» »

Nov računalnik se ne zažene

Nov računalnik se ne zažene

«
1
2

Yoni ::

Torej hardware je sledeč:

-ASRock B450M-HDV R4.0
-Ryzen 7 2700
-graficna KFA2 geforce gtx 1650 super EX
-ram TeamGroup T-Force Xcalibur Phantom Gaming DDR4-3000
-ssd Silicon Power SSD M.2 PCI-E Ace A80 Gen 3x4 NVME
-napajalnik lc5550 v2.2 (dela, sprobano v drugem računalniku)

Ko zadevo poženem se ne zgodi nič. Ventilatorji se začnejo vrteti in to je to. Poskusil sem z drugim diskom (hdd) ista zgodba. Probal grafično v drugem računalniku, dela. Po zagonu ni nobenih piskov, nič, nič, tema na ekranu. Kaj bi lahko bilo? Fuč matična? Nekompatibilne zadeve (stvari so mi predlagali v temi Kaj kupiti)?

Od napajanja je vse priklopljeno, se pravi 20+4 pin atx, 4-pin na matični in 6-pin na grafiki.

Hvala.

hojnikb ::

najprej probi z resetom biosa in samo eno palčko rama
#brezpodpisa

Yoni ::

Nope, ne pomaga. Dal jumper na pine, baterijo ven, počakal, baterijo nazaj, jumper stran-->isto.

Takoj, ko vklopim napajalnik, utripnejo lučke na tipkovnici in to je to. Miška je tudi mrtva (prav nalašč sem našel eno staro, da vidim če sveti dioda spodaj in je tema).
Ko stvar poženem in laufa nekaj časa se na zaslonu samo izpiše naj preverim kabel. Sem preveril in dela 100%.

Očitno je matična fuč ali pa je nekaj s procesorjem narobe.

P.S. rame tudi probal, en slot, drugi slot, ena palčka, druga palčka, zmeraj isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

Fsegula62 ::

Si mogoče pozabil v ohišju odstranit kakšen nosilec za MB in naredil kratek stik in ti je skurilo MB?
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Yoni ::

Ne, nisem, 100% preverjeno pred pred prvim zagonom oziroma sem itak samo staro vzel ven in novo noter na iste distancnike.

K0l1br1 ::

Bios update, da bo zaznalo procesor?

Fsegula62 ::

Bios update je ok na rev 4.0 je vsak bios ki je gor dober za ta cpu.

FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

solatko ::

Vzemi MB iz ohišja, daj na antistatično podlogo, priklopi grafiko, napajanje in eno palčko ram-a. Spoji pina za power na hitro in poglej, če bo zadeva prišla v bios.
Lahko je v okvari ohišje.
Poizkusi tudi z drugo palčko ram-a, saj je lahko nekompatabilen ram.
Delo krepa človeka

WhiteAngel ::

Ali lučke na tipkovnici kaj reagirajo na numlock/capslock?

solatko je izjavil:

Vzemi MB iz ohišja, daj na antistatično podlogo, priklopi grafiko, napajanje in eno palčko ram-a. Spoji pina za power na hitro in poglej, če bo zadeva prišla v bios.
Lahko je v okvari ohišje.
Poizkusi tudi z drugo palčko ram-a, saj je lahko nekompatabilen ram.


Če je nekompatibilen ram ali cpu, ponavadi piska speaker, da veš, katera napaka je. To, da čisto nič ne piska, je res čudno.

Zgodovina sprememb…

Yoni ::

Lucke na tipkovnici utripnejo samo, ko vklopim stikalo na napajalniku. Na caps/scroll lock ne reagira nic.

Maticno sem tudi vzel iz ohisja in pognal na mizi in je isto.

A je mozno, da napajalnik ne da od sebe kar bi moral? +5V je malenkost vec, +12V pa cca. 11,6V. Merjeno na molexu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

FireSnake ::

Po vsem napisanem je najbolj sumljiva matična.

Ali si imaš možnost izposoditi kako čim bolj "šwoh" grafično? Da bi še napajalnik izločili.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

solatko ::

Poizkusi dobit drug procesor, sem imel že pokvarjene AMD-je v rokah, nove.
Delo krepa človeka

FireSnake ::

Škoda, da sem jaz svojega že prodal, bi ga z veseljem posodil.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Yoni ::

Probal se z enim starim radeonom in je isto.

Ocitno je res maticna ali pa procesor. Kje bi nasel nekoga z amd-jem v blizini se mi ne sanja.

Je kaksna varianta, da ram ni kompatibilen? Ceprav v tem primeru bi najbrz kaj piskalo. Ne piska nic tudi ce vse ven poberem, graficno, ssd in rame.

Mogoce kdo ve kako je z uveljavljanjem garancije pri Mindfactory?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

KTr1sk ::

jaz sem jeseni komplet nov PC komponente kupil iz funtech-a, tudi AMD Ryzen...je bila matična fuč, so mi zamenjali in zdaj dela, prej pa so se samo ventilatorji vrteli in ni bilo slike
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

FireSnake ::

Yoni, iz katerega konca si?

V Nemčiji boš komot uveljavil garancijo, no to Balkan :-)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

solatko ::

FireSnake - Vendar moraš vedet kaj je zanič, sicer te zna stat diagnostika in transport. Ob 50-60€ si mimogrede.
Delo krepa človeka

Yoni ::

Ce me bo stalo 60€ je boljše, da takoj kupim novo matično pri nas... Vse pošiljati nazaj mi kar malo najeda, sploh ker to lahko pomeni en mesec brez računalnika. Potem je tu še posrednik (mailboxde), skratka problemi.

Da bi ugotovil kaj je fuč pa ne vem več kaj narediti... Ne poznam nobenega z ryznom, da bi lahko vsaj procesor zamenjal.

Sicer mi je že od začetka malo sumljivo, ker je bila matična v tisti antistatični vrečki zalepljena s čisto navadnim selotejpom.

Horas ::

aha zdaj je pa problem nazaj pošiljat, potem ko je mindfactory pa ne vem kera še trgovina tooooolk dost cenejša od naših :)) pa še pooryzena je človek kupil :O

solatko ::

Matične plošče sem vedno kupoval v SLO, pa če prav so bile občutno dražje, kot v tujini.
Delo krepa človeka

DarwiN ::

Sej grafo, rame, ssd in napajalnik si že izločil kot morebitne krivce, a ne. Torej plata ali cpu.. Fajn bi bilo, če bi še to tvoje uspel stestirat.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

strumf666 ::

A ima katera od naših trgovin zastonj pošiljanje v rma? Kolkr vem mindfactory to ima.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

solatko ::

strumf666 - Večina RMA, tudi k proizvajalcem je brezplačna, če je stvar res v okvari, sicer povsod plačaš diagnostiko in transport, zato je problem, da moraš tu ugotovit napako in potem poslat.
V tujini so diagnostike HW sorazmerno drage zadeve, saj nimajo minimalnih plač na servisih in proizvajalec neupravičenih reklamacij ne krije.
Pojdi k Funtech-u in se zmeni, da ti testirajo MB in CPU.
Delo krepa človeka

Yoni ::

Horas je izjavil:

aha zdaj je pa problem nazaj pošiljat, potem ko je mindfactory pa ne vem kera še trgovina tooooolk dost cenejša od naših :)) pa še pooryzena je človek kupil :O


Hja, to je pac rizik, ki me bo v temu primeru ocitno stal kar precej (toliko, da bi bilo bolj smiselno kupiti zadeve pri nas in to z boljsimi performansami). Vsaka sola nekaj velja...

solatko je izjavil:


Pojdi k Funtech-u in se zmeni, da ti testirajo MB in CPU.


Iz tega ne bo nic, ker bo prvo vprasanje, ce sem stvari kupil pri njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

solatko ::

Ne bo, saj so v redu fantje. Reci, da ti je prinesel žlahtovec za novo leto, saj ni treba, da poveš čisto vse po resnici. Jaz sem strankam velikokrat naredil tak preizkus, če sem imel procesor ali MB za kakšen pir. Deset minut posla.
Delo krepa človeka

DarwiN ::

Ena možnost je, da naročiš plato na Mimovrste, stestiraš zadevo in odstopiš od nakupa, neseš osebno plato nazaj in dobiš povrnjen denar. Še posebej je super, ker ima Mimovrste porihtano dostavo praktično v enem dnevu.

Lahko še CPU zraven vzameš za dobro mero. :D

Edini strošek imaš 4€ dostave. Osebno namreč ne smeš prevzet, ker potem ne velja 15-dnevna možnost vračila, I think.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Vuli ::

Yoni je izjavil:

Lucke na tipkovnici utripnejo samo, ko vklopim stikalo na napajalniku. Na caps/scroll lock ne reagira nic.

Maticno sem tudi vzel iz ohisja in pognal na mizi in je isto.

A je mozno, da napajalnik ne da od sebe kar bi moral? +5V je malenkost vec, +12V pa cca. 11,6V. Merjeno na molexu...



11.6V na 12V je nekam malo a ni. Če pade v loadu malenkost pod 12V ajde, da je pa v štartu že 11.6V...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Leprechaun ::

Če si iz okolice Maribora imam doma AM4 ploščo in lahko preizkusiva CPU, čeprav bi sam rekel, da je v tovrstnih primerih v 90% primerov krivda na matični in 9% na napajalniku.
*************************************************************

FireSnake ::

Horas je izjavil:

aha zdaj je pa problem nazaj pošiljat, potem ko je mindfactory pa ne vem kera še trgovina tooooolk dost cenejša od naših :)) pa še pooryzena je človek kupil :O


Če človeku ne znaš pomagat vsaj tiho bodi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Horas ()

frenky119 ::

Pred tremi leti sem nabavil dele ta računalnik iz Nemčije. Računalnik nikakor ni hotel delovati. Pokličem na Acord-92 (servis) v Ljubljano in obrazložim situacijo. Rečejo mi, naj dele za računalnik prinesem tja, da ga bodo oni sestavili. Čez dva dni me pokličejo, da računalnik dela in naj ga pridem iskat. Pa še računali mi niso nič. Vendar sem se jim na primeren način zahvalil in oddolžil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frenky119 ()

Yoni ::

Torej še enkrat sem na stari plati preveril, če speaker dela in je ok. Vse sem vzel iz kište, pobral rame in grafiko ven, priklopil napajanje in speaker, startal in nič. Nobenega piska, nič. Samo ventilator se vrti. Če priklopim grafično na ekranu piše samo naj preverim kabel.

Grafična na stari plati dela, sem preveril.

Glede na to, da stari setup z novo grafično dela na tem napajalniku sklepam, da je slednji ok.

Torej ali je nekaj z matično ali pa s procesorjem...

frenky119 ::

Najboljše bi bilo izvest diagnostiko. Sestavljen nov računalnik mi ni delal (drugi računalnik, kot v prej opisanem primeru). Posumim na CPU ali matično. Brez diagnostike pošljem CPU na Mindfactory. CPU v redu, računali niso nič, samo poštnina. Nato pošljem še matično in čez 9 dni prejmem novo matično in z računalnikom je vse OK.
Jaz bi se v tem primeru obrnil na Acord-92, na kakšnega lokalnega serviserja, ki je cenovno ugoden ali pa na kakšnega znanca, s katerim bi testirala komponente.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frenky119 ()

Yoni ::

Ja, samo postnina za cpu poslat gor in nazaj in potem se za maticno je skoraj toliko kot nova maticna...

hojnikb ::

pa sj verjetnost da je cpu, je praktično nična.

precej večja šansa je, da je krš plata...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

frenky119 ::

Pri meni se je šlo za platformo x99, kjer je bila vrednost matične cca. 270EUR in CPU cca. 430EUR, Za nekatere druge platforme so komponente cenejše in je res vprašanje, kaj se bolj splača? Vsaj pri meni pa, kljub poštnini, komponente niso bile dražje, ko pa, če bi jih kupil pri nas.

Tudi sam, brez diagnostike, prej pomislim na matično, kot pa na CPU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frenky119 ()

Yoni ::

hojnikb je izjavil:

pa sj verjetnost da je cpu, je praktično nična.

precej večja šansa je, da je krš plata...


Zanič plata ne more skurit procesorja?

DarwiN ::

Vse je možno, ampak zelo malo verjetno. Meni je nekoč napajalnik (Tecnoware za 15€) uničil procesor od nečaka.

Skratka, ~90% je plata.

Sicer sem ti pa omenil elegantno rešitev za testiranje preko Mimovrste. Če res nimaš druge možnosti, naroči tole Asusko in testiraj. Pravzaprav imajo brezplačno dostavo za majhne pakete nad 100€. Tko da v torek stestiraš, jim pišeš mail, da ti zadeva ne odgovarja in kasneje neseš nazaj v najbližjo štacuno Mimovrste.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

filip007 ::

Probaj brez hladilnika na CPUju, da vidiš če se sploh kaj segreje.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

DarwiN ::

P.s.: Pravzaprav je potem boljše, da kar to Asusko obdržiš, na Mindfactory pa pošlješ tisto pokvarjeno ploščo in ti vrnejo denar zanjo.... Tako boš najceneje prišel skozi... Osnovna poštnina v DE stane 6.5€ za pakete do 1Kg.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

scipascapa ::

smo zvedeli iz kje je yoni?

Yoni ::

Okolica Postojne.

D3m ::

Pokliči Klikshop d.o.o. v Postojni. Imajo servis za PC. Da preveriš, če matična dela.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Yoni ::

Je možno, da je napajalnik prešvoh?
Čeprav to se mi zdi zelo malo verjetno, ker na drugi matični vse dela, tudi s to grafično.

D3m ::

V Postojni imaš servis in vprašaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Yoni ::

Lahko prosim nekdo, ki se bolj spozna, preveri, ce so komponente res kompatibilne med sabo?

D3m ::

So kompatibilne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Oberyn ::

DarwiN je izjavil:

Ena možnost je, da naročiš plato na Mimovrste, stestiraš zadevo in odstopiš od nakupa, neseš osebno plato nazaj in dobiš povrnjen denar. Še posebej je super, ker ima Mimovrste porihtano dostavo praktično v enem dnevu.

Kar predlagaš, je goljufija. Institut odstopa od nakupa ni mišljen za to, da zadevo začasno uporabiš, nato jo pa vrneš. Prekleto ljudje, kaj je z vami. Zaradi takega goljufivega ravnanja so potem ščasoma ukinjene ugodnosti, ki smo si jih potrošniki mukoma pridobili v boju s kapitalom in so za remote nakupovanje res dragocene. To je samodestruktivno ravnanje.

D3m ::

Ti pojdi raje na servis. In se prepričati, da je dejasnko plata fuč.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Glugy ::

preveri da si dobro dal RAM not pa da si dal na pravo pozicijo. RAM bi moral biti na drugi poziciji ( ne na prvi! ) + druga palčka na četrti ; lahko pa tud v navodilih od matične preveriš. Najbolj da najprej probaš z eno palčko pa če ena ne dela probi z drugo posebej. Če imaš možnost preveri RAM tud na drugem računalniku.

Drgač pa kokr sm gledal: https://www.asrock.com/MB/AMD/B450M-HDV... tvojga RAM-a jz ne najdem da bi bil podprt v specifikacijah za matično za Pinnacle Ridge ( zen+ ). Lahko da narobe gledam? Najdu sm podporo za TCD48G3000C16CBK in TCD416G3000C16CBK ampak nič od tega nima v imenu Xcalibur .

Druga možnost so pa kabli. Dobr poglej da je vse dobro vklopljeno; da dobr "sedi". Možno bi bilo tud da grafična ni dobr not dana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Yoni ::

D3m je izjavil:

Ti pojdi raje na servis. In se prepričati, da je dejasnko plata fuč.


To grem lahko šele v ponedeljek (poleg tega, da Klik shop v Postojni ni kdo ve kaj...), mene pa zdaj "tišči" kaj je narobe.

Glugy je izjavil:

preveri da si dobro dal RAM not pa da si dal na pravo pozicijo. RAM bi moral biti na drugi poziciji ( ne na prvi! ) + druga palčka na četrti ; lahko pa tud v navodilih od matične preveriš. Najbolj da najprej probaš z eno palčko pa če ena ne dela probi z drugo posebej. Če imaš možnost preveri RAM tud na drugem računalniku.

Drgač pa kokr sm gledal: https://www.asrock.com/MB/AMD/B450M-HDV... tvojga RAM-a jz ne najdem da bi bil podprt v specifikacijah za matično za Pinnacle Ridge ( zen+ ). Lahko da narobe gledam? Najdu sm podporo za TCD48G3000C16CBK in TCD416G3000C16CBK ampak nič od tega nima v imenu Xcalibur .

Druga možnost so pa kabli. Dobr poglej da je vse dobro vklopljeno; da dobr "sedi". Možno bi bilo tud da grafična ni dobr not dana.


Da bi bilo to z grafično ni šans. Ko jo 10x vzameš ven in nazaj noter je res majhna možnost, da niti enkrat ni prav sedla. :))

Glede ramov... Če na stari plati (neka stara gigabyte, še za C2D) poberem rame ven, takoj po vklopu piska. Pri tej novi ni nobenega piska. In speaker dela, 100%.

Še najbolj se nagibam k temu, da bi na Mimovrste naročil isto matično, to pa pač vrnil na Mindfactory.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup PC - pomoč pri sestavi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17514388 (8366) Jerry000
»

Sestava računalnika in še vprašanje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
22316772 (10121) Han
»

PC se prižge, ekran pa ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11113798 (12360) Berni_01
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7922360 (21171) LukaTCE
»

mimovrste vrnitev pošiljke

Oddelek: Loža
227481 (6536) TOP

Več podobnih tem