sistem je navadno sranje. Kolikorat se zgodi da zavijas levo in hoces na hitro speljati, a cakas da se avto prizge. Ce bi to grozoto od sistema imeli Amerikanci, bi bila ze zdavnaj skupinska tozba.

Me prav zanima koliko nesrec se je zgodilo ko je clovek speljal v levo in zaradi priziga motorja prepocasi spraznil krizisce in posledicno se mu je nasproti vozece vozilo zaletelo?

ps. Vozim avto visjega cenovnega razreda in prva stvar ki jo naredim je da ugasnem start stop.
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

Utk ::

kako potem Toyotini motorji zdržijo v hibridih, ko motor izkljapljajo dosti bolj pogosto kot pa navadni start/stop sistem?

Ne samo bolj pogosto, tudi za dlje časa. Vseeno pa zdržijo zato, ker je toyota naredila sistem od a do ž, ne kot nekateri, ki samo dodajajo nove stvari na stare motorje. Čudno, da so se spomnili vsaj močnejši akumulator in starter vgradit, prvi najbrž še tega niso imeli...

feryz ::

Utk je izjavil:

Najbrž imaš slab avtomatik.
A ti veš, kaj naredi 400 konj, ko mora v trenutku užgati motor in potegniti?
Ne, zagotovo ne veš, v to sem prepričan.

facepalm ::

Utk je izjavil:

kako potem Toyotini motorji zdržijo v hibridih, ko motor izkljapljajo dosti bolj pogosto kot pa navadni start/stop sistem?

Ne samo bolj pogosto, tudi za dlje časa. Vseeno pa zdržijo zato, ker je toyota naredila sistem od a do ž, ne kot nekateri, ki samo dodajajo nove stvari na stare motorje. Čudno, da so se spomnili vsaj močnejši akumulator in starter vgradit, prvi najbrž še tega niso imeli...


A drugi proizvajalci imajo tezave z vzdrzljivostjo motorja zaradi sistema start/stop?

ziga1990 ::

facepalm je izjavil:

Utk je izjavil:

kako potem Toyotini motorji zdržijo v hibridih, ko motor izkljapljajo dosti bolj pogosto kot pa navadni start/stop sistem?

Ne samo bolj pogosto, tudi za dlje časa. Vseeno pa zdržijo zato, ker je toyota naredila sistem od a do ž, ne kot nekateri, ki samo dodajajo nove stvari na stare motorje. Čudno, da so se spomnili vsaj močnejši akumulator in starter vgradit, prvi najbrž še tega niso imeli...


A drugi proizvajalci imajo tezave z vzdrzljivostjo motorja zaradi sistema start/stop?


nimajo težav
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto ne vzge

Oddelek: Na cesti
184421 (3391) jocoj
»

Optimalna vožnja 1.0TSI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12618547 (15424) fikus_
»

Kakšne izkušnje imate s Porše Slovenija? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21146904 (40030) xmetallic
»

Opel - izklop Start/Stop (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7212749 (11073) Mavrik

Več podobnih tem