» »

Preprodajalec avta hotel slikati moje dokumente?

Preprodajalec avta hotel slikati moje dokumente?

Bolivar ::

Zakaj je tipček hotel slikati moje dokumente? wtf?

#000000 ::

hm, razlogov je lahko kr nekaj, prvi ki mi pade na pamet je da če ne boš kupil avta od njega pač pošlje nekoga da ti vlomi v bajto in pobere keš (recimo da ima filing da ga maš doma)

pa še svašta razlogov je lahko, a v bistvu noben humanitarni

kuall ::

da mu ne boš spizdil avta na test vožni

forplan ::

Nekaj sprašuješ pa nič ne opišeš situacijo! A smo čarovniki tukaj?

Dokumente? Prometno? ti prodajaš?
da se strinjam

Bolivar ::

Po končanem pregledu avtomobila je hotel slikati moje dokumente, da bo lažje spisal pogodbo xD ker je mislil, da bom kupil ampak nisem. Mislim, da je tukaj v ozadju nekaj. Kaj če slikajo dokumente in ponarejajo?

Mare2 ::

Bolivar je izjavil:

Po končanem pregledu avtomobila je hotel slikati moje dokumente, da bo lažje spisal pogodbo xD ker je mislil, da bom kupil ampak nisem. Mislim, da je tukaj v ozadju nekaj. Kaj če slikajo dokumente in ponarejajo?


Če ne kupiš, mu ne dajaj dokumentov za slikat. :)

nightrage ::

Mare2 je izjavil:

Bolivar je izjavil:

Po končanem pregledu avtomobila je hotel slikati moje dokumente, da bo lažje spisal pogodbo xD ker je mislil, da bom kupil ampak nisem. Mislim, da je tukaj v ozadju nekaj. Kaj če slikajo dokumente in ponarejajo?


Če ne kupiš, mu ne dajaj dokumentov za slikat. :)


Se strinjam.

Bolivar ::

Mare2 je izjavil:

Bolivar je izjavil:

Po končanem pregledu avtomobila je hotel slikati moje dokumente, da bo lažje spisal pogodbo xD ker je mislil, da bom kupil ampak nisem. Mislim, da je tukaj v ozadju nekaj. Kaj če slikajo dokumente in ponarejajo?


Če ne kupiš, mu ne dajaj dokumentov za slikat. :)


cudn mi je zakaj bi neka fizicna oseba potrebovala sliko mojih dokumentov na svojem telefonu z vsemi podatki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bolivar ()

bastadu ::

Če hočeš na testno vožnjo ponavadi ni druge, kot da mu daš osebno ... je pa to rizkantno ja, sploh če so kaki mutibariči in potem še naprej prodajajo informacije, kdo ima kak avto doma ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

MadMicka ::

Če kupiš avto, ti preslika dokumente, ni vse zarota :)

Cervantes ::

Daš napačne podatke, ni prepisa, ni registracije, prodajalec avtomatično v prekršku...?

IL_DIAVOLO ::

Ja in zakaj ga nisi vprašal...eni ste res hlapci no, ki se vsega bojite.

fosil ::

Ni nobenega razloga ali potrebe da bi ti preslikal dokumente tudi če kupiš avto.
Potrebne podatke se vpiše v pogodbo, drugih pa ne rabi.
Tako je!

SeMiNeSanja ::

Vprašaš prodajalca, če si je prebral zakon o osebni izkaznici.
Zakon eksplicitno prepoveduje hranjenje 'kopije' v elektronski obliki.

To pomeni, da bi s fotografiranjem direktno kršil zakon.

4. člen

(kopiranje osebne izkaznice)

(1) Osebne izkaznice smejo kopirati upravljavci zbirk osebnih podatkov samo v primerih, ki jih določa zakon.

(2) Osebno izkaznico lahko poleg njenega imetnika kopirajo notarji in finančne družbe, ki opravljajo finančne storitve, če jo potrebujejo za dokazovanje istovetnosti državljana. Pojma finančna družba in finančna storitev po tem zakonu imata enak pomen kot v zakonu, ki ureja bančništvo.

(3) Osebno izkaznico je za vnaprej določene namene dovoljeno kopirati tudi na podlagi pisne privolitve imetnika osebne izkaznice.

(4) Za ugotavljanje istovetnosti in državljanstva je dopusten vpogled v osebno izkaznico imetnika; kadar je to potrebno, pa tudi prepis osebnih podatkov z nje.

(5) Ob kopiranju osebne izkaznice je treba z ustrezno oznako na kopiji zagotoviti, da se kopija osebne izkaznice ne bo uporabljala za druge namene. Prepovedano je nadaljnje kopiranje kopije.

(6) Na vlogo imetnika osebne izkaznice je upravljavec zbirk osebnih podatkov dolžan izdati potrdilo o kopiji osebne izkaznice, na katerem je naveden namen rabe in rok hrambe kopije.

(7) Kopijo osebne izkaznice je prepovedano hraniti v elektronski obliki.

Mare2 ::

Eno je slikanje, drugo kopiranje. :)

Bolivar ::

To so eni mutibariči, večja skupina mutibaričov, po novem leto bom vse prijavil na ustrezne inštitucije. Papki, ki se v življenju niso učili, da bi dobili neko normalno službo pa morajo nategovat folk.

TOP ::

Tukaj kar nekaj pišeš v tri dni. prvo lepo razloži situacjo kako in kaj, ker če si ti reku prodajalcu ne bom kupil, dvomim da te je prosu po dokumntih, da bo slikal, če pa si ti mutu, da boš vzel, čeprav nisi mislu pa je lahko prosu za slikat dokumente, da pripravi papirje. malo razjasni situacjo ne nekaj v tri dni.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Markus386 ::

Če hočeš na testno vožnjo ponavadi ni druge, kot da mu daš osebno ...


da mu ne boš spizdil avta na test vožni


Nevem kake imate vi to testne vožnje, ponavadi se skupaj peljeta na testno vožnjo, razen morda v kaki avtohiši. Od fizičnih oseb, tako pri prodaji kot nakupu, sva bila v avtu oba (ali celo trije, če kdo od naju ni bil sam).

Kawl6 ::

Bolivar je izjavil:

Zakaj je tipček hotel slikati moje dokumente? wtf?


To se lahko rabi za odprtje računa pri športnih in pomoje tudi pri ostalih stavah.Pač hudičeve podobce.>:DSaj so tipčki za take fotke nekoč tudi plačevali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Policija slikala osebno izkaznico (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8514706 (10974) solatko
»

Izdelava osebne izkaznice, če so vsi dokumenti potekli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12226695 (17671) mihapc123
»

Nadzor na meji z Avstrijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7019483 (15870) SimplyMiha
»

Na kaj "paziti" pri nakupu telefona preko Bolhe?

Oddelek: Loža
4913641 (11802) poweroff
»

Korejska igra hoče mojo sliko in kopijo osebne (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5711322 (9921) Reycis

Več podobnih tem