» »

Koliko se vrtijo cene izdelave WP strani?

Koliko se vrtijo cene izdelave WP strani?

techuser ::

Koliko se v Sloveniji kaj vrtijo cene okoli izdelave CUSTOM wordpress strani?

Torej custom design prilagojen stranki, recimo samo za predstavitev firme? (nekih 5 postov in 5 pageov) z domeno in prostorom? Imam namreč nekaj frendov, ki jim ne bi rad delal zastonj pa tudi ne obiral. Do zdaj sem kasiral po 10 EUR na uro.

TheBlueOne ::

Verjetno od 500, do kolikor hoces. :)

Raje racunaj po uri, ce ne znas oceniti obsega projekta.

techuser ::

Thanks.

anketar ::

a delaš z builderji (elementor) al sam iz nule?

TheBlueOne ::

anketar je izjavil:

a delaš z builderji (elementor) al sam iz nule?


Zakaj bi to igralo vlogo? Sam verjetno dandanes ne naredis kaj pametnega v primerjavi z builderji. Tezko si tam, kjer so celotni teami, sproti posodabljati, ce je kaj okoli varnosti, updati, ce je nova zakondaja kakor piskotki itn.

Vazno je koliko ur porabis. Ko pa imas za sabo dovolj projektov in znas ocenit pa lahko postavis ceno, razbijes ponudbo, sploh definiras kaj je v ceni itn. Katera orodja uporabis je vseeno.

anketar ::

kul, ker sm tud sam začel drkat te bilderje pa pa lokalno izdelavo na xampp, tko n00b varjanta, ampak se sprot učim tko, da bo v prihodnost kkšen dodatn cekin v žepu

perpetum ::

techuser je izjavil:

Koliko se v Sloveniji kaj vrtijo cene okoli izdelave CUSTOM wordpress strani?

Torej custom design prilagojen stranki, recimo samo za predstavitev firme? (nekih 5 postov in 5 pageov) z domeno in prostorom? Imam namreč nekaj frendov, ki jim ne bi rad delal zastonj pa tudi ne obiral. Do zdaj sem kasiral po 10 EUR na uro.
Za 10EUR/uro ne pokrijes nobenih stroskov. Ce gres na sestanek za 10EUR na uro se bencina ne pokrijes. Da ne omenjam racunalnika.

TheBlueOne ::

anketar je izjavil:

kul, ker sm tud sam začel drkat te bilderje pa pa lokalno izdelavo na xampp, tko n00b varjanta, ampak se sprot učim tko, da bo v prihodnost kkšen dodatn cekin v žepu


Dobro nastudiraj builder, kje gostujes itn., ker stranka verjetno potrebuje delujoco stran dolgorocno. V bistvu je delo postalo skoraj bolj administrator kot razvijalec. Razvijalci razvijajo builderje ali pa v teamih celostne resitve.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

800€ na spletno stran.

Ampak res samo 5 tega in 5 onega. Nič več nič manj. Ko postaneš spreten jo imaš fertik v cca. 10 urah, 3 ure pogovora s stranko in 2-3 ure sestankov vožnje itd... Nekje ti mora ostati 30-40€ po uri. Na začetku pa lahko narediš minus. Kar navadi se računati po projektu, ker 10€ na uro je čista mizerija. Za funkcionalen sp z cca. 800€ neto + dopusti + bolniške + računovodstvo + osnovna sredstva + ... moraš računati vsaj nekje 14€ na uro + DDV. Pa to si komaj plačo zaslužil.

Phantomeye ::

111111111111 je izjavil:

800€ na spletno stran.

Ampak res samo 5 tega in 5 onega. Nič več nič manj. Ko postaneš spreten jo imaš fertik v cca. 10 urah, 3 ure pogovora s stranko in 2-3 ure sestankov vožnje itd... Nekje ti mora ostati 30-40€ po uri. Na začetku pa lahko narediš minus. Kar navadi se računati po projektu, ker 10€ na uro je čista mizerija. Za funkcionalen sp z cca. 800€ neto + dopusti + bolniške + računovodstvo + osnovna sredstva + ... moraš računati vsaj nekje 14€ na uro + DDV. Pa to si komaj plačo zaslužil.


Pa nujno eno zlo visoko postavko, ki jo določiš vnaprej, za dodatno delo izven plana. Da naročnika odvrneš od skušnjave, da te nadleguje za dodatne zadeve, če ti to ne paše.

TheBlueOne ::

Phantomeye je izjavil:



Pa nujno eno zlo visoko postavko, ki jo določiš vnaprej, za dodatno delo izven plana. Da naročnika odvrneš od skušnjave, da te nadleguje za dodatne zadeve, če ti to ne paše.


Za to moras ze dobro poznati storitev. Ko si enkrat tam, vec ne sprasujes po forumih koliko kasirati za osnovni izdelek. :)

techuser ::

Delam bolj za prjatle sej v tem je fora, ampak zadnje cajte me skoz fehtarjo za malo denarja:) Dobro da vem da je 10 EUR potem še poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

Vazelin ::

jaki frendi:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

blackbfm ::

Sam verjetno dandanes ne naredis kaj pametnega v primerjavi z builderji. Tezko si tam, kjer so celotni teami, sproti posodabljati, ce je kaj okoli varnosti, updati, ce je nova zakondaja kakor piskotki itn.


Pri Wordpressu velja manj je vec, wp resnicno dobro deluje brez dreka ki ga uporabniki ponavadi navlecejo počez.

Builderji so tocno vse kontra, potencialne ranljivosti, vprasljiva kompatibilnost cez xx časa, prenosljivost itd bloat, greznica v glavnem .. So pa komot za naklikat nekaj na hitro, to pa

techuser ::

Jaz vedno delam z WPjem, predelujem temo po želji uporabnika. Ampak ker znam res na hitro narest, se mi zdi poceni delat za 10 EUR na uro, ampak okay če gre za frende naj bo. Eno sm naredu recimo popolnoma svojo, ampak nič računal ker sem se učil zravn pred leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

martincek1 ::

Jaz sicer ne delam z Wordpressom, ampak Webflowom. Torej sam naredim dizajn, skodiram s pomočjo njihovega visual-code builderja. Prvo sito je cena hostinga na Webflowu, ki je $20/mesec (sicer za to dobiš CMS, SSL, CDN, backupi, editor, site staging).

Cena pa 25e / uro. Tako da je cena tedenskega projekta tam okrog 1000e, pri čemer pogovorov, klicev in ostalega ponavadi ne upoštevam. Za določene tudi dvignem.

Če bi delal za 10e / uro, bi cel mesec delal za manj kot 1000e neto. S tem da tukaj sploh ni upoštevano, da moraš kot freelancer sam skrbeti za nove stranke in birokracijo, tako da na koncu služiš še precej manj, ali pa delaš po cele dneve. Meni se tudi 20e/h zdi premalo za tak način dela. Drugo je, če nekaj delaš na pol, brez odgovornosti in sp-ja.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predragi električarji, očitno v Sloveniji trg ne deluje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16834751 (3129) feryz
»

servis avtomobila - upravičenje porabe časa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1089881 (7337) Mato989
»

Menjava silikona v kopalnici

Oddelek: Loža
101801 (1578) Unknown_001
»

Urna postavka - outsourcing

Oddelek: Programiranje
205371 (4117) AndrejO
»

iz garancije dobil nov napajalni (bolji||slabsi) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
12816592 (13639) solatko

Več podobnih tem