» »

Policija slikala osebno izkaznico

Policija slikala osebno izkaznico

«
1
2

49106 ::

Zadnjič je policija slikala osebno izkaznico zato, "da lahko kasneje preverijo". Zatrdili so, da je policiji to dovoljeno.

Ali je takšna praksa res dovoljena? Sprašujem zato, ker je vse pogostejša.

MadMen ::

A če na list papirja zapiše podatke je pa vredu al kako?

49106 ::

Lahko, da se motim, ampak nima kaj zbirat podatkov, če nisi osumljen.

A kdo pozna odgovor? Morda kdo izmed antif?

xx23 ::

Ko je ravno ta tema.

Zadnjič sem poslušal en podcast, kjer so debatirali o ameriški policiji in tem nasilju, ki se velikokrat zgodi pri nekih random kontrolah. Raziskave so tudi pokazale, da policisti kljub treningu niso nič bolj uspešni pri prepoznavanju "sumljivih" posameznikov kot ljudje brez treninga.

Pa sem se vprašal. Kako je s tem v Sloveniji? Kater člen dovoljuje, da te policist ustavi sredi belega dne, če nisi naredil nobenega prekrška?

Raptor F16 ::

xx23 je izjavil:

Ko je ravno ta tema.

Zadnjič sem poslušal en podcast, kjer so debatirali o ameriški policiji in tem nasilju, ki se velikokrat zgodi pri nekih random kontrolah. Raziskave so tudi pokazale, da policisti kljub treningu niso nič bolj uspešni pri prepoznavanju "sumljivih" posameznikov kot ljudje brez treninga.

Pa sem se vprašal. Kako je s tem v Sloveniji? Kater člen dovoljuje, da te policist ustavi sredi belega dne, če nisi naredil nobenega prekrška?


Problema s tem ni. Problem nastane, ko pravno nepismena oseba začne pametovat o zakonodaji in kvariti dan samo zato, ker meni, da ima pravico za*ebavat uradno osebo, ker od tvojih davkov pride plača zanj...

Dumbfuck logika.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

49106 ::

Raptor F16 je izjavil:



Problema s tem ni. Problem nastane, ko pravno nepismena oseba začne pametovat o zakonodaji in kvariti dan samo zato, ker meni, da ima pravico za*ebavat uradno osebo, ker od tvojih davkov pride plača zanj...

Dumbfuck logika.


Ne pa tudi takrat, ko policija prekorači pooblastila, kar se pogosto dogaja, ker ni nikogar, ki bi jih pri tem omejeval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

dice7 ::

49106 je izjavil:

Lahko, da se motim, ampak nima kaj zbirat podatkov, če nisi osumljen.

A kdo pozna odgovor? Morda kdo izmed antif?

Katera so splošna pooblastila policistov?
Pri opravljanju nalog smejo policisti na podlagi
Zakona o nalogah in pooblastilih policije:
– zbirati obvestila,
– vabiti,
– opozarjati,
– ukazovati,
– ugotavljati identiteto oseb in izvajati identifika-
cijski postopek,
– iskati osebe,izvajati prikrito evidentiranje in namensko kontrolo,
– izvajati prepoznavo oseb po fotografijah,
– izdelovati fotorobote,
– izvajati poligrafski postopek,
– postavljati cestne zapore z blokadnimi točkami,
– uporabljati tuja prevozna sredstva, sredstva za
zveze ali druga sredstva,
– opravljati varnostne preglede,
– opravljati preglede oseb,
– vstopati v tuja stanovanja in v druge prostore,
– zasegati predmete,
– opravljati protiteroristične preglede,
– začasno omejevati gibanje oseb,
– privesti osebe,
– prepovedati približevanje določeni osebi, kraju
ali območju,
– prepovedati udeležbo na športnih prireditvah,
– prekiniti potovanje,
– pridržati osebe,
– uporabljati prisilna sredstva,
– varnostno preverjati osebe,
– izvajati akreditacijski postopek,
– izvajati policijska pooblastila na vodah,
– zbirati in obdelovati podatke in
– izvajati druga policijska pooblastila, določena v zakonih

49106 ::

Nisi povedal kje in pod kakšnimi pogoji lahko policija te naloge opravlja.

Sploh pa nisi povedal kdaj/če sploh je dovoljeno slikat osebne izkaznice, delat "pretrese" ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

bobby ::

V osnovi ti je naj nebi smel.
Ce definiramo slikanje osebne kot izvajanje kopije, kar v tem primeru dejansko je (z zakonom ni prepovedano prepisovanje iz osebne) potem lahko kopirajo financne institucije in notarji in lastnik osebne. Istali pa izrecno ob tvoji pisni privolitvi. In tudi tu je opcija, da zaszitis osebno pred kopiranjem (watermark) - kako bi to izvedel pri slikanju osebne je stvar iznajdlivosti.

Moji podarku so cca 3 leta stari, lahko se je kaj spremenilo. Lahko pa povprasas pri informacijski pooblacenki.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

šernk ::

Lahko, da se motim, ampak nima kaj zbirat podatkov, če nisi osumljen.

jih lahko popolnoma vsakič vprašaš, kaj je namen zbiranja podatkov. še vedno sem jih in vedno jih bom. No če vem, da me ustavijo zarad prekrška sem raje tiho in upam da ima policaj dober dan in grem skozi z opozorilom :D

ampak ne pričakuj pametnih odgovorov zakaj te preverjajo, ker jih imajo pripravljene. V LJ so enkrat nas skupino treh se zapeljali do nas in želeli osebne. Razlog je bil "kraja koles v bližini". Smo jim izročil osebne, pol sem jo pa vprašal še malce v zajebanciji, če se ji ne zdi, da če bi mi ukradli kolo bi se z njim peljali. Smo se še mal posmejali, pokramljali in šli potem vsak v svojo stran. Neki morjo pa tud oni delat :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

HappyPills ::

Zanimivo je kako imajeo vedno eni in isti opravka s policijo. Jaz nisem imel kontakta z njimi že leta pa še to nazadnje, ko so me spraševali, če sem nekoga videl, ker je bil pogrešan.

ziga1990 ::

49106 je izjavil:

Lahko, da se motim, ampak nima kaj zbirat podatkov, če nisi osumljen.

A kdo pozna odgovor? Morda kdo izmed antif?


Policija ima vso pravico od tebe zahtevat osebni dokument s katerim te lahko identificirajo in ne rabiš biti osumljen dovolj je da si mu sumljiv. Glede slikanja je pa tko kot je bilo rečeno kaj je razlika če slika ali napiše tvoje podatke?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

solatko ::

Ko policist vpiše vaše podatke na tablico, dobi sliko vaše osebne ali potnega lista, enako, če vašo osebno slika. Policija ima pač določena pooblastila ki pa jih pod nobenim pogojem ne sme zlorabljat, na način, da bi vaše podatke obdelovali mimo postopka, kar počne npr.Google.

Več podatkov delite po omrežju, bolj vas moti firbčnost policije, seveda, ko vam rešujejo rit, je pa v redu.
Že prej, ko so bili še miličniki, ni bilo problema z njimi, če si se obnašal tako, kot se v uradnem postopku pričakuje, da se boš. A kdo od vas napizdi bančno uslužbenko, ko od vas zahteva identifikacijsko listino?
Lep dober dan in nasmeh, odženeta slabo voljo uradne osebe stran.
Delo krepa človeka

49106 ::

solatko je izjavil:

Ko policist vpiše vaše podatke na tablico, dobi sliko vaše osebne ali potnega lista, enako, če vašo osebno slika.


Ravno zato ni nobene potrebe, da ima sliko dokumenta kar na osebnem telefonu.

šernk je izjavil:

Lahko, da se motim, ampak nima kaj zbirat podatkov, če nisi osumljen.

jih lahko popolnoma vsakič vprašaš, kaj je namen zbiranja podatkov. še vedno sem jih in vedno jih bom. No če vem, da me ustavijo zarad prekrška sem raje tiho in upam da ima policaj dober dan in grem skozi z opozorilom :D


Za kolegom je obrnil in mu rekel, da je gre za redno kontrolo prometa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

solatko ::

Messiah - Časi, ko so morali policaji znat pisat, so z novimi aplikacijami mimo. Tako ne pride do pomot, ki so bile značilne za prejšnje čase. Slikajo tablice, osebne, vozniško, prometno in je vse skupaj nekaj sekund dela.

Ne vidim problema v tem.
Delo krepa človeka

49106 ::

solatko je izjavil:

Messiah - Časi, ko so morali policaji znat pisat, so z novimi aplikacijami mimo. Tako ne pride do pomot, ki so bile značilne za prejšnje čase. Slikajo tablice, osebne, vozniško, prometno in je vse skupaj nekaj sekund dela.

Ne vidim problema v tem.


Jaz pa vidim velik problem.

solatko ::

V čem? Prej so zapisali v blokec in niti sanja se ti ne, kaj so potem s temi podatki počel, sedaj slikajo in ravno tako ne veš, kaj s temi podatki počnejo. Za obdelavo imajo pooblaščene osebe, katerih delo nadzira notranja kontrola in informacijska pooblaščenka, tako, da so zlorabe redkost.
Delo krepa človeka

s1m0n ::

A ni hramba kopije osebne izkaznice v elektronski oblici celo nedovoljena?

solatko ::

s1m0n - Vsi dokumenti se na MNZ hranijo v elektronski obliki.
Delo krepa človeka

49106 ::

solatko je izjavil:

zlorabe redkost.


Ne seri.


Nezakonito sledenje, neupravičeno vklepanje, potvarjanje dokumentacije: notranje ministrstvo v dveh nadzorih opozorilo na sistematično kršenje predpisov mobilnih kriminalističnih oddelkov.

https://podcrto.si/nadzor-nad-policijo-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

s1m0n ::

Glede na to, da policija ni ne finančna ter ne notar sklepam, da je njim dovoljen le vpogled in prepis podatkov iz osebnega dokumenta... Torej kopiranje / fotografiranje je nedovoljeno brez tvoje pisne privolitve pa še ta se ne sme nato hranit v elektronski obliki.

solatko ::

Messiah - Če si pismen, gre za nepravilnosti v predkazenskem postopku, kjer je zaradi naše za kriminalce pozitivno izdelane zakonodaje, praktično nemogoče izvest postopek, ki ga na sodišču odvetniki, ki so zakonodajo spisali, nebi ovrgli zaradi procesnih napak in ne zaradi nedolžnosti posameznikov.
Praktično barabe preživijo brez sankcij, predvsem zaradi napačnih postopkov pri ugotavljanju dejstev kaznivih dejanj.
Se ti ne zdi, da smo pošteni državljani zaradi tega precej prikrajšani in v stalni nevarnosti.
Če tvoj pes ugrizne vlomilca, ta ta lahiko toži in boš plačal.
Delo krepa človeka

49106 ::

solatko je izjavil:

Messiah - praktično nemogoče izvest postopek



A zato so podtikali dokaze? Dj ne prbijaj. Ravno obratno je. Ker policija sistematično krši predpise, je sodišču težko nekoga obsodit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

solatko ::

Messiah - Prisluh, snemanje, sledenje,... ni podtikanje dokazov, samo, da to naredijo, morajo storilca obvestit, da bodo vse to počeli - halo!
Ti, kot potencialni falot, se boš obnašal normalno, dokler ne veš, da ti sledio, oziroma te sumijo in edine dokaze, ki so stvarni, lahko pridobijo v tem času, saj nisi nor, da boš ob obvestilu, da si na muhi, s svojim početjem nadaljeval v enaki obliki.

Policija sistematično krši predpise zato, ker zakon ne dovoljuje normalno obravnavo falotov in se potem advokati izgovarjajo samo na člene, ki so jih v zakonodaji nastavili sami, poslanci pa brez razmišljanja sprejeli.
Če te jaz snemam, ko vlamljaš v avto, je to nezakonito in posnetek ne more bit dokazen material, ne glede na to, da si vlamljal v vozilo, a se ti zdi to v redu?

Sicer se pa po celem svetu lumpom, ki jim ne morejo dokazat kakšne stvari, pa vsi vedo, da je baraba, ravno tako podtika dokaze, ki pa po navadi niso ključni. Kaj je pa nenehno obravnavanje javnosti glede Zokija ali drugih znanih primerkov drugo, kot podtikanje ali izdelava dokazov?
Delo krepa človeka

bluefish ::

solatko je izjavil:

Prisluh, snemanje, sledenje,... ni podtikanje dokazov, samo, da to naredijo, morajo storilca obvestit, da bodo vse to počeli - halo!
Brez dvoma boš zdaj citiral ustrezen zakonski akt.

solatko ::

bluefish - V nobenem primeru ne gre za podtikanje, če je posnetek narejen v času dejanja, prisluh pridobljen v času, ko se med seboj dogovarjajo za nečedne posle, s sledenjem pridobijo realni dokazi, vendar taki dokazi padejo, ker niso bili pridobljeni (in jih tudi ni mogoče pridobiti) zakonito.

Sodišče v teh dokazih ne sme upoštevat pridobljeno, če prav je prikazan dejanski potek kaznivega dejanja.

Zakaj bi citiral zakonski akt, če je dovolj sledenje sodnim postopkom in obrazložitvam, zakaj se dokazov ne sme uporabit in upoštevat. Niti me to ne zanima, kot pošten državljan pa si želim, da bi bili lumpi obsojeni, ne pa da še naprej uživajo nezakonito pridobljene sadove.
Delo krepa človeka

bluefish ::

Saj brez problema lahko objaviš tudi kakšno obrazložitev, če je iskanje zakonov pretežko.

solatko ::

Tošič,...............
Delo krepa človeka

bluefish ::

Če si dejansko spremljal zadevo, potem veš, da prisluhi iz dotičnega primera niso bili izločeni zaradi tega, ker "niso obvestili storilca".

Glede na število pikic v prejšnjem sporočilu boš pa zmogel navesti še vsaj kak primer, kjer je to dejansko veljalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

jype ::

Brez skrbi, slovenska policija je nad zakonom, saj nikoli nihče ne odgovarja za njihovo vztrajno kršenje zakonodaje.

Po drugi strani pa s pismenim odvetnikom nikoli nisi kriminalec, saj policija ne zna voditi postopka tako, da bi bil katerikoli resen kriminalec zares kaznovan, kaznovani so zgolj reveži, ki si pismenega odvetnika ne morejo privoščiti.

Dokler ljudje volijo desnico, ki človekove pravice smatra za omejene na ljudi s potrjenim geografskim poreklom, drugače sploh ne more biti.

Darko! ::

49106 je izjavil:

Zadnjič je policija slikala osebno izkaznico zato, "da lahko kasneje preverijo". Zatrdili so, da je policiji to dovoljeno.

Ali je takšna praksa res dovoljena? Sprašujem zato, ker je vse pogostejša.



Ja, zakaj si ne bi policaj poenostavil dela pri identifikaciji falotov?
V čem je problem?

Naš Google račun in z njim povezano veriženje osebnih podatkov je z vidika varnosti, varovanja in potencialne zlorabe veliko bolj problematičen, pa se večina ljudi ob njega sploh ne spotika. Fotografiranje osebnega dokumenta s strani policaja je v primerjavi z njim popoln larifari. Sladoled v primerjavi s Tabascom.

To, da je
praksa vse pogostejša

je pa stvar percepcije. Stavim gajbo pira, da se 99 % naključno izbranih mimoidočih, ki bi jih intervjuval v soboto dopoldan pred trgovskim centrom s teboj ne bi strinjala. Najverjetneje sploh ne bi imeli podobne izkušnje 8-)

V tvojem primeru gre za "smiselno uporabo" 41., 42. in 113. člena Zakona o nalogah in pooblastilih policije.

V praksi to pomeni, da bo policaj slikal tvojo osebno izkaznico še naprej, dokler takšna praksa ne bo sodno spoznana kot nezakonita.

jype ::

Darko! je izjavil:

Naš Google račun in z njim povezano veriženje osebnih podatkov je z vidika varnosti, varovanja in potencialne zlorabe veliko bolj problematičen, pa se večina ljudi ob njega sploh ne spotika.
Uporaba Googla ni prisilna. Policijskemu nadzoru se ne moreš izogniti. Če ne razumeš razlike, vprašaj, bomo pojasnili.

Darko! ::

bomo pojasnili.


izjava implicira "mi" torej "you people" ?

Kdo naj bi pa to bili ?
:))

bluefish ::

Darko! je izjavil:

V tvojem primeru gre za "smiselno uporabo" 41., 42. in 113. člena Zakona o nalogah in pooblastilih policije.
Prikladno si seveda "pozabil" na 40. člen, ki definira situacije, ko policaj lahko ugotavlja identiteto.

Darko! ::

Ne spravljaj se name, no.
Samo pojasnjujem ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

AngelOfDeath ::

jype je izjavil:

Brez skrbi, slovenska policija je nad zakonom, saj nikoli nihče ne odgovarja za njihovo vztrajno kršenje zakonodaje.

Po drugi strani pa s pismenim odvetnikom nikoli nisi kriminalec, saj policija ne zna voditi postopka tako, da bi bil katerikoli resen kriminalec zares kaznovan, kaznovani so zgolj reveži, ki si pismenega odvetnika ne morejo privoščiti.

Dokler ljudje volijo desnico, ki človekove pravice smatra za omejene na ljudi s potrjenim geografskim poreklom, drugače sploh ne more biti.


Še sreča da je 90% časa na oblasti levica in je vse vredu.

Kultura na cesti bo vedno slabša v skladu z narodom.
"Obstajam samo jaz in nihče drug"
edit: Slovnica

Uporabnik ::

vostok_1 ::

Kul. Zanimivo branje.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

kunigunda ::

solatko je izjavil:

Messiah - Prisluh, snemanje, sledenje,... ni podtikanje dokazov, samo, da to naredijo, morajo storilca obvestit, da bodo vse to počeli - halo!
Ti, kot potencialni falot, se boš obnašal normalno, dokler ne veš, da ti sledio, oziroma te sumijo in edine dokaze, ki so stvarni, lahko pridobijo v tem času, saj nisi nor, da boš ob obvestilu, da si na muhi, s svojim početjem nadaljeval v enaki obliki.

Policija sistematično krši predpise zato, ker zakon ne dovoljuje normalno obravnavo falotov in se potem advokati izgovarjajo samo na člene, ki so jih v zakonodaji nastavili sami, poslanci pa brez razmišljanja sprejeli.
Če te jaz snemam, ko vlamljaš v avto, je to nezakonito in posnetek ne more bit dokazen material, ne glede na to, da si vlamljal v vozilo, a se ti zdi to v redu?

Sicer se pa po celem svetu lumpom, ki jim ne morejo dokazat kakšne stvari, pa vsi vedo, da je baraba, ravno tako podtika dokaze, ki pa po navadi niso ključni. Kaj je pa nenehno obravnavanje javnosti glede Zokija ali drugih znanih primerkov drugo, kot podtikanje ali izdelava dokazov?

Zakon ne nalaga, da ga morajo obvestiti. Izdana pa mora biti sodna odredba, v kateri nedvoumno pise. kateri podatki se smejo pridobivati in koliksen je casovni interval.

Uporabnik ::

Recimo da pač policist najde razlog da te identificira, v tem primeru mu moraš dati dokument na vpogled. Dvomim da je s tem mišljeno fotografiranje in hranjenje. Lahko pa si prepiše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnik ()

Mehmed ::

bluefish je izjavil:

Prikladno si seveda "pozabil" na 40. člen, ki definira situacije, ko policaj lahko ugotavlja identiteto.

Tudi ce nic iz clena ni izpolnjeno imas vsak trenutek vec kot sto tiralic pa ene toliko pogresanih oseb. Dost je da ga na eno od njih spominjas.

s1m0n ::

Uporabnik je izjavil:

Recimo da pač policist najde razlog da te identificira, v tem primeru mu moraš dati dokument na vpogled. Dvomim da je s tem mišljeno fotografiranje in hranjenje. Lahko pa si prepiše.


Saj to je to koliko sem zasledil je dovoljen le vpogled in prepis podatkov iz osebnega dokumenta drugo mu ni dovoljeno brez tvoje privolitve.

Uporabnik ::

s1m0n je izjavil:

Uporabnik je izjavil:

Recimo da pač policist najde razlog da te identificira, v tem primeru mu moraš dati dokument na vpogled. Dvomim da je s tem mišljeno fotografiranje in hranjenje. Lahko pa si prepiše.


Saj to je to koliko sem zasledil je dovoljen le vpogled in prepis podatkov iz osebnega dokumenta drugo mu ni dovoljeno brez tvoje privolitve.


Pa tudi močno dvomim da imajo službeni telefon? Torej je na privat fotkal... in si pol odprl kripto račun pa opral mal denarja ;)

darkolord ::

Sigurno ja, tajkuni prometne policije.

kunigunda ::

Lepo pise, kdo sme. Policija to ni. Niti na policijski postaji. Lahko jo pa prerisejo :)


4. člen

(kopiranje osebne izkaznice)

(1) Osebne izkaznice smejo kopirati upravljavci zbirk osebnih podatkov samo v primerih, ki jih določa zakon.

(2) Osebno izkaznico lahko poleg njenega imetnika kopirajo notarji in finančne družbe, ki opravljajo finančne storitve, če jo potrebujejo za dokazovanje istovetnosti državljana. Pojma finančna družba in finančna storitev po tem zakonu imata enak pomen kot v zakonu, ki ureja bančništvo.

(3) Osebno izkaznico je za vnaprej določene namene dovoljeno kopirati tudi na podlagi pisne privolitve imetnika osebne izkaznice.

(4) Za ugotavljanje istovetnosti in državljanstva je dopusten vpogled v osebno izkaznico imetnika; kadar je to potrebno, pa tudi prepis osebnih podatkov z nje.

(5) Ob kopiranju osebne izkaznice je treba z ustrezno oznako na kopiji zagotoviti, da se kopija osebne izkaznice ne bo uporabljala za druge namene. Prepovedano je nadaljnje kopiranje kopije.

(6) Na vlogo imetnika osebne izkaznice je upravljavec zbirk osebnih podatkov dolžan izdati potrdilo o kopiji osebne izkaznice, na katerem je naveden namen rabe in rok hrambe kopije.

(7) Kopijo osebne izkaznice je prepovedano hraniti v elektronski obliki.

ziga1990 ::

Fantje koliko je možnosti da policaj ki je OP-ja ustavil sploh ni bil pravi policaj?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

pirat ::

ziga1990 je izjavil:

Fantje koliko je možnosti da policaj ki je OP-ja ustavil sploh ni bil pravi policaj?

Manjša, kot je verjetnost, da si OP situacijo izmislil.
Ce bi bilo slučajno res, bi to verjetno najprej preveril na pristojni policijski postaji, ne?

dope1337 ::

Direkt zakon o osebnih izkaznicah 4. clen sm hotu kopirat, pa me je @konigunda prehitel.

Se vprasanje. Velja ta zakon za voznisko dovoljenje tudi? Ker potnega lista ne obravnava (zakon o potnih listinah clen 4a je ekvivalent npr.)

P.S. lahko jo kopira s tvojim dovoljenjem ter jo uporablja za namene, ki si mu jih odobril.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

šernk ::

medtem je pa še par let nazaj 3/4 hotelov zahtevalo da jim predaš osebno izkaznico za čas bivanja :))

res, da nisem imel nikjer težav, če sem to zavrnil razen plačila kavcije ampak tolk kot je bila ta praksa pogosta se očitno ni nihče bunil. Kako je danes ne vem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zeitgeist ::

ce je slikal je verjetno slikal za to da je potem lahko v porocilu napisal da je ustavil to in to osebo. ce tega nebi storil bi verjetno moral cakat kaksnih 5min vec da opravi postopek.

ste pa prav pateticni s tem.
po eni strani se jokate ce vam policaj vzame dokumente za preverjanje po drugi strani pa preko spleta delite vse mozne podatke in vzorce obnasanja.

dajte si to zabit ze enkrat v glavo. za vse uradne osebe ste nepomembni. pa naj bo to policaj, redar ali james bond osebno.. vsi mi smo nobodyi, ki vcasih pac pridemo v stik z njimi v fazi nekega postopka.

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preprodajalec avta hotel slikati moje dokumente?

Oddelek: Na cesti
182911 (1705) Kawl6
»

Izdelava osebne izkaznice, če so vsi dokumenti potekli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12226507 (17483) mihapc123
»

Izguba dokumentov

Oddelek: Loža
309689 (8282) St235
»

Na kaj "paziti" pri nakupu telefona preko Bolhe?

Oddelek: Loža
4913556 (11717) poweroff
»

Korejska igra hoče mojo sliko in kopijo osebne (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5711219 (9818) Reycis

Več podobnih tem