» »

Gorivo izračun

Gorivo izračun

XzupanX ::

Mene pa zanima, kako izračunam, koliko moram plačat kolegu, ki me pelje 16 km v eno smer, avto mu kuri 6l/100km.. ?

Brias ::

pokuri mu 1 liter ( nafte ali bencina ) v eno smer ...

SplitCookie ::

100€ pa gajbo piva
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

black ice ::

Kam smo prišli...

Adrijan0 ::

;(( se ne čudim da ga mora kolega okoli vozit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

Oberyn ::

XzupanX je izjavil:

Mene pa zanima, kako izračunam, koliko moram plačat kolegu, ki me pelje 16 km v eno smer, avto mu kuri 6l/100km.. ?

V katero smer? Tja al nazaj?

šernk ::

0,18€/km, ker avto ne porabi samo goriva.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

2loud4u ::

XzupanX je izjavil:

Mene pa zanima, kako izračunam, koliko moram plačat kolegu, ki me pelje 16 km v eno smer, avto mu kuri 6l/100km.. ?



Glede na razdaljo 16km pokuri 0.96l

Cena bencina je 1,561EUR/l
Cena dizla je 1,402EUR/l

Če računaš, da je poraba konstantno 6l/100km mu moraš plačati:

-če ima bencinarja: 1.49856EUR
-če ima dizla: 1.34592EUR

BTW, a to trolaš ali?
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2loud4u ()

BorutK-73 ::

@2loud4u
pozabil si še na amortizacijske stroške (obraba, servis...) tako da ima @šernk kar prav
0,18€/km

telexdell ::

Razliak je ali se prijatelj tja pelje, ti se pač prisedeš zraven ali pa bi npr. prijatelj doma gledal TV ti pa ga prosiš, da te pelje. V drugem primeru je to kot službena pot ali TAXI in bi bilo tistih 0.18€/km kar ustrezno. V prvem primeru pa bi prijatelju moral doplačati le razliko med porabo goriva, če je v avtomobilu sam ali pa če te pelje. Nekaj bi mu moral primakniti tudi za obrabo gum, olje... Tako "od oka" bi lahko izračunal:
Prijatelj+avto= 1000 kg
Jaz= 75 kg
___________________
c= 0,18/1000*75=0,0135 €/km

PS- lahko pa mu daš tudi kaj napitnine in zaokrožiš na 0,5 €
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

joze-67 ::

No ja, tudi če se prijatelj sicer vozi sam, bi bilo pošteno, če stroške delita cca 50:50. Ne pa samo za dodatno težo.

Najbolj pravilen izračun bi bil, da prijatelj vrže na kup vse stroške (nakup, servisi, gorivo...) in si tako izračuna, koliko ga pride km vožnje. Potem mu daš pač 8x toliko. Seveda pa je možno, da bo, ko bo videl ceno, poiskal službo bližje domu in boš izgubil prevoz. Tveganja, tveganja...

šernk ::

Evo natančen izračun koliko stane mene kilometer za leto 2012 pri povprečni porabi 7,6l/100km in narejenih nekaj čez 14.000km (bencin + tekoči servisi+tehnični): 11,3 centa na kilometer. s tem da to je samo tekoča poraba.

temu moraš dodati torej na 100.000km še velik servis (cca 400€ stroškov + 100€ stroškov svečke), menjava zavor in gum po potrebi in prideš nekje na ceno 15 centov za 1km. Sedaj si pa vaš izračun porabe goriva lahko nekam zataknite!

je pa res, da če si stroške delita in ne dela poti samo zaradi tebe, gre pač zadeva na polovico. Jaz pač za dobrih 130km računam 5€ po osebi in če peljem 3 zraven mene imam pokrit bencin, če peljem 4 se vozim pa jaz zastonj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Aston_11 ::

0,37 EUR/km je še boljše - toliko je davčno priznana kilometrina, dejanska pa je še malenkost višja. http://www.amstar.si/uporabni-podatki-p...

To je kar v redu osnova.

Pro_moted ::

Jaz ti pa svetujem, da dobro premisliš če sta vidva res prijatla, da ti bo za 16km računal.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

šernk ::

Pro_moted je izjavil:

Jaz ti pa svetujem, da dobro premisliš če sta vidva res prijatla, da ti bo za 16km računal.


z best frendom si deliva stroške za 250km poti, pa mu dam 10€ + pivo. Zelo bi cool zgledalo da bi on zapravlal bencin jaz se pa zraven vozil zastonj ane ;)

kako vem da sva prijatla? Ker če bi ga klical ob 5 zjutraj in če bi le bilo v njegovi moči pomagat bi pomagal!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

vorantz ::

Pro_moted je izjavil:

Jaz ti pa svetujem, da dobro premisliš če sta vidva res prijatla, da ti bo za 16km računal.


OP ni reku, če gre za enkratno furo ali pa bo ponavljajoča...v slednjem primeru bo plačevanje čisto smiselno

flipflop ::

Za podobno kilometrino v srednji šoli sem sošolcu dal polovico vrednosti mesečne karte. Smo se pa trije vozili in se je splačalo vsem. Tako kot pravi vorantz, če je enkratna fura je drugače kot če se to redno vozi. Za enkratno kolegu ni za računat.

Pithlit ::

Dejte no komplicirat. En pir za uslugo in je plačano _vse_. Oz. sok, čaj, whatever (če je alkohol problem).

To pa da mulc išče rešitev matematične domače naloge na forumu in folk dejansko pade na finto, je pa smešno (ne, res... čist ste me nasmejal).
Life is as complicated as we make it...

LeQuack ::

Treba je upoštevat še čas, ki ga nekdo ob tem porabi, Čas je dosti bolj omejena dobrina kot denar.
Quack !

Invictus ::

Mi smo se 4 vozili na faks, pri čemer 2 nista imela avta. Onadva sta plačala toliko kot bi za avtobus. Ker se jima je zdelo fer. Pa še direktno na faks smo se pripeljali ...

Njiju ni prišlo nič dražje (in predvsem je bilo bolj udobno), nama pa je pokrilo bencin + ostale stroške.

Fer os sopotnika je da poskuša čimveč stroškov pokriti, ne pa da se šverca.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

čist odvisno za kaj gre. Ko smo se dnevno vozil na faks z znanci, sem to računal. Tam nekje da pri 4 ljudeh v avtu, jaz nisem mel stroškov z bencinom.

Ko me je zadnjič prijatelj klical, če ga lahko zategnem cc 30km, ker ima avto na servisu mi pa na kraj pameti ni padlo, da bi karkoli pričakoval.

XzupanX ::

Pithlit je izjavil:



To pa da mulc išče rešitev matematične domače naloge na forumu in folk dejansko pade na finto, je pa smešno (ne, res... čist ste me nasmejal).


Očitno si res pametn ja... gre za to, da sem rabil izračunat, koliko bi mu mogu dat, ker je reku, da nj plačam za pot (večkrat me bo peljal) kolikor sam mislim.. in ni nobena naloga---

BigWhale ::

Jaz prijatelje vozim zastonj okrog, ce jih peljem sproti. Ce jih ne peljem sproti in se samo zaradi njih vsedem v avto jim zaracunam eno cokolado in kokakolo.

Domobrancek ::

Lep pozdrav. Odločil sem se obuditi tole temo. Imam vprašanje, ki se veže na porabo in se mi je tale tema zdele še najbolj primerna. Jutri bom imel z avtom nekoliko daljšo vožnjo, saj grem na morje. Vožnje bo (približno)150km v eno smer in nato v soboto zopet 150km za nazaj. Zanima me kako bi izračunal koliko bo tak "izlet" prišel? Torej koliko bencina bo šlo..Kok mi avto pije še nisem računal tako da tega podatka nimam. Gledal sem na internetu in porabe za ta avto se gibljejo nekje od 5.50 do 7.5l/100km. Nekaj sem že računal porabo, za primer da bi imel porabo 7. Zanima me ali je to ustrezen izračun ali lahko pričakujem višjo/nižjo porabo. Avto, ki ga imam je opel corsa c 1.2 16V. Skrbi me, da bo poraba velika, ker ima avto že pri 90km/h nekje 3k obratov. Po avtocesti se imam namen peljati z hitrostjo nekje 120km/h.

cegu ::

Za 300km ne bo veliko razlike. Če je cena bencina 1.5€;


    7.0l/100km => 7*3*1.5 = 31,5€
    7.5l/100km => 7.5*3*1.5 = 33,75€
    8.0l/100km => 8*3*1.5= 36€


V nemčiji sem računal 6€/100km za Carpooling. Sem bil med najcenejšimi, avto mi je kuril cca. 8l/100km, bencin je bil 1.7€/l.

Izmerim si pa tako. Do lučke mi avto naredi od 620-700km, odvisno kje vozim. Tank ima cca. 50 litrov. Poraba za mojo vožnjo je torej 50/7 = 7,2l/100km

chucki ::

Pri 120kmh bo okoli 6l
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

konspirator ::

Zaskrbljujoč podatek, da ljudje ne znajo izračunati porabe [l/100 km].
Če je poraba 7 l na 100 km, potem je poraba za 1 km 7/100, pomnožiš s številom kilometrov (150) in imaš skupno porabo.
Poleg tega ne veš, da potrebuješ nekaj rezerve, če pride zastojev ali česa podobnega.

Roadkill ::

Še boljš je. Tip se bo peljal 300km.

Tako da dejansko govorimo o tem, da je treba izračunat kolko litrov v 300km pokuri avto ki ima 7 l na 100km porabe.

Amazing.
Ü

Domobrancek ::

Bravo. Kdo je reku da neznam tega izračunat? Napisu sem, da sem že izračunal za porabo 7/100km. Zanima me sam ali je podatek porabe 7l/100km realen ali lahko pričakujem višjo/nižjo porabo. Očitno vidva nista niti prebrala kar sem napisal..tako da nevem zakaj pišeta odgovore če niti prebrala nista.(pozabil sem napisati da bom vključeno klimatsko napravo.)

Zgodovina sprememb…

Roadkill ::

Lej. Sej lepo, da greš na morje. Sam ne vem kako ti uspe skoz življenje pridt, če se tle jebeš za 5€.

V najboljšem primeru te bo bencin stal 30€, v najslabšem 35€. Če ti je ta podatek tako ključen, potem nimaš denarja za dopust.
Ü

Sami ::

Zanima me sam ali je podatek porabe 7l/100km realen ali lahko pričakujem višjo/nižjo porabo.


Na to res vpliva več stvari, kot si napisal AC, odvisno koliko težko nogo imaš, tlak v pnevmatikah, skupna teža avtomobila, smer vetra,....itd.

Opel Corsa C 1.2 16V pa bi morala imeti na relaciji porabo tam nekje 5.5-6L/100km, meni Corsa D 1.2 16V na relaciji porabi od 5.2-6,0L/100km.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

OrkAA ::

Tale video odlicno pase v to temo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

bambam20 ::

Domobrancek je izjavil:

Lep pozdrav. Odločil sem se obuditi tole temo. Imam vprašanje, ki se veže na porabo in se mi je tale tema zdele še najbolj primerna. Jutri bom imel z avtom nekoliko daljšo vožnjo, saj grem na morje. Vožnje bo (približno)150km v eno smer in nato v soboto zopet 150km za nazaj. Zanima me kako bi izračunal koliko bo tak "izlet" prišel? Torej koliko bencina bo šlo..Kok mi avto pije še nisem računal tako da tega podatka nimam. Gledal sem na internetu in porabe za ta avto se gibljejo nekje od 5.50 do 7.5l/100km. Nekaj sem že računal porabo, za primer da bi imel porabo 7.



Sam bi rekel, da bo poraba pri 120 km/h 5.6 - 6l.

Vzel sem 6 litrov na 100 km

95 okanski je bencin je 1.35€ ..

Pričakuj strošek 25€ LP.

Domobrancek ::

hvala vsem za pomoč :)

BorutK-73 ::

Če te že skrbi strošek za bencin, zakaj greš potem na dopust?

ps
Preglej avto če je vode, olj dovolj. Jaz to vedno naredim pred daljšo vožnjo. Sabo imam tudi 5 litrov vode v prtljažniku in kovček z orodjem.

Zgodovina sprememb…

Domobrancek ::

BorutK-73 je izjavil:

Če te že skrbi strošek za bencin, zakaj greš potem na dopust?

ps
Preglej avto če je vode, olj dovolj. Jaz to vedno naredim pred daljšo vožnjo. Sabo imam tudi 5 litrov vode v prtljažniku in kovček z orodjem.

Saj me ne skrbi..to sem samo tako informativno vprašal. Bolj me je zanimalo koliko mislite da mi bo avto pil na avtocesti pri 120km/h. Seveda bom vse zgoraj napisano pregledal. Hvala

bambam20 ::

Domobrancek je izjavil:


Bolj me je zanimalo koliko mislite da mi bo avto pil na avtocesti pri 120km/h. Seveda bom vse zgoraj napisano pregledal. Hvala

Če se boš peljal s konstatno hitrostjo pričakuj med 5.7 in 6 litrov :).

Blinder ::

Domobrancek je izjavil:

Skrbi me, da bo poraba velika, ker ima avto že pri 90km/h nekje 3k obratov.


Imas manj kot 3k obratov takrat, kar je primerljivo z ostalimi avti. Tako da se bos kljub vsemu poceni vozil. Poleg tega obrati niso toliko pomembni.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Arctander ::

BorutK-73 je izjavil:

Če te že skrbi strošek za bencin, zakaj greš potem na dopust?

ps
Preglej avto če je vode, olj dovolj. Jaz to vedno naredim pred daljšo vožnjo. Sabo imam tudi 5 litrov vode v prtljažniku in kovček z orodjem.


@Domobrancek gre samo 150 kilometrov daleč. Toliko jih eni naredimo skoraj vsak dan.

Če bi šel na Nordkapp, bi potemtakem moral zraven vzeti še spremljevalni kombi s potujočo delavnico? ;((

Domobrancek ::

Arctander je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Če te že skrbi strošek za bencin, zakaj greš potem na dopust?

ps
Preglej avto če je vode, olj dovolj. Jaz to vedno naredim pred daljšo vožnjo. Sabo imam tudi 5 litrov vode v prtljažniku in kovček z orodjem.


@Domobrancek gre samo 150 kilometrov daleč. Toliko jih eni naredimo skoraj vsak dan.

Če bi šel na Nordkapp, bi potemtakem moral zraven vzeti še spremljevalni kombi s potujočo delavnico? ;((


haha no ja predlog ni slab. Škodit nemore, če imaš sabo nekaj orodja. Vem da za nekatere 150km ni nič..zame pa je to kar projekt :)

bambam20 ::

Domobrancek je izjavil:



haha no ja predlog ni slab. Škodit nemore, če imaš sabo nekaj orodja. Vem da za nekatere 150km ni nič..zame pa je to kar projekt :)



Sej imaš zdaj okvirno, koliko € boš dal za gorivo in porabo. 7l bi ti porabil izključno po mestu , v konici od semaforja do semaforja.

Uživaj.

šernk ::

@Domobrancek gre samo 150 kilometrov daleč. Toliko jih eni naredimo skoraj vsak dan.


pa tudi če jih narediš vsak dan, ne škoduje če vsakih 500km dvigneš pokrov avta in preveriš tekočine.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36354814 (5491) hojnikb
»

Poraba na 1.9 tdi, škoda, seat (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
748863 (7100) m0LN4r
»

Poraba avta - nazivna in dejanska (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
838352 (5681) smacker
»

Poraba avtoplina vs bencina (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6911389 (4763) zobnik
»

Prevelika poraba? Renault megane 1.9dci 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8519402 (15870) nekoman

Več podobnih tem