» »

"Romanje"

"Romanje"

njyngs ::

Kako se lotevate "romanja nesnage", ponavadi v spomladanskem času?

Trenutno sem v stanovanju, ki počasi postaja premajhno in prepolno. Ker je najemniško nima smisla, da delam ne vem kake rešitve, ki jih potem ne bom mogel uporabiti v lastni nepremičnini, ki jo imam namen kupiti. Iz radovednosti me zanima kako se lotevate tega problema.

1. Mečete vstran "brez milosti" + prodate vrednejše predmete?
2. Kaj naredite s škatlami od elektronike? Jih obdržite (garancija? lažje tovorjenje ob potencialni selitvi?)? Predvsem tega se mi je v zadnjem času nabralo precej.

Skoraj 95% lastnikove lastnine, ki je ne uporabljam, sem zapakiral v plastične škatle in tako do vrha napolnil kletni boks. Sedaj, ko se mi je začelo nabirat dosti škatel in tudi nekaj odvečnega/nerodnega pohištva mi pa počasi vse skupaj najeda.
Kljub temu, da mislim v prihodnosti kupiti nepremičnino bi rad vsaj momentalno zadeve "počistil". Sprašujem predvsem zato, da dobim vpogled kako to drugi delate (ideje, izkušnje, priporočila).
  • zaklenilo: zee ()

FTad ::

Zelo neposrecen naslov teme.

Jaz zaenkrat skatle od elektronike shranjujem, ampak samo od vecjih izdelkov (npr TV) za lazje tovorjenje v primeru selitve/prodaje.

PrihajaNodi ::

Pijem caj in sem skoraj bruhnil ko sem videl naslov in kaj tocno je v temi.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

njyngs ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pijem caj in sem skoraj bruhnil ko sem videl naslov in kaj tocno je v temi.

Se strinjam. Naslov teme je enako primeren vsebini kot tvoj doprinos vprašanju.

EDIT: V osnovi je bilo mišljeno kot romarska pot po omarah. Ampak me veseli, da sem pritegnil goro trollov, ki so pričakovali flamewar :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

fikus_ ::

Najprej je npr. to tvoj prijatelj
https://www.prodajko.si/
Ali
https://www.bolha.com/

Mogoče še kaj podariš, potem pa med odpadke.

stalker ::

Brez milosti še isto sekundo vržem proč vse, kar ne potrebujem.

c3p0 ::

Zaenkrat imam nekje 1000m3 prostora za šaro, tako da ne mečem stran, kar sicer bi.

IL_DIAVOLO ::

Easy fix. Ne kupuj nesnage.

_Denny_ ::

Škatle, navodila in račune hranim do preteka garancije, ker so mi jo v preteklosti zaradi manjkanja le-teh že zavrnili. Glede računov vem, da ne bi smel, ker v primeru rubeža katerega družinskega člana ne bom mogel dokazati lastništva stvari...imam nekako "v krvi", da vse dokumente skurim še isto sekundo, ko se več ne rabijo.

S prodajo prek malih oglasov se zaradi slabih izkušenj, neprevzemanjem paketov in "se ne splača prodajati" načeloma ne ukvarjam; vse obdržim dokler deluje oz. ima zadovoljivo hitrost/velikost, potem pa:
- pokvarjene stvari, ki se ne dajo popraviti oz. to cenovno ni smiselno brez slabe vesti vržem stran
- zame prepočasne/premajhne delujoče stvari podarim znancem, ki so še na slabšem, npr. sorodniku z Geforcom 8600 sem dal Radeona HD7870XT, drugemu z 250GB HDD-jem 128GB SSD in podobno
- stvari, ki se ne splačajo prodajati dam v predal kjer čakajo na uporabo za drug namen, npr. 10 let stara Sony Xperia X10, ki ni primerna za nove appe, a bi bila čisto ok za slikanje/snemanje, klicanje/sms, kot dashcam ali pa 3G hotspot.

Pri pokvarjenih stvareh še ponavadi odklopim/odrežem kable, ki grejo potem v eno večjo škatlo za kaka DIY popravila in projekte...pride fajn prav, ko se recimo med prazniki precvika televizijski C7 napajalni kabel, preprosto sežeš v škatlo in vzameš drugega namesto, da bi kak teden ali dva poslušal tečnarjenje zaradi nedelovanja TV-ja.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Phantomeye ::

Ponavad so tri škatle:

1) obdrži (kar uporabljaš, pomembni spomini)
2) skladišči (pac ni pomembno, da imaš pri roki, ni pa za odveč)
3) vrži stran (nima zaresne uporabne vrednosti, nisi uporabljal več kot eno leto).

Največji problem je, da imaš občutek, da si na nekaj navezan, da boš sigurno rabil. V večini primerov tega ne boš potreboval. Poleg tega boš pa že naslednji dan čisto pozabil na to zadevo.

rabelj5 ::

stvari ne mečem stran, ker se nikoli ne ve kaj in kako se bo lahko še rabilo

kuall ::

Kar dober sistem bi bil, da šaro razdeliš na te skupine:
1. niti pod razno ne vržeš stran (npr zvezki iz otroštva imajo svojo sentimentalno vrednost)
2. škatle, ki so pod garancijo
3. šara za kosovni odpad kot npr polomljen fotelj. take stvari lahko npr presekaš s sekiro in jo stlačiš v črni kontejner, če se ti ne da čakat 1 leto za kosovni odpad
4. šara, za katero nisi ziher, ali jo boš še kdaj rabil kot so stare obleke. jo daš v en kot in jo pregledaš čez 1 leto in takrat vržeš stran, če še vedno ne rabiš oziroma obdržiš in jo imaš za posteljo za mačke in jim zamenjaš vsak teden posteljo, staro umazano pa vržeš v črni kontejner.

rabelj5 ::

pri meni je vse pod 1

starfotr ::

Shranjevanje škatel in s tem povezana garancija? Kaj vam ni jasno?

Pravilo je preprosto. Če ene stvari 1 leto ne rabiš, potem je v lajfu ne rabiš in se jo je treba znebit. Najbolje je nekaj za to iztržit ali vsaj podarit, če ne gre nič od tega, se jo vrže stran.

Tista s pokvarjenim kablom me je nasmejala. Praktično edina zadeva ki ne bo crknila nikoli, oziroma bo vse drugo prej crknilo, kot kabel.

c3p0 ::

> Če ene stvari 1 leto ne rabiš, potem je v lajfu ne rabiš

To velja za povprečneža, kateremu edini hobi je branje časopisa ob čiku in kavici. Sam imam hobije, katerih se ne dotaknem tudi po 5 let, nato pa me spet zagrabi. Materiala za par škatel le za enega.

111111111111 ::

OP, verjemi mi, da ko se boš selil ne boš vlekel starih nepotrebnih stvari v novo nepremičnino. :)

Machete ::

Še najbolj bizarno je , da opravilno sposoben človek, ki bo prišel celo do svoje nepremičnine sprašuje random tujce, kaj naj naredi s svojo lastnino/šaro.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

_Denny_ ::

> Tista s pokvarjenim kablom me je nasmejala. Praktično edina zadeva ki ne bo crknila nikoli, oziroma bo vse drugo prej crknilo, kot kabel.
Seveda, če ti ne pomagajo živali, kak spotikajoč se nerodnež ali pa kot v mojem primeru (da, se je res zgodilo malo pred božičem, drugače ne bi pisal) vrata skrinje za drva, ki se odpirajo po 5+ krat dnevno in posiljujejo vtikač direktno za njimi.

> Če ene stvari 1 leto ne rabiš, potem je v lajfu ne rabiš in se jo je treba znebit.
Dober nasvet. Že mečem v kanto potovalne kovčke, €€€ gotovino, SMD spajkalno postajo, plastifikator, vrtalnik in vso delavniško orodje razen 13mm ključa, ker jih lani nisem nič rabil.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

starfotr ::

Govorim o bedarijah, tipa "čez 7 let vse prav pride". Potem pa folk hrčkari vse živo in se duši v stvareh. Govorim iz lastnih izkušenj, ker sem tudi sam bil tak. Sedaj pa imam samo nujne stvari.

Če imaš živali nekontrolirano seveda pride do defekta kabla. Če ga imaš nepravilno inštaliranega, da se sčasoma material utrudi, je tudi isto, neodgovorno do lastnine. Povprečnemu Janezu kabel nikoli ne odpove.

njyngs ::

Machete je izjavil:

Še najbolj bizarno je , da opravilno sposoben človek, ki bo prišel celo do svoje nepremičnine sprašuje random tujce, kaj naj naredi s svojo lastnino/šaro.

Ne sprašujem kaj naj naredim. Sprašujem kaj delate drugi s tem. Veš kako pravijo: listen to all, follow none.

Če pa misliš pametovat pa se raje pojdi v kako drugo temo z jypom ukvarjat.

zee ::

Veš kako pravijo: listen to all, follow none.


Potem je brez potrebe sprasevati.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj kupiti v Ameriki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
559957 (7045) MTB
»

Sony pridobil začasno odredbo zoper Geohota (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6216764 (14654) BigWhale
»

Povsem nov laptop.. na servisu že več kot 1 mesec. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
887103 (5693) Zheegec
»

Naj zahtevam garancijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584050 (2986) Pyr0Beast
»

Mlacom -NUJNO rabim škatlo od Epox 8k3A+ (garancija)

Oddelek: Kaj kupiti
272205 (1703) Sami

Več podobnih tem