» »

Kako pripeljati mašino, ki je težka cca 2 toni

Kako pripeljati mašino, ki je težka cca 2 toni

ajfon ::

Lep pozdrav,

zanimam se za nakup stružnice (teža cca 2000kg), zunanje dimenzije cca 1.5x1.5x3m.

Edini problem katerega ne znam odpraviti je: Kako pripeljati takšno mašino iz točke A na točko B.

Potreboval bi še nekakšno rešitev kako stružnico naložit in jo potem ko je na cilju spustiti iz nevem tovornjaka?

Že ima kdo mogoče kakšne izkušnje s podobnimi stvarmi?
Sploh ima kak kombi takšno nosilnost, ali je potreben tovornjak?

Lep dan še naprej!

ToniT ::

Najboljše bo najeti tovornjak z dvigalom.
Za vse ostalo rabiš dva viličarja - po enega na vsaki lokaciji.

starfotr ::

Najameš profije.

Dvig.si

fikus_ ::

PacificBlue ::

avtovleka:)
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

ajfon ::

Kakšno ceno pa lahko pričakujem za takšen transport?

M-XXXX ::

ajfon je izjavil:

Kakšno ceno pa lahko pričakujem za takšen transport?

Cca 1.2€/km, pa mogoče še ene 10€ za razkladanje in nakladanje.

Če ti kdo prodaja višje cene, nateguje...

sandmat ::

tovornjak z dvigalom. Za 15km poti v eno smer in 1 uro zajebavanja z razkladanjem 1.5 tone palete je računal 20€

-valvoline- ::

sandmat je izjavil:

tovornjak z dvigalom. Za 15km poti v eno smer in 1 uro zajebavanja z razkladanjem 1.5 tone palete je računal 20EUR

Hahaha, to ti je zihr bozicek prevazal. Mal resno fantje, za 50e se telefona ti ne dvignejo, tole omenjeno o stroju pod 100e lahko sanjas, v Lj celo proti 200e. Urna postavka samega dvigala/dvigovanja je 100e plus se prevoz na km v obeh smereh.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

-valvoline- je izjavil:

sandmat je izjavil:

tovornjak z dvigalom. Za 15km poti v eno smer in 1 uro zajebavanja z razkladanjem 1.5 tone palete je računal 20€

Hahaha, to ti je zihr bozicek prevazal. Mal resno fantje, za 50e se telefona ti ne dvignejo, tole omenjeno pod 100e lahko sanjas, v Lj celo proti 200e. Urna postavka samo dvigala je 100e.

Lubi buh, saj ne rabi 50 tonskega dvigala. Ampak en čisto navaden hijab. Kot sem rekel: 1.2€/km (par centov gor dol) pa ene 10€ za nakladanje razkladanje. to je to.

-valvoline- ::

Odvisno kje se stroj nahaja, od oka najmanj 100e, ce je v LJ potem pa 200.

M-XXXX ::

-valvoline- je izjavil:

Odvisno kje se stroj nahaja, od oka najmanj 100e, ce je v LJ potem pa 200.

To pomeni, da se nahaja cca 40km daleč (če rabi iti namensko), oziroma ene 70-80km če gre mimo grede.

-valvoline- ::

Ker vem kake so cene, vam povem. Ce pa mate nekega butla pripravljenega zastojn zapravljat cas in amortizirat opremo cestitam.

M-XXXX ::

-valvoline- je izjavil:

Ker vem kake so cene, vam povem. Ce pa mate nekega butla pripravljenega zastojn zapravljat cas in amortizirat opremo cestitam.

Tudi jaz vem kakšne so cene. Ravno danes so mi pripeljali 10 ton tlakovcev (cca 65km v eno stran), še cca 10 ton bo naslednja fura.
Je pa res, da eni prodajajo bučke kako je en km po 3-4€. Sam ni treba biti bedak pa se pustit nategnit.

sandmat ::

-valvoline- je izjavil:

sandmat je izjavil:

tovornjak z dvigalom. Za 15km poti v eno smer in 1 uro zajebavanja z razkladanjem 1.5 tone palete je računal 20EUR

Hahaha, to ti je zihr bozicek prevazal. Mal resno fantje, za 50e se telefona ti ne dvignejo, tole omenjeno o stroju pod 100e lahko sanjas, v Lj celo proti 200e. Urna postavka samega dvigala/dvigovanja je 100e plus se prevoz na km v obeh smereh.

ne, samo za razliko od tebe me ni poskušal nategnit s prevozom. ;)

-valvoline- ::

Vi to resno ali po otrosko? Navaden taxi je 1e km, cakalna ura 20-30e, dva kroga okrog centra ljubljane ti kasira 20-30e vi bi tovornjaka zastojn? Ura nakladanja in razkladanja je 100e, plus prevoz na prevozen km, za krajse relacije do 10km je ponavadi fix znesek 20e(sam prevoz), za vec kot 10km pa po dogovoru.

M-XXXX je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Ker vem kake so cene, vam povem. Ce pa mate nekega butla pripravljenega zastojn zapravljat cas in amortizirat opremo cestitam.

Tudi jaz vem kakšne so cene. Ravno danes so mi pripeljali 10 ton tlakovcev (cca 65km v eno stran), še cca 10 ton bo naslednja fura.
Je pa res, da eni prodajajo bučke kako je en km po 3-4€. Sam ni treba biti bedak pa se pustit nategnit.

Si prevoz zrihtal sam, ali podjetje ma svoj? Ce je z prevozom pa itak preplacas v startu pri nakupnem znesku :)

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Navadna avtovleka stane cca 25-30e start, plus 80c-1e na km v obeh smereh. Torej ce je predvidena razdalja za prevoz 50km bos placal 2x50 oz 100km.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Si prevoz zrihtal sam, ali podjetje ma svoj? Ce je z prevozom pa itak preplacas v startu pri nakupnem znesku :)

Sam. Ena ponudba je bila skoraj 550€ (Dvig če se ne motim), ena 340€, par po dve po 1.2€/km, na koncu sem celo uspel dobiti da mi računajo po cca 1.2€/km ampak samo v eno smer (mimogrede ko se gre iz Lj).
Z drugimi besedami: Eden 550€, eden 340€, na koncu bom plačal 140€ (dve vožnji).

-valvoline- ::

Slovenija rabi takih neumnih ljudskih herojev, k bodo razbijal tovornjake,dvigala in gume za rajo :))V sluzbi naroda in domovine. :))
Kar posljite cloveku tel stevilke da se zmeni. LOOOL

M-XXXX ::

-valvoline- je izjavil:

Slovenija rabi takih neumnih ljudskih herojev, k bodo razbijal tovornjake,dvigala in gume za rajo :))V sluzbi naroda in domovine. :))
Kar posljite cloveku tel stevilke da se zmeni. LOOOL

Da da, ker 140€ je pa tako majhen denar, da namesto da bi se kamion prazen vozil, še nekaj pelja... To je ta logika določenih forumašev. Če ni 300€ na uro, se ne splača delat.

Dimnik ::

Ojojjjj valvoline.....

Tudi jaz sem se zmenil na enak način, da ne gre prazen šleper nazaj in za 247km v eno smer plačal 220eur za 21 palet

Daliborg ::

Lepo da imate takšne izkušnje s poceni prevozi ampak ima valvoline prav čeprav imam občutek da še sam ne ve zakaj.
Namreč tovor je 3m visok! Mogoče ste ta podatek spregledali. Niti pa vemo razdaljo od točke A do tocke B. Kar hočem povedati je da je vsak tovor drugačen in lahko zahteva specifično vozilo, kar OP tudi zahteva glede na njegove zahteve. Kot je bilo že omenjeno je potreben naklad in razklad za tovor z dimenzijami 1.5x1.5x3m in težo 2t na neznani lokaciji in destinaciji kar nam da malo vedeti s kakšnim vozilom je dostop možen in kakšno razdaljo mora opraviti. Pa vseeno prevaga mi odgovor od valvoline zaradi višine tovora, ki zahteva vozilo s 3m notranjo višino ali pa HIABam kar pa so specifična vozila in ne standardna (2.75m)s tem je tudi cena močno povezana.
Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

blblb ::

IMHO je 3m dolžina stroja in ne višina...

lp, blblb

martincek1 ::

Zlo preprosto je - kdor se zna zmenit, bo prišel čez za četrtino / petino cene, ostali pa pač plačajo še za ostale. Te cene, ki so jih nekateri omenili, držijo. Isto je pri servisih - če pripelješ avto na servis in nimaš pojma kako stvari zgledajo, ti bodo za menjavo olja takoj računal 200e. Lahko se pa na drugem servisu zmeniš za 30e + filter + olje po nabavni. Vsem mehanik tolk ne more računat, to je res, ampak sej ostalim zaračuna mastno maržo za olje.

googleg1 ::

M-XXXX je izjavil:

Si prevoz zrihtal sam, ali podjetje ma svoj? Ce je z prevozom pa itak preplacas v startu pri nakupnem znesku :)

Sam. Ena ponudba je bila skoraj 550€ (Dvig če se ne motim), ena 340€, par po dve po 1.2€/km, na koncu sem celo uspel dobiti da mi računajo po cca 1.2€/km ampak samo v eno smer (mimogrede ko se gre iz Lj).
Z drugimi besedami: Eden 550€, eden 340€, na koncu bom plačal 140€ (dve vožnji).
Sam to more bit brez racuna. Za tak denar se mu se bencin ne povrne, to ni normalno.

Utk ::

Če ti en plača 500 evrov za v eno smer, je bolje da ti za nazaj nekdo plača 140 kot nič, a ni?

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

OP, tukaj poišči, kateri ponudniki so ti najbližje ali najbolj všeč:

https://www.najdiprevoz.si/si/ponudniki...

Pokliči tri od teh, povej, kaj rabiš in naj ti dajo ponudbo. Boš koj vedel pri čem si in urediš zadevo.

Pa še malo osebne radovednosti, za kakšno stružnico gre (vrsta, proizvajalec, tipska oznaka, letnik proizvodnje...).

Lp

Jože

M-XXXX ::

googleg1 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Si prevoz zrihtal sam, ali podjetje ma svoj? Ce je z prevozom pa itak preplacas v startu pri nakupnem znesku :)

Sam. Ena ponudba je bila skoraj 550€ (Dvig če se ne motim), ena 340€, par po dve po 1.2€/km, na koncu sem celo uspel dobiti da mi računajo po cca 1.2€/km ampak samo v eno smer (mimogrede ko se gre iz Lj).
Z drugimi besedami: Eden 550€, eden 340€, na koncu bom plačal 140€ (dve vožnji).
Sam to more bit brez racuna. Za tak denar se mu se bencin ne povrne, to ni normalno.

Da ne bo dejansko kdo tako neumen, da bi verjel zgornemu komentarju in mislil da ima kamion porabo 1L na 1km.
Komentar glede dimenzije. 3m je dolzina in ne višina. Dajte malo logike uporabit...

MihaK3 ::

Se vidi, da nabijajo ljudje, ki nimajo pojma, ja - kje ste še videli stružnico, ki bi bila 1,5 x 1,5m tloris in pa 3m visoka, hahaha :)) Sicer obstajajo tudi vertikalne, a takih dimenzij vseeno ni nobena.

googleg1 ::

M-XXXX je izjavil:

googleg1 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Si prevoz zrihtal sam, ali podjetje ma svoj? Ce je z prevozom pa itak preplacas v startu pri nakupnem znesku :)

Sam. Ena ponudba je bila skoraj 550EUR (Dvig če se ne motim), ena 340EUR, par po dve po 1.2EUR/km, na koncu sem celo uspel dobiti da mi računajo po cca 1.2EUR/km ampak samo v eno smer (mimogrede ko se gre iz Lj).
Z drugimi besedami: Eden 550EUR, eden 340EUR, na koncu bom plačal 140EUR (dve vožnji).
Sam to more bit brez racuna. Za tak denar se mu se bencin ne povrne, to ni normalno.

Da ne bo dejansko kdo tako neumen, da bi verjel zgornemu komentarju in mislil da ima kamion porabo 1L na 1km.
Komentar glede dimenzije. 3m je dolzina in ne višina. Dajte malo logike uporabit...
Glede racuna mi nisi odgovoril. Ocitno se gremo crno ekonomijo, pa se ponosni smo na to. Ker ce je zraven se racun, prevoznik dobi 95centov. Kar bi po trenutni ceni goriva 1.28EUR, pomenilo, da lahko na 1km, placa 740ml dizla. To je pa ze na meji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: googleg1 ()

ToniT ::

MihaK3 je izjavil:

Se vidi, da nabijajo ljudje, ki nimajo pojma, ja - kje ste še videli stružnico, ki bi bila 1,5 x 1,5m tloris in pa 3m visoka, hahaha :)) Sicer obstajajo tudi vertikalne, a takih dimenzij vseeno ni nobena.

Po mojem je OP narobe napisal mere.
Moralo bi biti 3x1,5x1,5m, kar pa je čisto normalna mera za tak stroj...

Blinkys ::

googleg1 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

googleg1 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Si prevoz zrihtal sam, ali podjetje ma svoj? Ce je z prevozom pa itak preplacas v startu pri nakupnem znesku :)

Sam. Ena ponudba je bila skoraj 550EUR (Dvig če se ne motim), ena 340EUR, par po dve po 1.2EUR/km, na koncu sem celo uspel dobiti da mi računajo po cca 1.2EUR/km ampak samo v eno smer (mimogrede ko se gre iz Lj).
Z drugimi besedami: Eden 550EUR, eden 340EUR, na koncu bom plačal 140EUR (dve vožnji).
Sam to more bit brez racuna. Za tak denar se mu se bencin ne povrne, to ni normalno.

Da ne bo dejansko kdo tako neumen, da bi verjel zgornemu komentarju in mislil da ima kamion porabo 1L na 1km.
Komentar glede dimenzije. 3m je dolzina in ne višina. Dajte malo logike uporabit...
Glede racuna mi nisi odgovoril. Ocitno se gremo crno ekonomijo, pa se ponosni smo na to. Ker ce je zraven se racun, prevoznik dobi 95centov. Kar bi po trenutni ceni goriva 1.28EUR, pomenilo, da lahko na 1km, placa 740ml dizla. To je pa ze na meji



Ja ker 5t tovornjak porabi 74 litrov na 100km + ddv dobijo nazaj realna cena za šleper je 1€/km iz ljubljanje se da dobit tudui za 50€ (do MB), če poznaš prave ljudi. Sploh mali privatniki to gledajo tako, da mu za nekaj paletnih mest praktično plačaš stroške iz ljubljane na bilokiri konec slovenije (izvzemimo hribovite dele in dele z slabo Ac povezavo). Vse kaj je več je nateg, če se ti ravno ne mudi in si pripravljen počakat nekaj dni na dostavo. Poznam firme ki plačujejo še odsti manj za prevoze. Recimo do Minhna se da pripeljat paleto za 100€.

Furbo ::

Diskutirate, kot da je 20-200€ nek omembe vreden denar, pri nakupu stružnice.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

TheBlueOne ::

Furbo je izjavil:

Diskutirate, kot da je 20-200€ nek omembe vreden denar, pri nakupu stružnice.


Tocno to sem razmisljal jaz. :) Drugace 2T nosilnosti imajo ze kombiji, tako, da ce lahko zadeve nalozi kaksen vilicar sploh ni problem. Odvisno, kako tocno zadeva izgleda. Je praviloma bolj tecno kako spraviti iz kombija na lokacijo v neko halo ali ne vem kaj. Potem tako ali tako potrebujes vilicarja....

dxx ::

ajfon je izjavil:

Lep pozdrav,

zanimam se za nakup stružnice (teža cca 2000kg), zunanje dimenzije cca 1.5x1.5x3m.

Edini problem katerega ne znam odpraviti je: Kako pripeljati takšno mašino iz točke A na točko B.

Potreboval bi še nekakšno rešitev kako stružnico naložit in jo potem ko je na cilju spustiti iz nevem tovornjaka?

Že ima kdo mogoče kakšne izkušnje s podobnimi stvarmi?
Sploh ima kak kombi takšno nosilnost, ali je potreben tovornjak?

Lep dan še naprej!

Kolega je imel podobni problem. Sicer je bila mizarska žaga, cca 1,2T. Zmenil se je da mu prodajalec pripelje na dom, pripeljal je z avtomobilsko prikolico. Ne vem kako je naložil gor, smo pa pri kolegu zadevo iz prikolice po klančinah in plohih zapeljali dol, saj ima stvar odstranljive koleščke. Nas pa je blo 10 ko smo to spuščali dol iz prikolice, da nebi kam "ušlo" :.

blackbfm ::

Lahko se pa na drugem servisu zmeniš za 30e + filter + olje po nabavni


Tak serviser je resnično bedak al pa nategator (=ne naredi dogovorjenega dela).. Ni druge opcije :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Utk ::

blackbfm je izjavil:

Lahko se pa na drugem servisu zmeniš za 30e + filter + olje po nabavni


Tak serviser je resnično bedak al pa nategator (=ne naredi dogovorjenega dela).. Ni druge opcije :))

Kolk bi pa moral po tvoje računat avtomehanik za 20 minut dela?

Invictus ::

Koliko, po Slo-Techovsko bi moral on plačati, da mu dovoliš zamenjati olje :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

T-h-o-r ::

starfotr je izjavil:

Najameš profije.

Dvig.si

to se sliši kot nekaj

kar je prvi zadetek na googlu

in 40 % dražje od konkurence
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

IL_DIAVOLO ::

M-XXXX je izjavil:

ajfon je izjavil:

Kakšno ceno pa lahko pričakujem za takšen transport?

Cca 1.2€/km, pa mogoče še ene 10€ za razkladanje in nakladanje.

Če ti kdo prodaja višje cene, nateguje...


Morda, če imajo firmo za pranje denarja, drugače pa dvomim, da bi kdo preživel s takšnim poslovanjem.

šernk ::

no mi kar redno dobivamo po cca 1,2eur/km prevoze za šleparje. Hiab isto. S tem da nimajo povratne fure. Pač namesto da mu kamion stoji vozi raje zastonj. V končni fazi porabi za 600km (plačanih samo 300km) porabi cca 150eur nafte in ima še 200eur za ostale stroške (gume, šofer itd). Obogatel nebo, v minus pa tudi ne bo šel.

Problem pri hiabu je samo štartnina ponavadi, ker če ima malo dela in malo km ti bo vsak štartnino računal 30eur, ker drugače se pač z njim ne izplača sploh premaknit.

pri vsakem tovoru je potrebno najprej razmislit kako ga naložit in kako se ga bo razložilo. Od tu greš potem na gabarite in težo in imaš praktično določeno vse. Če je možno z viličarjem naložit in razložit, potem je dovolj vsak mali kamiončin ki ima dovoljenje da pelje 2 toni. Te boš dobil za cca 80 centov po km, mogoče ga dobiš celo ceneje, če se uskladiš da ima povratno furo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja v službo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10814974 (10387) Alien123
»

Nove omejitve: s 130km/h na 110 ali 90! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15327819 (23070) roCkY
»

Gorivo izračun

Oddelek: Na cesti
419676 (7535) šernk
»

Kupci kupujejo kilometre in ne avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12223928 (18854) bond007
»

Kako daleč se vozite v službo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7511160 (8423) gzibret

Več podobnih tem