» »

Ameriški Naglas

Ameriški Naglas

Zarfot ::

Zanima me kje bi lahko v Ljubljani našel učitelja za izpopolnjevanje Ameriškega naglasa.

Na spletu ne najdem nič.

A jezikovne šole samo besedišče učijo? Ali imajo tudi kakšno opcijo za nekoga, ki že vse razume, mu pa vzhodno-evropski naglas nagaja?

wajdujc ::

Grad na FF

Dag ::

Rabiš native speakerja. Pozanimaj se, katera jezikova šola dela z native speakerji.

FormerUser ::

Karkoli boš že počel, upam, da ne končaš kot Pahor, njegov posiljen ameriški naglas je katastrofalen.

Dag ::

Če hoče zveneti kot pravi Američan, se mora najprej naučiti govoriti bolj iz grla. Lahko ima izgovorjavo in naglase 100% naštudirane, pa ga bo izdalo to, da ne govori dovolj iz grla. Vsaj tako mi je povedal en, ki je šel živeti v US in se je hotel čim bolj poamerikaniti.

Gagatronix ::

Ne vem zakaj bi si hotel unicevat ugled z ameriskim naglasom.

Machete ::

Ker nima veze zakaj?
Verjetno cilja na YT kanalizranje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Gagatronix ::

Machete je izjavil:

Ker nima veze zakaj?
Verjetno cilja na YT kanalizranje.


Itak, dejmo fejkat. Barbara4U2C je uspela glih zaradi ameriskega naglasa. NOT.

Cruz ::

Gagatronix je izjavil:

Machete je izjavil:

Ker nima veze zakaj?
Verjetno cilja na YT kanalizranje.


Itak, dejmo fejkat. Barbara4U2C je uspela glih zaradi ameriskega naglasa. NOT.
@OP ni vlogger kot Barbara(kolikor se spomnim, ima self-help kanal: animacija + commentary), v njegovem primeru bi ameriški naglas verjetno privabil več občinstva.

Ne vem pa, če obstaja kak dejanski učitelj za to. @OP Poslušaj intervjuje ipd. in poskusi imitirati(posnemaj se in primerjaj). Morda si omisli kakšnega ameriškega prijatelja in se pogovarjaj z njim.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Gagatronix ::

Samo naj ne bo kdo z vzhodne obale, ker tisti predel je non-rhotic. Standardna ameriska izgovorjava je rhotic. (Torej izgovarjajo crko R)

Vazelin ::

Niko belich izgoorkava iz gta4, op?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Yakamashi ::

Dag je izjavil:

Če hoče zveneti kot pravi Američan, se mora najprej naučiti govoriti bolj iz grla. Lahko ima izgovorjavo in naglase 100% naštudirane, pa ga bo izdalo to, da ne govori dovolj iz grla. Vsaj tako mi je povedal en, ki je šel živeti v US in se je hotel čim bolj poamerikaniti.


Like, ce like res hoce like zvenet kot pravi american, se mora, like, najprej naucit vstavljat masila na like, potrebnih mestih.

To je sicer napol za hec, ampak po mojih izkusnjah so ameroti, izvzemsi akademike, povprecno izredno ubogi pri izrazanju in zna bit, da se v realnosti nihce ne bo pretirano obregnil ob thick motherland naglas, vkolikor mas kot sogovornik 1.) kaj za povedat in 2.) izbran besedni zaklad.

Najbrz bi bil precej dober argument kar Slavoj Zizek, on poleg RA Yuri's revenge naglasa se neznosno seslja, pa ga mamo vsi radi. Vsaj dokler ga beremo. :)

louser ::

Cruz je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Machete je izjavil:

Ker nima veze zakaj?
Verjetno cilja na YT kanalizranje.


Itak, dejmo fejkat. Barbara4U2C je uspela glih zaradi ameriskega naglasa. NOT.
@OP ni vlogger kot Barbara(kolikor se spomnim, ima self-help kanal: animacija + commentary), v njegovem primeru bi ameriški naglas verjetno privabil več občinstva.

Ne vem pa, če obstaja kak dejanski učitelj za to. @OP Poslušaj intervjuje ipd. in poskusi imitirati(posnemaj se in primerjaj). Morda si omisli kakšnega ameriškega prijatelja in se pogovarjaj z njim.

V bistvu se mora rešiti samo tega "Slavic accenta"

Zarfot ::

wajdujc je izjavil:

Grad na FF

Martin Grad? A to ga priporočaš iz osebnih izkušenj?

Phantomeye ::

naglas je narečje, dokler nisi obdan, oz. živiš z native speakerji, v bistvu samo fejkaš. In native speakerji to vejo. Kolega skoraj fasal led v glavo, ko smo bili v londonu, ker se je afnal z british accentom.

louser je izjavil:

Cruz je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Machete je izjavil:

Ker nima veze zakaj?
Verjetno cilja na YT kanalizranje.


Itak, dejmo fejkat. Barbara4U2C je uspela glih zaradi ameriskega naglasa. NOT.
@OP ni vlogger kot Barbara(kolikor se spomnim, ima self-help kanal: animacija + commentary), v njegovem primeru bi ameriški naglas verjetno privabil več občinstva.

Ne vem pa, če obstaja kak dejanski učitelj za to. @OP Poslušaj intervjuje ipd. in poskusi imitirati(posnemaj se in primerjaj). Morda si omisli kakšnega ameriškega prijatelja in se pogovarjaj z njim.

V bistvu se mora rešiti samo tega "Slavic accenta"


Jaz mislim, da ima slavic angleščina svoj pridih, tako kot ga ima ameriška in britanska (oboji imata nešteto narečij). V bistvu pravega ameriškega naglasa ni. Vedno je nekdo iz nekje. Brooklyn, New York, Chicago, Lusiana, ‎New Orleans etc. In tega se ne morš "naučit", lahko absorbiraš.

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Phantomeye je izjavil:

naglas je narečje


Lahko izjavis se vecjo bedarijo ?

Accent @ Wikipedia

Dialect @ Wikipedia

louser ::

Phantomeye je izjavil:

naglas je narečje, dokler nisi obdan, oz. živiš z native speakerji, v bistvu samo fejkaš. In native speakerji to vejo. Kolega skoraj fasal led v glavo, ko smo bili v londonu, ker se je afnal z british accentom.

louser je izjavil:

Cruz je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Machete je izjavil:

Ker nima veze zakaj?
Verjetno cilja na YT kanalizranje.


Itak, dejmo fejkat. Barbara4U2C je uspela glih zaradi ameriskega naglasa. NOT.
@OP ni vlogger kot Barbara(kolikor se spomnim, ima self-help kanal: animacija + commentary), v njegovem primeru bi ameriški naglas verjetno privabil več občinstva.

Ne vem pa, če obstaja kak dejanski učitelj za to. @OP Poslušaj intervjuje ipd. in poskusi imitirati(posnemaj se in primerjaj). Morda si omisli kakšnega ameriškega prijatelja in se pogovarjaj z njim.

V bistvu se mora rešiti samo tega "Slavic accenta"


Jaz mislim, da ima slavic angleščina svoj pridih, tako kot ga ima ameriška in britanska (oboji imata nešteto narečij). V bistvu pravega ameriškega naglasa ni. Vedno je nekdo iz nekje. Brooklyn, New York, Chicago, Lusiana, ‎New Orleans etc. In tega se ne morš "naučit", lahko absorbiraš.

Ta naš R v slovenščini zveni zelo lepo, v drugih jezikih pa je prav ogaben.

Phantomeye ::

Gagatronix je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

naglas je narečje


Lahko izjavis se vecjo bedarijo ?

Accent @ Wikipedia

Dialect @ Wikipedia



Excuse me? Iz tvojega linka:

In general, accent refers to variations in pronunciation, while dialect also encompasses specific variations in grammar and vocabulary.


Moja napaka je, da nisem napisal "naglas je del dialekta".

Ker v osnovi za to gre. Ljudje v New Yorku drugače izgovarjajo besede kot jih izgovarjajo recimo v Chicagu.

Tako ne skušaj prikazati, kot da gre za jabolka in hruške. Ker ne gre.

zee ::

Greš solo v ZDA za mesec dni. Spotoma se naučiš ameriškega naglasa in kulture. Če je namen pridobljeno znanje uporabiti za posel, je odločitev za potovanje no-brainer.

Naj še dodam, da je ameriška angleščina več kot samo izgovorjava, ampak so tu še druge posebnosti v črkovanju (npr. colour in color...), izrazoslovju samem...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Scaramouche ::

zee je izjavil:

Greš solo v ZDA za mesec dni. Spotoma se naučiš ameriškega naglasa in kulture. Če je namen pridobljeno znanje uporabiti za posel, je odločitev za potovanje no-brainer.

Naj še dodam, da je ameriška angleščina več kot samo izgovorjava, ampak so tu še druge posebnosti v črkovanju (npr. colour in color...), izrazoslovju samem...


Določeni ga imamo in to že od otroštva ker smo predelali tisoče ameriških filmov, jaz nikoli nisem imel tipičen balkanski kot ga ima recimo Melanija in moje mnenje je da je to, ko si odrasla oseba težko dobiti če nisi recimo igralec in nimaš posebnih ljudi ki te trenirajo.
Vem ker zelo težko bi zdaj dobil angleškega.

Je pa nekaj kar on očitno ne razume, da angleški naglas vlada amerom, in so ko srečajo Angleže takoj vsi posrani in se počutijo manj vredne!
Veliko Ytube zvezd so Angleži in ni nič narobe če imaš tak naglas, ki v visokih krogih inteligence pomeni veliko več kot ameriški!

Gagatronix ::

Sam imam z LDS misionarji iz prve roke, tako tu v Sloveniji kot v ZDA, samo pozitivne izkusnje. Pomoje najbolj vljudni verniki, ki sem jih srecal v zadnjih x desetletjih. Najbolj me je presenetil eden nekje 20 let nazaj na Presernovem trgu, ko me je nagovoril v knjizni slovenscini; ko sem ga pobaral od kod prihaja pa mi je dejal "Houston, Texas". :)

FiReFTW ::

Jaz sem od malega gledal ogromno ameriskih stvari sploh cartoon network ko sem bil mali.
Sam zvenim dokaj dobro in dokaj amerisko ampak seveda pri dolocenih besedah ali tu pa tam izveni kaksna beseda katera se zelo ocitno slisi da ni izgovorjena kot native american.

Ni mi jasno zakaj bi rad zvenel popolnoma kot native american, jaz mislim da je to skor nemogoce popolnoma dosect ce nisi odrascal tam, kako dolgo swarzenegger zivi v ameriki pa ima se vedno mocan avstrijski naglas.

wajdujc ::

Zarfot je izjavil:

wajdujc je izjavil:

Grad na FF

Martin Grad? A to ga priporočaš iz osebnih izkušenj?

Ja, in ja

kow ::

Zarfot je izjavil:

za izpopolnjevanje Ameriškega naglasa.


A to sploh obstaja? Kolikor gledam filme/serije nekdo iz Bostona govori precej drugace kot nekdo iz Kalifornije ali Teksasa?

Poleg tega. Anglescina je lingua franca. Jaz se niti priblizno ne trudim govoriti z angleskim/britanskim naglasom in vedno govorim "slovensko" anglescino.
Spostujmo se.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Gagatronix ::

FiReFTW je izjavil:

Jaz sem od malega gledal ogromno ameriskih stvari sploh cartoon network ko sem bil mali.
Sam zvenim dokaj dobro in dokaj amerisko ampak seveda pri dolocenih besedah ali tu pa tam izveni kaksna beseda katera se zelo ocitno slisi da ni izgovorjena kot native american.

Ni mi jasno zakaj bi rad zvenel popolnoma kot native american, jaz mislim da je to skor nemogoce popolnoma dosect ce nisi odrascal tam, kako dolgo swarzenegger zivi v ameriki pa ima se vedno mocan avstrijski naglas.


Hehe, za njegov prvi film, Hercules in New York, obstajata dve razlicici... ena v njegovem AHHHNOLD naglasu in ena kjer so ga dejansko presneli. :) Vsekakor ce ti uspe najti prvo je vredna casa, ker je smeha polna skleda. :))

starfotr ::

Od kje ideja, da je ameriški naglas tako super? Če že, se učite proper UK naglas.

Bob Rock ::

starfotr je izjavil:

Od kje ideja, da je ameriški naglas tako super? Če že, se učite proper UK naglas.

Tako! Samo UK naglas, ker je starmu fotru to bolj po godu!
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Dag ::

Najbolj pravilno angleščino govorijo Skandinavci.

blue ::

Meni je zelo pomagal ogled youtube posnetkov. Npr American Accent for Russian Speakers, American English: ussian first language speakers. Podobni posnetki pomagajo z osnovnimi problemi, ki jim imaš kot native Slavic speaker.
Ostalo je vaja. Več kot govoriš lažje je.
Poglej tudi online če kdo ponuja kak accent reduction training preko skypa.

edit: jst rad kdaj kličem namesto, da pošljem email.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blue ()

Cruz ::

Dag je izjavil:

Najbolj pravilno angleščino govorijo Skandinavci.
Nizozemci prav tako.

MTB ::

Ameriški naglas?
Kak je pa slovenski naglas? Ko poslušaš Primorca, Štajerca, Gorenjca, Prekmurca?
Najprej se pogovarjaj z ljudmi iz različnih koncev ZDA, pa boš videl, da je razlika ogromna.

BigWhale ::

Bob Rock je izjavil:

starfotr je izjavil:

Od kje ideja, da je ameriški naglas tako super? Če že, se učite proper UK naglas.

Tako! Samo UK naglas, ker je starmu fotru to bolj po godu!


There's no such thing as UK or US accent.

Za finto lahko probas primerjat naglase enga valizana, skota, 'aristokrata' iz Londona in 'delavca' iz Londona.
Za drugo finto pa lahko probas primerjat naglase enga americana iz juzne Kalifornije, Alabame, New Jerseyja al pa ene najstnice iz Los Angelesa.

Phantomeye ::

BigWhale je izjavil:

Bob Rock je izjavil:

starfotr je izjavil:

Od kje ideja, da je ameriški naglas tako super? Če že, se učite proper UK naglas.

Tako! Samo UK naglas, ker je starmu fotru to bolj po godu!


There's no such thing as UK or US accent.

Za finto lahko probas primerjat naglase enga valizana, skota, 'aristokrata' iz Londona in 'delavca' iz Londona.
Za drugo finto pa lahko probas primerjat naglase enga americana iz juzne Kalifornije, Alabame, New Jerseyja al pa ene najstnice iz Los Angelesa.


Določene naglase tako pogosto slišimo, da jih dojemamo kot nevtralne. Zato toliko ljudi misli, da obstaja univerzalni naglas.

Kot da bi poslušal tujca, ki govori pravilno knjižno slovenščino. Govori že prav, ampak se sliši malo off, ker ni obarvan v nobenem narečju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon bi v realnem času prevajal jezikovne naglase

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
53658 (2841) MrStein
»

Prepoznavanje govora

Oddelek: Programska oprema
357051 (4676) Blop
»

Test angleščine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12220631 (9327) leiito
»

WaveNet: strojno učenje za sintezo govora

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
225897 (3797) Jst
»

Prvi poskus snemanja Youtube filmčkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
506825 (5137) BorutO

Več podobnih tem