» »

Kupci kupujejo kilometre in ne avto

Kupci kupujejo kilometre in ne avto

1 2
3
»

mr1two ::

Ja tudi odvisno je od tega, kako zelo pomembno je, da avto deluje. Jaz na svojga nisem vezan, tako da mi ni prioriteta. Nekomu, ki vsak dan do službe pelje 30 km in nima baš neke izbire je pa to lahko čisto druga zgodba. Kar pa še vedno ne pomeni, da je 5 let star avto bolj zanesljiv od 10 let starga. IMO je potrebno imeti posluh za te stroje ali pa vsaj enkrat letno preventivno do kakega dobrega mehanika, lih tolko da ti da "thumbs up" ali pa da te opozori na to in ono.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Mr.B ::

rupsi31,
kot sem rekel, ko vse relane stroške odmisliš, potem se ti računica imeti avto s katerim na letnem nivoju narediš 2000km, pač avto za 100€, če crkne pač crkne, vzameš drugega, samo ne v istem letu.

NE vem pa kaj ima tu komot. Pokličeš taxi in imaš čez petnajst minut pred vrati avto, pozimi itak nimaš problemov, ker z 2000km res ne boš uporabljal avtomobil pozimi, ko je potrebno le tega pucat, itd...
No ralno tudi z gumami nimaš problema zamnejaš dva para v desetih letih.

ČE pa kupiš nov avto, in planiraš narediti 2000km/letno, potem je pa res nekaj narobe.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

šernk ::

NE vem pa kaj ima tu komot. Pokličeš taxi in imaš čez petnajst minut pred vrati avto


opcija 1: trgovina je stran 2km, peš ali s kolesom ne pride v poštev (dež, sneg in glavno: NEVARNA CESTA kjer nosiš na kolesu glavo naprodaj), najbližji taksist je 20km stran.

opcija 2: trgovina je stran 10km, peš ne pride v poštev ker porabiš par ur, kolo ne pride v poštev saj imaš 10km 10%vzpona, najbližji taksist ima bazo 30km stran, z malce organizacije delaš v tem primeru pod 2000 km letno (2x tedensko greš v trgovino).

vi pa kar še naprej sanjajte o štartnini taksista 1€ in kilometru 70 centov, ker to je samo v LJ kjer je konkurenca huda.

kdor kupi avto za 100€ je pa idiot, ki ne ceni dovolj svojega življenja. Za 100€ ne dobiš niti kalimerota, ki je sposoben vožnje. 5 let nazaj iskali 15 let star avto za cca 500€, na ogled smo šli za 5 najboljših, najboljši je imel takoj za 1000€ popravila, da je avto bil sploh varen za vožnjo, pa brez da se je pogledalo gume in zavore.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mr.B ::

šernk,
opcija 1 ,
odlični primer kako je taksi v vseh primerih najboljši.
Ko si na blagajni, pokličeš taksi. Ko prideš na izhod, te taxi čaka na izhodu. plačaš 2€, za brezskrbno vožnjo do vrat. PS : če imaš taxi 20km stran, potem zagotovo ne delaš 2000km na leto, ane.

opcija 2:
Pokličeš merkator, dostavijo do vrat.

vi pa kar še naprej sanjajte o štartnini taksista 1€ in kilometru 70 centov, ker to je samo v LJ kjer je konkurenca huda.
Ja če bi uporabil javni prevoz, bi bila konkurenca tudi drugje večja. Res pa da ne vidim razloga, zakaj nebi šel z busom od trgovine do doma. Razen če si mislil 1x na mesec po fasungo.

kdor kupi avto za 100€ je pa idiot, ki ne ceni dovolj svojega življenja. Za 100€ ne dobiš niti kalimerota, ki je sposoben vožnje. 5 let nazaj iskali 15 let star avto za cca 500€, na ogled smo šli za 5 najboljših, najboljši je imel takoj za 1000€ popravila, da je avto bil sploh varen za vožnjo, pa brez da se je pogledalo gume in zavore.

Čakaj, koliko si rekel da te stane avto na leto ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

s6c-gEL ::

Izračun stroškov avtomobila
http://www.focus.si/avto.html


združil sem
Strošek letne registracije avtomobila ter Strošek letnega zavarovanja avtomobila

Vzel za povprečno rabljeno vozilo za 5000 k eur, +1.4 jajca z 40-50 kW
http://www.amzs.si/si/936/Izracun_stros...

olje in filtre menjaš sam,

ni upoštevano v računu:
gume boš v 10 letih vsaj 1x menjal, potrebuješ letne + zimske oz letne+verige.



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Pithlit ::

Mr.B je izjavil:

Ja če bi uporabil javni prevoz

Če bi kdaj sprobal javni prevoz nekje izven dosega lastne riti bi kmalu opazil da je katastrofalen. Vključno s taksiji ki so dragi ko žafran.

Sicer se strinjam, 2kkm je izven 'dosega lastne riti' hudo težko dosečt. Ker so pač razdalje večje in se mal več nabere. Strinjam se tudi da je glupost kupovat avto s katerim se dela 2kkm letno v 'dosegu lastne riti'. Ampak posploševanje mi gre pa konkretno na določen organ. Pač ne gre metat vseh v isti koš... in ni za vsakega avto kar luksuz.
Life is as complicated as we make it...

Mr.B ::

Pithlit,
stanje javnega prevoza je meni jasno. V Ljubljani sem včasih prišel v službo peš hitreje kot z busom... Ampak to nima veze s tem da opravičiš imeti avto, s katerim narediš 2000km.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Okapi ::

V dobrih starih časih si v kakšnem taksiju (in avtobusu) videl ponosno razstavljeno značko o milijonu prevoženih km.;)

Utk ::

PS : če imaš taxi 20km stran, potem zagotovo ne delaš 2000km na leto, ane.

Kva ti bo torba, če maš kolo?

Pithlit ::

Mr.B je izjavil:

Ampak to nima veze s tem da opravičiš imeti avto, s katerim narediš 2000km.

Živiš v vasi Krn pa greš enkrat ali dvakrat na mesec v dolino po špežo? Recimo. Boš trdil da ni opravičljivo? Sploh ko taki ljudje in avti zdrižjo precej dolgo skupaj (in se ne menjajo na vsake par let).
Life is as complicated as we make it...

Mr.B ::

Pithlit,
seveda ne. Najdeš prvega soseda, mu daš za benz ali pokličeš Merkator, naredijo dostavo na dom.

ŠE Bolje : vzameš TRAKTOR, glede na to da si KMET na KRN-u, in ne hodiš v službo ejga.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

šernk ::

šernk,
opcija 1 ,
odlični primer kako je taksi v vseh primerih najboljši.
Ko si na blagajni, pokličeš taksi. Ko prideš na izhod, te taxi čaka na izhodu. plačaš 2€, za brezskrbno vožnjo do vrat. PS : če imaš taxi 20km stran, potem zagotovo ne delaš 2000km na leto, ane.


zakaj že? Taxi je 20km stran, trgovina je 2km stran, pa recimo da izbereva tam kjer je trgovina 10km stran, taxi pa 30km stran (ti naštejem sedaj brez razmišljanja vsaj 30 vasic ki so v takšnem položaju)

10km do trgovine 2x tedensko znese 40km na teden, tednov je kolk? 56 v letu? To znese cca 2300km letno.

opcija 2:
Pokličeš merkator, dostavijo do vrat.

lahko je srat s polnimi usti ane, evo preverjeno preko njihove spletne strani točno za moj naslov:
V vaš kraj trenutno ne dostavljamo.
Če želite, da vas obvestimo, ko bo dostava možna izpolnite spodnji obrazec.

naslednja ideja? Naj kličem slovensko policijo da pride s helikopterjem pome?

Čakaj, koliko si rekel da te stane avto na leto ?


nisem rekel nič in če smo že pametni me avto stane skupaj z bencinom in vsemi servisi povprečno nekje 170€/mesec. Če gremo še vrednost avta štet imam avto 6 let, kupil sem ga za 4200€, sedaj je vreden 1500€ (pa kdor mi ponudi tolk mu samo rečem ne hvala, ker za tak denar ga ne prodam), torej sem izgubil 2700€ v tem času, torej + 40€ na mesec znese 210€/mesec strošek avta za zadnjih 6 let ali 2500€/leto in delam 15-20k km letno, bencin je nekje 70% stroškov, ostalo so servisi in cestnina. Avto za 2000km letno te stane nekje 150-200€+bencin, torej cca 500€ s servisom vred, ok če kupiš novega cliota za 8000€ pride še 400€ amortizacije letno, za obdobje 20 let. Torej zaokrožimo da te stane debelega jurja letno.

dobi mi: VLAK/AVTOBUS/TAXI, ki me bo iz vukojebene pripeljal 200x letno na cilj oddaljen 8km od mene (aja tako avtobus kot vlak se približata najbližje na 8km!) za 2000€. Najbližji taxi pa kot sem rekel je v prvem večjem mestu 30km stran in bo naredil 60km poti zato da mi potem zaračuna 16km+ štartnino tistih 15€? Tak taxi dolgo ne bo vozil, ker ga bodo lastni stroški pokopali in 200x15€=3000€! Avto te pa stane 1000€ letno za isto relacijo, pa sem velik optimist da mi bo taxi računal 15€)

grem dalje računat stroške avta? Ker vem na pamet koliko stane avto če ga popravljaš sam, če ga voziš h popoldancu ali pa če ga voziš na uradni servis. sem enostavno preveč povezan z avti in serviserji (VSEMI!)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

bond007 ::

Še en malo bolj realen izračun, ker tamle gor je en dal skor 500EUR za registracijo pa zavarovanje :)). Realen primer (od kolegica): clio 1.2, letnik 2005, nabavna vrednost 1000EUR, v izračun vključeno:
-50EUR letno nove gume vsake 4 leta
-100EUR letni servis (menjava olja, filtrov na 2 leti=20EUR+ostale izredne okvare 80EUR letno)
-zavarovanje na kilometre (Tilia) 2k km=70EUR, tehnični=35EUR, cestna taksa 65EUR)



Za izredne okvare je 80EUR imho čisto realno, izguba vrednosti pa tudi. Taksi imho ne pride blizu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Pithlit ::

Mr.B je izjavil:

Pithlit,
seveda ne. Najdeš prvega soseda, mu daš za benz ali pokličeš Merkator, naredijo dostavo na dom.

ŠE Bolje : vzameš TRAKTOR, glede na to da si KMET na KRN-u, in ne hodiš v službo ejga.

OK... soseda ni doma... zlomljena roka. Avtobus? Taksi? Poštni golob? Veš ti kje je Krn (pa kakšna je situacija tam gor)? Mogoče bo lažje če omenim Log pod Mangrtom?

Pa glede dostave merkatorja na dom... ne se norca delat brezveze.

bond007 je izjavil:

Taksi imho ne pride blizu...

Taksi pride blizu če živiš v nekem visoko urbanem okolju. Oz... je taksi boljša izbira. Če si kje na periferiji pa ti taksi hitro pokasira že samo za to da do tebe pride tistih 20km (po kake 2€/km).

Sam je hudič ko eni mislijo da je kar povsod enako. Pa da je javni prevoz mana z neba. Da ga ni placa v sloveniji kjer se da brez avta živet (no, da se... če si mazohist brez kakršnihkoli obveznosti).
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

šernk ::

Sam sem se vedno čudil kako lahko ima ena familija en avto pri hiši. pri nas je namreč standard 1 avto po vozniku (težko najdem hišo, kjer je drugače), ker vse ostalo pomeni včasih nerešljivo logistično težavo.

Ko sem hodil v srednjo šolo: ok je še šlo, ampak potem prideš do četrtega letnika, jutri imam samo eno uro in zato naj izgubim 4 ure z avtobusom? (v teh 4ih urah lahko doma opravim marsikaj seveda) In takoj sem od nekje potreboval avto, kar pomeni da je avtomatsko nekdo drug ostal brez avta in smo bili pri logistiki...ta pelje...s kom pridem domov pa iskati ljudi, klicat enega, drugega, tretjega...

fax: študenski dom avto sem potreboval za prevoz tja in nazaj (zlati časi ko sem se vozil zastonj praktično 300km v obe smeri dobil za bencin od 30-40€). Takrat sem dejansko pogruntal da ni noben problem živet samo z enim avtom pri hiši. A kaj ko si prišel domov in se spet začne...oče dela, mama rabi nekam nujno it, ti rabiš nekam nujno it in smo spet tam...kako prist do cilja če nimaš avta? Aja spet bom prosil soseda že za 12 uslugo ta mesec. Jaz te pošljem nekam, če me prideš 10x na mesec vprašat, če te lahko peljem v trgovino.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Janac ::

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/se...

Kako zgonjen je recimo takle avto?

Plasti dip, znižat, retro wheels, kaj še rabi, da zgleda solidno? Verjetno je znotraj precej obrabljena ane? Cena je smešno nizka. 6k nižja od primerljive.

šernk ::

Niti ne, delalo se je 60.000km letno kar pomeni da je bila vožnja verjetno po avtocestah. Tak avto iz nemčije zna bit praktično nov.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Janac ::

Verjetno je bil Taxi?

šernk ::

Zakaj? Ima popolnoma realne in normalne kilometre za nemško stanje. Tam pač kdor kupi dizla pod 30.000km letno sploh ne dela. Pogosto so pa te številke višje od 50.000km letno. Razen če sklepaš po barvi, za katero pa nimam pojma.

pravzaprav ima takšno stanje kilometrov 99% dizlov iz uvoza na našem avto.net, res ne vem če sem že videl avto, ki je prišel iz tujine z manj kot 40.000 km letno, pa še tej so izjemno redki in se številka pogosteje giblje med 60 in 100.000
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

s6c-gEL ::

bond007 je izjavil:

Še en malo bolj realen izračun, ker tamle gor je en dal skor 500EUR za registracijo pa zavarovanje :)). Realen primer (od kolegica): clio 1.2, letnik 2005, nabavna vrednost 1000EUR, v izračun vključeno:
-50EUR letno nove gume vsake 4 leta
-100EUR letni servis (menjava olja, filtrov na 2 leti=20EUR+ostale izredne okvare 80EUR letno)
-zavarovanje na kilometre (Tilia) 2k km=70EUR, tehnični=35EUR, cestna taksa 65EUR)



Za izredne okvare je 80EUR imho čisto realno, izguba vrednosti pa tudi. Taksi imho ne pride blizu...

Sem imel taka jajca, pod 1350 ccm, 44 kW, registracija in zavarovanje je bilo vsako leto preko 300 eur.

Clio 1.2 ima 60 kM oz 44 kW, če upoštevaš da imaš max 50% popusta (da prideš sem traja min 10 let) je cena registracije in zavarovanje še vedno vsaj 266 eur.
Mlademu vozniku nabije še +40-50 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Utk ::

266 evrov je 21 evrov na mesec. Še 40 za bencin in par 10 za servise in gume pa si še zmeraj do 100 evrov mesečno. Če je za zaposlenega to preveč, potem avta res ne rabi. Če nisi zaposlen, imaš pa pač smolo. Pa tudi taki si tak avto lahko večinoma privoščijo.

jalovec09 ::

Kdo je tu iz vasi Krn?

bond007 ::

Sem imel taka jajca, pod 1350 ccm, 44 kW, registracija in zavarovanje je bilo vsako leto preko 300 eur.

Clio 1.2 ima 60 kM oz 44 kW, če upoštevaš da imaš max 50% popusta (da prideš sem traja min 10 let) je cena registracije in zavarovanje še vedno vsaj 266 eur.
Mlademu vozniku nabije še +40-50 eur.


Kaj si ti včasih plačeval ni pomembno. Trenutno je cca 170EUR komplet (tehnični, registracija, zavarovanje) za npr. cliota 1.2 (43kW ali 55kW, 2k km letno, PR4) in tudi 10 let ni potrebno, da prideš do PR4, saj preskakuješ po 2 razreda letno. Seveda se ne smeš pustit zavarovalnicam, ker brez problema preplačaš tudi za 200%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Realni kilometri so tu kaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8516329 (6896) Arzen28
»

Nova ali stara Octavia? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11817732 (13795) solatko
»

Avtohiša, ki vrti kilometre rabljenim vozilom (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35880101 (49187) hojnikb
»

zakaj proizvajalci avtomobilov ne onemogočijo spreminjanje prevoženih km ?

Oddelek: Na cesti
192418 (1675) kosta
»

Nakup avtomobila (do 9000€) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5317011 (14818) trololo2

Več podobnih tem