» »

Žrtev PayPal vdora

Žrtev PayPal vdora

tehnicni ::

Pozdravljeni,

včeraj sem bil žrtev napada na PayPal račun, od koder so mi na 3-eh različnih karticah (Visa, MC, Diners - vse kreditne) naredili nakupe za igrice ali pa nakazila na PayPal (gmail račun) v vrednosti 400€. Kartice sem takoj preklical na banki (vse transakcije so obarvane rdeče v spletni banki, saj še niso bile izvedene - denar mi še niso odtegnili iz računa) in takoj izbrisal iz PayPal računa. S PayPal transakcijskimi ID številkami mi je uspelo od enega prodajalca igric dobiti denar nazaj na PayPal (katerega sicer še ne vidim, ker je refund bil na Viso - ki pa je trenutno preklicana), z ostalimi pa ni sreče. Na PayPal sem se obrnil, ampak še ni nobenega odgovora. Lahko pustim kartice preklicane, te vse transakcije ostanejo "v luftu" in je to to, ali me lahko kdo preganja? Na banki lahko komaj naslednji teden izpolnim papirje za neveljavne transakcije. Ima kdo idejo kaj storiti?

Machete ::

Ne, saj si že naredil vse kar si lahko. Denar od preklicane vise bo itak prišel na tvoj TR, oziroma sploh ne bo trgan.
Koristneje za nas je, da nam poveš kako je do tega prišlo? Si padel na finto in se vpisal pri kakem fake emailu? Kako so prišli do gesla? Ali si imel 12345?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tehnicni ::

Ne. Geslo ni bilo enostavno za moje pojme (posebni znaki, nobena pogosta beseda, kvečjemu črke) in tudi uporabljam ga nikjer drugje oz. ga nisem nikamor drugam vpisal.

ejresnevem ::

Mogoče si ni slabo narediti (recimo, revolut debetno(!)) virtualno kartico, ki jo vneseš v paypal (in v podobne servise), in vedno topup-aj (preko dejanske 'kreditne' kartice) le toliko kot je potrebno za nakup (ali pa omeji zneske na virtualno kartico)... Malo več nivojev kontrole, si pa tudi lastno imuplzivnost omejiš, spanci načeloma mirnejši. 400€ je že kar, da te nagnejo, ja.

tehnicni ::

Ja, je bila lekcija. Sem takoj zamenjal geslo in dodal n26 debetno. Bo definitivno boljše.

s1m0n ::

Za naslednjič vklopit prijavo z dodatno kodo za potrditev po SMSu ali mailu... (2 step).

tehnicni ::

We need your help resolving an issue with your PayPal account. Until you help us resolve this issue, we've temporarily limited what you can do with your account.

What's going on?

We noticed some unusual activity on your PayPal account and are concerned about potential unauthorized account access.

What to do next

Please log in to your PayPal account and complete the steps to confirm your identity and recent account activity. To help protect your account, access will remain limited until you complete the necessary steps.

The security of your PayPal account is a top priority for us and we want to work together to help protect it.

If you have further questions or need to contact us, please click Contact at the bottom of any PayPal page.

Sincerely,

PayPal

To sem dobil po mailu od njih. Bom naprej urejal, pa vam javim kaj se je dalo zrihtat. Hvala zaenkrat.

Machete ::

Fino preglej vse te maile, ker paypalova fake e-mail obvestila so izjemno popularna.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tehnicni ::

Sem bil z njimi tudi na liniji in jim moram poslat še sliko osebne izkaznice. Gledam pa ves source od koder prihaja mail, brez skrbi.

Machete ::

Nobene ideje kako so te pohekali?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PrihajaNodi ::

tehnicni je izjavil:

Pozdravljeni,

včeraj sem bil žrtev napada na PayPal račun, od koder so mi na 3-eh različnih karticah (Visa, MC, Diners - vse kreditne) naredili nakupe za igrice ali pa nakazila na PayPal (gmail račun) v vrednosti 400€. Kartice sem takoj preklical na banki (vse transakcije so obarvane rdeče v spletni banki, saj še niso bile izvedene - denar mi še niso odtegnili iz računa) in takoj izbrisal iz PayPal računa. S PayPal transakcijskimi ID številkami mi je uspelo od enega prodajalca igric dobiti denar nazaj na PayPal (katerega sicer še ne vidim, ker je refund bil na Viso - ki pa je trenutno preklicana), z ostalimi pa ni sreče. Na PayPal sem se obrnil, ampak še ni nobenega odgovora. Lahko pustim kartice preklicane, te vse transakcije ostanejo "v luftu" in je to to, ali me lahko kdo preganja? Na banki lahko komaj naslednji teden izpolnim papirje za neveljavne transakcije. Ima kdo idejo kaj storiti?


Lekcija za naprej. Imej revolut virtualno kartico, na racunu samo toliko kot porabljas oziroma vse transakcije izvajaj preko revoluta.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

mamstrok ::

s1m0n je izjavil:

Za naslednjič vklopit prijavo z dodatno kodo za potrditev po SMSu ali mailu... (2 step).

Ali so teli sms plačljivi?

shadeX ::

Ne

K0l1br1 ::

mamstrok je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Za naslednjič vklopit prijavo z dodatno kodo za potrditev po SMSu ali mailu... (2 step).

Ali so teli sms plačljivi?

Kot da je tole ta glaven problem, ko ti pognejo par 100 EUR+ dol....;(

mamstrok ::

In kaj se razburjaš? Saj vprašanje je povsem jasno, razen,če ga nisi razumel.

BorutK-73 ::

Nikoli ne klikat na paypal maile, tudi če so "legit". Vedno odpri stran v brskalniku in se tam vpiši.

louser ::

Googlaj Visa Chargeback.
Na kratko: pojdi na banko in sproži reklamacijo. Imaš 60 dni časa od datuma transakcije (raje prej, ker so datumi za različne zadeve različni).
In denar boš dobil nazaj. Za varovanje pred goljufijami so odgovorne banke in trgovci.

zmaugy ::

tehnicni je izjavil:

Sem bil z njimi tudi na liniji in jim moram poslat še sliko osebne izkaznice. Gledam pa ves source od koder prihaja mail, brez skrbi.


Zakaj? Jaz bi prekleto premislil, predno bi komurkoli pošiljal fotko/kopijo svojega osebnega dokumenta.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

K0l1br1 ::

mamstrok je izjavil:

In kaj se razburjaš? Saj vprašanje je povsem jasno, razen,če ga nisi razumel.

Tvoja ocena glede razburjanja je približno istega ranga kot ocena pomembnosti cene smsa. Torej slaba.

mamstrok ::

Res velik doprinos daješ forumu.
Še zdaj ne vem, če so sms-ji plačljivi ali ne.

K0l1br1 ::

Saj niso noben strošek, sploh v primerjavi z morebitno finančno zgubo. No, da ti odgovorim, niso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

kamiKaZaA ::

Bom izkoristil to temo in pokazal kako so hoteli mene nategniti nateguni. In sicer v zadevi Neteller. Dobim mail, ravno včeraj:

Dear Customer,

We regret to inform you that we have limited your NETELLER account due to missing informations in our records, please click the link below to confirm and update your account details. This process will take few minutes to reactivate the NETELLER account again, we are sorry for the inconvenience caused.

NETELLER Account Terms of Use

We would also like to notify you of an upcoming change to the NETELLER fee structure. For information on how the verifications are changing.

Confirm Your Account Now
tu je bil link za kliknit, na katerega sem tele kliknil

Sincerely,

NETELLER Team


Pol pa še kliknem na tisti link in ko vidim, da hočejo za potrdit user name, password, tisto 6-mestno številko od potrjevanja transakcij, Neteller številko,... ni da ni, mi kapne, da gre za nateg. Lahko pa bi vse skupaj prej ugotovil, če bi bolj pozrno pogledal odkod sem dobil mail:

noreply@neteller.com (useresnetellerlsupporttuserhelp@twickenhaminteriors.biz)

techfreak :) ::

Zgornji email ima slovnicne napake, ampak ce samo na hitro preletis, izgleda legit.

Phantomeye ::

techfreak :) je izjavil:

Zgornji email ima slovnicne napake, ampak ce samo na hitro preletis, izgleda legit.


In slogovne

Anney ::

Če veš kaj klikaš, ni nobenega problema, ponavadi so replay sporočila v razmaku minuteali manj, kar pa sproti prileti pa gladko mimo. Kar pa se vtiče vdora pa je OP naredil vse, po mojem bo šlo lepo mimo, ni pa prijetna izkušnja.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

tehnicni ::

Pozdravljeni ponovno,

zadeva se je rešila! Hvala vsem za pomoč. Paypal je po preverbi profila preko osebne izkaznice pregledal transakcije in vse v celoti pokril. Edine stroške katere imam, so z banko - ponovna aktivacija kreditnih.

HappyPills ::

Vedno in povsod treba imet 2step! In ne smsi niso plačljivi.

abyssus ::

Imaš kje vezan PayPal na kakšen Gaming service? Steam, Origin, ... Morda ni šlo direkt za vdor na PayPal ampak na katero od teh storitev? Mislim, da je Origin kar pogost, kjer potem folk kupuje te FIFA tokene.

kamiKaZaA ::

Pri meni pa je zadeva takšna. Na srečo še nisem bil oškodovan v tem primeru. Lani sem naredil preko paypal le 2 nakupa. Enega pred prazniki v decembru 2019. Povezano imam kreditno kartico z malim zneskom in na srečo sem v decembru kar trošil. Nakar 26.12.2019 mi hoče nekdo dol cuknit nek znesek. Na srečo ni bilo toliko sredstev in sem si sam v šusu zabil kartico, da sem razliko takoj nakazal na e-stave in sem kartico zabil do limita.

Veljavnost kartice je bila 12/19. V prejšnjem mesecu sem že dobil novo kartico z isto številko a drugim CVV, katero do danes še nisem uporabljal in ima veljavnost 19/22. Spremenil sem si geslo za vstop v Paypal. Nakar se zgodi danes ob 4h zjutraj najprej 1 transakcija in potem takoj sledi še druga. Obe zavrnjeni, ker je limit prekoračen. Do petka imam čas da prekličem kartico, ker v soboto se bo limit sprostil (18. v mesecu).

Vprašanje: Kako je možno, da je na kartico, katera je potekla v decembru (12/19) možno v januarju izvršit transakcijo? Kako je možno izvršit transakcijo, kljub temu da sem spremenil geslo v vstop v paypal in ga od takrat nisem uporabljal? Bom šel še danes popoldne na banko. Je možno, da klub temu, da imam novo kartico z isto številko kartice in drugim CVV in da mi bo sedaj nekdo cukal denar, ker sem nekje naredil napako in je kot kaže prišel do gesla Paypal in tudi posredno do kreditne kartice. Paypal mi že celi čas gnjavi, da naj si posodobim kartico, ker je prejšnja potekla, a tega zagotovo nebom storil do naslednjega nakupa, kateri zna biti oddaljen več mesecev.

Hvala za pomoč.

HappyPills ::

Verjetno imaš paypal vezan na en servis, možno da imaš okužen komp. V vsakem primeru si vklopi 2 step...

kamiKaZaA ::

HappyPills je izjavil:

Verjetno imaš paypal vezan na en servis, možno da imaš okužen komp. V vsakem primeru si vklopi 2 step...

Lahko kaj več o tem oz. bolj podrobno.

Drugače sem imel namen 2FA vključiti, preden bi delal novi nakup, a to bom sedaj storil takoj danes, ko pridem. Na banki se bom tudi pozanimal, če še je varno imeti "novo" kartico ali bo pa bolje, da jo prekličem in dam delati drugo. V Paypal pa bo po novem šla definitivno kartica, na katero si bom nalagal sredstva in ne več kreditna kartica.

HappyPills ::

V paypalu v nastavitvah preveri, če imaš kje povezane na kakšne servise paypal račun, tam povezavo lahko tudi prekineš

kamiKaZaA ::

Do banke žal danes nisem uspel priti, bom šel jutri. Sem si pa aktiviral 2FA in izbrisal "potečeno" kreditno kartico. Bom pa na banki povprašal, kako je možno, da je šla transakcija v postopek, če pa je kartica potekla.

delavec44 ::

Sam sem zaradi varnosti vklopil 2FA ampak mi potem v Ebayu pri plačilu ne deluje sprememba iz Paypal pretvorbe in njihovega slabega tečaja v plačilo v valuti izdelka in mastercard pretvorbo.
Sem poskusil tudi dodati moj računalnik v zaupanja vredne ampak še vedno ne deluje. Napiše da se ne more prijaviti v paypal, plačilo gre pa seveda skozi z privzeto nastavitvijo pretvorbe valut.

Zoro3 ::

Kako pa se vklopi prijava za dodatno kodo za potrditev po SMSu?

delavec44 ::

Isto na 2Fa. Imaš 2 opciji, SMS ali authenticator (sam sem uporabil kar Googlovega).

kamiKaZaA ::

Sem bil danes na banki. So si vzeli čas in sem dobil res strokovno obrazložitev, kako, kaj in zakaj, ter vse odgovore na moja vprašanja. Na koncu sem vseeno dal preklicati kartico zaradi bolj mirnega spanca. Ob morebitni uspeli zlorabi, pa so mi dejali, da bi tudi dobil povrnjena sredstva. Ko vse skupaj povežem, bo moralo držati to kar je napisal "jureflux", da sem povezan na en paypal servis. Žal pa tega v samem Paypalu pod nastavitvami nisem našel in nemorem preklicat tega.

Alamar ::

Aktivne in neaktivne povezave vidiš tako da v paypalu klikneš na zobnik - payments - manage your automatic payments - view

So pa prebrisanci pred kratkim v samih paypal nastavitvah odstranili permanentno možnost, da ti banka naredi konverzijo valute namesto paypala. Tako, da moraš biti pri vsakem plačevanju pozoren, preden sprostiš proces plačila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

kamiKaZaA ::

Alamar je izjavil:

Aktivne in neaktivne povezave vidiš tako da v paypalu klikneš na zobnik - payments - manage your automatic payments - view

So pa prebrisanci pred kratkim v samih paypal nastavitvah odstranili permanentno možnost, da ti banka naredi konverzijo valute namesto paypala. Tako, da moraš biti pri vsakem plačevanju pozoren, preden sprostiš proces plačila.

Hvala za pojasnilo in pot. Ko grem pod te nastavitve imam samo: Suggested Merchants (prikaže 6 znanih korporacij). Po tem sklepam, da nisem vezan na nobenega, ker bi tukaj potem bil izbran ta servis?

Daniel ::

Alamar je izjavil:

Aktivne in neaktivne povezave vidiš tako da v paypalu klikneš na zobnik - payments - manage your automatic payments - view

So pa prebrisanci pred kratkim v samih paypal nastavitvah odstranili permanentno možnost, da ti banka naredi konverzijo valute namesto paypala. Tako, da moraš biti pri vsakem plačevanju pozoren, preden sprostiš proces plačila.


O poglej, pa res. Kako lepo od njih, da še posebej skrbijo, da ljudje čim več denarja pustijo pri njih. Hvala za opozorilo.

mat xxl ::

Ali se da 2 stopenjsko preverjanje vključiti tudi samo od določenega zneska dalje, ali velja za vse ?

HappyPills ::

Za vse


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785734568 (17599) plusdzabaka1
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134275 (14239) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106383 (33430) PINki
»

Težave z Paypalom, prosim za pomoč. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7311468 (9187) markuljac
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120170 (17247) Kwizlord

Več podobnih tem